HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2009 o 17:58, Shelazar napisał:

Czy film Osada będzie wydany na Blu-Ray? To najlepszy horror, jeśli można tym mianem
go określić, jaki widziałem.


No nie , jak można twierdzić że to jest najlepszy horror - ide sie chyba powiesić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na FilmWebie Rio Bravo http://rio.bravo.filmweb.pl/ brakuje tylko 19 głosów do uwzględnienia w TOP100. Rio Bravo to bez wątpienia jeden z najlepszych Westernów w historii kina i trochę lipa, że tak znakomitego dzieła nie ma jeszcze w TOP100... Więc jak, znajdzie się tutaj dziewiętnastu fanów starego dobrego Westernu, chętnych do oddania oceny ? Czy film jest skazany na czekanie kolejnych kilku miesięcy aż ktoś raczy wystawić te kilka ocen ?

@Shelazar
Ale warto spróbować, może nie tak od razu spadnie.
Poza tym jak ludzie zobaczą Rio Bravo w TOP100, to może w końcu przypomną sobie, że taki film istnieje i może liczba ocen wzrośnie. Ech, chyba brzmię jak niepoprawny optymista, ale spróbować chyba warto, nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo w zasadzie nie wiem co to jest, reklamowano film jako horror. Podoba mi się bo jest inny od tych wszystkich sztampowych z hektolitrami krwi w roli głównej.

Dark_Sebat:
Nawet jak film wejdzie do top 100 to spadnie w przeciągu kilku godzin ze względu na małą ilość głosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 19:16, Shelazar napisał:

No bo w zasadzie nie wiem co to jest, reklamowano film jako horror. Podoba mi się bo
jest inny od tych wszystkich sztampowych z hektolitrami krwi w roli głównej.


Moim zdaniem horror znaczy efekty specjalne związane z hektolitrami krwi - to znaczy horror, natomiast filmy np. typu "omen " czy właśnie "osada" to są zwyłe dreszczowce , niebęde teraz przytaczał inne tytuły bo niema sęsu. Jeszcze jedna sprawa -filmy typu " 13-tego w piątek" lub " piła " lub " teksańska masakra piłą mechaniczną" itp. to są THRILERY a nie HORRORY. Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 19:16, Dark_Sebat napisał:

Więc jak, znajdzie się tutaj dziewiętnastu fanów starego dobrego Westernu, chętnych do oddania oceny ?


Na pewno znalazłoby się i oddam ocenę, ale nie wiem czy ma to sens. :)
Filmweb jak dużo portali opadł ostatnio. Coraz wyżej lądują filmy niegodne pierwszej 100 i to samo tyczy się "aktorów". Nie wiem czy ma to sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za chwilę będę oglądał Johny English z R.Atkinsonem na TVP2. Mam nadzieję, że będę się przy nim nieźle bawił, ale znając Atkinsona, będę płakał ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 19:16, Dark_Sebat napisał:

Na FilmWebie Rio Bravo http://rio.bravo.filmweb.pl/ brakuje tylko 19 głosów do
uwzględnienia w TOP100. Rio Bravo to bez wątpienia jeden z najlepszych Westernów w historii
kina i trochę lipa, że tak znakomitego dzieła nie ma jeszcze w TOP100... Więc jak, znajdzie
się tutaj dziewiętnastu fanów starego dobrego Westernu, chętnych do oddania oceny ? Czy
film jest skazany na czekanie kolejnych kilku miesięcy aż ktoś raczy wystawić te kilka
ocen ?


Jako fan westernu oczywiście że zagłosowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 13:04, Paoro napisał:

PS: Wzięło mnie coś na oglądanie filmów z wampirami, teraz zabieram się za Draculę, film
zapowiada się naprawdę ciekawie, gwiazdorska obsada, film jest stary (1992) - a aktorzy
wtedy dbali o markę ;p Zobaczymy ale mam spore nadzieje na obejrzenie naprawdę dobre
kina.


Polecam bardzo stare horrory bo z lat 70. grały w nich takie gwiazdy jak:

Peter Cushing

Christopher Lee

Oliver Reed


http://www.hammerfilms.com/

http://www.hammerfilms.com/productions/archive/films


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2009 o 22:07, Vaxinar napisał:

Na pewno znalazłoby się i oddam ocenę, ale nie wiem czy ma to sens. :)
Filmweb jak dużo portali opadł ostatnio. Coraz wyżej lądują filmy niegodne pierwszej
100 i to samo tyczy się "aktorów". Nie wiem czy ma to sens.

Nom, ostatnio coraz częściej można się załamać przeglądając Filmweb, ale wierzę że jeszcze da się ten portal wyprowadzić na prostą, ot chociażby taką małą kropelką w morzu potrzeb, czyli wprowadzenie Rio Bravo do TOP100. ^_^

@kerkas
Aż ciekaw jestem jaką ocenę wystawiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaglosował na RB i dal wysoka ocene ale z Opery mi nie wchodza glosy (wyczyszczone cookies juz dawno, napisali ze problem zniknal a error dalej wystepuje, fajnie traktuja userow) a na Firefoxie nie chce mi sie logować. Niemniej klasyka westernu i zachecam do glosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TV4 po raz kolejny zafundowało mi dwie godziny dobrej rozrywki ;]

Wąż w cieniu orła
staroszkolny film z Jackiem Chanem, z tymi samymi aktorami i tym samym (dokładnie tym samym! ;)) schematem fabularnym. nie ma się co rozpisywać, bo kto widział "Pijanego mistrza" (mój ulubiony), ten jest w stanie domyślić się przebiegu akcji ;]
trochę brakowało mi scen ćwiczeń, no i żaden styl walki nie dorównuje pijanemu mistrzowi ;]
wady? pffff, kogo obchodzi drewniane aktorstwo (a raczej jego brak ;)), sztuczne odgłosy walki i przewidywalność - za każdym razem podczas oglądania tych starych filmów mam taki sam ubaw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem Hannibal po drugiej stronie maski.
Film przeósł moje oczekiwania - spodziewałem się pozycji dobrej, bardzo dobrej a dostałem coś lepszego. Z powodu oczywistego braku Hopkinsa nie wiedziałem czy film będzie dobry, ale francuski aktor (na Filmwebie krytykowany) moim zdaniem spisał się bardzo dobrze. Nie jestem fanem - jak co niektórzy - azjatyckiej kobiecej urody, ale Chinka grająca Japonkę również spisała się dobrze i wyglądała seksownie. :) Film mogę polecić.
Najbardziej pozytywne zaskoczenie to była dla mnie historia Hannibala. Amerykanie mogli pójść na łatwizne, jak to się nieraz u nich dzieje i stworzyć niot w stylu "morduje mu rodzine, więc zostaje mordercą",

Spoiler

jednak pomysł z kanibalami w AC, żelazną kurtyną i Francją bardzo dobry.

Z drugiej zaś strony zdaje się na podstawie książki więc nie było wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 19:16, Dark_Sebat napisał:

Na FilmWebie Rio Bravo http://rio.bravo.filmweb.pl/ brakuje tylko 19 głosów do
uwzględnienia w TOP100. Rio Bravo to bez wątpienia jeden z najlepszych Westernów w historii
kina i trochę lipa, że tak znakomitego dzieła nie ma jeszcze w TOP100...

Zgadzam się z Twoją oceną. Niestety zagłosowałem na niego już ok. 2 lata temu i drugi raz nie mogę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 00:06, Vaxinar napisał:

Wczoraj obejrzałem Hannibal po drugiej stronie maski.
Film przeósł moje oczekiwania - spodziewałem się pozycji dobrej, bardzo dobrej a dostałem
coś lepszego. Z powodu oczywistego braku Hopkinsa nie wiedziałem czy film będzie dobry,
ale francuski aktor (na Filmwebie krytykowany) moim zdaniem spisał się bardzo dobrze.
Nie jestem fanem - jak co niektórzy - azjatyckiej kobiecej urody, ale Chinka grająca
Japonkę również spisała się dobrze i wyglądała seksownie. :) Film mogę polecić.
Najbardziej pozytywne zaskoczenie to była dla mnie historia Hannibala. Amerykanie mogli
pójść na łatwizne, jak to się nieraz u nich dzieje i stworzyć niot w stylu "morduje mu
rodzine, więc zostaje mordercą",

Spoiler

jednak pomysł z kanibalami w AC, żelazną kurtyną
i Francją bardzo dobry.

Z drugiej zaś strony zdaje się na podstawie książki więc
nie było wyjścia.


Początek filmu owszem bardzo dobry, potem niestety poziom spada. Z wszystkich części: Milczenie Owiec, Hannibala, Czerwony smok, i tego prequela, to właśnie on najbardziej odstaje od reszty. To wciąż film dobry, lecz brakuje mu sporo. Co do gry aktorskiej Gaspard Ulliela, to faktycznie mnie trochę rozczarowała, choć się starał to jednak nie Hopkins. Postać Hannibala została zagrana w sposób, który mi się nie spodobał. Ot tak zwykły morderca szukający zemsty, wyróżniający się swoją okrutnością wobec ofiar. Brak bylo tego stylu, szyku jaki prezentował Hannibal grany przez Hopkinsa. W ogóle ta mimika aktora, Hopkins prezentował spokój, tu u Ulliela jest wręcz przeciwnie. Do tego nawiązania z tą maską :/ samuraja? eh kiepski wg mnie scenariusz pogrzebał ten film, reżyseria nie podołała. Nie mniej film dobrze się oglądało ocena 7,5/10, tyle że w porównaniu do innych części to ocena słaba.

Obejrzałem właśnie 12 małp, okazało się ze film oglądałem ale bardzo dawno, więc w sumie dobrze ze sobie przypomniałem, świetne kreacje Bruce Willisa i (przede wszystkim) Brada Pitta. Historia która zatacza koło, której nie da się zmienić. Ot taki kolejny film, o często poruszanym ostatnio temacie podróży w czasie. Wyróżnia się jednak wspomnianą grą aktorską i pytanie o zakończenie. Jakie w końcu jest?

Spoiler

Pani doktor zabiera wirusa i mamy dobre zakończenie? A może był to czysty przypadek i zagładzie nie można było zapobiec?

Lubie filmy w których nie wiadomo to końca jak się dana historia kończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 02:11, Paoro napisał:

Postać Hannibala została zagrana w sposób, który mi się nie spodobał.

Pamiętaj, że Hannibal w Milczeniu czy Hannibalu to dorosły w pełni człek, a tu masz wręcz dzieciaka na studiach.... Jeszcze się tak nie... wyostrzył. :) Dlatego mnie się podobało.

Dnia 21.06.2009 o 02:11, Paoro napisał:

Lubie filmy w których nie wiadomo to końca jak się dana historia kończy :)

Moim zdaniem nie dało się zapobiec, trochę żałowałem że takie "smutne" zakończenie.
Ten film to dla mnie przede wszystkim Brad Pitt... :D Uwielbiam jego grę tam - kapitalna mimika. Najlepsze jak kamera się na niego zbliża, te chore oczy, lekki zes i "nie jestem wariatem" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 02:29, Vaxinar napisał:

Pamiętaj, że Hannibal w Milczeniu czy Hannibalu to dorosły w pełni człek, a tu masz wręcz
dzieciaka na studiach.... Jeszcze się tak nie... wyostrzył. :)

I dlatego robił takie głupie miny? :D Dla mnie jego uśmiechy, które w zamyśle chyba miały budzić grozę, były po prostu komiczne, i w zasadzie one mnie najbardziej w filmie wkurzały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 11:12, rob006 napisał:

> Pamiętaj, że Hannibal w Milczeniu czy Hannibalu to dorosły w pełni człek, a tu masz
wręcz
> dzieciaka na studiach.... Jeszcze się tak nie... wyostrzył. :)
I dlatego robił takie głupie miny? :D Dla mnie jego uśmiechy, które w zamyśle chyba miały
budzić grozę, były po prostu komiczne, i w zasadzie one mnie najbardziej w filmie wkurzały...

Zgodzę się, ten uśmieszek był rozbrajający, koleś wyglądał jakby miał jakomś szramę na poliku, ale jakoś to nie pasowało do Hannibala. Bardziej komiczne niż straszne, niestety taka prawda. Owszem parę rzeczy z jego zachowania można tłumaczyć słabym doświadczeniem w tym fachu, ale bez przesady nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się