HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2009 o 19:39, 21question napisał:

Oglądałem całą trylogie Bourne''a i koniecznie trzeba obejrzec chronologicznie, wtedy
lepiej sie zna fabule bohaterow itp

Szkoda, bo jakoś nie miałem okazji obejrzeć "jedynki" chociaż była kilka (naście?) tygodni temu na TVP 2. No trudno trzeba będzie znaleźć sposób, żeby obejrzeć najlepiej całą trylogię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 20:31, deif33 napisał:

> Oglądałem całą trylogie Bourne''a i koniecznie trzeba obejrzec chronologicznie,
wtedy
> lepiej sie zna fabule bohaterow itp
Szkoda, bo jakoś nie miałem okazji obejrzeć "jedynki" chociaż była kilka (naście?) tygodni
temu na TVP 2. No trudno trzeba będzie znaleźć sposób, żeby obejrzeć najlepiej całą trylogię.

Tzn nie mowie ze nie mozesz ogladac cz 2 bez obejrzenia jedynki, tylko ze nie bedziesz wiedzial zbytnio o co chodzi etc dla samej akcji mozesz spokojnie obejrzec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 20:32, 21question napisał:

Tzn nie mowie ze nie mozesz ogladac cz 2 bez obejrzenia jedynki, tylko ze nie bedziesz
wiedzial zbytnio o co chodzi etc dla samej akcji mozesz spokojnie obejrzec:)

No tak, ale zawsze lepiej się ogląda gdy wie się co i jak. Dobra lecę obejrzeć trochę "Rancza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 20:30, Infes napisał:

No to se odpuszcze. Musze poczekać aż któraś ze stacji wyemituje pierwszą część.

Spoko, jedynka puszcza to średnio 15 razy na trzy miesiące, tylko, że "Born" jest "Bern", przynajmniej tak wymawiał to nazwisko lektor jak ostatni raz oglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koniecznie obejrzyjcie Gran Torino i Siedem Dusz. Dwa fantastyczne filmy które powinny skopać Slumdogowi dupsko podczas gali rozdania oscarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 powodów dla których warto obejrzeć Gran Torino.

1. Film jest niepoprawny politycznie.
2. Główny bohater to Polak Walt Kowalski (Clint Eastwood)
3. Jest bohaterem wojennym odznaczonym medalem honoru
4. W filmie nie grają gwiazdy
5. aktorstwo , reżyseria , scenariusz i wszystko inne jest na wysokim poziomie.
6. zmusza do myślenia
7. wzrusza
8. rozśmiesza
9. nikogo nie pozostawi obojętnym
10. Bo to piękny i mądry film

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film z 2008 roku. Weź może poczęści napisz jaka w nim fabuła itp. bo jak czytam na necie to niezbyt mnie to zachęca do obejrzenia tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 21:30, kerkas napisał:

10 powodów dla których warto obejrzeć Gran Torino.


raczej 9 bo mimo wszystko Eastwood jest gwiazdą. ;p Co prawda trzyma poziom i jego aktorstwo z wiekiem nie uleciało ale także marka została.

ale z resztą argumentów się zgadzam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 22:37, Infes napisał:

Film z 2008 roku. Weź może poczęści napisz jaka w nim fabuła itp. bo jak czytam na necie
to niezbyt mnie to zachęca do obejrzenia tego.


Clint Eastwood gra weterana wojny w Korei o swojsko brzmiącym nazwisku Walt Kowalski.
Walt cierpi na skrajny nacjonalizm jeździ tytułowym amerykańskim Gran Torino (Ford rocznik 1972)
wiele lat pracował w fabryce produkującej amerykańskie samochody , pije tylko amerykańskie piwo itd.
Mówi to co myśli nie przebierając w słowach , jest skonfliktowany z najbliższą rodziną i prawie każdym
innym (jest rasistą) ceni sobie spokój i nie lubi gdy ktoś włazi z butami w jego życie.
W dniu którym przegania z dzielnicy bandę młodocianych przestępców jego podejście do świata
zacznie się zmieniać ... .
Ciężko jest pokrótce napisać o czym jest ten film ale spróbuję :
- wartościach rodzinnych , o tradycjach , kulturze , języku i tym wszystkim na co składa się świadomość narodowa i sile jaką daje nam do radzenia sobie z problemami.
- bezlitosnym rozprawianiu się z amerykańskimi mitami (kulcie broni , polityczną poprawnością , modelu amerykańskiej rodziny itd.)
- o odkupieniu win na które nigdy nie jest za późno jeśli skrucha jest szczera
- zasadach moralnych których nie warto łamać bo dalej nie ma już nic tylko pustka
A wszytko to podane w sposób niełopatologiczny , zostawiający widza z pytaniami na które każdy z nas musi
odpowiedzieć sobie sam.

Najlepszą puentą i powodem dla którego warto obejrzeć ten film jest moim zdaniem reakcja publiczności
po seansie:
Gdy na ekranie zaczęły się pojawiać napisy końcowe a z ekranu spłynęły dźwięki muzyki z piosenką śpiewaną
przez Eastwooda w tle , nikt się nie ruszył z miejsca wszyscy siedzieli i nadal patrzyli w ekran , nie wiem ile to trwało minutę ? , pięć minut ? , nie wiem i szczerze mówiąc nie jest to ważne , ale dla takich chwil warto chodzić
do kina , odzyskałem wiarę że współczesne kino ma do zaoferowania głębsze treści , to jest własnie to czego
oczekuję od filmu , wzruszenia , zadumy , uśmiechu , refleksji i wielu innych i aż trudno uwierzyć że to wszystko
zmieściło się w jednym filmie.

Ps. 200 lat życia Panie Eastwood i wielu równie wspaniałych filmów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oświećcie mnie...ten film był, czy będzie u nas w kinach? W Słupsku jest tylko jedna kino puszczające nowe filmy (po 2 tygodniach, jednak nowe!) i nie za bardzo jest na co. A ten film brzmi nawet nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2009 o 20:21, kerkas napisał:


Ps. 200 lat życia Panie Eastwood i wielu równie wspaniałych filmów.


Ja mam odmienne zdanie, choć film trzyma wysoki poziom, uważam, że treść jest bardzo naiwna- właściwie jedyny mankament filmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 20:24, plada napisał:

Oświećcie mnie...ten film był, czy będzie u nas w kinach? W Słupsku jest tylko jedna
kino puszczające nowe filmy (po 2 tygodniach, jednak nowe!) i nie za bardzo jest na co.
A ten film brzmi nawet nieźle.


W piątek była premiera , także spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 30.03.2009 o 20:24, bartog123 napisał:

Ja mam odmienne zdanie, choć film trzyma wysoki poziom, uważam, że treść jest bardzo
naiwna- właściwie jedyny mankament filmu :)


O gustach się nie dyskutuje
ale potwierdzasz moją opinię że film nie pozostawi nikogo obojętnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 20:25, PionierPL napisał:

Panowie i Panie. Obejrzyjcie sobie "Jestem Legendą" to jest film rzeczywistości. Nie
długo będzie jak w tym filmie 1 człowiek przeciwko 6 miliardom zmutowanym ludziom.


Z tym 1 człowiekiem przeciwko 6 miliardom mutantów to trochę przesadziłeś.
Po drugie motyw zarazy dziesiątkującej ludzkość został zdecydowanie lepiej pokazany w kilu innych filmach:
"Człowiek Omega"
"Panika w roku zerowym"
"Ani źdźbła trawy"
"Dzień w którym wypłynęła ryba"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem "Gran Torino" i mogę powiedzieć tylko jedno: bardzo dobry film. To co przedstawił nam Eastwood nie wiem czy można nazwać filmem...to życie przedstawione z perspektywy weterana/ rasisty. O filmie można mówić wiele dobrego ale to po prostu trzeba zobaczyć, młodzież która się niszczy, wnukowie którzy nie szanują swoich własnych dziadków. Dzięki temu obrazowi i wcześniejszemu ("Million Dollar baby") Clint zyskał mój wielki szacunek. Warto także wspomnieć (jak dla mnie) o bardzo zaskakującym zakończeniu, ciągle się spodziewałem tego co widzieliśmy w wielu innych filmach, ale to nie nadeszło. Po seansie byłem bardzo ucieszony rewelacyjnym filmem. Film wzrusza, rozmiesza ale przede wszystkim zaskakuje i pokazuje życie...film dla dojrzałych widzów.
9/10 Eastwood mistrz mistrz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie namówiłeś. Dawno nie byłem w kinie(ostatnio tylko "Kochaj i Tańcz" i inny crap), można powiedzieć że jeśli chodzi o filmy to jestem wybredny ale na ten akurat się wybiorę ;)

@Kizibono
Dojrzałych tzn.? Pod jakim względem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 21:23, Rumcajs52 napisał:

@Kizibono
Dojrzałych tzn.? Pod jakim względem :D

hmmmm sam nie wiem ale na pewno nie jest dla ludzi którzy wchodzą obojętnie do kina aby obejrzeć a potem wyjść i zapomnieć, ten film jest zbyt świetny aby tak zrobić ale to moje zdanie, jednak jeśli lubisz porządne kino to, to jest coś świetnego. Napisze jeszcze raz "to jest życie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wieczór w Polsacie jest - o ile wycierpi się te niekończące się reklamy - wręcz wyśmienity. Parę minut temu skończył film ''''Łzy słońca''''. Całkiem niezłe sceny ''''wojenne'''' oraz solidny scenariusz i fabuła, połączone z chyba jedną z najlepszy postaci zagranych przez Bruce''a Willisa sprawia, że film jest moim zdaniem bardzo dobry i godny polecenia. Przed chwilą zaczęło się ''''Carandiru'''', tego tytułu fanom kina przedstawiać chyba nie trzeba, film sam w sobie ogólnie znakomity, prawdziwa uczta dla wielbicieli ''''około więziennych'''' klimatów, a i osoby nie specjalnie przepadające za takimi klimatami raczej nie powinni czuć się wynudzone itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się