Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2010 o 16:53, SpecShadow napisał:

Czy ktoś może nabył Czyste Niebo w wydaniu TopSellera?
Chciałem się dowiedzieć w jakiej wersji jest gra w tym wydaniu i jakie ew. patche musiałbym
jeszcze pobrać.

Pytałem się znajomego - w pudełku jest dodatkowa płyta z dwoma patchami (najnowszym - 1.5.10 - oraz poprawiającym polską wersję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, skończyłem. Zakończenie niezbyt gratyfikujące:

Spoiler

zakładam że wśród tych wielu "programownych" stalkerów oprócz Striełoka, jest i Szrama. Tyle trudu, a i tak skończyliśmy jako warzywko ;(



W sumie niezła gra choć te część miała zdecydowanie najwięcej bugów. Ale najbardziej to mnie wkurzały
Spoiler

nieśmiertelnie w swym maskowaniu pijawki - wywaliłem z 3 metrów (z kamienia) do takiej ze 40 pocisków ze SPASA i nic, a jak zlazłem i się "ujawniła" to jeden wystarczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak była taka skrytka na początku Kordonu

Spoiler

w obozie nowicjuszów tzn. obok Sidrowicza. Była taka skrytka z któryś domów ,że był dobry jak na początek armor. Gdzie mogę go znaleźć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 12:42, Bartex69 napisał:

Pamiętam jak była taka skrytka na początku Kordonu

Spoiler

w obozie nowicjuszów tzn. obok
Sidrowicza. Była taka skrytka z któryś domów ,że był dobry jak na początek armor. Gdzie
mogę go znaleźć ?


Nie ta gra :]. To w SoC była,

Spoiler

na strychu, trzeba było skakać po dachach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 14:42, Firefly94 napisał:

> Pamiętam jak była taka skrytka na początku Kordonu

Spoiler

w obozie nowicjuszów tzn.
obok
> Sidrowicza. Była taka skrytka z któryś domów ,że był dobry jak na początek armor.
Gdzie
> mogę go znaleźć ?


Nie ta gra :]. To w SoC była,
Spoiler

na strychu, trzeba było skakać po dachach.


Cholerka ,zapomniałem.No fakt,to było na strychu :P

Mam no jeszcze taki problem jeden. Otóż gdy zaczynam grę w ver. 1.5.01 to jest git,ale problemy z NPC i niektórymi mutantami są problemy.W tej ..01 gra się ładuje ładnie aż miło.Otóż jeśli zainstaluje 08,09 i ost. patch jaki wyszedł 1.5.10 to gra się łaaaaaaduje z 5 min,

Spoiler

Lebi jak wychodzi to potem mi Szrama nie wstaje...

No cholerka,a Ja bardzo chce sobie znowu pograc >.>

P.S : Na 1.5.01 gra się W OGÓLE nie tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 09:32, Crew_900 napisał:

Co koleś zrobił, że ma tak fajnie wysunięte bronie ? Prawie całe modele widać :

A to nie zależy od rozdzielczości ? na jakiej Ty grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulepszyłeś SEVę w całości? Skąd miałeś pendrive''y do niej? W ogóle przydałby się jakiś spis tych pendrive''ów, na forum stalker.pl jest jakiś temat ale trudno się tam połapać, mały bałagan jest.

Dalej - czy przynależność do frakcji działa tylko na określonym poziomie np. będąc w Dolinie Mroku i dołączając do Wolności przynależę do grupy do czasu wyjścia z mapy i Powinność mnie nie atakuje (i mogę do Powinności dołączyć) czy dołączam do jednej frakcji na całą grę?
Pytam się bo np. na Bagnach byłem członkiem Czystego Nieba do czasu opuszczenia terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 09:40, SpecShadow napisał:

Ulepszyłeś SEVę w całości? Skąd miałeś pendrive''y do niej? W ogóle przydałby się jakiś
spis tych pendrive''ów, na forum stalker.pl jest jakiś temat ale trudno się tam połapać,
mały bałagan jest.


Ano ulepszyłem. Trudniej niż znaleźć pendrive''wy było zakupić SEVĘ

Spoiler

- chyba jest tak nikt nie chce jej sprzedać zanim nie przystąpisz do frakcj, tylko Mintaj czasem na na stanie, ale zdzierca bierze 50% więcej kasy - ponad 27 tys dałem.



Co do lokacji trzech pendrive''ów których potrzeba do SEVY, to wszystkie są na Wysypisku. Lokacje dwóch trzeba kupić od bandytów (w ich bazie) lub ewentualnie samotnika
Spoiler

(Wasię, ale też słyszałem że jednego z tych na pchlim targu - ja kupiłem wiadomości od bandytów w bezpiecznej bazie - oni nie giną w starciach z dzikami, psami ... ;)

). Trzeci pendrive znajdzie się w czasie wykonywania głównego zadania.
Cała sztuka polega na tym by nie wkurzyć za bardzo bandytów zanim nie znajdziesz pendrive''wów i nie ulepszysz SEVY.

Dnia 07.07.2010 o 09:40, SpecShadow napisał:

Dalej - czy przynależność do frakcji działa tylko na określonym poziomie np. będąc w
Dolinie Mroku i dołączając do Wolności przynależę do grupy do czasu wyjścia z mapy i
Powinność mnie nie atakuje (i mogę do Powinności dołączyć) czy dołączam do jednej frakcji
na całą grę?
Pytam się bo np. na Bagnach byłem członkiem Czystego Nieba do czasu opuszczenia terenu.



Czyste Niebo to frakcja "specjalna" - nie do końca się do nich "przyłączasz", raczej nie dają Ci wyjścia i im "pomagasz". Inne frakcje przyjmą Cię tylko jak na to zapracujesz - zrobisz kilka/kilkanaście zadań. No i przyłączenie się jest stałe - tzn. dopóki nie przyłączysz się do innej frakcji (albo pozabijasz swoich) będziesz członkiem i wrogowie twojej frakcji będą Cię atakować na każdej mapie (o ile na niej w ogóle będą). Ergo przyłączenie się do Wolności na wczesnym etapie gry może sprawić problemy później ... ale nie będę za dużo zdradzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zainstalowałem sobie Stalkera. Wczoraj zainstalowałem mody. Dzisiaj Stalker wyłącza mi się po kilku minutach xD
Jest jakiś bezkonfliktowy system instalowania modów do Stalkera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 18:40, Aedrin napisał:

Jest jakiś bezkonfliktowy system instalowania modów do Stalkera?

O tak, wystarczy trochę myślenia i nie wrzucać byle jakich modów do folderu "gamedata", wtedy na pewno wszystko będzie działać, masz moje słowo : )

Swoją drogą, jakie mody wrzuciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trader''s Overhaul... Tekstury broni ( tak dużo, że aż głowa boli )... celowniki do pistoletów... poprawiona grafa... hmm... i celniejsze celowniki :P
I jeszcze 500kg bagażu xD
Więcej nie pamiętam.

Raz sobie gierkę przeszedłem, a teraz gram sobie 4fun :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zmieniłeś linijkę w pliku fsgame.ltx ?

Powinna wyglądać tak
$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata

A tak poważnie to lepiej bawić się większymi modami np. Clear Sky Complete (który teraz przechodzę).

Przy okazji mam problem - wkroczyłem do Czerwonego Lasu, mam to PDA z mapą (które nie wiem jak użyć) i mam odnaleźć anomalię teleportacyjną (podobną do tego "bąbla" nad przejazdem kolejowym w Kordonie, chyba). Ale nie wiem jak tam iść, jedyna droga przez obóz Powinności jest zablokowana, przez kopalnie bandytów (jest związany z nimi quest? Bo załatwiłem ich i wziąłem Kompas) też się nie da.
Podchodzę do furtki w tym obozie z przewodnikiem, czekam, podchodzi wartownik i tak sobie stoi. Nie mogę nic zrobić, wszystko pozamykane na cztery spusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 21:39, SpecShadow napisał:

A zmieniłeś linijkę w pliku fsgame.ltx ?

Powinna wyglądać tak
$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata


fsgame jest zrobione poprawnie zfixowane. Może po prostu zbyt wiele razy nadpisywałem plików w config.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 21:39, SpecShadow napisał:

Przy okazji mam problem - wkroczyłem do Czerwonego Lasu (ciach)


Spoiler


Poszedłeś nie w tę stronę - przejście do Anomalii jest niemal dokładnie po drugiej stronie mapy od kopalni i obozu Powinności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2010 o 08:29, MarcusBrutus napisał:

Spoiler

Poszedłeś nie w tę stronę - przejście do Anomalii jest niemal dokładnie po drugiej stronie


Spoiler

mapy od kopalni i obozu Powinności.




Wczoraj pod koniec sesji to odkryłem. O ile nie trafi mi się jakiś mocarny bug to może dotrwam do końca gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następny problem - da się ukończyć questa w Magazynach Wojskowych bez pomocy najemników? Ci nie chcą w ogóle ze mną gadać, tzn. nie działa rozmowa z nimi. Z tą wieżą i pijawką zrobiłem, wystarczyło postrzelić najemnika (wcześniej było to samo, nie chcieli gadać) ale teraz pojawia się przeszkoda - "nie możesz wejść do bazy samemu (orly?) więc idź po pomoc do najemników".
Tak, a w Cieniu Czarnobyla gdzie w jednym z zadań (chyba dla Powinności) miałem wykosić cały patrol (czy tam obóz przeciwnika) to pomocy nie dostałem -.- A tu niby jest ale nie działa i blokuje questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wersji gry najlepiej jest grać? Bo raz czytam że na jednej gra oferuje stado bugów, na drugiej się nie tnie ale coś tam coś tam, a na trzecie jeszcze inne cuda wyrabia. Więc jak? Na razie mam tę podstawową (?) 1.5.01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 14:24, Tyler_D napisał:

Na jakiej wersji gry najlepiej jest grać? Bo raz czytam że na jednej gra oferuje stado
bugów, na drugiej się nie tnie ale coś tam coś tam, a na trzecie jeszcze inne cuda wyrabia.
Więc jak? Na razie mam tę podstawową (?) 1.5.01.

Na najnowszym - 1.5.10. Bugi oczywiście są, aczkolwiek crashe są baaardzo rzadko. Reszta to bugi mniejsze, np. związane z ragdollem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... mam taki dziwny blad, ze nagle zaczyna mi powoli ubywac zdrowia, leki, apteczki nie pomagaja, az w koncu gine, czasem pomaga save/load, ale zwykle nie. Wersja gry oczywiscie 1.5.10, czyli najnowsza, myslalem ze po upatchowaniu problem zniknie, ale nie znikl :P Mial ktos podobny problem?
z gory thx

p.s. save'y beda dzialac z tym modem?

Clear Sky Complete 1,1,2

http://www.moddb.com/mods/clear-sky-complete/downloads/clear-sky-complete1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2010 o 20:02, kuba9876543210 napisał:

Mam problem... mam taki dziwny blad, ze nagle zaczyna mi powoli ubywac zdrowia, leki,
apteczki nie pomagaja, az w koncu gine, czasem pomaga save/load, ale zwykle nie. Wersja
gry oczywiscie 1.5.10, czyli najnowsza, myslalem ze po upatchowaniu problem zniknie,
ale nie znikl :P Mial ktos podobny problem?
z gory thx


Hmmm, może to nie bug ani żaden błąd, ale po prostu cię napromieniowało? xD Nie wiem, spróbuj, jeśli na pewno nie to to sam nie wiem, bo ja nigdy takiego błędu nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować