Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2011 o 17:53, zerohunter napisał:

Jak zrobić żeby word przestał dawać takie odstępy w tekście między wierszami?

Zmienić chociażby interlinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kolejny problem z siódemką, a właściwie siódemkami. Chcę połączyć laptopa i PC za pomocą kabla crossovego, obydwa komputery mają zainstalowany system Win7 Ultimate. Ustawiłem tą samą grupę roboczą, podłączam kabelkiem i... W sieci komputery widzą tylko siebie same (czyli pc widzi pc i laptop widzi laptopa, nie widzą się wzajemnie). Ktoś wie w czym problem, co jeszcze trzeba zrobić?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam na kompie zainstalowanego Windows 7 Home Premium, ale chciałbym zamienić na wersje Professional. Czy jest możliwość takiego ulepszenia bez instalacji od nowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 00:07, Assurubalit napisał:

Obecnie mam na kompie zainstalowanego Windows 7 Home Premium, ale chciałbym zamienić
na wersje Professional. Czy jest możliwość takiego ulepszenia bez instalacji od nowa
?

jest usługa any time ubdate czy jakoś tak włączasz ją podajesz klucz professional windows dociągnie potrzebne rzeczy z sieci i już. Klucz musisz nabyc w sklepie ponieważ ta usługa w naszym regionie nie obsługuje zakupu klucza online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 14:55, czapla56 napisał:

Witam. Mam kolejny problem z siódemką, a właściwie siódemkami. Chcę połączyć laptopa
i PC za pomocą kabla crossovego, obydwa komputery mają zainstalowany system Win7 Ultimate.
Ustawiłem tą samą grupę roboczą, podłączam kabelkiem i... W sieci komputery widzą tylko
siebie same (czyli pc widzi pc i laptop widzi laptopa, nie widzą się wzajemnie). Ktoś
wie w czym problem, co jeszcze trzeba zrobić?:/


spróbuj znaleźć drugi komputer poprzez CTRL+R i wpisujesz \\[ip drugiego kompa]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2011 o 00:07, Assurubalit napisał:

Obecnie mam na kompie zainstalowanego Windows 7 Home Premium, ale chciałbym zamienić
na wersje Professional. Czy jest możliwość takiego ulepszenia bez instalacji od nowa
?


Dodam że usługa w/w jest dostępna jedynie w Australii, Belgii, Kanadzie, Niemczech, Francji, Włoszech, Japonii, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych z tychże wersją językową.
Jeśli chcesz mieć wersję Professional pozostaje kupno takiego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2011 o 10:17, Crew_900 napisał:

Co muszę zrobić by mieć animowany pulpit ?


Jestes pewien, ze Ci to potrzebne?
Mialem to dreamscene i po 2 tyg. wywalilem, bo tylko rozpraszalo i troche spowalnialo kompa.

Ale na poczatku fajnie wyglada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tego systemu. Proszę o pomoc ! Korzystam z tego Windowsa od środy. Po zainstalowaniu Windowsa partycja na którym siedzi ważyła 15GB, po dwóch dniach zrobiło się 20GB. Co jest ? Dodam, że ta waga ciągle wzrasta i nie rozumiem tego. Niedługo miejsce się skończy...
Mało tego dzisiaj włączam i patrzę a tu jakieś dwa nowe foldery. Wie ktoś co to jest ?

20111209183531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 18:35, Chlorofil napisał:

Nie ogarniam tego systemu. Proszę o pomoc ! Korzystam z tego Windowsa od środy. Po zainstalowaniu
Windowsa partycja na którym siedzi ważyła 15GB, po dwóch dniach zrobiło się 20GB. Co
jest ? Dodam, że ta waga ciągle wzrasta i nie rozumiem tego. Niedługo miejsce się skończy...

Mało tego dzisiaj włączam i patrzę a tu jakieś dwa nowe foldery. Wie ktoś co to jest
?


Ile one waza ?
Pewnie pliki ukryte.
Przerzuc je do windowsa.

Jak masz ustalony plik wymiany ?
Jak instalujesz gry i inne programy ?
Jezeli domyslnie, to te programy instaluja sie na partycji systemowej, dla tego partycja puchnie.

SWAP prponuje ustawic jako wielkosc stala, czyli np. 2 gb poczatek i ta sama wielkosc dla konca.
Przy takim samej wielkosci poczatkowej i koncowej pliku wymiany, partycja nie fragmentuje sie (nie zmienia wielkosci i nie zmienia lokalizacji plikow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 18:40, Misquamaqus napisał:

Ile one waza ?
Pewnie pliki ukryte.
Przerzuc je do windowsa.

Jak masz ustalony plik wymiany ?
Jak instalujesz gry i inne programy ?
Jezeli domyslnie, to te programy instaluja sie na partycji systemowej, dla tego partycja
puchnie.

SWAP prponuje ustawic jako wielkosc stala, czyli np. 2 gb poczatek i ta sama wielkosc
dla konca.
Przy takim samej wielkosci poczatkowej i koncowej pliku wymiany, partycja nie fragmentuje
sie (nie zmienia wielkosci i nie zmienia lokalizacji plikow).


Pierwszy waży 38,5 MB, a drugi 6,60 MB. Co mam z tym zrobić ? Gdzie mam je wrzucić ?

Plik wymiany ? A co to ? Użytkuję tego Windowsa od dwóch dni. Ciężko żebym wiedział co gdzie jest.

Gry instaluję na innej partycji więc nie ma szans, że pojemność się zwiększa od tego, że instaluję je na partycji gdzie jest Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 18:35, Chlorofil napisał:

Nie ogarniam tego systemu. Proszę o pomoc ! Korzystam z tego Windowsa od środy. Po zainstalowaniu
Windowsa partycja na którym siedzi ważyła 15GB, po dwóch dniach zrobiło się 20GB. Co
jest ? Dodam, że ta waga ciągle wzrasta i nie rozumiem tego. Niedługo miejsce się skończy...

Mało tego dzisiaj włączam i patrzę a tu jakieś dwa nowe foldery. Wie ktoś co to jest
?


1). Zmiana lokalizacji folderów Temp.

1. Klikamy prawym klawiszem myszy na Komputer i wybieramy Właściwości, następnie klikamy:
Zawansowane ustawienia systemu > (Zakładka) Zawansowane > (Klawisz) Zmienne środowiskowe
2. W polach Zmienne użytkownika dla Nazwa_Użytkownika edytujemy pola TEMP oraz TMP w polu wartość zmiennej podjemy wybraną lokalizację u mnie będzie to S:\Temp
3. To samo robimy w polu Zmienne Systemowe dla wpisów TEMP oraz TMP
4. Uruchamiamy ponownie komputer i od teraz wszystkie nasze pliki tymczasowe będą przechowywane w przez nas wybranej lokalizacji.

2). Zmiana lokalizacji pliku wymiany

1. Klikamy prawym klawiszem myszy na Komputer i wybieramy Właściwości, następnie klikamy:

Zawansowane ustawienia systemu > (Zakładka) Zawansowane > (Pole) Wydajność > (Klawisz) Ustawienia > (Zakładka) Zawansowane > (Klawisz) Zmień
2. Wybieramy dysk C: i zaznaczamy pole Bez pliku stronicowania następnie klikamy Ustaw.
3. Następnie wybieramy dysk docelowy (w moim wypadku S:) i zaznaczamy pole Rozmiar niestandardowy natomiast w polach Rozmiar początkowy oraz maksymalny wpisujemy tą samą wartość która jest już zależna od naszych preferencji, ja wpisałem 6144MB czyli ilość mojej pamięci ram. Teraz klikamy ustaw i uruchamiamy ponownie komputer.
4. Od tej pory możemy się cieszyć przeniesionym plikiem wymiany.

3). Przenoszenie folderu SoftwareDistribution
W tym katalogu znajdują się wszystkie aktualizacje poobierane z witryny Windows Update, ich instalatory oraz historia instalacji

1. Uruchamiamy przystawkę odpowiedzialną za konfiguracje Usług:

Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Usługi

2. Szukamy usługi o nazwie Windows Update, klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy zatrzymaj.
3. Teraz możemy przenieść folder C:\Windows\SoftwareDistribution w dowolnie wybraną lokalizację, u mnie to będzie dysk S:\ na którym mam Temp i Plik Wymiany (Pagefile).
4. Następnie klikamy

Start > Uruchom > CMD

W otwartym oknie konsoli wpisujemy polecenie :

mklink /d "C:\Windows\SoftwareDistribution" "S:\SoftwareDistribution"

5. Teraz możemy już uruchomić usługę Windows Update, czyli ponownie klikamy ją prawym klawiszem myszy i z menu kontekstowego wybieramy Uruchom.
6. Od tej pory wszystkie łatki oraz ich pliki tymczasowe będą zapisywane w lokalizacji S:\SoftwareDistribution.

4). Wyłączenie Hibernacji

1. Uruchamiamy okno konsoli:

Start > Uruchom > CMD

2. Wpisujemy następujące polecenie:

powercfg -h off

W przyszłości aby ponownie włączyć hibernacje wystarczy wpisać polecenie:

powercfg -h on

3. W tym momencie mamy już hibernacje wyłączoną.

4).Zmiana lokalizacji folderów użytkownika

1. Przechodzimy do naszego folderu domowego klikamy prawym klawiszem na przykład Moje Dokumenty i wybieramy zakładkę Lokalizacja.
2. Klikamy klawisz przenieś i wybieramy folder docelowy u mnie jest to D:\MyDoc\Dokumenty
3. Wyskoczy komunikat o potwierdzenie operacji klikamy TAK
4. W ten sposób możemy przenieść praktycznie wszystkie nasze foldery znajdujące się w katalogu użytkownika łącznie z pulpitem.

I to takie podstawowe sprawy, które powinieneś zmienić, aby Wnzgroza 7 nie tyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie wiecie może jak na koncie gościa w windows 7 z włączonym trybem blokady rodzicielskiej spowodować aby nie odpalał się internet explorer?
Gdy próbuję dodać do listy, system twierdzi, że jest włączony cały czas i nie można go wyłączyć.
Jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2011 o 23:03, Amon_Re napisał:

Mam pytanie czy wersja 7 w 64bitach sprawia problemy w grach? Nie tyle nowych co trochę
starszych ?


Ja odpalałem baldura 1 i grało się dobrze, wiele starszych gier chodzi też ok. Największym problemem są zazwyczaj sterowniki do grafy (w niektórych grach nowe sprawiają problemy i przekłamania grafiki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją pakietu językowego w Win& Professional. Mam angielską wersję z SP1 z programu MSDNAA. Pakiet językowy ściągnąłem osobno, jednak mam problem z jego instalacją. Wpisuję w cmd taką formułkę: DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(tu podajemy dokładną ścieżkę do pliku lp.cab), jednak ukazuje się jedynie formułka:
Error: 87
The /PackakePath: option is missing a required argument.
For more information, refer to the help for the /PackagePath: option/
The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

Szczerze mówiąc z tej formułki nie mam żadnych korzyści, bo ścieżka na pewno nie jest błędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować