Zaloguj się, aby obserwować  
qaz11

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (STALKER: Czyste Niebo) - Temat ogólny

7137 postów w tym temacie

Mam zadanie zdobycia i utrzymania dwóch punktów na wysypisku jest to obozowisko za obozem koncentracyjnym i samo wejście z kordonu na wysypisko. Jak wykonać te zadania? Dochodzę tam zabijam bandytów i nic misja wisi dalej, też tak mieliście? I w ogóle dołączyłem do stalkerów którzy praktycznie już zostali wybici przez mutanty mimo że w statystykach są silniejsi od bandytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekać, aż przybędzie "na pomoc" oddział uderzeniowy, którego obecność automatycznie zaliczy zdobycie placówki. Może to trochę potrwać, trzeba nabrać cierpliwości. :)

Co do statystyk; uwzględniają one całkowitą liczbę aktywnych postaci w Zonie (danej frakcji). Każda baza i placówka cierpiąca na braki w załodze zostanie po jakimś czasie zostaje uzupełniona przez wędrujący lub najbliżej stacjonujący oddział (ewentualnie następuje respawn z określonym celem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak by dali tylko rosyjską ścieżke dzwiękową + napisy to na początku gdy Lebiedew przemawia
> do Szramy nie było by napisów, dla tych ludz którzy nie rozumieją rosyjskiego było by
> to wkurzające. Po za tym nie wiem czy zauwarzyłeś ale GSC nie umieścili w filmikach (cut-scenkach)
> możliwości wstawienia napisów czyli początku jeśli nie znasz rosyjskiego byś też nie
> zrozumiał, albo SoC gdy podchodzisz na zwalony most gdzie stacjonuje wojsko. Półkownik
> mówi do ciebie po rosyjsku, a ty nic nie rozumiesz. Lektor w grze jest bardzo dobry,
> tylko nie wiem co zrobło CDP że tak drastycznie zciszyło głosy rosyjskie. Przekombinowali
> widać.

Gdyby lektor wyglądał dokładnie tak jak w SoC, to nawet bym nie myślał o opcji z samymi napisami :-) W SoC było to całkiem fajnie spasowane. Tutaj, jak słychać lektora, to oryginalnej ścieżki praktycznie brak ;) A jak słychać w tle radio, to nawet lektora nie słychać. Masakra jakaś ;) Tak samo zastanawiała mnie kwestia z Lebiediewem o której wspomniałeś - aż dziw że nie dało się tam wstawić słowa pisanego.

> PS. Amerykanie dostą gołą wersje 1.5.01, 15 września ;], nie dostają jej spatchowanej
> ;]

No cóż, jedno co - to że będą mogli od razu praktycznie zaopatrzyć się w 1.5.03 a może nawet i 1.5.04, finalnie więc diabli wiedzą czy nie wyjdą na tym lepiej niż my, bo mniej gromów będzie się sypać na GSC/Deep Silver ;-)

> Co do tego to masz racje premiera w Rosji miałe miejsce 22 sierpnia w tym czasie zaraz
> po premierze wyszedł patch CDP zanim wydało u nas Stalkera mogła w miedzy czasie zacząć
> tworzyć już patch, tak żeby w momencie wydania gry był już on dostępny. No ale tak to
> jest w Polsce, trzeba czekać tak jak na przyjęcie do lekarza.

Wiesz, najgorsze jest to że polskie wersje są kompatybilne same z sobą i z niczym więcej ;-) Takie same problemy były choćby z Neverwinter Nights 2. Tam winne było oczywiście ATARI... znając CDP, teraz jeśli wypowie się tu jakiś niebieski w wypadku przeciągnięcia terminu, winne będzie GSC/Deep Silver. Z drugiej strony ciężko nie dotrzymać terminu... którego się nie ma, bo przecież nie podało się go oficjalnie, prawda?
Cieszy mnie chęć wydania gier jak najtaniej (jak mniemam stąd wersja polska i brak angielskiej, bo jak wiadomo na eksport się tego nie rzuci), jeśli jednak nasz kochany wydawca dalej będzie tak podchodzić do klientów, to przerzucę się na jakąś "Platynową kolekcję". Raz że taniej. Dwa, że już patche wszystkie wyjdą. Trzy - mniej stresu niż gdy się odpala grę która robi takie szopki...
Dla porównania, patrząc na Electronic Arts Polska denerwują mnie ceny, jednak muszę przyznać że wszystko co mam od tego wydawcy (a jest tego trochę) ma łatki wydawane bezproblemowo. Mam wrażenie że do momentu gdy CDP nie wtopi na takich praktykach konkretnej kasy, to raczej się nie zmieni... :/
Pozdrawiam,
K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 22:01, Bidasek napisał:

Musisz poczekać, aż przybędzie "na pomoc" oddział uderzeniowy, którego obecność automatycznie
zaliczy zdobycie placówki. Może to trochę potrwać, trzeba nabrać cierpliwości. :)

Czekam już godzinę i nic, na mapie też żadnych ruchów nie ma, chyba jakiś bug znowu, a miałem nadzieję że z CS będzie inaczej niż z podstawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 22:20, Crew 900 napisał:

Kurde i jak tu grać na takiej grafice :|

To ustaw sobie może statyczne oświetlenie gra też wygląda bardzo ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 22:20, Crew 900 napisał:

Kurde i jak tu grać na takiej grafice :|


No ale szczerze mówiąc to nie jest źle. Grać można na luziku, módl się żeby Cię bugtrap nie dorwał podczas gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z wejściem z kordonu na wysypisko ... bo jak tylko wejdę i przejdę kilka kroków robi mi się czarny obraz a chwile potem znajduję się na pulpicie ... i tak w kółko ... później gra uruchamia się w małym okienku ... po przestawieniu w opcjach jest ucięty obraz ... a nie kiedy gra w ogóle nie chce sie uruchomić ... po tym zdarzeniu SoC też nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 22:07, Krondar napisał:

Dla porównania, patrząc na Electronic Arts Polska denerwują mnie ceny, jednak muszę przyznać
że wszystko co mam od tego wydawcy (a jest tego trochę) ma łatki wydawane bezproblemowo.
Mam wrażenie że do momentu gdy CDP nie wtopi na takich praktykach konkretnej kasy, to
raczej się nie zmieni... :/
Pozdrawiam,
K.


Ale mnie rozbawiłeś EA i jej PATCH-e to dopiero kpina co łatka to większe dziury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 22:20, Crew 900 napisał:

Kurde i jak tu grać na takiej grafice :|


Moim zdaniem nie jest najgorzej :). Być może mój komp właśnie taką grafikę by maksymalnie pozwolił ustawić, a i tak ładnie gra wygląda ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: Jak dostarczyc Sidorowiczowi walizkę?? NIe moge odnależć wsp[ółpracowników tego wojskowego ktorego stalkerzy trzymaja w wiezieniu a tym samym ruszyc naprzod z fabulą. znalazlem i zabilem kierowce, zabilem wszystkich w pobliskim PGRze wojskowych znalazlem pda to co sie trzeba teleportowac ??gdzie sa ci ktorych trzeba kropnąć?? bo ten wojskowy nie chce ze mna gadac a dowodca stalkerow mowi ze jakis odzial kreci się niedaleko WINDY ale tam nie ma nikogo - za windę przyjmuje obszar w kordonie miedzy wiochą z ktorej sie startowało w SoC a nasypem kolejowym - te zabudowania. moze chodzi o cos innego - wykonczylem rowniez w drodze desperacji wojskowych na obu posterunakch w kordonie i nic. Help!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 00:00, allos napisał:

mam pytanie: Jak dostarczyc Sidorowiczowi walizkę?? NIe moge odnależć wsp[ółpracowników
tego wojskowego ktorego stalkerzy trzymaja w wiezieniu a tym samym ruszyc naprzod z fabulą.
znalazlem i zabilem kierowce, zabilem wszystkich w pobliskim PGRze wojskowych znalazlem
pda to co sie trzeba teleportowac ??gdzie sa ci ktorych trzeba kropnąć?? bo ten wojskowy
nie chce ze mna gadac a dowodca stalkerow mowi ze jakis odzial kreci się niedaleko WINDY
ale tam nie ma nikogo - za windę przyjmuje obszar w kordonie miedzy wiochą z ktorej sie
startowało w SoC a nasypem kolejowym - te zabudowania. moze chodzi o cos innego - wykonczylem
rowniez w drodze desperacji wojskowych na obu posterunakch w kordonie i nic. Help!!



Kierowcy raczej zabijać nie trzeba ... a pomocników powinieneś mieć na mapie zaznaczonych.Walizka po zabiciu ich jest koło kierowcy którego zabiłeś ... lecz nie wiem czy teraz uda się pójść z fabułą na przód ... choć podejrzewam że powinno się dać.

A winda to jest to małe gospodarstwo niedaleko tego tunelu gdzie w SoC były anomalie ... Tam powinieneś znaleźć kilku stalkerów walczących z wojskiem .. a później uda się do obozu bandytów znanego z SoC tu występuje to miejsce pod inną nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 00:06, Codipar napisał:

> mam pytanie: Jak dostarczyc Sidorowiczowi walizkę?? NIe moge odnależć wsp[ółpracowników

> tego wojskowego ktorego stalkerzy trzymaja w wiezieniu a tym samym ruszyc naprzod
z fabulą.
> znalazlem i zabilem kierowce, zabilem wszystkich w pobliskim PGRze wojskowych znalazlem

> pda to co sie trzeba teleportowac ??gdzie sa ci ktorych trzeba kropnąć?? bo ten
wojskowy
> nie chce ze mna gadac a dowodca stalkerow mowi ze jakis odzial kreci się niedaleko
WINDY
> ale tam nie ma nikogo - za windę przyjmuje obszar w kordonie miedzy wiochą z ktorej
sie
> startowało w SoC a nasypem kolejowym - te zabudowania. moze chodzi o cos innego
- wykonczylem
> rowniez w drodze desperacji wojskowych na obu posterunakch w kordonie i nic. Help!!



Kierowcy raczej zabijać nie trzeba ... a pomocników powinieneś mieć na mapie zaznaczonych.Walizka
po zabiciu ich jest koło kierowcy którego zabiłeś ... lecz nie wiem czy teraz uda się
pójść z fabułą na przód ... choć podejrzewam że powinno się dać.

A winda to jest to małe gospodarstwo niedaleko tego tunelu gdzie w SoC były anomalie
... Tam powinieneś znaleźć kilku stalkerów walczących z wojskiem .. a później uda się
do obozu bandytów znanego z SoC tu występuje to miejsce pod inną nazwą.



Nie mam zaznaczonych ich na mapie nawet w przypadku gdy nie zabijam kierowcy. Po otrzymaniu zadania dowodca mowi mi gdzies kolo windy - wykanczam co sie da nawet stalkerow na przystanku co nie chca powiedziec co tu robia ;-) i tez Du...!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 22:57, ASTAR12 napisał:

> Dla porównania, patrząc na Electronic Arts Polska denerwują mnie ceny, jednak muszę
przyznać
> że wszystko co mam od tego wydawcy (a jest tego trochę) ma łatki wydawane bezproblemowo.

> Mam wrażenie że do momentu gdy CDP nie wtopi na takich praktykach konkretnej kasy,
to
> raczej się nie zmieni... :/
> Pozdrawiam,
> K.

Ale mnie rozbawiłeś EA i jej PATCH-e to dopiero kpina co łatka to większe dziury.


Nie doświadczyłem. Grałem ostatnio sporo choćby w C&C 3, NFSy czy Hellgate: London i nic nie dorasta do pięt trudnościom z pobraniem łatki np. do NWN 2. W większości łaty lecą mi przez jakiś autopatcher, a gry jakoś do pulpitu tak jak S:CS nie wracają.
Nigdy nie gloryfikowałem EA, bo samego podejścia firmy nie trawię, nadmieniłem jedynie że z tym co od nich posiadam problemów nie było.
Pozdrawiam,
K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktos kiedys pisal na forum o tekstach w stalkerze, na zdjeciu jest jeden z przykladow ktore mnie rozwalaja, a jest ich wiecej ( np. w obozie Wolnosci ;) Zachęcam do sluchania:))

20080909012110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 07:23, Loganus26 napisał:

jakże ja wam zazdroszczę że macie takie problemy, ja wydałem stówkę i czekam na patcha
bo mnie z gry wywala:(


ja niestety mam to samo. kupiłem orginała a tu co - jajco niespodzianka. kiedy do diabła będzie ta łatka? nie mogę się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że faktycznie warto czekać na jakś Super Seller czy inne takie, a nie qpować gry w czasie premiery...

Mnie już nerwy siadają,
Wysypisko przechodziłem cztery razy.

No chyba, że to celowy zabieg, aby wydłużyć czas gry:-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 22:07, Krondar napisał:

Gdyby lektor wyglądał dokładnie tak jak w SoC, to nawet bym nie myślał o opcji z samymi
napisami :-) W SoC było to całkiem fajnie spasowane. Tutaj, jak słychać lektora, to oryginalnej
ścieżki praktycznie brak ;) A jak słychać w tle radio, to nawet lektora nie słychać.
Masakra jakaś ;) Tak samo zastanawiała mnie kwestia z Lebiediewem o której wspomniałeś
- aż dziw że nie dało się tam wstawić słowa pisanego.


W pierwszym polskim patchu ma być to poprawione. Myślę że właśnie dlatego CDP tak długo robi tego patcha... i mam nadzieję że już dzisiaj skończą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 08:15, Irc100 napisał:

> Gdyby lektor wyglądał dokładnie tak jak w SoC, to nawet bym nie myślał o opcji z
samymi
> napisami :-) W SoC było to całkiem fajnie spasowane. Tutaj, jak słychać lektora,
to oryginalnej
> ścieżki praktycznie brak ;) A jak słychać w tle radio, to nawet lektora nie słychać.

> Masakra jakaś ;) Tak samo zastanawiała mnie kwestia z Lebiediewem o której wspomniałeś

> - aż dziw że nie dało się tam wstawić słowa pisanego.

W pierwszym polskim patchu ma być to poprawione. Myślę że właśnie dlatego CDP tak długo
robi tego patcha... i mam nadzieję że już dzisiaj skończą.



Nie sądzę aby dziś wyszedł patch ... ale jeśli tak bym był mile zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować