Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

------Możliwe Spoilery, jak nie chcesz wiedzieć co Cie czeka w Zonie nie czytaj--------


Właśnie ukończyłem Stalkera i jestem trochę zawiedziony, miałem nadzieje na trochę dłuższą grę, a szczególnie na końcówkę w Elektrowni i pojedynek ze Striełokiem ale tak szybko jak się zaczęło równie szybko ujrzałem napisy końcowe:( Dziwna opcja jest pod koniec Limańska gdy goście z Czystego Nieba mówią ze droga do podziemi Prypeci stoi otworem i żeby z nimi iść, ale owych podziemi nie ma. Jest za to szpital w którym oprócz gościa z ckm-em i wojskowego helikoptera, który cały czas się utrzymuje na jednej pozycji i mimo, że oberwał 2 rakietami z wyrzutni nadal latał (widać ruskie dobre helikoptery robią), dopiero seria z kałasza go ruszyła, to nic ciekawego nie ma w tej lokacji.
Pozwolę sobie też ocenić trochę grę, na pewno duży plus za możliwość ulepszeń broni i pancerzy, nowe artefakty (szczególnie te zwiększające udźwig), wojna frakcji (choć dla mnie prawdziwa wojna była na ulicach Limańska gdzie bandyci walczyli z Monolitem po czym my razem z Czystym Niebem się dołączyliśmy i walczyliśmy przeciwko nim), no i przede wszystkim za klimat Zony i takie smaczki jak np. Oko Moskwy (3 screen). Do minusów zaliczę na pewno bugi (choć mam nadzieje ze ten problem właśnie zniknął po wyjściu najnowszego patcha), głupota naszych sojuszników podczas wojny frakcji (te ciągłe czekanie aż któryś z nich ruszy tyłek żeby zająć lokacje) no i końcówka, która dla mnie była za krótka i trochę niedorobiona (miały być podziemia Prypeci, a zamiast tego mamy monotoniczny Szpital). Mimo tych kilku minusów Stalker jest jedną z ciekawszych gier w jaką grałem, mająca niepowtarzalny klimat i dużo dobrej akcji, dlatego daje jej 9/10.

20080930213332

20080930213415

20080930214558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej... Jak mam zanieść dokumenty Sachrowowi w Argoproie po zabraniu ich z ciał stalkerów koło fabryki, drzwi do bunkra są zamknięte... Tak ma być bo czegoś nie zrobiłem czy to bug...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 22:14, Crew 900 napisał:

Też taki miałem i tak dla zabawy zabiłem stalkerów w pobliżu bunkra i potem mogłem wejść
do niego , spróbuj na 100% się uda


Ja nie miałem stalkerów koło bunkra tylko zombi zabiłem ich i bunkier się otworzył. Bunkier nie otwiera się dopóki wyje alarm, a my nie zakończymy zadania obrony bunkra przed zombi, czasami może być tak, że jakiś zombi leży ranny i trzeba go dobić wtedy misja jest zaliczona i bunkier się otwiera... w moim PDA pokazuje się na bunkrze kropka podpisana bandyci ( wersja z najnowszym patchem) wchodzę na bunkier i do środka też, a bandytów nie ma ... no i raz mnie wywaliło w agropromie baza stalkerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noż... Zadziałało... Wybij wszystko co sie rusza naokoło bunkra, nieważne czy zielone czy nie, i wchodź do środka xD
HardcorexD

Dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej trudno ci pojąć że gra jest zabugowana i nieraz bierze stalkerów jako wrogów , tylko że nie wyje alarm ?

