Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Klasyka gier przygodowych w sklepie gram.pl!

113 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2007 o 22:01, Irc100 napisał:

Sorki za trzy posty ale...... Mam Nowy teenagent z gazety "Gambler" niestety nie działa na
XP. Jest jakiś program którym to można odtworzyć ?


DOSBox - bardzo ciężko znaleźć grę, która pod nim nie ruszy. Pod warunkiem, że masz procesor o taktowaniu przynajmniej 1,0 GHz (a i to może być odrobinę za mało).
Szczerze radzę przeczytać dokumentację, bo może się okazać, że wyciągniesz 3fps, gdy mógłbyś mieć 100. Gdy już to zrobisz, obowiązkowo core=dynamic, a cykle dobierz samemu - empirycznie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cholerka szkoda że nie podrasowali ich graficznie tak jak zrobiono to z Another World (to oczywiście inny developer). X-W Alliance polecam, świetny symulator, możliwość gry sieciowej i edytor własnych misji (joystick nieodzowny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle pytania bez odpowiedzi. Nikt z obslugi sklepu nie jest w stanie odpowiedziec czy z ta liczba plytek nie ma pomylki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko: dlaczego nie ma np. Monkey Madness (dwie pierwsze części), Day of the Tentacle (za tą cenę powinni sprzedawać to spakietowane z Samem i Maxem, jakby nie było gry są bardzo leciwe), Indiany, Looma czy The Dig? Jak już szaleć to na całego. :)

Co do Teenagenta to nie widzę szans na re-edycję, bo... gra jest freeware. Do legalnego ściągnięcia, podobnie jak Sfinx czy Skaut Kwatermaster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 22:37, Garett napisał:

Jak zwykle pytania bez odpowiedzi. Nikt z obslugi sklepu nie jest w stanie odpowiedziec czy z ta liczba plytek nie ma pomylki?

Sądzę, że to pomyłka nie wiem czy LucasArts pozwoliło by grzebać przy płytkach - mam to wydanie Grim i jest na 2CD, więc wątpię by nagle PL wydanie miało po 1CD więc Grim, Monkey 3 i 4 powinny być na 2CD Sam&Max oraz FullThrottle są na 1 CD, a co do wydruku na płytach to jest pierwsza klasa w tych wydaniach nie ma się co martwić, że jest to jakaś uboga wersja czarno biała albo co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 22:18, YahooPL napisał:

Przecież niektóre te gry są dostępne abadonware na wielu stronach. O co tu chodzi ???


Nie istnieje termin "abandonware"! Prawa autorskie wygasają po 50-70 latach od czasu publikacji, zależnie od kraju. Pobranie *jakichkolwiek* gier komputerowych, które nie zostały uwolnione przez ich właścicieli - jest formalnie piractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 22:56, deecom napisał:

mam to wydanie
Grim i jest na 2CD, więc wątpię by nagle PL wydanie miało po 1CD więc Grim, Monkey 3 i 4 powinny
być na 2CD Sam&Max oraz FullThrottle są na 1 CD, a co do wydruku na płytach to jest pierwsza
klasa w tych wydaniach nie ma się co martwić, że jest to jakaś uboga wersja czarno biała albo
co innego.


Wszystko sie zgadza (tez mam kilka gier z tej serii) ale popatrz na okladki - zostaly spolszczone, czego wczesniej nie bylo. Dlatego boje sie, ze lem nakombinowal cos wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 22:53, Deepdelver napisał:

Co do Teenagenta to nie widzę szans na re-edycję, bo... gra jest freeware. Do legalnego ściągnięcia,
podobnie jak Sfinx czy Skaut Kwatermaster


Kurde, akurat Teenagenta PL nigdzie nie moge znalesc (mam wersje talkie z gamblera, ale chcialbym zwykla...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 23:24, Garett napisał:

Wszystko sie zgadza (tez mam kilka gier z tej serii) ale popatrz na okladki - zostaly spolszczone,
czego wczesniej nie bylo. Dlatego boje sie, ze lem nakombinowal cos wiecej...

Jakby ten news był wczoraj to dzisiaj bym otworzył jedną grę w sklepie i byśmy wiedzieli wszystko :D ale nie widziałem jeszcze twojego pytania:P Sądzę, że nie ma się czego obawiać, pozwolili im przetłumaczyć okładki xD ale nic więcej i dodali tylko instrukcję po PL na płytce. A spolszczone okładki są standardem już w tym kraju nawet jeśli gra jest po ENG - mam tak nie jedną grę, pewnie jeszcze myślą, że ktoś się nabierze jak zobaczy napisy po PL a małym druczkiem z tyłu jest napisane, że tylko instrukcja jest po naszemu ;) Lucas by im dupę skopał jak coś by spierniczyli :D Po prostu wznowili wersje tych gier i przy okazji je "spolszczyli" :P tak nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> LucasArts niechętnie patrzy na tłumaczenie swoich gier

Wcale nie, wersje niemieckie, francuskie i hiszpanskie wychodzily praktycznie zawsze rownolegle z angielska, wiec dlaczego polskiej nie zrobic, oczywiscie samych napisow.
Takze jestem zawiedziony, nawet bardzo.

poza tym, gdzie jest DOTT?!?!?!?!??! 100 razy lepszy od jakiegos tam S&M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tragedia, nawet instrukcji nie chciało sie LEM''owi wydrukować, żenada po prostu. Jak to mozliwe ze ten śmieszny wydawca jeszcze istnieje. Jak CDP wydaje jakies gry to zawsze jest choc skrocona wydrukowana wersja instrukcji, a LEM nie, kladzie lache, bo 40 zl to pewnie dla nich jak za darmo, i w takiej sytuacji drukowana instrukcja jest niepotrzebna.
Poczekam az zrobia polskie wersje jezykowe (napisy). Wtedy moze kupie. W oryginale to mozna kupic wydania premierowe ale nie jakies byle jakie reedycje w wielce ekskluzywnym pudelku DVD i do tego bez instukcji (oczywiscie wiadomo, ze instrukcja jest nikomu do niczego nie potrzebna, ale jej brak swiadczy o totalnym olaniu klienta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 00:49, bricabrac napisał:

LEM''owi


http://pl.wikipedia.org/wiki/Apostrof

Dnia 21.07.2007 o 00:49, bricabrac napisał:

Jak to mozliwe ze ten śmieszny wydawca jeszcze istnieje.


Jeśli wyrzucić "śmieszny", trapi mnie identyczne pytanie.

Dnia 21.07.2007 o 00:49, bricabrac napisał:

Jak CDP wydaje jakies gry to zawsze jest
choc skrocona wydrukowana wersja instrukcji, a LEM nie, kladzie lache, bo 40 zl to pewnie dla
nich jak za darmo, i w takiej sytuacji drukowana instrukcja jest niepotrzebna.


Jasne. Zwłaszcza, że Locomotion, które kosztuje 20-30 zł, ma pełną, 100-stronicową instrukcję.

Dnia 21.07.2007 o 00:49, bricabrac napisał:

Poczekam az zrobia polskie wersje jezykowe (napisy).


Nie zrobili przez 15 lat, teraz też nie zrobią. Nie jesteś targetem.

Dnia 21.07.2007 o 00:49, bricabrac napisał:

kupic wydania premierowe ale nie jakies byle jakie reedycje w wielce ekskluzywnym pudelku DVD


A w jakich pudełkach wydawane są na polskim rynku premiery? Grubych DVD, nieprawdaż? Dużo mniej poręcznych, niż zwykłe DVD, nieprawdaż?
Na zachodzie niemal WSZYSTKO pojawia się w standardowych, 16 mm pudełkach DVD. Bez zbędnego kartonika (wyglądu w żaden sposób nie ulepsza, utrudnia przechowywanie i jest po prostu marnowaniem papieru). Polakowi najwyraźniej nie wystarczy minimalizm. A szkoda, bo "simplicity is a thing of infinite beauty".

Dnia 21.07.2007 o 00:49, bricabrac napisał:

i do tego bez instukcji (oczywiscie wiadomo, ze instrukcja jest nikomu do niczego nie potrzebna,
ale jej brak swiadczy o totalnym olaniu klienta).


Rzecz w tym, że instrukcja JEST, ale w PDFie - polscy odbiorcy zostali tak olani, że specjalnie dla nich wytłoczono nowe płyty. W przypadku Ekstra Klasyki sytuacja jest identyczna - instrukcja jest tylko w PDFie, bo skrócona jest de facto bezużyteczna i jedyny sensowny powód jej istnienia, to... możliwość wykorzystania jej jako niezbyt racjonalny argument przeciw innym seriom/wydawcom. Podobnie ma się sprawa skróconych instrukcji w Kolekcji Klasyki (choć - przyznaję - nie przypatrzyłem się najnowszemu wcieleniu).

Kiedyś też instrukcja miała dla mnie kolosalne znaczenie. Teraz nadal ma, ale generalnie tylko przy wydaniach premierowych. Jeżeli kupuję reedycję - pudełko i tak nie jest piękne, więc wartość dla mnie ma sama gra, nie całe wydanie (jak zazwyczaj jest przy premierówkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest okazja na zakup świetnych przygodówek. Serie o Małpiej Wyspie chętnie kupię (szkoda, że całej nie ma), Grima Fandango tym bardziej, ale... nie za te pieniądze niestety :/.

Pozostaje poczekać, aż ktoś się skusi, zniechęci i wystawi na Allegro na pół ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilbym ale nie za ta cene... Jest wiele wiecej tanszych gier, ktore moge kupic i bawic sie rownie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry w tej serii są świetne, jednak cena odrobinkę za wysoka, no i szkoda że nikt nie pokusił się o ich spolonizowaniu. Jednak jeśli jeszcze weń nie grałeś to polecam, szczególnie Grim Fandango.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak przygoduwa ^^ Na początku gry bierzesz niepotrzebny wygęty widelec rzeby pod koniec użyć go w toalecie xD Takie gry sprawdzają IQ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 22:18, YahooPL napisał:

Przecież niektóre te gry są dostępne abadonware na wielu stronach. O co tu chodzi ???

To są piraty. Nie wszystko udostępnione w sieci to abandonware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 15:59, deecom napisał:

> Sam & Max to bardzo stara gra i czy ktoś wie czy działa pod Vistą albo, chociaż pod Xp?

Działa spokojnie to już i tak pewnie są te nowsze wydania więc mają wbudowany emulator SCUMMVM
a jak nie to zawsze można ściągnąć z tej strony jest całkowicie darmowy - miłego grania :D
http://www.scummvm.org/

Gry są super ale ponad 200zeta nie kogoś jak ktoś chciałby kupić wszystko - a załatwcie jeszcze
starsze tytuły z LucasArts to pogadamy :D


Z tego co czytałem w sieci to Lucasarts cały czas udoskonala swój własny system scumm. Ten 2.0 (Grim Fandango i LMonkey Island IV) jak i 1.0 (cała reszta). Na cd wydanych w innych krajach są te nowe wersje scumm(tm) i działają one bez problemu w nowych systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować