HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

A jak dla mnie brak sztabu i takich rzeczy to dla mnie zaleta, film skupia się wyłącznie na przeżyciach jednostek, zwykłych żołnierzy, przedstawia sytuacje w których to "nasi chłopcy" są zwyczajnie posyłani na mięso armatnie, także pokazuje też jak wojna zmienia ludzi.
W takiej Bitwie Warszawskiej był spory nacisk na przedstawienie sztabu i dla mnie to była wada.
Mi się tam Pacyfik podobał i dałem mu 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 20:52, A-cis napisał:

Też obejrzałem cały serial (chociaż ostatnie odcinki to już prawie "na siłę") i mam nawet
jeszcze gorsze zdanie niż Ty.

Hm ... no ja tak złego zdania mimo wszystko nie mam ale jestem w miarę na gorąco po tym serialu więc możliwe że coś mi się odmieni ale nadal jest to imo rozczarowanie. W sumie nie oglądałem tego na siłę ale hm ... chyba z mniejszą chęcią przez choćby Basilone''a i średni epizod Sledge''a [ apropo aktorów - mi najbardziej przypadł do gustu epizod Leckiego - mimo że też ogólnie wyszedł dość sztucznie i średniawo to jednak jakoś polubiłem tę postać ... no i Snafu ale to wiadomo - oryginał jakich mało :-P ].

Dnia 23.11.2011 o 20:52, A-cis napisał:

Żeby dobrze zrozumieć o co w tych wszystkich walkach chodziło, to zabrakło mi trochę
scen rozgrywających się w sztabach, gdzie można by pokazać całą wojnę na Pacyfiku w widoku
niejako "z góry".

Fakt - to by się przydało ale podczas oglądania jakoś wybitnie mi to nie wadziło, ten serial jest cholernie amerykański i ''ciepły'' i niestety trudno tu dojrzeć wspomnianą przez mnie wcześniej wojenną zawieruchę. Da się to oglądać - jasne ale to już nie to inne tego typu filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 12:23, A-cis napisał:

Jednak nie będę mimo wszystko wydawał pieniędzy po tylko aby porównać 2 filmy. W dodatku
"I uderzył grom" ma raczej negatywne opinie na Filmwebie.
Tak jak napisałem, poczekam aż on będzie gdzieś dostępny w telewizji.


I uderzył grom

czwartek 01.12 godz. 14:05

Życzę miłego seansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 20:14, kerkas napisał:

I uderzył grom czwartek 01.12 godz. 14:05
Życzę miłego seansu.

Dziękuję za informację. Zaznaczyłem sobie.
I za pamięć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 23:59, laki13 napisał:

Możecie mi polecić jakiś film z roku 2011 lub 2010, w którym jest dużo pościgów, akcji,
strzelanin etc.?


Kick-Ass (2010)
Niezniszczalni (2010)
Red (2010)
Maczeta (2010)
Drużyna A (2010)
Wybuchowa para (2010)
Pozdrowienia z Paryża (2010)
Szybcy i wściekli 5 (2011)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 10:35, Harrolfo napisał:

Pewna osoba wyciąga mnie na "Zamianę ciał" do kina.
Nie jestem zbyt przekonany co do tego filmu, jest godzien obejrzenia?


Dziś jest premiera także ciężko coś powiedzieć.
Na twoim miejscu byłbym ostrożny gdyż ostatnie amerykańskie komedie mają żenujący poziom i są po prostu nieśmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 10:43, kerkas napisał:

Dziś jest premiera także ciężko coś powiedzieć.

Nie wiem - jak widać nie interesowałem się tym filmem ;)

Dnia 25.11.2011 o 10:43, kerkas napisał:

Na twoim miejscu byłbym ostrożny gdyż ostatnie amerykańskie komedie mają żenujący poziom
i są po prostu nieśmieszne.

Mnie 2 ostatnie komedie, na jakich byłem - "Horrible Bosses" i "Tower Heist" - pozytywnie zaskoczyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 23:59, laki13 napisał:

Możecie mi polecić jakiś film z roku 2011 lub 2010, w którym jest dużo pościgów, akcji,
strzelanin etc.?


Np.serial Agenci NCIS-Los Angeles- tajemniczy agent specjalny,skrywający kilka sekretów z przeszłości,oraz jego partner,były komandos a Afganistany i Iraku.Ich operacyjnym kierownikiem jest kobieta.Szybka akcja,trochę wzruszeń.Film sensacyjny,jednym słowem dobry.Dobry jest też - Szklana pułapka III,z Brucem Willisem,o czym nikogo nie trzeba przekonywać.Bardzo dobry też jest film - Tango i Cash.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 10:45, Harrolfo napisał:

> Dziś jest premiera także ciężko coś powiedzieć.
Nie wiem - jak widać nie interesowałem się tym filmem ;)
> Na twoim miejscu byłbym ostrożny gdyż ostatnie amerykańskie komedie mają żenujący
poziom
> i są po prostu nieśmieszne.
Mnie 2 ostatnie komedie, na jakich byłem - "Horrible Bosses" i "Tower Heist" - pozytywnie
zaskoczyły.

Witam,czasami zdarzają się amerykańskie komedie warte obejrzenia,np Legenda telewizji,z 2004 roku/Gwiazdor stacji telewizyjnej w San Diego nie obawia się konkurencji ze strony nowej koleżanki.Ale do czasu,gdy ta zastępuje go jako prezenterka wiadomości/,czy Surfer-komedia USA z 2008 roku/o mistryu surfingu rozdartym między umiłowaniem wolności a koniecznością zaspokojenia oczekiwań sponsorów/.Pozdrawionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 23:59, laki13 napisał:

Możecie mi polecić jakiś film z roku 2011 lub 2010, w którym jest dużo pościgów, akcji,
strzelanin etc.?


Elita Zabójców jest fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 18:26, ManweKallahan napisał:

http://www.filmweb.pl/news/%22W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%22+powr%C3%B3ci+do+kin+w+trzech+wymiarach-79857

Z jednej strony to skok na kasę, ale z drugiej - nie widziałem żadnej części w kinie
i wiele bym dał żeby to zmienić.


Witaj.
Heh w sumie zżarłeś mi myśl :D.... James Cameron już się chwali nowym trailerem do zremasterowanego i przerobionego do 3D Titanica [Że niby już jest cały ukończony] Tu trailer dla ciekawych - http://www.filmtok.pl/Juz-jest-Pierwszy-zwiastun-Titanica-3D-ZWIASTUN-a21660 IMO wygląda super.

George Lucas z drugiej strony planuje zrobić to samo ze swoimi dziełami czyli "Star Wars".. [Lubię SW więc miło będzie znów przy nich "dorastać" Może nasze dzieci będą dorastać przy wersji 3D tak jak my kiedyś ?? :P] gdy się o tym dowiedziałem pomyślałem właśnie o tym co teraz napisałeś. Coś na zasadzie : ''Jeszcze brakuje tylko aby Jackson przerobił LOTRa w taki właśnie sposób,...'' a jednak.. Mnie to i tak ryba :D bo ja się cieszę tym, że tą wspaniałą trylogię mam w wysokiej rozdzielczości. Cała reszta mnie nie obchodzi. 3D to IMO trochę zbędne dodatki.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się