On zabił zombi i nie może otworzyć drzwi , ja to samo miałem chociaż żanego zombi w pobliżu nie było i tak sobie zabiłem wszystkich tam i potem wyskoczyło że zadanie obrony obozu się udało

bart31 i widzisz pisze że się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 22:08, Hristo86 napisał:

Właśnie ukończyłem Stalkera i jestem trochę zawiedziony, miałem nadzieje na trochę dłuższą
grę, a szczególnie na końcówkę w Elektrowni i pojedynek ze Striełokiem ale tak szybko

>
ja tam dalej nie mogę ruszyć fabuły do przodu (z powodu bugu na Wysypisku) ale już gdy tylko siedowiedziałem kogo ściga Szrama skojarzyłem to z Wintorezem z intra i wyszła mi pewna informacja odczytana z PDA w schowku Striełoka, więc mimo, że zakończenia jeszcze nie znam... no po prostu wiem jak to się potoczy. Kieł do piachu(pisało, że zdjął go koleś z Wintorezem), Szrama i Striełok do prania mózgu....aczkolwiek wolałbym jednak zobaczeć to wyraźniej niż tylko oczami wyobraźni. Na razie ostrzę sobie apetyt rozpętując wojny frakcji, licząc po cichu, że save''y będą działać po spatchowaniu i co ważniejsze, że patch 1.5.05 usunie ów bug z Wysypiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 22:39, Crew 900 napisał:

Ej trudno ci pojąć że gra jest zabugowana i nieraz bierze stalkerów jako wrogów , tylko
że nie wyje alarm ?

On zabił zombi i nie może otworzyć drzwi , ja to samo miałem chociaż żanego zombi w pobliżu
nie było i tak sobie zabiłem wszystkich tam i potem wyskoczyło że zadanie obrony obozu
się udało

bart31 i widzisz pisze że się udało


idąc tym tokiem rozumowania nie powinniśmy zwracać uwagi na żadne błędy "bo gra jest za bugowana" ale jak zabił i mu się udało to jest ok ...najważniejsze, że osiąnął cel...co do bandytów, którzy pojawili mi się w pda na bunkrze sacharowa miało to miejsce po w graniu najnowszego patcha ....także wnioskując po tym niespodzianeki czekają nadal ..ciekawe tylko jakie :::))) zaczynam podejrzewać, że te bugi to kiedy się pojawią lub nie to tak jakby drugie dno gry ..hmm czyżby clear sky grał w ten sposób z nami ;;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 23:38, bart31 napisał:

idąc tym tokiem rozumowania nie powinniśmy zwracać uwagi na żadne błędy "bo gra jest
za bugowana" ale jak zabił i mu się udało to jest ok ...najważniejsze, że osiąnął cel...co
do bandytów, którzy pojawili mi się w pda na bunkrze sacharowa miało to miejsce po w
graniu najnowszego patcha ....także wnioskując po tym niespodzianeki czekają nadal ..ciekawe
tylko jakie :::))) zaczynam podejrzewać, że te bugi to kiedy się pojawią lub nie to tak
jakby drugie dno gry ..hmm czyżby clear sky grał w ten sposób z nami ;;))

...przestań bo zaczynam się bać...Ale fakt, coś w tym jest. Wszytkie inne gry sprawiają większe lub mniejsze problemy, ale zawsze takie same i w tych samych okolicznościach, za to S.T.A.L.K.E.R.''y sypią się niezależnie od sprzętu, wersji gry i sterowników, OS''a i miejsca w grze, na dodatek jeden gracz nopotyka mnóstwo błędów u innego nie ma nic, a jeszcze innemu gra się wywala po wielu godzinach wzorowej pracy(tak jak u mnie). Aż strach się bać, może to jakaś pradawna ukraińska "klątwa Czarnobyla" (swoją drogą fraza w sam raz na podtytuł drugiej części:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U was w Patchu 1.5.05 jest tak żę teraz jak dołączycie do frakcji to oni już w ogóle tyłków nie ruszają do nowo zajętych terenów ? Bo u mnie tak jest i teraz bez modów żadnych gram :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aleluja!!! w końcu gra mi ruszyła. ściągnąłem najnowsze sterowniki do karty graficznej, wrzuciłem sp3 do xp, rąbnąłem patcha do gry i chodzi mi stabilnie jak kamień bez resetów i wywalania do windy no i nie widziałem na razie błędów. zobaczymy jak dalej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 07:24, Crew 900 napisał:

U was w Patchu 1.5.05 jest tak żę teraz jak dołączycie do frakcji to oni już w ogóle
tyłków nie ruszają do nowo zajętych terenów ? Bo u mnie tak jest i teraz bez modów żadnych
gram :/


Ja mam wszystko OK na tym pachu. W końcu udało się zająć skład na wysypisku dzięki niemu:D. Też bez modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie wyposażenie otrzymuje się po przystąpieniu do powinności, a jakie do wolności. Powiedzcie mi też czy dowolnie można zmieniać frakcje tj np przystępuje do powinności wykonuje dla nich zadania, a potem do stalekrów i na koniec do wolności, czy przykładowo takie przechodzenie z frakcji do frakcji jest możliwe ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 08:02, Irc100 napisał:

Mam pytanie do Was. Radzicie mi już grać czy lepiej czekać? I czy wiadomo już coś na
temat kolejnego patcha? :P


Ja bym radzil sprobowal. U mnie gra dziala bez zarzutu w zasadzie od poczatku. Po wgraniu ostatniego patcha... dalej jest ok ;-) A gra wciaga az milo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 09:12, Chopin_l napisał:

Ja mam wszystko OK na tym pachu. W końcu udało się zająć skład na wysypisku dzięki niemu:D.
Też bez modów.


Ja sobie sklad odpuscilem. Wczoraj wybilem wszystkich bandytow, ale niestety jedyny stalker jaki szedl przejac sklad zginal. Pomyslalem wiec, ze sam bede go bronil przed nadciagajacymi bandytami. Niestety w pewnym momencie gra zrobila mi numer i schowala bron. Moglem wiec co najwyzej slownie zniewazyc przeciwnika :(
Dopiero jak przelazlem przez mur to bron pojawil sie na nowo :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 09:24, bart31 napisał:

Jakie wyposażenie otrzymuje się po przystąpieniu do powinności, a jakie do wolności.
Powiedzcie mi też czy dowolnie można zmieniać frakcje tj np przystępuje do powinności
wykonuje dla nich zadania, a potem do stalekrów i na koniec do wolności, czy przykładowo
takie przechodzenie z frakcji do frakcji jest możliwe ???


Wyposażenie jakie dostajesz zamieszczam w screenach. Co do zmian frakcji, to na pewno możesz przejść od powinności do stalkerów (i na odwrót), ale później to wolności raczej nie, bo nie będą Cie lubić, no chyba, że uda Ci się im jakoś pomóc (np. zabijając gości z powinności). Z powinnością i wolnością jest tak samo jak z bandytami i stalkerami, nie lubią się nawzajem i można być tylko w jednej z tych frakcji.

20081001113428

20081001113500

20081001113526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 11:39, Hristo86 napisał:

> Jakie wyposażenie otrzymuje się po przystąpieniu do powinności, a jakie do wolności.

> Powiedzcie mi też czy dowolnie można zmieniać frakcje tj np przystępuje do powinności

> wykonuje dla nich zadania, a potem do stalekrów i na koniec do wolności, czy przykładowo

> takie przechodzenie z frakcji do frakcji jest możliwe ???

Wyposażenie jakie dostajesz zamieszczam w screenach. Co do zmian frakcji, to na pewno
możesz przejść od powinności do stalkerów (i na odwrót), ale później to wolności raczej
nie, bo nie będą Cie lubić, no chyba, że uda Ci się im jakoś pomóc (np. zabijając gości
z powinności). Z powinnością i wolnością jest tak samo jak z bandytami i stalkerami,
nie lubią się nawzajem i można być tylko w jednej z tych frakcji.


Dzięki za pomoc podumam i napewno coś wybiorę ;;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to na razie tyle jeśli idzie o Clear Sky (wiem, wiem, powtarzam się). Najnowszy patch 1.5.05 nie naprawił błędu, który wywala grę na Wysypisku po obrabowaniu mnie przez bandytów(chyba z 10 raportów wyłałem na ten temat ale pewnie GSC czytają tylko te z Ukrainy i reszty świata)... no i sobie pograłem, byle do następnego patcha... jehou matć:(
Zastanawiam się tylko, czy już ktoś miał taki numer i czy cokolwiek pomogło( np. granie od początku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować