Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Co do wypowiedzi SHADOW-XIII na temat boot.ini - wydaje mi się że ten sposób nie pomoże w usunięciu Windows 7 z listy bootowania. Można to zrobić chociażby poprzez konsolę odzyskiwania (włączasz instalacje XP, po wypakowaniu plików zapyta się co ma zrobić - dajesz R, potem wpisujesz "fixboot" i po sprawie). Inny sposób: Computer--->Propeties--->Advenced system settings--->Startup and Recovery i odznaczasz "time to display list of operatiuong systems" (oraz to drugie) a w okienku "default Version of Windows" wybierasz "Earlier Version of Windows" Potem formatujesz partycje z 7. Ja osobiście polecam jednak 1 sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 19:16, Marcinos07 napisał:

Co do wypowiedzi SHADOW-XIII na temat boot.ini - wydaje mi się że ten sposób nie pomoże
w usunięciu Windows 7 z listy bootowania. Można to zrobić chociażby poprzez konsolę odzyskiwania
(włączasz instalacje XP, po wypakowaniu plików zapyta się co ma zrobić - dajesz R, potem
wpisujesz "fixboot" i po sprawie). Inny sposób: Computer--->Propeties--->Advenced
system settings--->Startup and Recovery i odznaczasz "time to display list of operatiuong
systems" (oraz to drugie) a w okienku "default Version of Windows" wybierasz "Earlier
Version of Windows" Potem formatujesz partycje z 7. Ja osobiście polecam jednak 1 sposób.


to dokładnie to samo, fixboot naprawia ten plik, a zakładka, którą podałeś zawiera dane z tego pliku, obejrzyj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:51, SHADOW-XIII napisał:

to dokładnie to samo, fixboot naprawia ten plik, a zakładka, którą podałeś zawiera dane
z tego pliku, obejrzyj ;)

Masz na myśli edycje boot.ini z poziomu Windows7? Bo jak ktoś by usunął Windows 7 i chciałby aby nie wyświetlało mu w menu wyboru systemów 7, musi zrobić tamtą operacje bo chyba edycja boot.ini z poziomu XP nic nie daje. Pewien nie jestem, jak by co. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 21:05, Marcinos07 napisał:

> to dokładnie to samo, fixboot naprawia ten plik, a zakładka, którą podałeś zawiera
dane
> z tego pliku, obejrzyj ;)
Masz na myśli edycje boot.ini z poziomu Windows7? Bo jak ktoś by usunął Windows 7 i chciałby
aby nie wyświetlało mu w menu wyboru systemów 7, musi zrobić tamtą operacje bo chyba
edycja boot.ini z poziomu XP nic nie daje. Pewien nie jestem, jak by co. :-)

daje, daje, w każdym windowsie daje
tutaj jest szczegółowy opis działania boot.ini i jego edycji: http://support.microsoft.com/kb/289022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powodzenia przy edycji pliku boot.ini w Windows 7.... Jeśli oczywiście go znajdziesz....
Poza tym, to ten właśnie plik musiałby zmodyfikować a nie plik systemu XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 19:04, krl.krl napisał:

A właśnie, gdzie jest opcja odpowiedzialna za pokazywanie ukrytych plików?


Start -> Control Panel -> Folder Options -> zakładka "View" -> zaznacz "Show hidden files, folders and drivers".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 17:11, mrosi napisał:

/.../

Powodzenia przy edycji pliku boot.ini w Windows 7.... Jeśli oczywiście go znajdziesz....
Poza tym, to ten właśnie plik musiałby zmodyfikować a nie plik systemu XP.

eh. ..stare nawyki ...
plik był w C:
dałbym głowe, że w XP był no ale z tego co wyczytałem to w systemach NT jest zapisano jako ARC więc się go faktycznie nie znajdzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.
Otóż od jakiegoś czasu używam W7. Aktywowałem go przez internet i wszystko było dobrze. Do dzisiaj...
Teraz, gdy wchodzę do Control Panel wyskakuje okienko, by sprawdzić oryginalność systemu. Klikam, robię tak jak tam jest i wyskakuje komunikat, że nie jest obsługiwane na ten system. Teraz w prawym dolnym rogu pulpitu mam napis "This copy of Windows is not genuine".
Jest na to jakaś rada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 20:58, mrosi napisał:

Skąd pobierałeś system i klucz?

Klucz jest z Microsoftu, a system przegrałem od kolegi, bo mi stanął w połowie ściągania. :/
Ale system się poprawnie zaktywował i żadnych problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 21:36, gitarka napisał:

Ale system się poprawnie zaktywował i żadnych problemów nie było.

Próbowałeś wejść we właściwości mojego komputera i kliknąć na active now?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... do tej pory myślałem, że padła mi nagrywarka, ale teraz dotarły do mnie informacje, że nie tylko ja mam problem z nagraniem obrazu Win7 na płytę DVD. Już dwa krążki zmarnowałem. Po kilku sekundach od rozpoczęcia wypalania, nagrywanie nagle jest zakańczane i wyskakuje błąd. Kilka różnych programów do wypalania daje ten sam efekt. Płyty niezdatne do użytku, bo widać że kilka centymetrów zostało zapisanych.
Mieliście coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Musisz mieć jakiś błąd w ściągniętym obrazie .iso. Albo masz jakieś g...ne płytki (ja używam albo Verbatim albo TDK). Sam ściągałem wersję 32- i 64-bit. Obydwie wypalałem kilkukrotnie z użyciem Nero 8 (dotychczas byłem przekonany, że nero nie ma możliwości nagrywania z obrazu). Żadnych błędów. Co zaś do "zajętości" w cm. Po wypaleniu wersja 32-bit zajmuje około połowy płytki a wersja 64-bit 3/4 płytki (mówimy o ilości wypalonego "śladu" na płytce ;-P ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 08:28, mrosi napisał:

/.../

Musisz mieć jakiś błąd w ściągniętym obrazie .iso.


Więc sprawdziłem to i wrzuciłem obraz do daemona. Wszystko gra: uruchamia się autostart więc zakładam, że obraz jest ok.

Dnia 22.01.2009 o 08:28, mrosi napisał:

Albo masz jakieś g...ne płytki (ja używam albo Verbatim albo TDK).


Też tak myślałem, bo pierwsze próby wypalania robiłem na płytkach "TESCO" ;) ale potem sprawdziłem porządne płytki TDK - efekt ten sam.

Dnia 22.01.2009 o 08:28, mrosi napisał:

Sam ściągałem wersję 32- i 64-bit. Obydwie wypalałem kilkukrotnie z użyciem Nero 8 (dotychczas byłem
przekonany, że nero nie ma możliwości nagrywania z obrazu). Żadnych błędów.


Jestem raczej pewny, że obraz jest ok. Natomiast mój znajomek ma ten sam problem i gdzieś na forach wyczytał, że to znany problem - muszę sam tego poszukać.

Dnia 22.01.2009 o 08:28, mrosi napisał:

Co zaś do "zajętości" w cm. Po wypaleniu wersja 32-bit zajmuje około połowy płytki a wersja 64-bit 3/4 płytki > (mówimy o ilości wypalonego "śladu" na płytce ;-P ).


O tym właśnie "śladzie" piszę :) U mnie jest to może z 1 cm zapisanych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam pytanie . Jak to jest z wiedźminem na Sevence ?? nie wiem czy to tylko ja mam taki problem ale . . nie działa mi wiedźmin . Normalnie chodził na MAX 40 FPS . a Tutaj wyskakuję bład jak chcę zagrać musisz zalogować sie na administratora żeby uruchomić grę ?? zrobiłem wszystko co mi przyszło na myśl . ?? co sadzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 14:32, mas1213 napisał:

Hmm mam pytanie . Jak to jest z wiedźminem na Sevence ?? nie wiem czy to tylko ja mam
taki problem ale . . nie działa mi wiedźmin . Normalnie chodził na MAX 40 FPS . a
Tutaj wyskakuję bład jak chcę zagrać musisz zalogować sie na administratora żeby uruchomić
grę ?? zrobiłem wszystko co mi przyszło na myśl . ?? co sadzicie ??

na forum wiedzmina ktos odpalał z prawami admina i działa mu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować