Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2008 o 20:06, Sylwassss napisał:

A już znalazłem masz 15-naście lat, a więc uważaj jak się zwracasz do kogoś. Bo "chłopcze"
to se możesz mówić do swoich kolegów gówniarzu. ;/
PS: U mnie na moim szprzęcie, który mam podany na GS stalker chodzi na maks w Dx9 i się
nie wiesz, ani nie crashuje po patchu. Idz lepiej pograj w Tibie :)
Twój komp to:
Processor: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86GHz (2 CPUs)
Memory: 1024MB RAM
Hard Drive: 360 GB Total
Video Card: NVIDIA GeForce 7600 GS

I ty chcesz w stalker grać na wysokich ?
Przecież Twój komp to już historia. Słaby procek. mało ramu i dodatkowo najbardziej skaszaniona
karta bo jeszcze obcięta GS :P



Słaby procek?? Dobry jesteś. Na tąchwilę jest to bardzo dobry procek a karta graf moze nie najlepsza ale jeszcze cos tam pociagnie. pomysl zanim cos napiszesz.

Dnia 12.09.2008 o 20:06, Sylwassss napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 00:16, fiorellademon napisał:

Słaby procek?? Dobry jesteś. Na tąchwilę jest to bardzo dobry procek a karta graf moze
nie najlepsza ale jeszcze cos tam pociagnie. pomysl zanim cos napiszesz.


Dla mnie słaby. Zobacz jakie ma taktowanie, co z tego że 2 rdzenie skoro Stalker obsługuje jeden. Wtedy realnie ma te 1,8 GHz na Stalkera, a to jest mimo wszytsko za mało. Co do karty graficznej ona teraz kosztuje 80 zł to jak może to byc dobra karta na stalkera. Gdyby to była GT, a to jest jeszcze GS czyli ma drastycznie poobcinane tam wszytsko. PS na tę chwile dobrym prockiem jest 8400 lub 7200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś podkręcił procka to lepiej by śmigało. Ja mam E6400 kręconego z 2.13 na 3.0Ghz na P5N32 asusa bezproblemowo na standardowym chłodzeniu nie wyskakuje powyżej 50c. Tenpodkręcony procek + 7900GS zalmana i na maksie nie spada poniżej 30 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 00:07, Sylwassss napisał:

Może nie to że lektor wyciszony, ale rosyjska ścieżka ściszona tak że słychać lektora,
a rosyjskiego nie.
W SoC patrząc na CS było to genialnie zrobione. A tak troche to kilmatu zabiera. Patch,
którego wydali nie zawierał poprawek do lokalizacji ma się pojawić osobny hotfix, krótko
mówiąc poprostu się nie wyrobili ;]
PS. Szkoda że antene w Limańsku tak drastycznie zminiejszyli. Jak by zrobili to w oryginale
efekt byłby porazający, ale mówili że wtedy antena zajeła by całą mape Limańska. Co do
Baru i Rostoku to któryś ze stalkerów w CS mówił że pojawiła się tam jakaś wielka anomalia
po emisji, twórcy zgrabnie sie z tego wutłumaczyli :) I na koniec daje wam zdjęcie anteny
"Oko Moskwy: ;]


Ta "antena" w rzeczywistosci ma ok 1km dlugosci:PP Dla rzadnych wiedzy polecam Ksiazke a wlasciwie Album Igora Kostina- "Czarnobyl Spowiedz Reportera" w ktorej to wszystko jest dokladnie opisane i ukazane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 23:50, CDS_Baxian napisał:

LUDZIE ... CZYTAJCIE QWA POSTY !!! Nie mówiąc już o wcześniejszych stronach to na
tej konkretnie jest napisane że Czyste Niebo jest frakcją początkową. Dostępną TYLKO
na bagnach i TYLKO na początku gry.

Po zatym mam kałasza ulepszonego max w stronę celności i nie mogę na nim zainstalować
granatnika, tylko lunetę. Więc jeśli Ty możesz i to i to, znaczy że wybrałeś po trochę
z obu opcji. Nie wiem czy to jest takie super wyjście.

Osobiście wolę giwerki z dobrą celnością, szybkostrzelność nie gra specjalnie roli,
jeśli mogę sobie przymierzyć z większej odległości i zaliczyć head shota.

Co do TRS 301 jest to broń w której musisz wybrać czy chcesz mieć granatnik czy lunetę.
Nigdy oba naraz.
Jeśli idziesz w celność dostaniesz możliwość zamontowania lunety. Jeśli w szybkostrzelność
to granatnika.

Co do artefaktów to gdzieś jest opisane że można je przetrzymywać tylko w specjalnych
pojemnikach (plecak oraz sloty w pancerzach). Ale poza nimi, jeśli nie znajdują się w
anomalii która je stworzyła. Ich żywotność jest ograniczona.

Dzikowski --> gdybyś tak trochę się postarał. I wykazał trochę własnej inicjatywy,
to sam byś już dawno znalazł odpowiedzi na swoje pytania.

Co do wersji językowej .. NIE .. nie jesteś jakimś super, mega wyjątkiem. Eszyscy mamy
wersję RU z lektorem i polskimi napisami.

Co do lektora .. to tak jak napisałem przed chwilą. Dowiedział byś się że CDP wypuści
hot fixa poprawiającego polonizację.

To by było na tyle w tym temacie. AAAAA CO POWIESZ NA TO ???????????JA ZAMAWIALEM TA GRE MIESIAC PRZED PREMIERA i to taka zamawialem mosisz troche czytac dokladniej o co mi chodzi!!!!!!!!

20080913005225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 00:38, Voii napisał:

Jakbyś podkręcił procka to lepiej by śmigało. Ja mam E6400 kręconego z 2.13 na 3.0Ghz
na P5N32 asusa bezproblemowo na standardowym chłodzeniu nie wyskakuje powyżej 50c. Tenpodkręcony
procek + 7900GS zalmana i na maksie nie spada poniżej 30 klatek.

jak podkreciles -szczegoly podaj bo mam taka sama plyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jejuś ludzie powiedzcie mi czemu ciągle mi wyłącza kompa?... z innymi grami nie mam tego problemu... Przeinstalowałem grę na nowo, zainstalowałem dx który był tam zamieszczony, potem zainstalowałem patcha i dupa... nic nie pomogło... Wysypuje mnie w różnych miejscach, przed chwilą wysypało mnie przeglądając PDA... To męczarnai a nie gra... Temperatury mam wszystkie wporządku. Sprawdzałem loggami z EVEREST - tutaj macie do nich linka http://www.wrzuta.pl/pliki/7T9ZbDFeVY/ Jestem strasznie wkurzony... Myślałem, że w weekend sobie przejdę stalkera bo patch wyszedł a on gówno pomógł... Co może być przyczyną tego resetowania się kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co może być przyczyną tego resetowania się kompa?
Skopana gra. Mnie wywala średnio co pół godziny, jak mam szczęście, to co godzinę.
Ale widzę że niektórych wywala co 15 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, chłopaki, tylko moglibyście podawać rozdzielczości, na których gra śmiga Wam we WSZYSTKIM na maksa. Bo to nie jest mało istotny szczegół. Sterownik od grafy w sumie też. :P

Jako, że miałem teraz troszkę więcej wolnego czasu pobawiłem się z konfiguracją Czystego Nieba. Swoją konfigurację sprzętową podawałem wcześniej, ale gwoli krótkiego przypomnienia [win XP; c2d e6420@2,13; 3GB RAM ddr2; evga GF 8800 GTS 640 (forceware 177.92, directx z płyty z grą S:CN)]

Rozdziałka 1680x1050.

Primo - nie zauważyłem jakiejkolwiek zmiany wydajności po wgraniu patcha.

Secundo - doszedłem do wniosku (może dla niektórych oczywistego, nieważne), że największy wpływ na fpsy mają dwie opcje: Promienie Słońca oraz SSAO. Jeśli macie problemy, sugeruję całkowicie wyłączyć SSAO (które aż tak znacząco na wygląd gry nie wpływa imo), natomiast w kwestii Promieni ustawić je na niskich, bądź całkowicie wyłączonych. U mnie te dwie opcje (reszta na maksimum) spowodowały, że gra chodzi tak, jak tego od niej oczekiwałem. Różnica w płynności między PS wyłączonymi, a minimalnymi jest widoczna, aczkolwiek naprawdę minimalna (nie podam Wam ilości klatek na sekundę, bo nie Wiem, jak Wy to mierzycie ;P). Wył/min to już zależy od waszych preferencji wizualnych. ;)
Ciekawostka: różnicy wizualnej między Promieniami minimalnymi, a maksymalnymi nie zauważyłem (sic!); czego nie da się powiedzieć o różnicy wydajnościowej. :P

Tertio. Kilka zdjęć na potwierdzenie tego co tu napisałem. Tutaj "paski" aby było czytelniej. :P

20080913011333

20080913011423

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, a tutaj jeszcze SSAO wyłączone/ Promienie Słoneczne maksymalne. :P

Tak więc tym co narzekają na płynność radzę pobawić się promieniami. ;)

Tyle ode mnie.

PS. Na prawdziwą grę chyba i tak jeszcze poczekam na kolejne patche. :P A przynajmniej na polskiego hotfixa.

20080913012751

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydanie tej gry to totalna żenada, od początku wywala mnie z gry (w tej chwili to już 3 rodzaj błędu i wywala po kilku minutach w grze). nowiutki sprzęt kupiony specjalnie aby sprostał wymaganiom stalkera i dupa. niech mi jeszcze ktoś wspomni k... o walce z piratami (kupiłem oryginalną grę i nie mogę w nią grać bo jest totalnie spie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowsze sterowniki 177.83. gram na rozdziałce 1400x900. Wszystko na maksa pod dx9. (8800gts 512mb, c2d e8200, 4gb ram, abit ip35-e, chieftec 450W, speed xp pro 2008)

Darkstar, troche mnie pocieszyłeś mówiąc mi, że nie tylko ja mam ten problem;] Niepokoje się po przeważnie widzę, że ludzi "tylko" wywala do windowsa, a mi się całkiem komp wyłącza, po czym z powrotem włącza. Też tak masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 01:52, DaZz007 napisał:

Mam najnowsze sterowniki 177.83. gram na rozdziałce 1400x900. Wszystko na maksa pod dx9.
(8800gts 512mb, c2d e8200, 4gb ram, abit ip35-e, chieftec 450W, speed xp pro 2008)

Darkstar, troche mnie pocieszyłeś mówiąc mi, że nie tylko ja mam ten problem;] Niepokoje
się po przeważnie widzę, że ludzi "tylko" wywala do windowsa, a mi się całkiem komp wyłącza,
po czym z powrotem włącza. Też tak masz?


mnie wywalało na 3 sposoby. najpierw rzadko z restartem systemu, potem nieco częściej do systemu z komunikatem o bugu (z fajowym rysuneczkiem zielonego robaczka), a teraz co kilka minut po prostu wywala z gry i mogę sobie pooglądać tapetę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz wyłączył mi sie komp, wczytując sava... ehhh, mógłbym tak grać gdyby resy nie psuły podzespołów kompa, a tak za każdym razem może coś się stać... Teraz sobie dałem tak jak radził kviathus i faktycznie zyskałem 20 fpsów. Większa rozdzielczość (co do mojego 22" monitora jest wskazane) a niby słabsze efekty znacznie ładniej wyglądają, niz mniejsza rozdzielczość, ale lepsze efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobiła mi się aktualizacja windowsa (wgrał mi się service pack 3) i jak na razie nie wyłączyło mi kompa. Ale mam pewien problem. Kiedy pierwszy raz jesteśmy w Kordonie, to musimy udać do sidorowicza omijając baze wojskową. Spoko to jest proste, grałem wcześniej na Weteranie i na luzie ominąłem tą bazę, ale teraz kiedy gram od nowa na mistrzu (bo instalowałem patcha) to za chiny nie mogę tego przejść... Kiedy tylko wychyle się zza drzewka, jakiś wojskowy strzela do mnie z ckma jak opętany. Dwie kulki i po mnie... nie mam nawet za czym się schować, bo jak tylko się wychyle to dostaje serie z CKM... Czy jest jakaś na to rada? Coś mi się zdaje, że to bug, bo raczej takiego pola widzenia ten wojskowy nie może mieć... Zginąłem już chyba z 20 razy i nie mogę dojść dalej niż do tych pierwszych skał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować