Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Cóż,jestem zaskoczony ale płyty Blu-Ray działają ( przynajmniej film " Robin Hood " ) i to na PowerDVD
może dlatego,że w domu pobrałem i zainstalowałem aktualizacje do systemu a w sklepie jechali na płytowej siódemce.
Tak więc,mój napęd BD w końcu działa,po roku od kupna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:
nocy wyłączyłem kompa,oczywiście zaczął on ściągać aktualizacje - nic to,słyszałem że nawet system z SP1 wymaga ok.setki poprawek,położyłem się,wstaję rano a on ... nadal instaluje aktualizacje ...
okazało się,że się zawiesił i trzeba go było restartować,czy to częsty problem,czy tylko teraz na początku mogę mieć z nim do czynienia?
.
Zacząłem pobierać 3DMark 11 i od tego momentu co kilkanaście sekund ciemnieje mi ekran monitora i trzeba ruszyć myszką - co się mogło stać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 20:06, Crew_900 napisał:

Pewnie masz włączone oszczędzanie energii. Zmień na najlepszą wydajność w panelu sterowania.


To akurat wyłączyłem już wczoraj
dzisiaj gdy zaczęły się wyrabiać takie figle specjalnie tam zajrzałem i nadal mam wyłączone te opcje,na szczęście te cyrki trwały jakieś pół godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2011 o 18:45, lis_23 napisał:

Zacząłem pobierać 3DMark 11 i od tego momentu co kilkanaście sekund ciemnieje mi ekran
monitora i trzeba ruszyć myszką - co się mogło stać?.


Pare dni temu wyszly betki forceware.
Sciagnij i zainstaluj jako swierza instalacje.
To sterowniki zrobione pod bete BF3, ktora mozna sciagnac z netu i sprawdzic, jak chodzi komputer.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Pliki_Nvidia_ForceWare_-_sterowniki_dla_kart_graficznych_wer._285.38_Beta-35406.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2011 o 22:14, Misquamaqus napisał:

To sterowniki zrobione pod bete BF3, ktora mozna sciagnac z netu i sprawdzic, jak chodzi
komputer.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Pliki_Nvidia_ForceWare_-_sterowniki_dla_kart_graficznych_wer._285.38_Beta-35406.html


A do czego są to sterowniki?
wiem,że nie poleca się instalować sterowników pod betę BF3,ani od AMD,ani od zielonych
chodzi,min.o późniejszą grę w Rage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2011 o 22:24, lis_23 napisał:

A do czego są to sterowniki?
wiem,że nie poleca się instalować sterowników pod betę BF3,ani od AMD,ani od zielonych
chodzi,min.o późniejszą grę w Rage.


Aaaa Lisku !!

Sterownik beta, to normalny sterownik, tylko nie ma podpisu cyfrowego.
Poza tym, mozna dzialac na nim jak na wersji whql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2011 o 22:26, Misquamaqus napisał:


Aaaa Lisku !!

Sterownik beta, to normalny sterownik, tylko nie ma podpisu cyfrowego.
Poza tym, mozna dzialac na nim jak na wersji whql.


No,nie wiem ... wszyscy piszą żeby unikać tych sterowników dedykowanych becie BF3 i czekać na normalne stery
ja sam nie wiem,jaka mam obecnie wersję sterowników do mojej nowej karty / instalowali mi je w sklepie / ale DE HR i Crysis 2,obie w DX11 działają płynnie,tylko Wiesiek 2 zwiesił się podczas wychodzenia z gry / czarny ekran /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2011 o 23:10, lis_23 napisał:

No,nie wiem ... wszyscy piszą żeby unikać tych sterowników dedykowanych becie BF3 i czekać
na normalne stery
ja sam nie wiem,jaka mam obecnie wersję sterowników do mojej nowej karty / instalowali
mi je w sklepie / ale DE HR i Crysis 2,obie w DX11 działają płynnie,tylko Wiesiek 2 zwiesił
się podczas wychodzenia z gry / czarny ekran /.


Chopie.... sterownik beta, oznacza, ze nie ma podpisu cyfrowego !!!!!
Sam sterownik jest identyczny jak w wersji whql !!!!!
Ile razy mam to pisac.

Poza tym, osobiscie korzystam z 285.38 beta i wszystko dziala jak na kazdym nvidiowskim sterowniku.

Jak chcesz wiedziec, jaki masz sterownik, uruchom gpu-z i tam bedzie pisac.
Jak nie wiesz gdzie, zrob fotke z gpu-z i daj na forum, to pokaze.

Polowa osob piszacych o problemach na tym forum, boja sie instalowac sterowniki beta, a tak na prawde maja same problemy z systemem i komputerem.
Ciekawe, bo ja nie mam zadnych problemow ze sprzetem i systemem, a zawsze instaluje najnowsze bety, z tym, ze mam bardzo dokladnie i skrupulatnie utrzymywany porzadek w systemie (po kazdej instalacji/deinstalacji jakiegokolwiek oprogramowania czy gry, robie czyszczenie rejestru/dysku i defragmentacje partycji).
Oczywiscie system w ciaglej, automatycznej aktualizacji, wlacznie z DX.

Nie zmuszam do nowych sterownikow, ale jak wychodza i dedykowane, to trzeba je wyprobowac, tym bardziej, ze masz porzadna karte, a nie jakis zlom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 22:26, Misquamaqus napisał:


> A do czego są to sterowniki?
> wiem,że nie poleca się instalować sterowników pod betę BF3,ani od AMD,ani od zielonych

> chodzi,min.o późniejszą grę w Rage.

Aaaa Lisku !!

Sterownik beta, to normalny sterownik, tylko nie ma podpisu cyfrowego.
Poza tym, mozna dzialac na nim jak na wersji whql.


Jest tylko jedno ale - ani NVidia, ani ATI nie mają pomocy technicznej dla sterów beta. Jak coś się będzie pie......o to radź sobie sam. Podobnie jak z biosami, firmware, itd...

Dnia 05.10.2011 o 22:26, Misquamaqus napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2011 o 11:35, Misquamaqus napisał:

Chopie.... sterownik beta, oznacza, ze nie ma podpisu cyfrowego !!!!!

Bynajmniej, beta to beta teoretycznie powinna działać ale nie sprawdzono na dostatecznie dużej kombinacji sprzętowo/platformowych żeby mieć pewność że będzie działać ok u użytkownika końcowego. Żeby nie było sam korzystam z bety tyle że Firefoksa.

ps albo mam coś z pamięcią albo Nvidia ma umowę z Microsoftem i sama nadaje sterownikom certyfikat/podpis cyfrowy/jak tam jeszcze WHQL-a nazwać. Tak więc nie musi czekać a co za tym idzie czynić takiego rozróżnienia jakie ty sugerujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie sugeruje.
Twierdze, ze sterownik beta jak i z certyfikatem, to te same sterowniki i nie bedzie zadnych roznic w ich dzialaniu.
Jezeli nvidia wypuszcza sterownik beta, to oznacza, ze zostal przetestowany u nich i jest w pelni sprawny.
Kwestia, czy u wszystkich uzytkownikow ten sterownik bedzie dzialac poprawnie, jest niemozliwa do stwierdzenia, bo kazdy ma inna konfiguracje i poustawiany system.

Moj kumpel handluje kartami na allegro.... bardzo czesto przychodzi do mnie i testujemy sobie karty.
W 95%, karty instaluja sobie moje wczesniej instalowane sterowniki i wszystko dziala jak nalezy.
Sa to bety jak i whql.
Oczywiscie mowa o kartach nvidii, bo amd nie zamontuje u siebie.

Dobra... zostawmy temat, bo sie balagan robi.
Jak ktos chce dzialac na starszych sterownikach, prosze bardzo.
Jak ktos chce zoptymalizowane sterowniki, jak najbardziej tak.
To wlasnie o to chodzi producentowi oprogramowania, zeby uzytkowac bety, aby nadac im status whql, co i tak nastapi, bez wzgledu na to, czy bety beda uzywane przez 1000 000 uzytkownikow, czy przez 5 000 000 uzytkownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2011 o 14:41, Misquamaqus napisał:

Ja niczego nie sugeruje.
Twierdze, ze sterownik beta jak i z certyfikatem, to te same sterowniki i nie bedzie
zadnych roznic w ich dzialaniu.


To dlaczego nie polecają bety sterowników do BF3 do gry w Rage?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze Service Pack 1 jest zbędny do Windowsa 7? Mam komputer niepodpiety do neta i mam na nim win 7 bez service packa 1. oplaca sie go doinstalowywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie SP1 to zestaw łatek, o ile ten komputer jest fizycznie odcięty od netu to nie będzie potrzebny dopóki nie przyjdzie ci skorzystać z programu którzy go "na sztywno" wymaga.


Ps zawsze pozostaje zagrożenie typu wirus (np na pendrive) większe bez sp1 (bo system bardziej dziurawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik
na jednej ze stron,gdy klikam na filmik nie mam obrazu i firefox każe mi zainstalować windows media player 11,co się nie udaje - ale mając seven mam chyba wmp 12,więc dlaczego nie da się uruchomić filmiku?.
Na IE filmik działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2011 o 16:00, lis_23 napisał:

Mam taki problemik
na jednej ze stron,gdy klikam na filmik nie mam obrazu i firefox każe mi zainstalować
windows media player 11,co się nie udaje - ale mając seven mam chyba wmp 12,więc dlaczego
nie da się uruchomić filmiku?.
Na IE filmik działa.


Potrzebujesz tego: http://www.interoperabilitybridges.com/windows-media-player-firefox-plugin-download

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, od pewnego czasu system nie chce się zaktualizować. Nic nie zmieniałem w ustawieniach, a zaczęło się to jakoś jak się przeprowadzałem. Wyskakuje że system nie może automatycznie wyszukać aktualizacji i kod: 80072EE2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować