Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Czyste Niebo to wydarzenia przed Cieniem Czarnobyla wiec i w taki sposób mozna przejsć gre. Ja najpierw grałem w Cień bo Czystego Nieba nie było jeszcze a na koncu Zew Prypeci.
Dal mnie i tak Cień była najlepszą czescią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 15:57, Firefly94 napisał:

> ciach
IMHO zacznij grać w Cień. Dzięki temu można wyłapać różne smaczki w CS i ogólnie widać
krok w przód/tył (zdania tutaj były, są i będą podzielone) w stosunku do Cienia. Więc:
graj w Cień Czarnobyla, tym bardziej, że jest za śmieszną ceną jak na taką grę. :P

Na pewno zainwestuje :) a jak w stosunku do Czystego Nieba ma się Zew Prypeci? Też warto kupić?;P A i czy coś wiadomo o kolejnej części.. może na nowym silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 17:47, Paoro napisał:

Na pewno zainwestuje :) a jak w stosunku do Czystego Nieba ma się Zew Prypeci? Też warto kupić?;P

W Zew nie grałem, ale sądząc po opiniach znajomych, to najlepsza część. Kupić na pewno warto, drogie mocno nie jest, bodaj 6-7 dyszek.

Dnia 26.04.2011 o 17:47, Paoro napisał:

A i czy coś wiadomo o kolejnej części.. może na nowym silniku

Wiadomo tyle, że wyjdzie i będzie działo się w Zonie. ;) Co do silnika to nie pamiętam, czy będzie mocno zmodyfikowany, czy też nowiutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 19:37, Firefly94 napisał:

Wiadomo tyle, że wyjdzie i będzie działo się w Zonie. ;)

No to najważniejsze.. ;) bo słyszałem, że mieli zrobić coś na czasie i akcje przenieść do elektrowni Fukushima. Na szczęście to tylko ploty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 17:47, Paoro napisał:

Na pewno zainwestuje :) a jak w stosunku do Czystego Nieba ma się Zew Prypeci? Też warto
kupić?;P

Jak najbardziej. Według mnie to najlepsza część, bo w przeciwieństwie do poprzednich części w Zewie Prypeci są naprawdę ciekawe zadnia poboczne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam moda który będzie działał w Czyste Niebo i nie będzie wymagał zmiany języka. Gram na PL i jest dobrze,
Otóż chcę - mogą być oddzielne mody,byleby nie stwarzały growe problemy.
-Zmiana HUD, nowe celowniki ,albo nowy fajny celownik
-Zmiana wyglądu kałacha, bardziej drewniane i realistycznie. Nie lubię tej wersji CS AK. LUB zmiana częściowo wyglądowi wszystkich broni. Był taki mod w Stalker Funday. Ale niestety nie działa dział download ,a strona sama coś dziwnie działa. Z kolei Labolatorium ma coś mało tych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem kilkakrotnie SoC, dwukrotnie CS, i nigdy nie używałem celownika ;)
Jak dla mnie psuje on całą grę.
Nie wiem czemu w żadnej innej grze nie gra mi się tak dobrze bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 17:43, Mafioso_PL napisał:

Przeszedłem kilkakrotnie SoC, dwukrotnie CS, i nigdy nie używałem celownika ;)
Jak dla mnie psuje on całą grę.
Nie wiem czemu w żadnej innej grze nie gra mi się tak dobrze bez niego.

Wiesz... Ja tą grę przechodzą 3 raz. SoC mi się znudził ,a CoP się boję,że zawiodę. Jakaś inna tam historia. Więc...
Testuje mody, te różne Oblivion mody ,czy coś mi się znudziły. Szukam coś na zmianę skinu broni, bawienia się celownikami i takie tam :>

Faktycznie ,za pierwszym razem przeszedłem praktycznie bez użycia tego, dziwnie mi się wtedy grało,ale wiesz na poziomie trudności : Nowicjusz... To wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość dziwne pytanie. Czy w S:CS można bez przeszkód grać na Laptopie? Mam 2GB RAM, Intel Core i3 M370 2.40GHz, a menadżer zadań podaje, że karta graficzna to Intel HD Graphics - nie wiem jak sprawdzić szczegóły. Do tego Windows7. Będzie się dobrze grało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 00:14, Rusty-Luke napisał:

Mam dość dziwne pytanie. Czy w S:CS można bez przeszkód grać na Laptopie? Mam 2GB RAM,
Intel Core i3 M370 2.40GHz, a menadżer zadań podaje, że karta graficzna to Intel HD Graphics
- nie wiem jak sprawdzić szczegóły. Do tego Windows7. Będzie się dobrze grało?


Obawiam się, że raczej nie. S:CS sam w sobie jest tragicznie zoptymalizowany, wątpię abyś mógł pograć w miarę komfortowo, chociaż z drugiej strony- sprzęt sprzętowi nie równy. Różnie bywa.

Pytanie ode mnie. Czy istnieją jakieś ciekawe modyfikacje do S:CS, które warto zainstlować przed przystąpieniem do gry ? Mam na myśli poprawa wydajności, reperowanie przedmiotów itp. Nie chce nic co w znaczący sposób mogłoby wpłynąć na zmianę samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba do żadnej gry nie ma "modu" który zwiększa wydajność co by to nie znaczyło.
Reperowanie masz oryginalnie już w grze u mechaników każdej z frakcji płacisz i ci naprawiają.
Ogólnie nic bym nie instalował jeśli to jest 1raz a zaraz jest jakiś mod "the faction war" albo coś w ten deseń bo z tymi wojnami między frakcjami nieraz jest meksykański burdel i wymuszenie aby jednostka zajęła dany teren to jedyne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Które patche i jak zainstalować na czystą "wersję" gry?
- Czy gra gryzie się z Win7? Jeżeli tak to czym ich pogodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj najnowszego patcha 1.5.10 który ma w sobie wszystkie poprzednie poprawki
Oraz zainstaluj Audio Fix`a
Gra chodzi bez problemów na Win7 pomimo kiepskiej optymalizacji gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 18:19, Crew_900 napisał:

Zainstaluj najnowszego patcha 1.5.10 który ma w sobie wszystkie poprzednie poprawki

Dzięki!

Dnia 15.09.2011 o 18:19, Crew_900 napisał:

Oraz zainstaluj Audio Fix`a

Nie pogryzie się ze spolszczeniem? Kupiłem CS i CoP w Radioactive Edition na brytyjskim eBay''u więc mam gry po angielsku, a w przypadku Stalkera chciałbym jednak posłuchać klimatycznego lektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ci nie zainstaluje bo nie wykryje polskiej wersji. Byś musiał ściągnąć program który może rozpakować instalator z zawartości i umieścić ten plik w odpowiednim folderze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 18:50, Crew_900 napisał:

Byś musiał ściągnąć program który może rozpakować instalator z zawartości i umieścić ten plik w odpowiednim > folderze.

A nie byłoby prościej zainstalować spolszczenia, bo widzę że są w sieci, a na to Audio Hotfix''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Nie zainstalujesz tego Audio Fixa na spolszczenie bo instalator nie będzie wykrywał zainstalowanej polskiej wersji tylko angielską. A spolszczenia są stare i nie zawierają ten poprawki. Bo jak wiesz ta poprawka balansuje dźwięk rosyjski względem polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 18:58, Crew_900 napisał:

No właśnie nie. (...) Bo jak wiesz ta poprawka balansuje dźwięk rosyjski względem polskiego.

Kurczę, nie chce mi się w to bawić... Jak nazywa się ten program do rozbierania instalatora?
Teoretycznie mógłbym zagrać po angielsku, ale raz że klimat już nie ten sam, a dwa to voice acting jest straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować