Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2010 o 01:30, Piter_Fersin napisał:

pozatym zachwyty wielu osób nad 64bit nadal są dla mnei nei zrozumiałe gdyż uzytkowałem
7 i viste w obu wersjach (x86 i x64) i nie zauważyłem jakiegośc szczególnego wzrostu
wydajności


Tu nie o wydajność chodzi, ale o barierę pamięci. Pod 32bit XP maksimum, jakie twórca gry może wykorzystać, to ok. 2GB. Tytuły o dużej skali (masy jednostek, skomplikowane AI, gigantyczne mapy etc.) już dawno z hukiem uderzyły o tę ścianę i zaczęły się problemy oraz kombinowanie, a co za tym idzie - problemy z działaniem. Zapytaj twórców Empire Total War, czy woleliby stworzyć aplikację 64-bitową, czy też dalej użerać się z 32 bit, bo choć komputery już pozwalają na wiele, ich właściciele uparcie siedzą na antycznym systemie operacyjnym, który nie pozwala sprzętowi rozwinąć skrzydeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu, dla którego nadal jadą na przestarzałym DX 9.0c. Po prostu prawie nikt by tego nie kupił. Ale wiadomo, najlepiej hamować postęp i siedzieć na "wspaniałym XP". Szkoda tylko że nikt go tak nie chwalił tuż po jego premierze. Niestety, ale tego już większość nie pamięta (lub nie chce pamiętać). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 17:58, Principes napisał:

> /.../ Zapytaj twórców Empire
Total War, czy woleliby stworzyć aplikację 64-bitową, czy też dalej użerać się z 32 bit,
bo choć komputery już pozwalają na wiele, ich właściciele uparcie siedzą na antycznym
systemie operacyjnym, który nie pozwala sprzętowi rozwinąć skrzydeł.

Nie ma przeszkód natury, nie wiem, jak to nazwać, "formalnej" aby windows XP, w wersji 32 bitowej, nie obsługiwał większej ilości pamięci. Skoro istnieje tzw. ''plik wymiany", to można go przenieść z dysku do pamieci i będzie nadal obsługiwany. Czyli nie jest to sprawa samego XP jako takiego, tylko sprawa polityki Microsoftu. Przecież lepiej jest wcisnąć nam nowy system, niż poprawiać stary? Za nowy przecież zapłacimy, za poprawki starego nie.
Nie byłem pewny mojego rozumowania, ale skoro potwierdził je informatyk Olamagato, to już sprawa jest jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też czasem przymuli przeglądarka zdjęć?
Jestem zdziwiony, bo w XP wszystko śmigało w ułamku sekundy, a w W7 dość często mam zauważalne lagi podczas przerzucania fotek, a jak już chcę przerzucić kilka naraz, to różnica między XP a W7 robi się kolosalna (na niekorzyść tego drugiego oczywiście).
Mam pod maską HD3870, 2GB RAMu, Athlona 64 x2 @2.5GHz. Fotki, o których mówię, osiągają rozdzielczości od 1500x1000, do 3000x2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 18:33, Czarek188 napisał:

Bo ponad 60% użytkowników komputerów ma systemy 32 bitowe :P

Wydali by GTA V tylko na 64 bity... to od razu by było 80% systemów 64 bitowych, dodatkowo MS by zrobił promocje na przejscie w 64 bity ... i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 18:14, szypek26 napisał:

Czy wam też czasem przymuli przeglądarka zdjęć?
Jestem zdziwiony, bo w XP wszystko śmigało w ułamku sekundy, a w W7 dość często mam zauważalne
lagi podczas przerzucania fotek, a jak już chcę przerzucić kilka naraz, to różnica między
XP a W7 robi się kolosalna (na niekorzyść tego drugiego oczywiście).
Mam pod maską HD3870, 2GB RAMu, Athlona 64 x2 @2.5GHz. Fotki, o których mówię, osiągają
rozdzielczości od 1500x1000, do 3000x2000.

Dokup ramu ... ja mam podobnego kompa tylko ze 4 GB ramu.. i już marudze ze przy obrabianiu zdjęć musze czekać te kilka sekund.
zalecam dokupic 4 GB ramu byś miał 6 GB... wtedy to bez problemu :) dodatkowo kup szybki dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale już GTA IV wykorzystuje 32 bity jak i 64 bity. Z GTA V będzie tak samo. A GTA V jak by miało taką optymalizacje jak GTA IV to mało kto chciałby się przesiąść na 64 bity :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 19:42, szypek26 napisał:

Zdecyduj się :p
Nie stwierdziłeś, czy sugerujesz dokupić RAMu?
Mówię cały czas o Windowsowej przeglądarce zdjęć

No tak Win 7 i przeglądarka zdjęć
operuje zdjęciami 3800 na 2600 i u mnie działa sprawnie.
masz po prostu za mało ramu.

Mi PC je 1,58 GB ramu w czasie pracy.... więc jeśli Ty sam masz 2 GB ramu to się nie dziw że wooolno jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 19:28, Czarek188 napisał:

Nie wiem czy wiesz ale już GTA IV wykorzystuje 32 bity jak i 64 bity. Z GTA V będzie
tak samo. A GTA V jak by miało taką optymalizacje jak GTA IV to mało kto chciałby się
przesiąść na 64 bity :P

Wiem bo mam egzemplarz. A co do wykorzystywanai to raczej słabo jej idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 20:03, Chester001 napisał:

Mi PC je 1,58 GB ramu w czasie pracy.... więc jeśli Ty sam masz 2 GB ramu to się nie
dziw że wooolno jest :)

W tej chwili je mi 630MB. Mam włączone w zasadzie wszystko, co działa zazwyczaj - komunikator, antywirus, program do łączenia z netem, przeglądarka na kilkunastu kartach... Argument o braku pamięci wydaje mi się co najmniej dziwny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 16:56, KrzysztofMarek napisał:

Nie ma przeszkód natury, nie wiem, jak to nazwać, "formalnej" aby windows XP,
w wersji 32 bitowej, nie obsługiwał większej ilości pamięci.

sa przeszkody. obsluga jest mozliwa dzieki PAE, niestety nie da sie tym zastapic prawdziwego systemu x64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 18:14, szypek26 napisał:

Czy wam też czasem przymuli przeglądarka zdjęć?
Jestem zdziwiony, bo w XP wszystko śmigało w ułamku sekundy, a w W7 dość często mam zauważalne
lagi podczas przerzucania fotek, a jak już chcę przerzucić kilka naraz, to różnica między
XP a W7 robi się kolosalna (na niekorzyść tego drugiego oczywiście).
Mam pod maską HD3870, 2GB RAMu, Athlona 64 x2 @2.5GHz. Fotki, o których mówię, osiągają
rozdzielczości od 1500x1000, do 3000x2000.

no u mnie tez tak się dzieje ze na sekunde zwalnia jak chce szybko obejrzeć większe zdjęcia przy mniejszych niż podałeś działa normalnie a mam 3GB ramu to coś innego niż ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 23:49, Mateuszencjowaty napisał:

Głupie pytanie, ale mnie męczy strasznie. Jak zmienić, żeby Winamp był jako podstawowy
player? Nie chcę tego WMP ;/


Panel sterowania -> Programy domyślne -> Skojarz typy pliku lub protokół z programem

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2010 o 23:58, O2si napisał:


Panel sterowania -> Programy domyślne -> Skojarz typy pliku lub protokół z programem

;)


A da się może, żeby też ikonki Winampowe były ;D? Bo ikonki z WMP dalej są, ale odtwarza się w Winampie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę posiadaczem 7. Prawdopodobnie jutro zainstaluje, jakieś rady na początek?

Teraz śmigam na viście, nie jest źle, ale też nie jest cudownie. Z jednej strony mi się podoba, a z drugiej irytuje czasem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować