Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2012 o 16:54, krl_krl napisał:


Ok dzięki. Czyli ogólnie problemów zbytnich nie ma a OEM jest o wiele tańszy i tak od boxu więc chyba się zdecyduje na ten OEM. Całe życie siedziałem na piracie wypadało by mieć oryginalny system przy nowym kompie, nie będę już tak wybrzydzał. Dzięki za odpowiedzi. Dużo mi pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 13:30, kryst90 napisał:

Składam nowy całkiem komputer i chciałbym mieć oryginalny wreszcie system. OEM będę kupował
oddzielnie. To nadal będzie tyle tego syfu ?

To co innego. Wtedy będziesz miał oryginalną płytkę instalacyjną Windozy, a nie jakiś dysk naprawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 16:33, kryst90 napisał:

Chodzi mi o takie syfy jak pisał Olamagato ,że potem nie da się mieć czystego systemu
bo wy instalowanie tych śmieci jest trudniejsze od usunięcia wirusów.

Dotyczy to tylko systemów całkowicie preinstalowanych. Na dodatek wtedy kiedy nie dostajesz oryginalnej płytki instalacyjnej, ani obrazu takiej płyty. Sprawa dotyczy najczęściej różnych laptopów bo w nich systemy są tak instalowane, że nierzadko zanim taki system całkowicie wstanie to mija prawie kwadrans, a autostart zawiera dwucyfrową liczbę programów do uruchomienia.

Dnia 25.04.2012 o 16:33, kryst90 napisał:

Podsumowując mogę bez problemu brać OEM jeśli np. w przyszłości chciałbym wymienić ram lub kartę graficzną?

Jak najbardziej. Żeby stracić aktywację trzeba na raz zmienić aż trzy rzeczy mające swoje własne numery seryjne. W tym najczęściej płytę główną. Pamięci (te zwykłe - nierejestrowane i bez parzystości) nie mają numerów seryjnych innych niż drukowane na płytce, więc dla komputera one nie istnieją.
Zazwyczaj Windows się pluje kiedy zmienisz jednocześnie płytę, grafikę i dysk systemowy. A to oznacza, że po prostu przeniosłeś system do innego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Wielkie dzięki o takie odpowiedzi mi chodziło. Już cały komputer jest zamówione z jednego sklepu razem z systemem. W środę odbieram więc zadzwonię rano żeby wszystkie części złożyli i zainstalowali system. Jeszcze raz dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam dosc wkurzajacy problem. kiesy zmieniam kompozycje ktora pobralem z neta zmienia mi sie pasek menu start do klasycznego jak w 98 jest na to jakis sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde no cały czas ten problem mam, raz jest a raz nie ma.
Takie coś, że jak mam coś na pulpicie lub gdzie indziej, chcę utworzyć jakiś plik czy folder to się nie pojawia, muszę odświeżyć by się pojawiło, to samo z usuwaniem, usuwam folder a on nadal jest i muszę znw odświeżyć by zniknął, to samo z przenoszeniem.
Co jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 13:24, Crew_900 napisał:

Kurde no cały czas ten problem mam, raz jest a raz nie ma.
Takie coś, że jak mam coś na pulpicie lub gdzie indziej, chcę utworzyć jakiś plik czy
folder to się nie pojawia, muszę odświeżyć by się pojawiło, to samo z usuwaniem, usuwam
folder a on nadal jest i muszę znw odświeżyć by zniknął, to samo z przenoszeniem.
Co jest ?

http://forums.techarena.in/operating-systems/1272849-2.htm#post4788002
Spróbuj tego. I jak masz jakieś skróty do lokalizacji sieciowych w oknie Komputer, to je usuń.

@MateO
http://www.winmatrix.com/forums/index.php?/topic/30994-uxtheme-patch-for-windows-7-sp1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj siedzę na Win7 i mam pytanie: W XP mogłem sobie zrobić dowolne paski zadań np. po prawej i lewej stronie pulpitu, ukrywane, na których miałem skróty do programów i gier, przez co tapeta na pulpicie była czysta, oprócz ikony kosza. Jak takie coś można zrobić w Win7? Robię nowy pasek zadań, ale w żaden sposób nie mogę
go nigdzie przenieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 09:12, ISAMU napisał:

Od wczoraj siedzę na Win7 i mam pytanie: W XP mogłem sobie zrobić dowolne paski zadań
np. po prawej i lewej stronie pulpitu, ukrywane, na których miałem skróty do programów
i gier, przez co tapeta na pulpicie była czysta, oprócz ikony kosza. Jak takie coś można
zrobić w Win7? Robię nowy pasek zadań, ale w żaden sposób nie mogę
go nigdzie przenieść.

A nie lepiej Ci przenieść ikonę na dolny pasek i będziesz miał łatwy dostęp.Mam nadzieję, że o to chodziło. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 10:04, Razor223 napisał:

A nie lepiej Ci przenieść ikonę na dolny pasek i będziesz miał łatwy dostęp.Mam nadzieję,
że o to chodziło. xD

Sęk w tym, że chciałbym mieć to wszytko pod kontrolą, osobno gry, osobno programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma laptopa z W7 , kiedy próbuje uruchomić jakiś program ( np. Skype lub Chrome ) włącza się windows media center. Co jest przyczyną i jak się pozbyć tego problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie przeglądać opcje Windows Media Center i wyczytałem że za jego pomocą mozna oglądać tv online
czy do tego celu konieczny jest tuner tv?, czy są jakieś programy dostępne bez niego?
ponoć powinien być jakiś przewodnik ale u mnie takiej opcji nie ma, nie wykryto tunera, czyli jest on zapewne konieczny, wystarczy coś takiego?:

http://www.pcworld.pl/news/107046/Tunery.TV.Pinnacle.dla.Visty.html

jaki jest wybór kanałów i czy jakieś są dostępne w HD?
z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, wiecie może co poradzić na problem samoczynnie zmieniającej się tapety przy restarcie komputera? nieważne co ustawię, i czy zapiszę to jako osobną kompozycje czy nie, po ponownym uruchomieniu, chciana przeze mnie tapeta tylko miga na ułamek sekundy, a potem powraca ta default, i ustawia się jako `nieznana kompozycja`. Problem dot. Windows 7 Pro. Poza tym komputer chodzi jak marzenie, Nod32 żadnych wirusów nie wykrywa. Już taki problem miałem wcześniej, ale zniknął po formacie. Nie chcę teraz znowu stawiać systemu na nowo tym bardziej, że to jedyny problem... Ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 21:29, Baciai napisał:

hej, wiecie może co poradzić na problem samoczynnie zmieniającej się tapety przy restarcie
komputera? nieważne co ustawię, i czy zapiszę to jako osobną kompozycje czy nie, po ponownym
uruchomieniu, chciana przeze mnie tapeta tylko miga na ułamek sekundy, a potem powraca
ta default, i ustawia się jako `nieznana kompozycja`. Problem dot. Windows 7 Pro. Poza
tym komputer chodzi jak marzenie, Nod32 żadnych wirusów nie wykrywa. Już taki problem
miałem wcześniej, ale zniknął po formacie. Nie chcę teraz znowu stawiać systemu na nowo
tym bardziej, że to jedyny problem... Ktoś ma jakieś pomysły?


jak masz pirat, i chciałeś wejść, aby pobrać coś ze strony MS to wykryli nielegalny system to niestety, ale musisz postawić system na nowo. Jeżeli masz orginał to wejdź na MS i ściągnij nowy skin i zobacz jak to nie pomorze to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że tak trochę nie na temat, ale naprawdę nie chciało mi się przeczesywać forum w poszukiwaniu choć trochę bardziej odpowiedniego tematu.

Czy istnieje jakiś menedżer archiwów, w którym byłaby lista haseł do archiwów? Chodzi mi dokładnie o coś takiego, jak w JDownloaderze - tylko że JD obsługuje tylko pliki .rar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 13:30, kiczka116 napisał:

jak masz pirat, i chciałeś wejść, aby pobrać coś ze strony MS to wykryli nielegalny system
to niestety, ale musisz postawić system na nowo. Jeżeli masz orginał to wejdź na MS i
ściągnij nowy skin i zobacz jak to nie pomorze to nie wiem.

Połowicznie pomogło, tzn, te motywy ściągnięte ze strony microsoftu działają bez zarzutów, kilka restartów i wciąż jest ok. ale jak tylko próbuje sobie sam ustawić taką `home-made` tapetę, jakiekolwiek zdjęcie, obrazek, etc, to po restarcie znowu wraca ten motyw podstawowy. No nic, lepsze to niż nic :) dzięki!
Ps. A windows oczywiście oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 20:42, zerohunter napisał:

Jak się nazywa to takie do wprowadzania pierwiastków, że sobie rysujemy i dostajemy tekst?


Nazywa się genialne (jakby nazwę wymyślił Leonardo z Quirmu- fani świata dysku wiedzą o kogo chodzi :)
Panel wprowadzania na komputerze typu tablet. Prawda, że wpada w ucho :D ?

Jak sprawić, by dany katalog lub program miał tą samą ikonę, co na początku bez resetowania ustawień wszystkich innych (najczęściej proponowane mi rozwiązanie :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie Pytanko ale od początku planuje na wakacje zrobić reinstal systemu z formatem dysków włącznie ale od istalacji win 7 w kompie wymieniłem pamięć (na więcej) i dołożyłem 2-gi dysk twardy i tu pytanie czy nie będę miał problemu z aktywaniem win7 64 bit oem. Słyszałem ,że moge zmienić wszysko z wyjątkim płyty głównej ale nie wiem czy to prawda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować