Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2009 o 20:24, deecom napisał:

Jeśli nie majsterkowałeś przy instalowaniu to system powinien się automatycznie aktywować
przy pierwszym połączeniu z internetem.

w xp było to wszystko widoczne a przy 7 wpisałem klucz i przeszło dalej nie było zadnej informacji o tym czy windows został aktywowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jak włączy się uśpienie systemu ( lub komputera nie pamiętam dokładnie ) to gdy są w trakcie pobierane pliki z internetu nie przerywa się wtedy połaczenie z netem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 15:07, deecom napisał:

Jak możesz... Chcesz wyłączyć jedyną opcję, różniącą Win7 i Vistę + ten super podgląd,
gdy najedzie się na ikonkę? No może jeszcze oprócz DX11, którą Vista też już obsługuje
(nie liczę emulacji XPka w wersjach Pro i Ult). Zastanów się dobrze 2 razy :P


Spoko prowokacja. Że też nadal daję się na to nabrać ;)
Coś jak narzekanie kumpla: "aktualizuję i aktualizuję tego Firefoksa, a on nadal tak samo wygląda" :P

@Wilkv

Dnia 07.12.2009 o 15:07, deecom napisał:

Spokojnie pracuję na Win7 Pro x64 na niewiele mocniejszym sprzęcie, tzn zawierającym GF 8800GT, procesor >> taki sam, RAM z taką samą ilością pamięci.


Bez przesady ;) 7900GS vs 8800GT to różnica w wydajności około 50%, zaś na procku Athlon 3600 (chodzi rzecz jasna o dwujajowego?) to około 35% na plusie. Wiem, bo sam robiłem przeskok z takowego konfigu na 9800GT + Athlon 6000.

@destro177
>> Jest sens kupować "Siódemkę" na Athlona 64 3500, 2GB ramu i GF 7900GS?

Krótko i zwięźle: NIE.
Za słaby komputer, by wszystko współgrało. Owszem, Win7 będzie śmigał na nim jak błyskawica, ale nie wykorzystasz jego wymiernych możliwości w grach i częściowo w aplikacjach (pazurek funkcji SuperFetch pojawia się powyżej 2GB, zaś całość odżywa w edycji 64bit z 4GB RAMu). Poczekaj, opłaci się. Tym bardziej, jeśli faktycznie chcesz kupić (ale na poważnie, a nie od wujka p2p :P ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 14:22, Agntx napisał:

Poczekaj, opłaci się. Tym bardziej, jeśli faktycznie chcesz kupić (ale na poważnie, a
nie od wujka p2p :P ).


Dobra teraz padłem, wujek p2p (: jest dobrym wujkiem!? czy złym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 18:45, destro177 napisał:

Jest sens kupować "Siódemkę" na Athlona 64 3500, 2GB ramu i GF 7900GS?

Niewiele lub wcale tak jak kolega już napisał.
Jedyny sens jaki bym widział, to kupienie wersji Pro/Ultimate BOX, która jest co prawda pieruńsko droga, ale za to jeżeli masz zamiar ulepszać kompa (czytaj zmieniać płytę), to nadal aktywacja będzie ważna (zawsze będzie ważna). Wersje BOX mają tę zaletę, że bardzo powoli spada ich wartość przy sprzedaży bo można postawić legalną windę na każdym jaki się spodoba (ale na jednym na raz, zgodnie z EULA)

Dnia 06.12.2009 o 18:45, destro177 napisał:

czasem odpalam starocie sprzed 3-4 lat i więcej.

To zapomnij o siódemce. Jego zgodność z XP jest nieco lepsza niż Visty, ale nie wystarczająca dla wielu gier do odpalenia. Niektóre stare gry aby działały wymagają downgrade sterowników grafiki, co jest na siódemce i Viście w ogóle wykluczone.

Poza tym oba te systemy mają bardzo niemiłą potencjalną cechę jaką jest możliwość anulowania certyfikacji sterownika (wcześniej certyfikowanego jako zgodnego z systemem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Myślałem, że niewiele tracąc kupię system na kolejne lata. XP kiedyś przestanie być wspierany tak samo jak Win98. Wtedy to już bez zastanawiania będę musiał kupić Siódemkę, chociaż komputera raczej nie zmienię do tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 14:33, szaq138 napisał:

Dobra teraz padłem, wujek p2p (: jest dobrym wujkiem!? czy złym.


Wujek p2p ma dwie twarze - jedna, dla pospólstwa, dobra, bo ma wszystko za totalną darmochę; zaś druga jest zła - dla rynku, bo kiedyś to wszystko szlag trafi i nikt nic nie będzie robił dla bandy baranków, która kradnie, co popadnie :P xD

@Wilkv

Dnia 08.12.2009 o 14:33, szaq138 napisał:

Mój Athlon jest jednordzeniowy ;)


A, to w takim razie różnica między 7900GS a 8800GT jest rzeczywiście minimalna, bo marnuje się pewnie z 80% potencjału karty grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 01:12, Agntx napisał:

@Wilkv

Dokładnie. Na modernizację sprzętu jednak szkoda mi pieniędzy, bo pociąga to za sobą wymianę właśnie wszystkiego, poza grafiką i HDD. Na moje potrzeby jednak wszystko wystarcza, na drobne przycinki przy nowościach nie zwracam uwagi. A Win7 chodzi płynnie i tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Mianowicie jeszcze pare chwil i stane sie posiadaczem motion computing le 1600. Domyślnie wgrany jest windows xp tablet edition. Jednak juz dawno nie pracowalem na xp-eku. noszę się ze zmianą (bo lubie ładny wygląd Visty) Jednak zastanawiam sie czy zbyt mi to nie zwiesi systemu bo le 1600 to: o Intel(R) Centrino(TM) Mobile Technology with the Intel(R) Pentium(R) M Processor Low Voltage 758 (2MB of L2 cache, 1.50GHz, 400MHz FSB)
Chipset o Intel 915GMS
1,5gb ram
grafika:Intel 915GMS Extreme Graphics controller

Przechodzac do konkluzjii to slyszalem ze w7 jest wydajniejszy. Urzadzenie ma sluzyc do czysto biurowych celow wiec wydajnosc w grach jest nieistotna...Chcialbym wiedziec czy nie pozre zbyt moich zasobow systemowych itp.I jesli robic zmiane to na viste czy w7. A moze urzadzenie jest za slabe na te systemy? Prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2009 o 14:40, Olamagato napisał:

> czasem odpalam starocie sprzed 3-4 lat i więcej.
To zapomnij o siódemce. Jego zgodność z XP jest n
ieco lepsza niż Visty, ale nie wystarczająca
dla wielu gier do odpalenia. Niektóre stare gry aby działały wymagają downgrade sterowników
grafiki, co jest na siódemce i Viście w ogóle wykluczone.

o jakich konkretnie grach piszesz? pytam z ciekawości bo u mnie stare gry śmigają bez problemów,gry ok 10- letnie podam tytuły: HoMM 3 ,icewin dale 1 ,2 fallout 1 , 2 ,tytuly mniej znane jak prześwietne wyscigi samochodzików sterowanych poprzez radio na wspaniałych torach Stunt GP (2001 rok) ,świetne walki samolotów papierowych w domku 1 rodzinnym Airfix Dogfighter (2001 rok) Polska (chyba) gra znana na całym świecie swego czasu The Moon Projekt także 2001 rok , (dodam że mam ver beta kompilacja 7229) - jeśli ktoś ma kase to proszę sie nie zastanawiać tylko kupować win 7 i "wyrzucić " XP do kosza ,ten system już jest historią i jest .. szkoda gadać w porównaniu do win 7 , pytania dotyczące czy win 7 warto instalować na takich czy na takich kompach , win 7 dobrze " chodzi" na procku 1 rdzeniowym minimum 1.6 Ghz Ram od 1.5 G a karta graficzna jakakolwiek od zintegrowanych itd (netbooki) - to są parametry minimalne by w miarę swobodnie pracować,(bez gier ,no chyba że tych starszych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Windowsa 7 ale nie wiem czy wybrać wersje 32 czy 64 bitową
Mam taki komp :płyta: gigabyte ga-965p-ds3
pentium core 2 duo e6300
3Gb ramu 800Mhz
geForce palit 7900gs

co byście doradzili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 20:51, BuuBuu napisał:

Przymierzam się do zakupu Windowsa 7 ale nie wiem czy wybrać wersje 32 czy 64 bitową
Mam taki komp :płyta: gigabyte ga-965p-ds3
pentium core 2 duo e6300
3Gb ramu 800Mhz
geForce palit 7900gs

co byście doradzili??

Jeśli planujesz dołożyć kolejne 3 albo wymienić np. całość na 6-8GB to wtedy toretycznie lepiej wziąć 64bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 20:04, RadeXMaster napisał:

Przechodzac do konkluzjii to slyszalem ze w7 jest wydajniejszy. Urzadzenie ma sluzyc
do czysto biurowych celow wiec wydajnosc w grach jest nieistotna...Chcialbym wiedziec
czy nie pozre zbyt moich zasobow systemowych itp.I jesli robic zmiane to na viste czy
w7. A moze urzadzenie jest za slabe na te systemy? Prosze o porade

Ja bym na tym sprzęcie tego nie instalował - jak chcesz, to Ci mogę podrzucić klucz do bety Win7 (ważny chyba do lipca) i zobaczysz na własnej skórze jak to jest. XP jest super systemem, a jeśli chcesz mieć po prostu wygląd Visty/7 to zainstaluj sobie skórki i również przekonasz się jak to muli kompa - dołączyć do tego mnóstwo flashowego syfu, który wyskakuje w necie i masz żałobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 20:51, BuuBuu napisał:

Przymierzam się do zakupu Windowsa 7 ale nie wiem czy wybrać wersje 32 czy 64 bitową
Mam taki komp :płyta: gigabyte ga-965p-ds3
pentium core 2 duo e6300
3Gb ramu 800Mhz
geForce palit 7900gs

co byście doradzili??


Cena ta sama jest i tych i tych więc 64 bit już lepiej kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no wlasnie dla mnie vista jest swietna (albo poprostu mam szczescie) bo na moim stacjonarnym kompie mam viste 64bit i nigdy nie mialem zadnych wiekszych problemow a wszystko praktycznie robi za mnie....myslalem ze w7 jest moze troche bardziej odciazony? jakie ma wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 22:08, RadeXMaster napisał:

hmmm... no wlasnie dla mnie vista jest swietna (albo poprostu mam szczescie) bo na moim
stacjonarnym kompie mam viste 64bit i nigdy nie mialem zadnych wiekszych problemow a
wszystko praktycznie robi za mnie....myslalem ze w7 jest moze troche bardziej odciazony?
jakie ma wymagania?

Jest znacznie odciążony na dobrym kompie chodzi jak xp choć na słabszych będzie trochę mulił. U mnie wersja pro bierze ok 800-900 ram. Teoretycznie wymagania ma od 1gb ram i 16gb wolnego miejsca na dysku no i dx9. Ale to raczej do wersji podstawowej. Na 2gb ramu będzie już działał świetnie bo jest na prawdę bardzo szybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować