Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2010 o 08:46, daemonaray napisał:

"Prawie" robi wielką różnicę. Lepiej napisać że jest bardziej wydajny od Visty niż "prawie"
tak samo wydajny jak XP.

Dobra. Ja napiszę jeszcze inaczej - 7 jest znacznie wydajniejszy od XP (popieram wielomiesięcznymi obserwacjami). Zadowolony? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta ofc, tak się składa że instalowałem 7 na swoich słabszych maszynach w domu gdzie XP chodzi normalnie a 7 nie może bo po prostu sprzęt nie daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 15:46, daemonaray napisał:

Ta ofc, tak się składa że instalowałem 7 na swoich słabszych maszynach w domu gdzie XP
chodzi normalnie a 7 nie może bo po prostu sprzęt nie daje rady.


Amen Bracie

Niestety nie wszystko jest tak różowe jak sie wydaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej
Mam problem z win7 64bit ultime mam Genius SW-HF 5.1 5000 kartę dźwiękową zintegrowaną pł gówna asus p5b i teraz do rzeczy jak słucham muzyki to nie działa mi subwoofer ale jest on dobry i działa np w grach
jak ustawić mam win7 żeby mi subwoofer działał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 15:46, daemonaray napisał:

Ta ofc, tak się składa że instalowałem 7 na swoich słabszych maszynach w domu gdzie XP
chodzi normalnie a 7 nie może bo po prostu sprzęt nie daje rady.


Erm... Napisałem przecież wyraźnie: wydajniejszy. Idąc Twoim tokiem rozumowania skreślę XP, bo DOS chodzi szybciej na moim zabytkowym kompie.
Cóż Ty niby chcesz robić na komputerze, który w dzisiejszych czasach "nie da rady" z siódemką? Chyba tylko rysować w Paint. A o to przecież chodzi. XP zwyczajnie zarzyna nowe kompy (tak, zarzyna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ja chcę robić to chyba moja sprawa? Uwierz mi że do mediów taki komputer spokojnie mi wystarczy. Poza tym 7 to nie jest żadna rewelacja jeżeli idzie o wydajność, na nowszych komputerach oczywiście pracuje zdecydowanie wydajniej niż XP bo ten nie był projektowany z myślą o takich a nie innych podzespołach. Nie mogę dyskutować z Tobą o wydajności bo nie wiem jaką masz jej definicję, dla mnie maksymalna wydajność to jest używanie tego systemu który da z komputera 100% jego możliwości. Jeżeli system uruchamia i zamyka się dłużej, okna otwierają się wolniej (pomimo wyłączenia Aero i wszystkich wodotrysków), kopiowanie plików wydłuża się a na starcie pobiera 4x więcej pamięci RAM od XP to uwierz mi że ten system dla tego komputera nie jest bardziej wydajny. Wiele firm nie zdecydowało się wdrożyć 7 do swoich nowych netbooków właśnie przez słabą wydajność. Kolega który tutaj wcześniej się spytał o kupno 7 ma tylko 2 GB RAM-u, jeżeli system na starcie z kilkoma usługami pobierze mu połowę to raczej sobie już w nic nie zagra z 1 GB RAM-u a na XP i owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>, dla mnie maksymalna wydajność to jest używanie tego

Dnia 05.01.2010 o 07:13, daemonaray napisał:

systemu który da z komputera 100% jego możliwości.

To pokaż mi na xp obsługę dx 10 i dx11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 23:28, rino1983 napisał:

hej
Mam problem z win7 64bit ultime mam Genius SW-HF 5.1 5000 kartę dźwiękową zintegrowaną
pł gówna asus p5b i teraz do rzeczy jak słucham muzyki to nie działa mi subwoofer ale
jest on dobry i działa np w grach
jak ustawić mam win7 żeby mi subwoofer działał?


Sciagnij, zainstaluj i w panelu audio ustaw ilosc glosnikow i inne pierdolki

http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaster/SB-P17X-Series-Support-Pack-2-0-07-31-2009-AudigySE-Value-LS/m-p/533291

Oczywiscie jak ta poprawka wejdzie do Twojej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 07:13, daemonaray napisał:

Kolega który
tutaj wcześniej się spytał o kupno 7 ma tylko 2 GB RAM-u, jeżeli system na starcie z
kilkoma usługami pobierze mu połowę to raczej sobie już w nic nie zagra z 1 GB RAM-u
a na XP i owszem.


Nie mam zamiaru cię obrażać, ale fioletowego pojęcia o tym, jak "Siódemka" wykorzystuje pamięć RAM to ty nie masz.
Win 7 - w przeciwieństwie do XP - pamięcią dobrze zarządza. RAM nie stworzono po to, by podczas standardowej pracy poziom jej wykorzystania wynosił 0% - 7 pakuje do niej, co się da, by dysk twardy niepotrzebnie nie mulił. Jeśli uruchomisz grę - udostępni jej tyle RAMu, ile to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma DirectX w ogóle do szybkości działania systemu? Chyba wyraźnie napisałem iż mówię o starszym sprzęcie. Widziałeś kiedy dajmy na to Radeona serii 9 z obsługą DX 9, 10 albo 11?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, jaka jest maksymalna granica pamięci jaką zwolni Ci system? Sam napisałeś "Udostępni jej tyle RAMu, ile to możliwe.". Wystarczy spojrzeć na rozbieżne wymagania gier odnośnie procesora i RAMu przy użyciu XP oraz Visty/7. I skąd wiesz jakie mam pojęcie o zarządzaniu RAMem? To że 7 lepiej zarządza pamięcią operacyjną od XP jest wiadome, tylko że zarządzanie nie koniecznie musi zaowocować znacznym jej "uwolnieniem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 10:52, Misquamaqus napisał:

> hej
> Mam problem z win7 64bit ultime mam Genius SW-HF 5.1 5000 kartę dźwiękową zintegrowaną

> pł gówna asus p5b i teraz do rzeczy jak słucham muzyki to nie działa mi subwoofer
ale
> jest on dobry i działa np w grach
> jak ustawić mam win7 żeby mi subwoofer działał?

Sciagnij, zainstaluj i w panelu audio ustaw ilosc glosnikow i inne pierdolki

http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaster/SB-P17X-Series-Support-Pack-2-0-07-31-2009-AudigySE-Value-LS/m-p/533291

Oczywiscie jak ta poprawka wejdzie do Twojej karty.

nie weszła nie pomogło
a zapomniałem dodać ze miałem podobny problem na viscie tylko tam znalazłem jakoś ze dało się to ustawić ale na win7 nie mogę tego znaleźć ustawania z góry mówi w viscie długo się nie bawiłem wiec nie pamiętam gdzie to znalazłem oczywiście w win7 mam ustawiony ze głośniki są w 5,1 i znaczony wszystkie ulepszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 07:13, daemonaray napisał:

Co ja chcę robić to chyba moja sprawa? Uwierz mi że do mediów taki komputer spokojnie
mi wystarczy.

Ale nic ponadto. A wydaje mi się, że jesteśmy na forum o grach, więc graczem chyba jesteś. A którą w miarę nową grę odpalisz, jeśli na jakimś kompie Seven nie wyrabia?

Dnia 05.01.2010 o 07:13, daemonaray napisał:

Poza tym 7 to nie jest żadna rewelacja jeżeli idzie o wydajność, na nowszych
komputerach oczywiście pracuje zdecydowanie wydajniej niż XP bo ten nie był projektowany
z myślą o takich a nie innych podzespołach.

I o to mi chodzi, że pracuje wydajniej, niż XP. Ten system wyciska ostatnie soki z możliwości współczesnych konfigów (i nie piszę tu o high-endowych). XP zaś muli je i ogranicza w każdym możliwym aspekcie (3,25 RAM max, architektura x86, procesy systemowe jak i boot obsługują tylko jedno jajo, aplikacje uruchamiają się za każdym razem z taką samą szybkością, brak wsparcia dla dx10/11, nie odpalisz nowych gier jak DoW2 z max detalami, bo jest ograniczenie 2GB na proces, lagi w eksploratorze, brak wsparcia dla fenomenalnego DXVA w filmach HD, dość przeciętny UI, najwyżej średnie zarządzanie pamięcią, fatalne bezpieczeństwo [choć firewalll w XP SP2 trochę to poprawił] - wymieniać dalej? A to tylko wierzchołek góry lodowej). Nie możemy porównywać tak różnych systemów i bronić czegoś, co było napisane dla roku 2002.

Dnia 05.01.2010 o 07:13, daemonaray napisał:

Dla mnie maksymalna wydajność to jest używanie tego systemu który da z komputera 100% jego możliwości.

Dokładnie na to pozwala Win7. Ja, mając dość przeciętny konfig (w podpisie), przechodząc na legalny Win7 dopiero zobaczyłem, ile traciłem. Może nie AŻ tyle, ale jednak czuje się ten power, oj czuje :)

Dnia 05.01.2010 o 07:13, daemonaray napisał:

Jeżeli system uruchamia i zamyka się dłużej

Może trochę dłużej. A wiesz, czego? Bo podczas bootowania do pamięci są wczytywane nie tylko niezbędne pierdółki, ale też fragmenty danych programów, z których najczęściej korzystasz. Odczujesz to po kilkunastu odpaleniach OSa. I dzięki temu król mulenia Firefox schodzi z kilkunastu sekund na XP do 3-4 na Win7. Winamp 5.5x z ML z ok.10 sek zszedł do, ja wiem, dwóch sekund? Tak samo każdy element systemu, jak np. panel do usuwania programów nie łapie laga na "pół godziny", tylko doczytuje jedynie brakujące informacje na bieżąco. I mnie to wszystko bardzo cieszy. A zamykanie jest porównywalne z XP.

Dnia 05.01.2010 o 07:13, daemonaray napisał:

Okna otwierają się wolniej (pomimo wyłączenia Aero i wszystkich wodotrysków)

Ee... O czymś nie wiem? Chyba czysty subiektywizm z Twojej strony... Zdecydowanie subiektywizm...
[Na Twoim konfigu musiałeś wyłączać Aero???? xD ]

Dnia 05.01.2010 o 07:13, daemonaray napisał:

Na starcie pobiera 4x więcej pamięci RAM od XP

Nie masz najmniejszego pojęcia o tym, jak fantastycznie Vista i 7 zarządzają pamięcią.

Dnia 05.01.2010 o 07:13, daemonaray napisał:

Ten system dla tego komputera nie jest bardziej wydajny.

Na razie sypiesz zabójczymi argumentami ;)

Dnia 05.01.2010 o 07:13, daemonaray napisał:

Kolega który tutaj wcześniej się spytał o kupno 7 ma tylko 2 GB RAM-u, jeżeli system na starcie z
kilkoma usługami pobierze mu połowę to raczej sobie już w nic nie zagra z 1 GB RAM-u
a na XP i owszem.

Bzdura. Zagra. I to lepiej, niż na XP. Poczytaj o pamięci w Vista i 7.

BTW - Z jakiej paki masz edycję x86 przy 4GB RAMu? No chyba, że pirat czy za free z uczelni, ale kupować dziś edycję x86 to czyste szaleństwo.
BTW2 - Kto będzie instalował nowoczesny system na archaicznym kompie z ery XP? Wiesz, co panowało 8 lat temu w kompach? Celeron 1Ghz i 128 RAMu w porywach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

> Co ja chcę robić to chyba moja sprawa? Uwierz mi że do mediów taki komputer spokojnie

> mi wystarczy.
Ale nic ponadto. A wydaje mi się, że jesteśmy na forum o grach, więc graczem chyba jesteś.
A którą w miarę nową grę odpalisz, jeśli na jakimś kompie Seven nie wyrabia?

Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

BTW - Z jakiej paki masz edycję x86 przy 4GB RAMu? No chyba, że pirat czy za free z uczelni,
ale kupować dziś edycję x86 to czyste szaleństwo.
BTW2 - Kto będzie instalował nowoczesny system na archaicznym kompie z ery XP? Wiesz,
co panowało 8 lat temu w kompach? Celeron 1Ghz i 128 RAMu w porywach...


Tym co napisałeś na końcu przeczysz temu co napisałeś na końcu. Ok Jest to forum o grach, ale nie tylko tych najnowszych ja np cały czas gram w min. Constructora czy w Wolfa 3d i czy potrzebuje do nich 7 i dx11 ?? Nie, a przecież jestem graczem. Druga sprawa kupowanie win7 x86 i instalowanie go na nie nowym sprzęcie. daemonaray wyraźnie napisał że instalował 7 też na starszych kompach które ma w domu, a na nich x64 by zamulał bardziej niż na x86, pozatym zachwyty wielu osób nad 64bit nadal są dla mnei nei zrozumiałe gdyż uzytkowałem 7 i viste w obu wersjach (x86 i x64) i nie zauważyłem jakiegośc szczególnego wzrostu wydajności, a benchmarki to ja zostawiam fantykom. Komputer mojego brata śmiga na XP bo mimo że karta bardzo wydajna (7950GX2) nie obsługuje nawet dx10. Pozatym ma tylko 2GB ramu które mu w zupełności wystarczają, odpala nowe gry ale bez wodotrysków. Bo mało też w nowości gra, woli starsze tytuły, więc po co mu 7, nowa pełna jeszcze mimo wszystko niedociągnięć, i backdoorów dla hackerów, gdy ma XP dopracowanego przez lata pracy w idealnej konfiguracji. Nie wszystko co najnowsze jest zawsze najlepsze.

Moja wypowiedź jest trochę zagmatwana ale myślę że zrozumiesz sens. To że dla Ciebie 7 jest najlepsza nie znaczy że dla każdego taka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

Ale nic ponadto. A wydaje mi się, że jesteśmy na forum o grach, więc graczem chyba jesteś.
A którą w miarę nową grę odpalisz, jeśli na jakimś kompie Seven nie wyrabia?


Załatwmy może najpierw główny wątek dyskusji, czyli zwiększoną wydajność. W wymaganiach 7 pisze że do KOMFORTOWEJ pracy wymagany jest procesor taktowany zegarem 1GHz i 1GB RAMu w przypadku wersji x86 i 2GB w przypadku wersji x64. Uwierz mi, przy zegarze 2GHz i 1,5 GB RAMu ten system wciąż muli. Nie mówiąc już co by było na podanych wymaganiach.

Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

I o to mi chodzi, że pracuje wydajniej, niż XP. Ten system wyciska ostatnie soki
z możliwości współczesnych konfigów (i nie piszę tu o high-endowych). XP zaś muli je
i ogranicza w każdym możliwym aspekcie (3,25 RAM max, architektura x86, procesy systemowe
jak i boot obsługują tylko jedno jajo, aplikacje uruchamiają się za każdym razem z taką
samą szybkością, brak wsparcia dla dx10/11, nie odpalisz nowych gier jak DoW2 z max detalami,
bo jest ograniczenie 2GB na proces, lagi w eksploratorze, brak wsparcia dla fenomenalnego
DXVA w filmach HD, dość przeciętny UI, najwyżej średnie zarządzanie pamięcią, fatalne
bezpieczeństwo [choć firewalll w XP SP2 trochę to poprawił] - wymieniać dalej? A to tylko
wierzchołek góry lodowej). Nie możemy porównywać tak różnych systemów i bronić czegoś,
co było napisane dla roku 2002.


Przecież pisze cały czas o starszych komputerach i nie mówię tu o żadnym złomie, więc nie wiem po co w ogóle wypisujesz argumenty o DirectX 11. Co do obsługi pamięci to jest to wina architektury x86, przecież masz wersję x64 więc to kolejny bezsensowny argument. Fatalne bezpieczeństwo to fakt. Lagi w Explorerze, co proszę?

Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

Dokładnie na to pozwala Win7. Ja, mając dość przeciętny konfig (w podpisie), przechodząc
na legalny Win7 dopiero zobaczyłem, ile traciłem. Może nie AŻ tyle, ale jednak czuje
się ten power, oj czuje :)


Ja czuje to samo co na Viscie tylko 15% szybciej działające z nowym paskiem start.

Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

Ee... O czymś nie wiem? Chyba czysty subiektywizm z Twojej strony... Zdecydowanie subiektywizm...
[Na Twoim konfigu musiałeś wyłączać Aero???? xD ]


Aero jest brzydkie w większości ściągnięte z Maca, takie efekty miał Beryl/Compiz lata temu, żadna rewelacja jak na tak "rewolucyjny" system.

Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

Nie masz najmniejszego pojęcia o tym, jak fantastycznie Vista i 7 zarządzają pamięcią.


Mam, i wszystko ładnie wygląda w teorii niestety w praktyce gorzej. Zostaw sobie jedną kość w kompie i zobacz jak to cudo czaruje pamięcią.

Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

Na razie sypiesz zabójczymi argumentami ;)


j/w, Ty też

Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

Bzdura. Zagra. I to lepiej, niż na XP. Poczytaj o pamięci w Vista i 7.


Ta, to skąd się biorą rozbieżne wymagania dotyczące pamięci w grach na XP i Vista/7? Skoro lepiej zarządza, to gra powinna wymagać chyba mniej RAMu? Albo mam pomysł, może zrób taką akcję i napisz do tych wszystkich firm że są w błędzie i opisz jak to cudownie nowy kotlet MSu zarządza pamięcią.

Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

BTW - Z jakiej paki masz edycję x86 przy 4GB RAMu? No chyba, że pirat czy za free z uczelni,
ale kupować dziś edycję x86 to czyste szaleństwo.


Mam dwie edycje systemu x86 na PC i x64 na Laptopie, co ciekawe ta x86 ma wyższą wydajność w grach dlatego jest na PC. Ta jasne, jak ktoś ma x86 to już ma pirata, rotfl.

Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

BTW2 - Kto będzie instalował nowoczesny system na archaicznym kompie z ery XP? Wiesz,
co panowało 8 lat temu w kompach? Celeron 1Ghz i 128 RAMu w porywach...


Skoro system jest bardziej wydajny i spełnia wymagania KOMFORTOWEJ pracy, to czemu nie? Poza tym wciąż pozostaje kwestia netbooków i aplikacji XP w wersji OEM.

Jak dla mnie to 7 daleko do tego o czym była mowa na początku. Czyli całkowite przepisanie jądra NT co miało dać w pierwotnych założeniach 10 krotny wzrost wydajności względem XP. Wyszło jak zawsze, podmalujemy Vistę dodamy parę gadżetów takich jak centrum informacji i nowy pasek start i jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 00:51, Agntx napisał:

brak wsparcia dla fenomenalnego DXVA w filmach HD

dxva dziala bez najmniejszego problemu na xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, na XP nie miałem opcji "hibernacji". Teraz, kiedy działam na W7, uważam że to bardzo fajna sprawa. Na chłopski rozum - komp chyba zrzuca całą pamięć na dysk twardy, a przy włączaniu, wrzuca ją bezpośrednio do RAMu. Tak to działa?
Niemniej nie tutaj tkwi sedno mojego pytania - mogę hibernować kompa zamiast każdego wyłączania, czy opcja może jest wskazana jako "od czasu do czasu" i nie powinno się jej nadużywać? :P
Głupio nawet pytać, ale nigdy nie miałem z czymś takim do czynienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś bo najprawdopodobniej seven dopasował odpowiednie sterowniki, które to umożliwiły. Z tego co pamiętam to ja na XP miałem Hibernacje. Co do pytania, to możesz sobie hibernować ale restart od czasu do czasu się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 15:35, daemonaray napisał:

Nie miałeś bo najprawdopodobniej seven dopasował odpowiednie sterowniki, które to umożliwiły.
Z tego co pamiętam to ja na XP miałem Hibernacje. Co do pytania, to możesz sobie hibernować
ale restart od czasu do czasu się przyda.

KK, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować