HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Od razu zastrzegam, że opinia jest napisana na gorąco i z pewnością nie może być obiektywna ;) W trakcie filmu zauważyłem wiele wad, szczególnie scenariusza, o których zresztą wspomnę, niemniej jednak główne postacie, efekty wizualne, akcja oraz zakończenie powodują, że tradycyjnie jestem oczarowany najlepszym odmóżdżaczem ostatnich lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 01:34, .Darnok napisał:

Właśnie wróciłem z pokazu przedpremierowego "Piratów z Karaibów" i powiem w skrócie - SUPER!
Więcej napiszę przy okazji, teraz idę spać, bo skoro świt trzeba wstać ;)


A co tu by więcej mówić ;) Ale jeżeli obiecujesz to czekam z niecierpliwością na twoją opinię w wersji rozszerzonej, bo ja niestety nie miałem tej okazji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 01:36, .Darnok napisał:

Od razu zastrzegam, że opinia jest napisana na gorąco i z pewnością nie może być obiektywna ;) W trakcie filmu zauważyłem wiele wad, szczególnie scenariusza, o których zresztą wspomnę, niemniej jednak główne postacie, efekty wizualne, akcja oraz zakończenie powodują, że tradycyjnie jestem oczarowany najlepszym odmóżdżaczem ostatnich lat ;)


:] :@ :D
Ja też chcę! Chyba pójdę sam, bo miałem z kumplami iść, ale oni nie mają za bardzo kasy i czasu.
Podejrzewam, że masz rację z efektem jaki wywarł film. Ja po drugiej części nie umiałem wyjść z podziwu (mówię o pierwszym wrażeniu, bo żałowałem, że oglądałem drugi raz), więc pewnie część trzecia wciska w fotel. Mam nadzieję, że się o tym przekonam już wkrótce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 25.05.2007 o 09:14, greg_f napisał:

Mam nadzieję, że się o tym przekonam już wkrótce ;]

Ja się o tym przekonam już dziś o 20, mam rezerwację, już mnie ściska, bo w pracy musze siedzieć do 16 :(
Piraci!! Nadchodzę!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 09:35, marian538 napisał:

Ja się o tym przekonam już dziś o 20, mam rezerwację, już mnie ściska, bo w pracy musze siedzieć do 16 :(

Widzę, że Kolega również pracujący :) również gniję w pracy do 16 więc jak chcesz pogadać wejdź w topic z mojego opisu:]

Dnia 25.05.2007 o 09:35, marian538 napisał:

Piraci!! Nadchodzę!! :P

właśnie napisałem do znajomych, ze jest premiera u nas o 17 więc jak odpiszą, że mam zamawiać miejsca to pójdę dzisiaj! :DDDD A jak nie napiszą to chyba też pójdę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ja rezerowoałem miejsca w poniedziałek i nie było w czym wybierać. Najlepsze miejsca już zarezerwowano, ale źle nie trafiłem. Idziemy w piątkę. Film zbiera dobre recki, generalnie uwielbiam piratów, a poprzednie cześci oglądałem po kilka razy. Myślę, ze na trzeciej napewno się nie rozczaruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trójka głównych aktorów załatwiła sobie tym filmem miejsce wśród tych, którzy za rolę będą mogli żądać dużo kasy. Szczególnie zyskał fuksiarski Orlando Bloom bo można już powiedzieć, że miał główne role w 6 najbardziej kasowych filmach wszechczasów (3 WP i 3 Piraci poza Titanikiem), co jak na niedawnego debiutanta jest super kopem w karierze aktorskiej. Jezeli na dodatek weźmie się pod uwagę, że panienki na jego widok masowo moczą majtki, to ma świetlaną przyszłość. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 11:52, Olamagato napisał:

Trójka głównych aktorów załatwiła sobie tym filmem miejsce wśród tych, którzy za rolę będą
mogli żądać dużo kasy. Szczególnie zyskał fuksiarski Orlando Bloom bo można już powiedzieć,
że miał główne role w 6 najbardziej kasowych filmach wszechczasów (3 WP i 3 Piraci poza Titanikiem),
co jak na niedawnego debiutanta jest super kopem w karierze aktorskiej. Jezeli na dodatek weźmie
się pod uwagę, że panienki na jego widok masowo moczą majtki, to ma świetlaną przyszłość. ;)

Tja....kariera Blooma dostała kopa, że teraz to z prędkością drugą kosmiczną się porusza :P Hitowe role trafiły mu sie jak nic. Depp już o karierę się martwić nie musi, gdzieś czytałem,że uznano go w Hollywood za jednego z najbardziej wpływowych aktorów. ( Jako Jack Sparrow jest kapitalny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2007 o 12:02, marian538 napisał:

Tja....kariera Blooma dostała kopa, że teraz to z prędkością drugą kosmiczną się porusza :P
Hitowe role trafiły mu sie jak nic. Depp już o karierę się martwić nie musi, gdzieś czytałem,że
uznano go w Hollywood za jednego z najbardziej wpływowych aktorów. ( Jako Jack Sparrow jest
kapitalny)

z Blooma jest taki aktor jak z kangura kontener ( aktorzyna marnej jakości ) widział go ktoś w filmie z rolą pierwszoplanową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 13:45, tosz napisał:

z Blooma jest taki aktor jak z kangura kontener ( aktorzyna marnej jakości ) widział go ktoś
w filmie z rolą pierwszoplanową ?

http://orlando.bloom.filmweb.pl/
Ról miał niemało, mimo to jakoś sympatią go nie darzę... Zdecydowanie bardziej lubię Willisa, Willa Smitha, Denzela Washingtona, Gene''a Hackmana. W Hollywood nie zawsze talent jest ważny, trzeba sięumiećsprzedać, jeszcze zobaczymy na co go stać, mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie newsy na dzisiaj:
- po pierwsze dziś mija 30 rocznica pierwszego wejścia na ekrany sagi "Star Wars" czyli "Gwiezdne Wojny" jakby ktoś nie wiedział,

- po drugie co na pewno zainteresuje fanów serii "The Sims":

"Wytwórnia 20th Century Fox kupiła od firmy Electronic Arts prawa do realizacji filmu na podstawie przebojowej serii gier "The Sims". Liczący sobie już 5 lat cykl uznawany jest za największy bestseller w historii gier komputerowych. Na całym świecie sprzedano 85 milionów egzemplarzy programu.

Dla tych, którzy nie wiedzą "The Sims" jest symulacją codziennego życia. Gracz otrzymuje kontrolę nad wirtualnymi postaci, tytułowe simy, nad których życiem będzie teraz dzierżył pieczę. Gra nie ma specjalnej fabuły i oferuje nam prawie całkowitą wolność wyboru. Możemy pokierować naszym simem tak, żeby zrobił on karierę, jako szef jednej z dużych firm, możemy też uczynić z niego doskonałego złodzieja.

Planowana ekranizacja będzie filmem aktorskim. Produkcję nadzoruje John Davis. Napisanie scenariusza powierzono Brianowi Lynchowi ("Straszny film 3"). Szczegóły na temat fabuły ekranizacji trzymane są w tajemnicy."

autor: Marcin Kamiński, Variety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na przedpremierze 3 części piratów ! Najlepszy film jaki w życiu oglądąłem ! Jest poprostu lepiej niż idealny, niczego nie było można się spodziewać, humor jak zawsze dobry, muza i aktorswo perfekt ! A Fabuła... żaden film takiej nie miał i chyba nigdy nie będzie ! :D Za dużo napisać nie moge bo naspoileruje :P Chociaż było tak zakręcone i niektóre momenty mogą być przez niektórych źle odebrane.. mówię wam ta część była naprawde ostra ! Szskoda że to ostatnia :( Pamiętajcie żeby zostać po napisach bo ja jedyny z dwoma kolegami zostaliśmy na największej sali w Cinema City w Toruniu. Niemogłem uwierzyć.. byliśmy jedyni.. myślałem że będzie więcej pirackich maniaków :P Naprawde polecam pójść na ten film. Było tyle zwrotów akcji i tak zakręcone że żeby wszystko zrozumieć to trzeba by pare razy obejżeć :) Mnie wkurzył tylko jeden moment, z Beckettem...jak obejżycie to zobaczycie :P A końcówka jest taka żebyście się nigdy nie domyśleli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 15:19, Grizzly. napisał:

Wczoraj byłem na przedpremierze 3 części piratów ! Najlepszy film jaki w życiu oglądąłem !
Jest poprostu lepiej niż idealny, niczego nie było można się spodziewać, humor jak zawsze dobry,
muza i aktorswo perfekt ! A Fabuła... żaden film takiej nie miał i chyba nigdy nie będzie !
:D Za dużo napisać nie moge bo naspoileruje :P Chociaż było tak zakręcone i niektóre momenty
mogą być przez niektórych źle odebrane.. mówię wam ta część była naprawde ostra ! Szskoda że
to ostatnia :( Pamiętajcie żeby zostać po napisach bo ja jedyny z dwoma kolegami zostaliśmy
na największej sali w Cinema City w Toruniu. Niemogłem uwierzyć.. byliśmy jedyni.. myślałem
że będzie więcej pirackich maniaków :P Naprawde polecam pójść na ten film. Było tyle zwrotów
akcji i tak zakręcone że żeby wszystko zrozumieć to trzeba by pare razy obejżeć :) Mnie wkurzył
tylko jeden moment, z Beckettem...jak obejżycie to zobaczycie :P A końcówka jest taka żebyście
się nigdy nie domyśleli..


Aaaa i tu się mylisz, bo w planach mają jeszcze nakręcenie co najmniej 3 części. Oczywiście zależy to od sukcesu kasowego, ale Johnny Depp powiedział, że granie postaci kapitana Jacka Sparrowa przynosi mu ogromną frajdę i chętnie po raz kolejny się w nią wcieli. A że film bije rekordy popularności nawet w starciach z takimi gigantami jak marka Spider Man 3 czy Shrek 3 chyba tylko potwierdza zamierzenia twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2007 o 15:23, reykan napisał:

Aaaa i tu się mylisz, bo w planach mają jeszcze nakręcenie co najmniej 3 części. Oczywiście
zależy to od sukcesu kasowego, ale Johnny Depp powiedział, że granie postaci kapitana Jacka
Sparrowa przynosi mu ogromną frajdę i chętnie po raz kolejny się w nią wcieli. A że film bije
rekordy popularności nawet w starciach z takimi gigantami jak marka Spider Man 3 czy Shrek
3 chyba tylko potwierdza zamierzenia twórców.


Dla mnie Spider-man nie jest żadnym gigantem, 3 część była tak cienka że szkoda gadać a do Shreka 3 trudno powiedzieć bo go nie ma jeszcze w naszych kinach :) Wiecie może czy Piratów puścili na całym świecie puścili w ten sam dzień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 15:31, Grizzly. napisał:


> Aaaa i tu się mylisz, bo w planach mają jeszcze nakręcenie co najmniej 3 części. Oczywiście

> zależy to od sukcesu kasowego, ale Johnny Depp powiedział, że granie postaci kapitana
Jacka
> Sparrowa przynosi mu ogromną frajdę i chętnie po raz kolejny się w nią wcieli. A że film
bije
> rekordy popularności nawet w starciach z takimi gigantami jak marka Spider Man 3 czy Shrek

> 3 chyba tylko potwierdza zamierzenia twórców.

Dla mnie Spider-man nie jest żadnym gigantem, 3 część była tak cienka że szkoda gadać a do
Shreka 3 trudno powiedzieć bo go nie ma jeszcze w naszych kinach :) Wiecie może czy Piratów
puścili na całym świecie puścili w ten sam dzień ?


Dla ciebie może i nie, ale miliony ludzi pamiętają go z dwóch ostatnich wyjątkowo dobrych części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak tych Piratów z Karaibów lubią a tam dobry jest tylko Depp i Rush jeśli chodzi o część pierwszą druga to syf i jakoś po tym nie wiem czego się spodziewać po części trzeciej. Tak samo dzisiaj jest film na TVP1 Wyspa Piratów z Geeną Davis - ja ten film mam podoba mi się i nie wiem czemu wszyscy tak po nim jadą jak ten film jest o wiele lepszy od PzK bez Deppa czy to możliwe? A Piraci jakby byli bez Deppa to nie był by ten sam film i jeszcze z gejowskim Bloomem. Wyspa Piratów to był ostatni film o piratach do czasu aż powstali Piraci z... bo filmy o piratach to była zawsze straszna klapa i dużo takie filmy kosztowały więc nie wiem czemu wszyscy się tak tym filmem jarają - a ja polecam obejrzeć dzisiaj w TVP1 o 20 jak ktoś nie widział i nie idzie dzisiaj na premierę bo film jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się.
bez Deppa i jeszcze kilku pomniejszych czynników wpływających na Fajność, PzK byliby mocno średnim filmem. za drugim razem pierwszą część oglądałem bez emocji i średnio mi się podobała (za pierwszym razem byłem urzeczony). dwójka, choć bardziej zawiła i w kilku momentach zwyczajnie nudna (co, nawet jako fan-boy Piratów, jestem w stanie dostrzec) podobała mi się o wiele bardziej. może dlatego, że oglądałem ją tylko raz?
tak czy inaczej - dzisiaj idę na trzecią część. liczę na epickie kino, pełne efektów, efektownych scen oraz wspaniałej muzyki. no i oczywiście mój ulubiony Depp w roli mojego ulubionego Kapitana Jacka Sparrowa.
btw - wiecie, że w Bravo Girl jest gigantyczny plakat z Cwanym Jackiem? przyznam się, że to straszny obciach kupować tę gazetę. ale czego się nie zrobi dla Kapitana... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:05, Azrathel napisał:

btw - wiecie, że w Bravo Girl jest gigantyczny plakat z Cwanym Jackiem? przyznam się, że to
straszny obciach kupować tę gazetę. ale czego się nie zrobi dla Kapitana... :>


lol :-). A co może mieć taki bohater jak Jack Sparrow do potencjalnych odbiorców tego "czasopisma" (czytać w cudzysłowiu ;-P) ? Chyba niezbyt trafiony odbiorca...
Ja od biedy wsadziłbym tam Blooma :-DD

A co do samego filmu, to niestety, nie wybiorę się na niego do kina (przynajmniej nie w najbliższym czasie:-/). I nie tylko dlatego, że nie obejrzałem nawet części 2 , ale głównie dlatego, że w ten weekend zwyczajnie nie będę miał czasu. Potem zapewne znowu coś się trafi i to będzie dla mnie raczej koniec marzeń o kinowej wersji piratów 3 :-/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:05, Azrathel napisał:

btw - wiecie, że w Bravo Girl jest gigantyczny plakat z Cwanym Jackiem? przyznam się, że to
straszny obciach kupować tę gazetę. ale czego się nie zrobi dla Kapitana... :>

Ale będziesz miał dupne logo że z Bravo Girl hehehe... miłego oglądania życzę, ja dzisiaj oglądam szklanki w barze :) i to co w nich będzie - dużo kontynuacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2007 o 17:16, Dann napisał:

lol :-). A co może mieć taki bohater jak Jack Sparrow do potencjalnych odbiorców tego "czasopisma"
(czytać w cudzysłowiu ;-P) ? Chyba niezbyt trafiony odbiorca...
Ja od biedy wsadziłbym tam Blooma :-DD


a zaliczysz rotfla, jak Ci powiem, że po drugiej stronie plakatu jest właśnie Bloom? xD

deecom -> ha, właśnie loga Bravo Girl nie ma! ^^ [chyba, bo rozłożony plakat tylko mi mignął i nie miałem okazji zbadać wszystkich jego zakamarków (?) w poszukiwaniu znaczka . ale jest naprawdę świetny].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się