Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Czy lepszy od Visty? Tak, praktycznie we wszystkim. Aczkolwiek są rzeczy które nie działają jak. np. Baldur''s Gate II w pełni czy Majesty albo punkbuster. Jednakże jest opcja do ściągnięcia - mini virtual Windows XP - dzięki tej aplikacji można uruchamiać aplikacje w trybie XP. Jest jednak problem - procesor musi obsługiwać sprzętową virtualizację (mój np. nie obsługuje...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 14:18, KrzysztofMarek napisał:

No cóz, nie podzielałem Twoich zachwytów nad Vistą i Visty nie kupiłem, pozostając przy
XP. Ale, że jesteś dyskutantem poważnym, to mam do Ciebie pytania: zainstalowałeś sobie Win 7 RC?


W dalszym ciągu uważam Vistę za bardzo dobry system. Tu się nic nie zmieniło.
Co do drugiej części - a i owszem, RC zainstalował. Teraz próbuję x64.

Dnia 07.05.2009 o 14:18, KrzysztofMarek napisał:

A jak zainstalowałeś, to jakie wrażenia? Lepszy od Visty?


Hmmm...
Powiem tak. Prauję na komputerach od czasu Windows 3.1. Przeszedłem wszystkie systemy po kolei, poza Millenium (to akurat większość ominęła). I muszę przyznać, że Windows 7 to najlepszy system MS dotychczas. Już nawet jako beta stabilny jak diabli. Nie udało mi się go zawiesić (jeszcze). Sterowniki albo są dostępne w wersji beta dla Win7 (np. ATI, NVIDIA) albo działają bez żadnych problemów czy pogorszenia wydajności te, przeznaczone pod Vistę.Jak zapewne już zdążyłeś się doczytać, siódemka ma zmieniony interfejs, w moim odczuciu dość poważnie. Nie ma np. ikon na pasku zadań jako takich. Są one jednocześnie ikonami i belkami programów spuszczonych na pasek. Bardzo pomysłowe rozwiązanie. Tym bardziej, że jeśli otworzysz kilkanaście programów to masz kilkanaście ikon a nie kilkanaście belek a poza tym jeśli otworzysz kilka wersji jednego programu to skupią się one pod jedną ikoną, nad którą po najechaniu kursorem pokaże się "wachlarz z tymi oknami. To tylko ułamek zmian. Pojawiło się sporo kompozycji tematycznych. Zarówno obrazu, interfejsu, jaki dźwiękowych. Wizualnie system jest znacznie przyjaźniejszy niż Vista, bardziej przejrzysty. Nie jestem w stanie powiedzieć jak będzie z użytkowaniem, bo mam go zbyt krótko. Uwagi, jeśli takie będę miał, "podrzucę" na bieżąco. Na tę chwilę wiem na pewno, ze coś nie tak jest z punkbuster-em. Nie wiem czy dotyczy to tylko Win7 x64 czy obydwu wersji.

[EDIT]
Zapomniał... Pojawiły się informacje, że posiadacze Celeronów nie zainstalują nowego systemu. To na razie niepotwierdzone dane.

Dnia 07.05.2009 o 14:18, KrzysztofMarek napisał:

a nowy komputer kupuję, zgodnie z planem, w styczniu. Wole też uczyc sie na cudzych błedach,
o ile to mozliwe. Zatem czekam z niecierpliwością na rzeczową odpowiedź ;-D


W sumie słuszne podejście... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 14:06, Luk4s napisał:

To na 100% to samo. Nawet klucze md5 obrazów są takie same.


Zwracam honor.
Mój błąd, to wersja RC build 7100.0.090421-170

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mrosi ja tez mam win 7 64 bit 7100 i jestem zachwycony :).
Nawet XP poszedl do szafki, bo jest poprostu niepotrzebny.
Jak czytam recenzje posiadaczy tego oesa, to normalnie az lezka sie kreci. Nigdy jeszcze MS nie mial tylu pochlebnych opini o swoim produkcie....BRAWO !!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z "xp mode"? Tzn. można go już pobrać czy będzie dostępny dopiero w finalnej wersji siódemki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Mrosi ja tez mam win 7 64 bit 7100 i jestem zachwycony :).
Nawet XP poszedl do szafki, bo jest poprostu niepotrzebny.
Jak czytam recenzje posiadaczy tego oesa, to normalnie az lezka sie kreci. Nigdy jeszcze
MS nie mial tylu pochlebnych opini o swoim produkcie....BRAWO !!!.


Mam ta sama wersje i rowniez jestem zachwycony. Szykuje sie swietny system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 18:53, krl_krl napisał:

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z "xp mode"? Tzn. można go już pobrać czy będzie
dostępny dopiero w finalnej wersji siódemki?


Sam osobiście jeszcze nie sprawdzałem tego
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11365&Wersje+beta+Windows+Virtual+PC+i+Windows+XP+Mode+dostepne

Osobiście mam problem ze sterownikami do klawiatury Media-Tech MT136G, nie mogę zmienić ustawień do dodatkowych klawiszy ale one działają z wyjątkiem stop, play/pauza, następna, poprzednia. Wątpię żeby zrobili do niej sterowniki bo to już bardzo stara klawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 17:39, mrosi napisał:

>/.../ > Powiem tak. Prauję na komputerach od czasu Windows 3.1. Przeszedłem wszystkie systemy
po kolei, poza Millenium (to akurat większość ominęła).

3.1. miałem w pracy, ale nie tyle korzystałem, co trochę się bawiłem. Nie musiałem, zreszta nigdy w pracy nie należy sie wychylać. Robić dobrze - nie bardzo dobrze, bo dołożą roboty ani nie dostatecznie, bo za byle bład mozna odpokutować. Zwłaszcza w czasach kryzysu. Najlepiej byc "tylko" dobrym.

Dnia 07.05.2009 o 17:39, mrosi napisał:

I muszę przyznać, że Windows
7 to najlepszy system MS dotychczas.

No tak, ale to samo pisałeś o Viście, która okazała sie porażką na miare Me.

Dnia 07.05.2009 o 17:39, mrosi napisał:

Już nawet jako beta stabilny jak diabli. Nie udało
mi się go zawiesić (jeszcze). Sterowniki albo są dostępne w wersji beta dla Win7 (np.
ATI, NVIDIA) albo działają bez żadnych problemów czy pogorszenia wydajności te, przeznaczone
pod Vistę.

No, to kolejny argument wspierający moja powsciagliwość z zakupie Visty. Teraz bedę miał system przynajmniej w miare kompletny.

Dnia 07.05.2009 o 17:39, mrosi napisał:

Jak zapewne już zdążyłeś się doczytać, /.../

No tak, a ja oddałem swój zapasowy komputer synowi. akurat tak się złożyło...
Byłbym sam to wszystko wiedział, ogladał, badał... A nie moge, bo mam ciasną obudowe i wypięcie dwóch dysków w RAID 1 i podpiecie innego dysku to sprawa pół godziny, powrotu do dawnych ustawień drugie pół godziny. Samo wgranie systemu, to pryszcz, ale takie korzystanie na zmiane to w praktyce mordęga, a kupić nowy komputer na pół roku przed terminem, to też bez sensu. Mam jeszcze zabytkowy komputer z Celeronem 800, ale na nim, to co najwyżej Win2k póldzie, bo i pamieci tam troche mało (2x128). No, chyba, że nie mówiąc nic żonie kupiłbym do niego nowa płytę, procesor, pamięć, do swojego "nowego" nowa karte graficzna a dotychczasową włożył do starego.... no nie, to bez sensu...

Dnia 07.05.2009 o 17:39, mrosi napisał:

/.../
W sumie słuszne podejście... ;-)

No tak, ale przez to słuszne podejście nie moge już teraz pobawić sie nowym systemem, dlatego tak dopytuje się poważnych użytkowników ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 20:18, Los_Emilos napisał:

Battlefield 2 oraz Guild Wars.

Akurat tych nie odpalałem, ale jestem pewien że będą działać. U mnie nie było problemów z żadną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wie ktoś czy będzie polska wersja językowa RC? jeśli będzie to nie więcej kiedy?..
Dalej, czy zalecalibyście aktualizacje Visty do 7 RC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 21:27, Assurubalit napisał:

Mam pytanie, wie ktoś czy będzie polska wersja językowa RC? jeśli będzie to nie więcej
kiedy?..
Dalej, czy zalecalibyście aktualizacje Visty do 7 RC?


Jezeli bedzie polska wersja jezykowa, to dopiero za rok. Teraz kraza spolszczenia dla win 7, wiec sobie sciagnij i zainstaluj. W koncu microsoft powiedzial otwarcie, ze nawet sciagniecie wersji win 7 nie od nich, bedzie wspierane technicznie, a co dopiero spolszczenie wersji angielskiej.
Wazne, zeby sie zarejestrowac i dac mozliwosc aktualizacji i raportowania bledow. Klucz i tak dostaniesz.

Win 7 rc sie nie aktualizuje tylko wgrywa jako swierzy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 20:18, Los_Emilos napisał:

Ktoś próbował odpalać gry na tym systemie? Najbardziej interesowałoby mnie jak działa
na nim Battlefield 2 oraz Guild Wars.


Testowałem BF2 - działa bez problemu ale przez sieć nie pograsz (wszystkie gry obsługujące MP poprzez punkbuster) dla odmiany jednak dodam, że Steam działa bez zarzutów.
Guild Wars nie gram...
Ogólnie co do gier to nie pograsz w Worms Armageddon zbytnio (jak na Viście, czy Brothers in Arms: Earned in Blood - tylko sposobem)

To ja może zrobię taką prywatną listę gier które działają:
-Heroes III i IV i V
-Jade Empire
-Wiedźmin ale dopiero po ogromnych preturbacjach (patche i metody)
-Battlefield 1942 i BF2
-Baldur''s Gate
-Baldur''s Gate II, Icewind Dale i IDII, (infinity o rozdzielczości wyższej niż standardowa) są problemy z grafiką, konieczna jest programowa akceleracja i wyłączenie sprzętowej akceleracji.
-Trainz 2006
-FSW + Ten Hammers
-Lionheart
-Ghost Recon: Advanced Warfighter
-Twierdza (Stronghold)
-Majesty się tnie, musiałem grać na Virtual PC na XP
-Codename: Panzers
-The Bard''s Tale
-SWAT 4
-HL2, CS:S
-Call of Duty 2
-Vampire: The Masquarade: Bloodlines
-Age of
Empires II, III
Mythology

Więcej nie próbowałem przez te prawie pół roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 21:27, Assurubalit napisał:

Mam pytanie, wie ktoś czy będzie polska wersja językowa RC? jeśli będzie to nie więcej
kiedy?..
Dalej, czy zalecalibyście aktualizacje Visty do 7 RC?


Ponoć jest PL RC ale 64 bit. I ponoć marne to spolszczenie, na pewnym forum niejaki Scooby^^ wraz z kilkoma użytkownikami na własną rękę spolszczają Windowsa, sam z tego korzystam i polecam.
Do ściągnięcia tu:

http://www.mediafire.com/?g03njuzjy2u

Jeżeli macie stracha przed pobraniem zapraszam do zapoznania się z opiniami tu:
http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1319.315.html


Co do instalacji z Visty - raczej nie ma problemu ale zdecydowanie polecam instalację na czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 18:53, krl_krl napisał:

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z "xp mode"? Tzn. można go już pobrać czy będzie
dostępny dopiero w finalnej wersji siódemki?


Już od dobrych paru dni jest udostępniony przez MS :)

http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx

Przed ściągnięciem upewnić należy się czy procesor wspiera wirtualizację....*
Co oczywiście jest idiotyzmem bo dodatek ma być tylko dla pro, ultimate i enterprise czyli dla firm.
Które firmy mają Intela Core 2 Duo E8400?

*Na tej stronie wszystko jest wyjaśnione, dla nieznających angielskiego:
na stronach intela i amd znajdziesz programy pokazujące co wspiera Twój procek a nawet jak już wspiera trzeba się upewnić czy w biosie płyta główna ma włączoną tę właśnie konkretną opcję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 21:27, Assurubalit napisał:

Mam pytanie, wie ktoś czy będzie polska wersja językowa RC? /.../

Słyszałem, ze jest tutaj - ale pojęcia nie mam, czy to jest legalne spolszczenie ani nawet, czy to jest spolszczenie. gdyby któryś z moderatorów sprawdził, to miałbys wzgledną pewność - jeśli nie, to mea culpa...
http://rapidshare.com/files/229616935/Windows_7_RC1_PL_06.05.2009__up_orz.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BartGT zapodal link do prywatnego spolszczenia win 7.
Sam windows 7 RC jest wersja darmowa, wiec mowy o nielegalnosci spolszczenia jest czy przykladowo bedzie nieuzasadniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Oficjalne", takie które wyciekło było od testerów ale do wersji 7077 i próbowali je modyfikować do 7100, raczej ze średnim skutkiem, jakieś 80% spolszczone.

Wersja od Scooby^^ego (facet stworzył też świetny program do Windows 7, więcej tu: http://sunriseproject.pl/) jest to jakieś 95% po polsku i profesjonalnie. Sam korzystam i jestem zadowolony, zero błędów, nic się nie kłóci i w każdej chwili można wrócić do ENG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować