HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2007 o 18:18, Kwakers napisał:

> Zbiera mnóstwo haseł/żartów,
> które tylko my Polacy zrozumiemy, a już Anglik niekoniecznie.

To co napisałeś jest również ciekawe, w odniesieniu do ''''misji'''' jaką ma spełniać PISF
tj. promocja polskiej sztuki filmowej za granicą.


tak ale mieć chęci, a zrobić to 2 różne rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 18:12, Kafar napisał:

> Nie każdemu musi się podobać, ale mnie akurat JOB się spodobał... Zbiera mnóstwo haseł/żartów,

> które tylko my Polacy zrozumiemy, a już Anglik niekoniecznie.

I dlatego nasza kinematografia jest tak żałosna i niedochodowa oraz to że na polskie filmy
nie chodzimy i długo chyba nie będziemy :)


czy ja wiem, czy żałosna? Jak już powstają ambitniejsze tytuły polskie to i tak chodzi na nie mało osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja można powiedzieć że dramaty robimy dobre i ambitne.. ale widać nie są tak naprawdę dobre. Film jest dobry kiedy odnosi sukces i zarabia na siebie. Takie dwie rzeczy które świadczą o TYM że film jest udany lub nie. Polscy reżyserzy czy scenopisarze chociaż u nas taki zawód nie istnieje postępują trochę jak EA SPORT :) i serie nhl, fifa, nba.. robią dramaty bo na to kasę dostaną a to czy film zarobi czy nie to już przestaje być istotne. Tu nawet jest gorzej bo EA tworzy gry za własną kasę a te dramaty są za nasze pieniądze :)

Tak więc film dostaje publiczną kasę i dla mnie on MUSI zarobić na siebie i co najmniej 2 inne filmy.. które to filmy zarobią na następne inne i skierowane do grupy ludzi a nie do danego kraju. Żaden film nie zarobi jak jest produkowany tylko dla Polaków :) a przynajmniej nie teraz a że wspomniałeś o tym że tego poza polakami nikt nie zrozumie to też taki mój wykładzik :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 09:37, parkourowiec napisał:

Polecam Film Transformers chciał bym zobaczyć już ten film polecam.Pozdro111

W takim razie, jeśli chcesz go zobaczyć - to jak możesz go już innym polecać?

Ja również, chętnie zobaczę ten film - ale nie polecam go innym, bo jeszcze nie widziałem.

Tomek1120 ===> Co do Szklanej Pułapki 4, to nawet fajny film - lecz w porównaniu do poprzednich części jest za bardzo wymyślany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, miałem się wstrzymać, aż obejrzę resztę tytułów, ale nie mam czasu na nie na razie to opiszę dwa, które ostatnio widziałem:

Klik: i robisz co chcesz (ang: Click) - bardzo ciekawa komedia z świetnym aktorem komediowym, jakim niewątpliwie jest Adam Sandler - uwielbiam komedie z nim w roli głównej. Ta opowiada o pewnym pracoholiku, który nie ma czasu dla rodziny i w sumie na nic. Pewnego dnia dostaje pilota, którym może kontrolować wszystko! Michael (główny bohater grany przez Sandlera) nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że pilot zapamiętuje jego decyzje i przy takiej samej okazji ponawia poprzednio wybraną czynność i tak jego życie zaczyna się komplikować. Film jest świetny, a na dodatek gra tam piękna Kate Beckinsale - polecam - 9,5/10

Szklana Pułapka 4.0 (ang: Live Free or Die Hard) - Bruce Willis powraca w wielkim stylu ponownie jako John McClane. Willis trzyma się świetnie i nie rozumiem złośliwych gadek w stylu "miał dobrych dublerów" biorąc pod uwagę fakt, że sam przyznaje, że dużo sam robił, a poza tym w większości ujęć widać jego twarz w takich scenach mocnej akcji, więc siłą rzeczy musiał on to wykonywać. Ciekawa fabuła, choć wszystko dzieje się tak szybko. Film typowo made in USA i bardzo ciekawy tytuł, aczkolwiek czegoś mi tam brakowało, nie wiem czego, może to tylko moje takie widzimisię? Też polecam - 9,5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście twierdze ze nowe amerykańskie filmy są przepełnione idiotycznymi efektami specjalnymi , ot choćby szklana pułapka 4 gdzie samochód wskakuje na śmigłowiec i wybucha (sic!)Nowe Filmy są bez polotu gdzie fabula jest na dalszym planie, same zabijanie sie i tyle , Gdzie tak wspaniale filmy jak np "GODFATHER" Myśle , że na 100 % nowa wersja Ojca Chrzestnego była by pełna wybuchów itp ... i debilnej już niestety fabuły a główna role grał by Brad Pitt albo nie daj boże Vin Diesel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O klik i robisz co chcesz to jest dobry film. Polecił bym to obejrzeć (tylko że nie ma tego w kinach) trzeba wypożyczyć np. z DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Zodiac. Dawno tak się nie wkręciłem w kinie, bo ostatnio puszczają samą nędze. Zodiac naprawde ciekawy film. Pół godziny po filmi doszedłem kto mordował (wg. mnie xD). Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 14:38, Be-Yacz napisał:

Ja polecam Zodiac. Dawno tak się nie wkręciłem w kinie, bo ostatnio puszczają samą nędze. Zodiac
naprawde ciekawy film. Pół godziny po filmi doszedłem kto mordował (wg. mnie xD). Polecam


brawo, Sherlocku.
powiem Ci, że do tej pory nikt nie rozwiązał sprawy Zodiaka - dzwoń do policji w San Francisco, na pewno się ucieszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 15:22, Azrathel napisał:

brawo, Sherlocku.
powiem Ci, że do tej pory nikt nie rozwiązał sprawy Zodiaka - dzwoń do policji w San Francisco,
na pewno się ucieszą.

Wiem, że nikt nie rozwiązał, umiem czytać, a przecież było to napisane w napisach na końcu filmu. Zabijał koleżka tego głównego podejrzanego ;]. Na 100% ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2007 o 15:27, Be-Yacz napisał:

Wiem, że nikt nie rozwiązał, umiem czytać, a przecież było to napisane w napisach na końcu
filmu.

nie wiem, nie oglądałem.

Dnia 23.07.2007 o 15:27, Be-Yacz napisał:

Zabijał koleżka tego głównego podejrzanego ;]. Na 100% ;].

taa, to zawsze jest kumpel głównego podejrzanego. albo kamerdyner ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałabym każdemu polecić film Equilibrium, naprawdę świetne kino, utrzymane w klimatach Matrixa, dużo akcji, niesamowita muzyka i genialna kreacja Christana Bale... To trzeba zobaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Grindhouse: Death Proof. Od razu na dzień dobry powiem że ubolewam nad tym że filmy Planet Terror i Death Proof zostały rozdzielone gdyż aby ten film był pełny dodano sceny które tylko wydłużyły film. A wydłużenie skutkuje tym że czasami film jest nudny i w tym przypadku tak chyba też było. Dwie historie i każda opowiada losy 4 kobiet.. i cóż ich gadki są po prostu nudne a żeby ktoś myślał że zamiast słuchać to sobie poogląda to też się zawiedzie bo w moim przekonaniu jakoś na żadnej się nie dało zawiesić oka:) Może tak wymagający jestem :)

Jedyne fragmenty tych filmów ciekawe to te w których Kurt Russell pojawiał się na ekranie. Niesamowita postać i pełna tajemniczości do tego dwa-trzy elementy akcji które były bardzo sympatyczne:) szczególnie ostatnie 30 minut filmu naprawdę wymiatało. No i oczywiście samochód tytułowy Death Proof :) wymiata.

Film ma klimat jaki znamy z filmów Tarantino lecz jak zawsze ON ma manie pokazywania stóp i w tym obrazie nie pogardził scenami gdzie są same stopy pokazywane. Mnie to nie podnieca:). Ogólnie klimat ma ten film lecz nie klimat grozy. To miał być horror a wyszło tak naprawdę nie wiadomo co więc pokuszę się o stwierdzenie że klimat ma się do samochodów :) czyli trochę taki retro.

Ciężko mi ocenić ten film lecz z czystym sumieniem mogę go polecić gdyż jest daleko na przodzie z krytykowanym tu JOB :):):):) (wiem wiem tragiczne porównanie:). Nie jest to film wybitny, wątpię by stał się kultowy lecz warto obejrzenia nie tylko dla fanów Tarantino..

BRUM BRUM!!!! BRUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się