Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2009 o 17:39, rafal144 napisał:

Siema. Dopiero rozpoczelem gre i jestem na poczatku. Bylem teraz w bazie stalkerow mialem
isc do Handlarza po nagrode w oknie rozmowy pokazywalo otrzymane przedmioty. Pozniej
zobaczylem ze nie dodalo mi zadnych nowych rzeczy nawet kasy... Wie ktos dlaczego tak
jest??

Witam

z tego co wiem chyba nie ma takiego moda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 00:13, kulczyk1983 napisał:

> Siema. Dopiero rozpoczelem gre i jestem na poczatku. Bylem teraz w bazie stalkerow
mialem
> isc do Handlarza po nagrode w oknie rozmowy pokazywalo otrzymane przedmioty. Pozniej

> zobaczylem ze nie dodalo mi zadnych nowych rzeczy nawet kasy... Wie ktos dlaczego
tak
> jest??
Witam

z tego co wiem chyba nie ma takiego moda


sorki mie ten post, Jellsi cjhidzo i to co Ci sie przytrafiło to pewnio znowu jakis bug gry,l wczytaj jakis wczesniejszy sav i zobacz jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 00:05, Bishoop napisał:

> Do magazynów wojskowych nie da rady wejsć szybciej z Wysypiska, będzie wyskakiwał
komunikat,
> że potrzebujesz przewodnika czy coś takiego. Trzeba zrobić tak jak pisał Bishop,
dopiero
> pozniej to przejsci bedzi aktywne

Zostaje tylko pytanie czy z Agropromu będzie można przejść do Jantaru bez wypełniania
potrzebnych, związanych z fabułą, odpowiednich questów. W SoC chwilę po uratowaniu z
trupiarki i krótką pogawędką ze skąpcem Sidorowiczem można było pruć prosto przez całą
Zonę aż do Sarkofagu.


kurcze nie wiem czy to przejdzie w SCS ale mozna sprobowac, zawsze to kjaks nowa rzecz w dokrywaniu Zony]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie tylko dowiedziec dlaczego tak bylo. Nie bede wczytywal wczesniejszych sev bo jestem juz troche dalej i mi sie nie chce tego samego robic. Ale dzieki za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 17:24, namiary znane napisał:

Pamiętam tą wyrwę.. pierwsza anomalia którą znalazłem w Stalkerze.. namęczyłem się nad
nią że hoho a teraz z podstawowym detektorem ją rozbrajam.. Podobna jest też w Dolinie
Mroku tylko że otoczona wirami i bije dużo bardziej ogniem.. Promieniowania przy niej
nie uświadczyłem.. Co do anomalii.. znalazłem ją w nocy i o mało wpadłem do środka ale
wcześniej wdepłem w słup ognia i jakoś uciekłem.. xD

Ta anomalia jest rownirez w Agropromie, Magazynach Wojskowych, w Jantarze, Czerwonym Lesie tez. A co do tego artefaktu na bagnach w tej że anomalii to ja tam znalazlem nic ciekaweo dawalo 1 ochrony od ognia i 1 promienowanie. W Agroprommioe znalazlem artefakt co zwiekszal ciezar podajze +10 do cięzaru i cos tam za promieniowaniem. W Jantarze znalzlen chyba cos z ksiezycem w nazwie. W Czerwonym lesie jakies dwa salbe artefakty byly. W Magazynacg Wojskowych tam był ciekawie +6 wytzrymalosc i +3 promienowanie. Poza tym tak dla ciekawostki w Jantarze ja kpojdziesz do wejscia do fabryki to po bokach w budynakch yttez sa fajen artefakty. Na lewo znalzlem baterie natomiast na prawo cos lepszego od baterii . Odpale w ktorys dzien gre zrobie screany i wrzuce na forum. moze jutro to zrobie. Warto bedzie to ogladnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 00:22, rafal144 napisał:

Chcialem sie tylko dowiedziec dlaczego tak bylo. Nie bede wczytywal wczesniejszych sev
bo jestem juz troche dalej i mi sie nie chce tego samego robic. Ale dzieki za odpowiedz
;)


Spoko w tej grze jest duzo bugów, częst będa zdarzałi Cie sie kaies dziwne rzeczy. Zainatluj sobie patcha 1507, najnowszy jest 1508, ale zainstaluj soebuie tego co napisałem wczesniej, bedzie troche mniej bledow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok udalo sie. ot nnajciekasze artrefaky jaie ja znalazlem w Zonie. Jakmacie jakies inne wrzuccie na forum , z chęcia obejrze

20090227115525

20090227115541

20090227115553

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 11:56, kulczyk1983 napisał:

Jakmacie jakies inne
wrzuccie na forum , z chęcia obejrze


No zgarnąłeś najlepszy stuff, nic lepszego nie ma do zdobycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 07:30, namiary znane napisał:

No to lecim na bagna.. Tylko czy lepiej inwestować w noktowizor czy maskę przeciw gazową...?

Ja wziąłem noktowizor, raz, żeto ścieżka rozwoju siłowego, a dwa, lepszy jakikolwiek noktowizor niż byle maska pgaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. ja teraz mam SEVE i ulepszanie zacząłem od płyt kewlarowych i skórzanych wkładek zdaje się.. chciałem jeszcze ulepszyć noktowizor ale brakło kasy.. a z broni AK-74 ulepszone na max z celnością sieje postrach wśród żołnierzy.. xP.. Do starć kontaktowych mam MP5 ulepszone a z pistoletów Korę którą zabrałem jakiemuś truposzczakowi,a zatrzymałem bo była już ulepszona.. wszystko naturalnie wyciszone do akcji nocnych... A czy przypadkiem ktoś wie jak włączyć widok na 3 osobę..? bo nigdzie nie mogę się tego dopatrzyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 13:49, namiary znane napisał:

A czy przypadkiem
ktoś wie jak włączyć widok na 3 osobę..? bo nigdzie nie mogę się tego dopatrzyć..


1. Wchodzimy do folderu STALKER STCS (w Dokumentach Udostępnionych najczęściej przebywa) i tam odnajdujemy plik user.ltx. Otwieramy go np. Notatnikiem.
2. W nim, byle gdzie, dopisujemy:
bind cam_1 kF1
bind cam_2 kF2
bind cam_3 kF3
oczywiście zapisujemy i zamykamy.
3.Teraz odszukujemy skrót do Stalkera (ten, którym uruchamiamy grę), klikamy na niego prawym przyciskiem mychy i wybieramy Właściwości. Teraz musimy dopisać pewną komendę w Elemencie Docelowym. W tym celu w polu Element Docelowy, PO SPACJI dopisujemy:
-psp"
tak żeby całość wyglądała mniej więcej tak:
"D:\Program Files\Deep Silver\S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky\bin\xrEngine.exe" -psp
teraz zapisujemy i zamykamy.
4. Gotowe! Po wczytaniu save lub rozpoczęciu nowej gry będziemy w tym widoku. Aby powrócić do standardowego FPP klikamy F1. Aby powrócić do tego TPP, click F2. Aby przejść do widoku TPP, w którym dowolnie możemy majtać kamerą, klikamy F3.

Oczywiście tryb ten ma swoje wady (niemożność zbierania przedmiotów, rozmowy itp.), ale zaradzić temu można powracając do zwykłego FPP. Jest to tylko urozmaicenie.


stalker.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wojna z Powinnością zakończona,nie wiem jakie inni mieli przygody z nimi,ale ja dawno się tak nie zdziwiłem,nie ubawiłem i nie umęczyłem,bo trudno było.
Już na samym początku na wysypisku stawiali mocny opór,a Ci wredni bandyci nie raz zbili moich przy posterunku,ale rada Zadymka nie poszła w las,ubiłem ich raz,a dobrze i w końcu zamknęli się w tym hangarze,tchórze jedni ^^

Potem miałem taka akcje,że Dowódca(tak ten dowódca u którego załatwiamy sprawę przyłączenia się do frakcji,nie wiem co on robił )Powinności pobiegł w pierwszym oddziale który atakował mój zdobyty posterunek na drodze do bazy Powinności w Agropromie.Dostał kulkę w łeb i nagle 5 pozostałych się pochowało,dość realistycznie to wyglądało.Taki gwałtowny spadek morale w ekipie,ale domyślam się,że to był bug dlatego się uśmiałem.
Ogólnie wojska Powinności były z 10 razy liczniejsze niż Wolności,na tych dwóch posterunkach na Wysypisku przy wejściu do Agropromu tłukłem się z nimi po 5 razy.
Cały czas nachodziły mnie fale posiłków po 6 w grupkach,a moi raz może dwa razy mi pomogli,z czego ekipy były maxymalnie 3 osobowe,a ekwipunek ich pozostawiał wiele do życzenia,tamci w egzo i ckm''y,no czyste szaleństwo.Więc biegałem z jednego posterunku przy bandytach na drugi za wzgórzem.
Za wzgórzami moi się uplasowali i pilnowali posterunku,ale Powinność znów zaatakowała i rozbijała moich,jednak tym razem postanowiłem zrobić taki trick,że przejdę do Agropromu i z Agropromu przejde znów do Wysypiska przechodząc tym samy na tyły Powinnościowców atakujących moich,nawet nie zdążyli zareagować.Mam bujną taktykę :)

Poza tym wszystkie akcje przeprowadzałem w nocy,mój kochany Trs mnie nie zawiódł i ani razu się nie zaciął :P:P:P
W końcu przy jednej akcji był 100 % realizmu jeśli chodzi o zachowanie żołnierzy z Powinności.
Zaczaiłem się na ich posterunek między drzewami w nocy,było ich oczywiście 6 osobników,wyczaiłem lornetką teren,swoją pozycje między drzewami i wysoka trawą miałem świetną.Myślę jednak nie łudź się stary oni i tak z dokładnością co do milimetra będą wiedzieli skąd strzelasz itd.
Ale clear sky wreszcie pozytywnie mnie zaskoczył,pomyślałem,że narobię szumu i strzeliłem w jednego z SDWm2,oczywiście za pierwszym strzałem padł,ale zachowanie reszty totalnie mnie zdziwiło.
Wstali wszyscy i zaczęli biegać w kółko i strzelać gdzieś na oślep w ogóle nie w moją stronę,pomyślałem,że mnie nie widzą i tak pojedyńczo już teraz po cichutku z Wintara ich ściągałem,a ostatniego zaszedłem nożem.Iście rambowska akcja :D
Tylko,że od razu po tej akcji 4 razy przychodziły posiłki z bazy powinności,a moi nie raczyli ruszyć dupska.

@ Zadymek: miałeś rację nie ma co liczyć na pomoc od swoich:p
W bacie już było ich nieco mniej,dokończyłem dzieło zniszczenia Obokanem no i w końcu ich ubiłem.
Ale to była jedna wielka mordęga.
Myślę,że w dzień zginałbym nie raz,nie dwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2009 o 19:42, Ajinur napisał:

Ale to była jedna wielka mordęga.
Myślę,że w dzień zginałbym nie raz,nie dwa :)


Fajna historia, miło się czytało ^^ Ja kiedyś opisałem zdobycie bazy bandytów (ale to cieniasy xD).
Jestem u Samotników i na razie mi tam dobrze, ale niedługo chyba przyłączę się do Powinności :D
Zemszczę się i rozwalę Wolnościowców! Zniszczyć pieprzonych anarchistów! Iiichaaa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 19:42, Ajinur napisał:

Myślę,że w dzień zginałbym nie raz,nie dwa :)

nie trzy i nie osiem:)
Generalnie w nicy gra sie niemal 6 razy łatwiej, inna rzecz, że czasem zdarza się bug sprawiajacy, że latarki wrogów przestają świecić.
A tą baze to podbiłeś czy zająłeś? Znaczy wytłukłeś wszystkich czy Wolnościowcy ją zajeli? Bo jeśli to pierwsze to ja takich wjazdów robiłem kilka(łatwo odgwizdać zwycięstwo inna rzecz by gra to zrobiła:), ale za udany uznałem dopiero ten w którym usłyszałem komunikat o zniszczeniu Powinności i czekającej na mnie nagrodzie(trzeba zdobyć kluczowe pozycje na Wysypisku i w Agro, przy czym jedne i drugie musza nalerzeć do nas w chwili zniszczenia bazy, a to juyż nie lada robota). Niedługo potem do bazy zaczęli ściągać Wolnościowcy i już majatam swoją siedzibę -no prawie, na razie nie ma ani barmana ani technika, za to jest przewodnik. Technika tak za bardzo mi nie brak bo korzystam z pomocy ...technika Powinności, którą to jakoby zniszczyłem. On jednak jakby tego nie zauważył i pojawia sięod czasu do czasu, podobnie jak jakieś resztki Powinnościowców, których moi koszą jedną seria. Generalnie stan proporcja siłwynosi teraz 5 do 300 dla naszych (te 5 to chyba ten oddział powinności w Magazynach Wojskowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Kato86: Nie ma sprawy,fajnie,że może się na coś przydać.
Tylko,że akcje w nocy mają to do siebie,że musisz być bezszelestny,bo oni są dużo czujniejsi w tedy,co prawda czasem ślepi bo nie widać przeciwnika,ale też używają noktorów.
Chociaż jeśli chcesz atakować bandytów to oni chyba nie posiadają takiego dobrego sprzętu.Polecam taktykę czajenia się i wybijania po cichu,nawet jak się skapnę i zrobi się szum nie atakuj frontalnie bo skupisz na siebie cały ogień frakcji.Stopniowo,pojedyńczo,zmieniaj często pozycje.Oczywiście każdy ma swoją taktykę,ale może na coć Ci się to przyda. Polecam także z jakiś tuzin granatów F-1.Rzucaj im je za mur,zrobi się popłoch wybiegną z bazy i w tedy są jak gęsi wystawieni.

@ Outlander-pro: Miło,że się podobało.Bandyci są wredni,jak ja ich nienawidzę,tak mi zaleźli za skórę,że przyjdzie niedługo czas na ich bazę.
Wszystkie ich przyczółki wybiję,za to,że tak atakowali moich z Wolności :)
Następnym razem mogę opisać atak na Wolność,bo teraz taki zamiaruję uczynić,a na końcu zajmę się Bandytami.
Osobiście dużo bardziej wolę Powinność od Wolności,anarchiści będą gryźdź glebę :)
Jednak mi najlepiej było w czystym niebie,strasznie ta frakcja mi się podobała,ale jednak na dłuższą metę nie chciałem tam zagościć,a walki z Renegatami nie były tym czego szukałem,klimatyczne miejsce te bagna i fajnie,że mają bazę w tajemniczym miejscu,ale Renegaci nie stawiali wielkiego oporu :)

@ Zadymek:
Ano podbiłem ich bazę,najpierw wybiłem wszystkich na zewnątrz,potem w budynku i był komunikat,że baza została zajęta.Zajwiła się w tedy ekipa Wolności i po prostu zajęła teren,ale były jeszcze komunikaty,że Powinnościowcy zaczynają się grupowac i przystępować do szturmy czy coś takiego i,że będzie trzbea bronic przyczółków i posterunków w Agro i na Wysypisku.
na pewno będzie ciężko,ale ich wojska już bardzo zmalały,a moi zalali falą całe Agro i wysypisko.
kluczowe punkty będę bronił,ale najpierw poczekam w bazie zdobytej przez naszych,bo mogą zaatakować od razu bazę.Mam save od razu po komunikacie,poleciałem tylko do stalkerów ponaprawiać sprzęt i jestem gotów na obronę terytorium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 23:03, Ajinur napisał:

kluczowe punkty będę bronił,ale najpierw poczekam w bazie zdobytej przez naszych,bo mogą
zaatakować od razu bazę.Mam save od razu po komunikacie,poleciałem tylko do stalkerów

Raczej na pewno zaatakiją bazę... i to od środka:)
W kazdym razie wszystkie dotychczasowe ataki wyprowadzali ze swojej bazy, po jej zajeciu nadal będą się respawnować w budynku głównym.

Dnia 27.02.2009 o 23:03, Ajinur napisał:

ponaprawiać sprzęt i jestem gotów na obronę terytorium :)

Jesli Wolność umocni się odpowiednio w exBazie Powinności bedziesz mógł spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować