Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

RAGE - postnuklearny FPS od id Software

361 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2011 o 15:57, Cascad napisał:

gracze zza oceanów wypisują, ze rage jest zabugowane jak nasza służba zdrowia, prawda
to?

nie ma zaawansowanych opcji video w grze a stery do kart HD RADEON sa do niczego tyle w temacie kombinuje z grafika w konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 16:18, karolekx23x napisał:

Przykład robienie gry tylko po to aby powstała, żadnego pomysłu. Po przeczytaniu jej
nawet za gre nie zapłaciłbym 30 zł.


Nie twierdze, ze gra jest idealna, ale jak widze, ze koleś pisze NUDNE, albo cos w ten deseń, to mnie czysci.
Moze nudzic mnie kolejny transformers, komus moze sie podobac. Moze mnie nudzić symulator farmy, ale komus
moze sie podobać. Mogę grac w borderlands i moze mi sie podobać.
Dla mnie moze CoD byc nudny, ale moze sie podobać 20mln graczy... Tragiczna fabuła... Borderlands?
To gra ID? W borderlands nie było ganiania od jednego do drugiego npca?
Tyle z mojego wywodu, dopisuje kolejnego recenzenta na czarna liste...

EDIT: tak w ogole, ta gra mu poszła w koncu? Pol wywodu, ze mu nie gra nie działa.
Von Zay'owi. Przykladowo działa i mnie sie jak narazie podoba.
http://www.youtube.com/watch?v=qyxp5xKr5K4&feature=feedu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2011 o 16:18, karolekx23x napisał:

Przykład robienie gry tylko po to aby powstała, żadnego pomysłu. Po przeczytaniu jej
nawet za gre nie zapłaciłbym 30 zł.


Cóż,ja grę zainstalowałem i pograłem już chwilkę / nie mam na razie czasu / i uważam że jest całkiem fajna,klimatem bardzo zbliżona do Borderlands,nie ma tu tylko tak kreskówkowej grafiki i tak specyficznego humoru / ba,sam początek gry/filmik/ do humorystycznych nie należy /.

Zainstalowałem te stery ale nadal wyskakuje mi,ze mam przestarzałe sterowniki,pewnie konieczne będzie ponowne uruchomienie kompa
problem ze znikającymi i pojawiającymi się teksturami istnieje,ale nie jest tak widoczny i tak nachalny,jak na filmikach z neta - czy ktoś mógłby po polsku opisać,co można pozmieniać w plikach gry,itp.żeby pozbyć się lub jeszcze bardziej zminimalizować ów efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 18:03, karolekx23x napisał:

Moze to osoba która jest przeciwnikiem tej gry.Kocha inna a tą chciał ostro zjechać


Niekoniecznie. Podszedł nazbyt subiektywnie.

Patrz jego ostatni komentarz:

@HaN Nie istnieje coś takiego, jak "obiektywnie dobre", bo nie istnieje "złoty" punkt odniesienia, który by rozstrzygał kwestię "bycia dobrym". To, czy coś jest dobre zależy tylko od gustu, a gust nie ma nic wspólnego z obiektywizmem. Co do historii - moją pierwszą grą na PC był Wolfenstein 3D i miesiąc temu lepiej mi się w niego grało, niż w RAGE ;)

Teraz pytanie co on wyprawia. Pisze recenzje, czy wyraza swoją własną opinię,
co mu się podoba mnie podoba w tej grze. Co najwazniejsze robi to w oparciu na swoj gust.
Czyli to czego się czepiłem. Wg. niego gra jest nudna. Dla mnie nudny był np Bioshock,
Ja jestem zwolennikiem strzelanek w "klasycznym" stylu. Czy aktywnie latam po mapce i ładuje z gnatow.
Nie bawiac sie w ceregiele. Jezeli mam np bioshocka gdzie przeciwnicy przelatuja przez wode,
a ja ich potraktuje pradem i padna bardzo szybko i sie nie bede meczyc, albo bede ich "stunowac" pradem
i potem zostaje juz tylko dobijac. Bedzie dla mnie ciekawe i co wazne bedzie to rzutowało na to czy gra jest zła?
W borderlands jest poszukiwanie tej krypty i na tym własciwie sie konczy. Jest kupa pobocznych zadań i jest
grind. Nie jest to specjalnie oryginalne, ale czy to rzutuje na to, ze jest to kiepska gra i nie moze sie podobać?
Pierwsze gears of war na moj gust jest kompletnie tragiczne, bo gra wyglada tak, ze podbijam do przeszkody
i wybijam nadlatujace hordy i mi sie to niepodoba, bo jest to nudne. To, ze gra mi sie niepodoba, nie przeszkadza innym ja lubic i stwierdzic, ze jest dobra. W dobrej recenzji chodzi o wypisanie i opisanie elementow,
jakie zawiera gra tak, żeby nie opisywać, ze to jest nudne, be, niepodoba mi sie. Tylko zrobić ją tak, żeby ktos
kto ją czyta. Skorygował sobie opinie o grze, czy jest to własciwie dla niego...
W tej recenzji tego kompletnie, nie ma! Opisał za to swoj gust, a ja nawet goscia nie znam :<
Ba, nawet nie wiem co sie w tej grze wyprawia. Jak sie zdobywa bronie, jak sie strzela, czy cos w ten desen.
Tu jest tylko jazda po tytule i nic wiecej. Nic mu sie niepodoba, a ja nawet nie wiem jak mam to przyswoic.

Prawie miech temu Quaz - recenzent ktorego baaaardzo lubie zrobił fajny vlog :)
http://www.youtube.com/watch?v=7m__Isf6N5A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest jednak to,że nie ma obiektywnych recenzji,każda recenzja jest subiektywnym zdaniem jej autora na temat danego filmu,gry,płyty,itp.
inna sprawa,czy musimy się z recenzją i recenzentem zgadzać,czy recenzja jest dla nas wyznacznikiem tego czy zakupimy dany tytuł,czy jest tylko materiałem poglądowym,pomocą ale nie decyduje o zakupie bądź nie zakupie gry?
dla mnie,recenzja jest właśnie tym drugim,nigdy się nią nie kieruję,zawsze uważam,że aby się na temat danej gry,filmu czy płyty wypowiadać,trzeba w tę grę zagrać,obejrzeć dany film,przesłuchać płytę,itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np. uwielbiam gre Stalker, Fallout.

W Bishock-a, takiego Batmana lub borderlands nigdy nie zagram bo mnie nie ciagnie, w ogóle nie interesuje, nie te klimaty.
Taki gears of war to już nie muj klimat i sie nie podobał a mojemu brat tak gra przypadła do gustu

Wiec pytanie czy Rage mi się spodoba ?
Do czego można Rage porównać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2011 o 18:44, karolekx23x napisał:


Wiec pytanie czy Rage mi się spodoba ?
Do czego można Rage porównać ?


Do borderlands - przy okazji,świetna gra
podobnie jak wszystkie tytuły,które wymieniłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie to taki borderlands, tylko mniej "Hack & Slash" - ale dalej troche biegania.

Histora jak juz zostało powiedziane najprawdopodobniej nie porywa - jak to zreszta u id.
Czyli zostaje gameplay. Ja stalkera nie grałem, bo mnie nie ciagnie to.
Rage za to daleko do Fallouta jezeli chodzi o RPG.
Czyli statystyka działa przeciwko tobie. Najlepiej obejzec wiecej gameplay''ow i poczekać na wiecej opinni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepsze to są teksty na forum po tekście pana Carmack''a - dziwił się że wszyscy mają w 4 literach jego argumenty jeśli chodzi o auto config i narzekają brak zaawansowanych opcji na PC.

Oprócz tego 64bitowy exe ma ponoć być w patchu - też się skapnęli chyba jakieś 95% tych ci kupiło/kupi ma taki system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 21:06, Numenpl napisał:

najlepsze to są teksty na forum po tekście pana Carmack''a - dziwił się że wszyscy mają
w 4 literach jego argumenty jeśli chodzi o auto config i narzekają brak zaawansowanych
opcji na PC.


Mnie troche to nie dziwi. Wszak przez megatexture Rage nie działa na zasadzie co inne gry :P
Ale przydałoby sie to własnie w przypadku gdy autoconfig zawiodl... czyli teraz :D
Dasz linka od razu? Ciekawe jakie argumenty dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.geforce.com/News/articles/how-to-unlock-rages-high-resolution-textures-with-a-few-simple-tweaks

Gdzie mam szukać tego Rageconfig.cfg ?
bo w C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\rage\base tego nie ma
a może sam mam to utworzyć?
niestety,ale angielski nie jest moją mocną stroną ...
aha,czy moja karta graficzna to uciągnie?,i czy są jeszcze jakieś sposoby na te znikające i pojawiające się tekstury?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować