Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2008 o 00:10, Chopin_l napisał:

Była Rosyjska, potem ogólnoświatowa, której nie dało się zainstalować na Polskiej wersji
bez zmiany języka gry...:/
A dopiero później po 1,5 tygodnia polska wersja na naszą wersję STALKERA CN...

mówisz o poprzednim patchu, który wyszedł w dniu premiery i zdaniem CDP (taaa na pewno im uwierzę) był zawarty w polskim wydaniu, jedyny patch popremierowy (1.5.0.4) wyszedł w JEDNEJ wersji dla wszystkich wydań pudełkowych i drugiej dla wersji download, a nie było żadnego podziału języków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 00:14, StasiekPL napisał:

> Była Rosyjska, potem ogólnoświatowa, której nie dało się zainstalować na Polskiej
wersji
> bez zmiany języka gry...:/
> A dopiero później po 1,5 tygodnia polska wersja na naszą wersję STALKERA CN...
mówisz o poprzednim patchu, który wyszedł w dniu premiery i zdaniem CDP (taaa na pewno
im uwierzę) był zawarty w polskim wydaniu, jedyny patch popremierowy (1.5.0.4) wyszedł
w JEDNEJ wersji dla wszystkich wydań pudełkowych i drugiej dla wersji download, a nie
było żadnego podziału języków


Tak mówię o tym pachu 1.5.0.4. którego nijak nie dało się zainstalować na polskiej wersji do czasu wypuszczenie przez CDP Polskiej wersji tego Pacha... Mam oryginał i się nie dało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 00:24, Chopin_l napisał:

Tak mówię o tym pachu 1.5.0.4. którego nijak nie dało się zainstalować na polskiej wersji
do czasu wypuszczenie przez CDP Polskiej wersji tego Pacha... Mam oryginał i się nie
dało...

pomyliło ci się z 1.5.0.3, który wymagał zmiany w rejestrze do zainstalowania na polskiej wersji, 1.5.0.4 nie ma podziału na języki (ściągałem wersję ogólną z oficjalnej strony gry i bez żadnego kombinowania zainstalowałem na polskiej wersji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, ale dlaczego ta gra jest taka trudna? Spróbowałam pograc ale ciagle mnie zabijają. Grę tymczasem odłozyłam na pólkę.niech dojrzewa./ Najlepiej jednak wychodzi mi z mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego, patch 1.5.04 pierw był RuS który, jako że nie było go do ściągnięcia z oficjalnej strony, ani filefronta nie znaczy że go nie było, bo był na rosyjskojęzycznej stronie GSC.( jakieś 2-3 tygodnie wcześniej niż na wyżej wymienionych) Patch worldwide gdy już wyszedł był niekompatybilny z wersją PL ( może już jest, po wypuszczeniu mogli w końcu dostosować wersję do wszystkich kopii) Jeśli dobrze pójdzie ten będzie pierwszym, który będzie kompatybilny ze WSZYSTKIMI wersjami, czego oczywiście wszystkim życzę, chociaż mam wątpliwości.

PS.nazywanie kogoś idiotą, dlatego, że się pomylił ( chociaż w tym wypadku miałem rację co wielu potwierdziło) oznacza brak podstaw dobrego wychowania. Następnym razem zanim coś napiszesz, radzę się zastanowić nad wydźwiękiem wypowiedzi a nie od razu szastać "idiotami", "nobami" itp. Bo jeszcze ktoś Ci przyszyje plakietkę "dziecka Tibii" czy cuś.... ^_^
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktos powinien założyć jakiś ruch przeciwko GSC domagając się zwrotu pieniędzy za tak zbugowanego bubla. pierwsza część ich niczego nie nauczyła? sporo osób nie może grać chociaż wydało kasę, gra za jakiś czas siłą rzeczy stanieje. nie potrzebnie wyłożyłem 99pln skoro będzie mozna grac dopiero za klika miesięcy kiedy gra osiągnie np. 79pln. następnym razem mocno się zastanowię zanim kupie od nich grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy kurde chrzanicie ??

W momencie gdy ukazał się podobno POLSKI patch 1.5.04 na stronach Gram.pl. Ściągnąłem 1.5.04 patcha ze strony gamershell.com, bo z gram.pl idzie jak zwykle 6 kb/s. (TEGO SAMEGO DNIA)

Na stronach gram.pl patch miał nazwę pliku 1.5.04 PL...exe, a na gamershell i innych zachodnich serwerach
1.5.04 any....exe. Ale niczym więcej się nie różniły. Zainstalowałem bez najmniejszych problemów na polskim CS i zdążyłem tą grę przejść od tamtego momentu 3 razy.

Tobie RavenSoul chodzi o patcha 1.5.03. Ten nie był kompatybilny z PL. Patch 1.5.03 PL który miał się ukazać, w końcu się nie ukazał. Z tego względu że CDP dogadało się z GSC i GSC wprowadziło kompatybilność w kolejnym patchu 1.5.04. Który ukazał się z kilkudniowym opóźnieniem w stosunku do podawanej premiery patcha 1.5.03 PL.

A jak dalej upierasz się przy swoim, to poczytaj początki tego wątku.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 00:41, werbenis napisał:

Wszystko pieknie, ale dlaczego ta gra jest taka trudna? Spróbowałam pograc ale ciagle
mnie zabijają. Grę tymczasem odłozyłam na pólkę.niech dojrzewa./ Najlepiej jednak wychodzi
mi z mieczem.

Mialem takie samo odczucie na poczatku... ale to kwestia wprawy :-) Zainwestuj w pancerz (mozna go wzmacniac).pozniej za jakas misje na bagnach dostalem lepszy pancerz i z tym to juz wogole latwo sie tam robi. Ogolnie tak jak pisal SaraterWarrior, nie ma co leciec do przodu. Chowac sie i z daleka starac sie zabijac. I najlepiej czekac na wsparcie grupy. Bron tez warto ulepszyc. Dasz rade. A i satysfakcja bedzie jak Ci sie w koncu zacznie udawac. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 07:33, kvs napisał:

ktos powinien założyć jakiś ruch przeciwko GSC domagając się zwrotu pieniędzy za tak
zbugowanego bubla. pierwsza część ich niczego nie nauczyła? sporo osób nie może grać
chociaż wydało kasę, gra za jakiś czas siłą rzeczy stanieje. nie potrzebnie wyłożyłem
99pln skoro będzie mozna grac dopiero za klika miesięcy kiedy gra osiągnie np. 79pln.
następnym razem mocno się zastanowię zanim kupie od nich grę.


Moge tylko wspolczuc. Ja zauwazylem poki co tylko jeden drobny blad, raz goscie szli na akcje idac tylem... ale to moza taka taktyka ochraniania plecow ;-) Poza tym nic, zadnych wylotow z gry, dziala plynnie, questy dzialaja, dzwiek sie nie tnie... Trzymam kciuki, zeby po kolejnych poprawkach kazdy tak mial. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 00:41, werbenis napisał:

Wszystko pieknie, ale dlaczego ta gra jest taka trudna? Spróbowałam pograc ale ciagle
mnie zabijają. Grę tymczasem odłozyłam na pólkę.niech dojrzewa./ Najlepiej jednak wychodzi
mi z mieczem.


Nie przejmuj się, chyba każdy tak ma zaczynając przygodę ze STALKERem. Wiele osób ma nawyki wyniesione ze strzelanek, gdzie można przyjąć pocisk z BFG9000 na klatę, i stracić raptem 20HP. Tu czasem jeden celny strzał wystarczy, żeby posłać nas do piachu.

Jak napisał argoth, staraj się grać ostrożnie. Bez wybiegania przed szereg, korzystając z każdej pomocy, jaką mogą zaoferować inni stalkerzy. Korzystaj z osłon (nawet zwykły słup czy drzewo decydują czasem o różnicy między życiem a śmiercią w trakcie walki), staraj się celować w głowę, kucaj strzelając (ALT+Shift, to zwiększa celność), pierwsze pieniądze wydaj na mod do Vipera5, zmieniający jego kaliber na 9x18 Makarov, to naprawdę bardzo pomaga, bo tej amunicji jest najwięcej.

Po jakimś czasie nabiera się wprawy, strzały w głowę pojawiają się coraz częściej, i zaczyna się grać coraz lepiej. Więc nie poddawaj się tak szybko, popróbuj jeszcze trochę, bo naprawdę warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się patch do ruskiej wersji 1.5.05
Nie wiem kiedy się pojawi do polskiej wersji , ale mam dobrą wiadomość , sejvy z wersji 1.5.04 będą działać z nowym patchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - czy tej nowej odsłonie Stalkera nadal jest respawn przeciwników przy powrocie do poprzedniej lokacji? pamietam że własnie z tego powodu gdzieś w połowie przestałem grać w jedynkę - kiedy sobie trochę fantów na złomowisku uskładałem i postanowiłem po nie wrócić, mając zaledwie pare nabojów do giwery okazało się że wróg po drodze czyha na mnie od nowa....nie miałem szans sie przebić...a co dopiero wrócić na najdalszą lokację...po parunastu wczytaniach save, wkurzony giere odinstalowałem i teraz czeka na nowe lepsze czasy.
Dwójki nawet nie planuje kupić (przynajmniej chwilowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 13:32, castlerock napisał:

mam pytanko - czy tej nowej odsłonie Stalkera nadal jest respawn przeciwników przy powrocie
do poprzedniej lokacji? pamietam że własnie z tego powodu gdzieś w połowie przestałem
grać w jedynkę - kiedy sobie trochę fantów na złomowisku uskładałem i postanowiłem po
nie wrócić, mając zaledwie pare nabojów do giwery okazało się że wróg po drodze czyha
na mnie od nowa....nie miałem szans sie przebić...a co dopiero wrócić na najdalszą lokację...po
parunastu wczytaniach save, wkurzony giere odinstalowałem i teraz czeka na nowe lepsze
czasy.
Dwójki nawet nie planuje kupić (przynajmniej chwilowo)


Mam wrazenie, ze tu jest to znacznie fajniej rozwiazane. Przeciwnik nie pojawia sie nagle znikad (np. w srodku budynku). Nie zwrocilem uwagi, ale zdaje sie, ze przeciwnicy pojawiaja sie w pewnej odleglosci od kluczowych miejsc i najwyzej do nich ida. Jesli dane miejsce jest bronione to jest szansa, ze zgina atakujac je :-)
Mi sie przyjemniej gra niz w SoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie wiem czy to jest błąd w grze lub tak jest ustawiona rozgrywka, a mianowicie w Agropromie - baza Stalkerów otrzymuję zadania: oborny wejścia z tyłu lub wschodniego, po jego wykonaniu nie otrzymuję za nie nagrody, wcześniej jak byłem tutaj ( baza stalkerów w agropromie) po wypełnieniu zadania nagroda była, po ponownym powrocie do tej lokacji zaczęły się problemy : zaczeło mi w tej lokacji wywalać grę, nie otrzymuję nagrody, nie pomaga także wczytywanie savów... chyba trzeba czekać na patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zainstalowalem patcha i po jakims czasie pojawily mi sie bledy w wyswietlaniu grafiki. Wyglada to jak jakies linie, paski, skaczace zielono-szare figury geometryczne. Pierwszy raz zobaczylem to na wysypisku, ale w agropromie to juz caly czas praktycznie mam.

Pierwszy wniosek: karta graficzna sie zagrzala. Oblozylem ja dodatkowymi wentylatorkami, zdjalem klape obudowy etc. - dalej to samo.

Z ciekawosci odpalilem UT i Crysisa na rozdzielczosci 1680x1050 z wlaczonymi wszystkimi bajerami, jakie tylko sa w tych gierkach, a w przypadku UT dodatkowo z mapka AGEIA PhysX. Nic, zero bledow zwiazanych z grafika - choc niekiedy w przypadku Crysisa zadyma byla nieziemska i widac bylo, ze karta sie poci: wentylator szedl pelna para, na ekranie zacinalo. Innymi slowy - tutaj karta nie robila problemow.


Macie jakies pomysly, co moze byc nie tak? Mam GTX 280, Intel Quada @ 2,5, Viste i 3 GB RAM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować