HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Po części, albo i więcej się zgodzę. Z drastycznością przesadzili. Przy Szybkich i Wściekłych sceny pościgowe były bardziej emocjonujące. Ale mimo to nie żałuję tych 12 zł, może dlatego, że dawno kina nie obejrzałem i tak optymistycznie do filmu podszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. Otóż jakiś czas temu na TV4 był jeszcze emitowany Kinomaniak, którego czasami lubiłem obejrzeć. Najczęściej leciał w sobotę koło godziny 12-13, jednak od jakiegoś czasu nie widziałem go. Jest ktoś zorientowany czy zdjęli go z anteny, czy to tak tylko chwilowo go nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mamy kolejny weekend, a mianowicie jutro niedziela :) Zaplanowałem sobie 2 filmy na tą niedzielę. Jeden zaplanowany, lecz próbuję znaleźć jakiś dobry film z II wojny światowej. Lecz nie chcę AMERYKAŃCÓW ,bo oni jak zwykle bardzo bohaterscy, tak, tak jasne. Lecz chcę z perspektywy Wehrmachtu,Jednostek Rzeszy ogólnie. Oglądałem film Stalingrad, może i jakieś inne propozycje się znajdą? Bardzo chętnie obejrzę coś o może o Afrika Korps, albo SS.
To ma być film, a nie jakiś film dokumentalny. Szukam wojennego.

Z filmami w którym są Niemcy to przeważnie to były filmy w których grały amerykańce,lub innej narodowości np. Szeregowy Ryan,czy Bękarty Wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2011 o 22:20, BartexooN napisał:

Z filmami w którym są Niemcy to przeważnie to były filmy w których grały amerykańce,lub
innej narodowości np. Szeregowy Ryan,czy Bękarty Wojny.


Film o Niemcach i II WŚ? Gadałem ostatnio z kumplem o filmach wojennych, wspomniał o tytule "Iron Cross". Ponoć robiony przez Brytyjczyków, więc jest dość śmiesznie, jak Niemcy nawijają z czystym brytyjskim akcentem, ale ponoć dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Das Boot (pl: Okręt). Świetny film o wojnie z niemieckiej właśnie perspektywy i świetny film o podwodniakach. W wersji reżyserskiej chyba ponad 4h najwyższej klasy filmy :) .

BTW a propos filmów wojennych. Battlefield 3 zmusił mnie do obejrzenia trailera filmu Act Of Valor i będzie to chyba pierwszy film, od czasów Transformers 2, na który specjalnie się do kina wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Filmy starające się oddać wiernie realia II wojny światowej z różnych punktów widzenia także niemieckiego:
Okręt (1981) polecam serial 6 odcinków każdy trwający około 60 minut reżyser ten sam co w przypadku filmu fabularnego.
Kukułka (2002)
Most (1959)
The Desert Rats (1953)
Canaris (1954)
The Battle of the River Plate (1956)
Inside the Third Reich (1982)
Hitler (1962)
Atlantic Convoy (1942)
We Dive at Dawn (1943)
Sink the Bismarck! (1960)
Attack on the Iron Coast (1968)
Desert Fox (1951)
Sundown (1941)
The Longest Day (1962)
Battle of the Bulge (1965)
Battleground (1949)
The Battle of Neretva (1969)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właściwie to nie wiem czego szukam. Czegoś dość nowego, tak pow. 2007 roku, i wartego uwagi. Nie mam sprecyzowanych wymagań, ale najlepiej żeby był to dramat lub thriller. Nie oczekuję zbyt ambitnego kina, bo nie chcę po zakończeniu filmu rozpoczynać refleksji nad sensem życia, tylko miło spędzić niedzielny wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ultimatum Bourne''a (2007)
Hitman (2007)
Slaby punkt (2007)
Strzelec (2007)
War (2007)
Sen Kasandry (2007)
Kod nieśmiertelności
Tożsamość
Wanted: Scigani (2008)
W sieci klamstw (2008)
Angielska robota (2008)
Zawodowcy (2008)
Wróg publiczny numer jeden, vol. 1 i 2 (2008)
The International (2009)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 07:45, kerkas napisał:

FILMY DALEKIEGO WSCHODU - kino akcji - kolekcja filmowa
Filmy słabo się sprzedają ponieważ wydawca "odchudził" kolekcję.

Niestety, ale seria kung-fu wciąż wygląda bardzo apetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakieś filmy na temat Japonii? Może być nawet dokumentalno-naukowy :) Nie musi to być film fabularny czy coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć to nie filmy dokumentalne polecam

Ostatni Samuraj - choć to piękna bajeczka (prawdy historycznej w nim praktycznie zero), to kostiumy, rekwizyty i widoki w filmie są przepiękne. (warto obejrzeć wersję dwupłytową, gdzie jest mnóstwo ciekawych dodatków)

Listy z Iwo Jimy. Pokazanie żołnierzy japońskich z ludzkiej strony, nie szaleńców pchających się pod lufy karabinów, ale zwyczajnych żołnierzy, którzy się boją śmierci i walczą o przeżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dziś "Paranormal Activity 3". Na szczęście, jeśli byłaby na poziomie tej części, nie widziałem dwójki. PA3 oceniam na... 0/10! Zero gry aktorskiej, zero strachu, zero zabawy. Wystarczy powiedzieć, że kino zamiast się bać co chwila się śmiało. Naprawdę, nie idźcie na to dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy widziałem i coś niesamowitego. Drugi z chęcią obczaję. Dzięki wielkie.

Ktoś coś jeszcze poleca w klimatach Japan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2011 o 21:37, Infes napisał:

Ktoś coś jeszcze poleca w klimatach Japan?


Rashomon

Seven Samurai

Tokyo Story

Ugetsu (1953)

The Hidden Fortress

Kwaidan

Throne of Blood

Sansho the Bailiff

Red Beard

Yojimbo

Kagemusha

Branded to Kill

Sanjuro

High and Low

Stray Dog

Double Suicide

Poniżej serwisy o kinie azjatyckim polecam

http://www.jfilm.pl/

http://cinemaasia.blox.pl/html


http://filmsamurajski.blogspot.com/


http://www.tomiland.pl/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się