Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pamięć Z-RAM nadchodzi

69 postów w tym temacie

Już rzygać można tymi zapowiadanymi rewolucjami - poczekam aż wyjdzie i wtedy zobaczymy, bo jeśli rzeczywiście będzie dobre i tanie.. to będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłem Firma AMD którą często krytykują postanowiła współpracować z firmą Hynix w sprawie Z-Ramu.
Co oznacza że o ile z-ram się okarze opłacalnym rozwiązaniem to firma AMD może wprowadzić produkty które w efekcie będą dawać lepszą wydajność niż na Intelach.Zaciekawiła mnie również kwestia optymilizacji względem szybkości a mocy i mniejsza awaryjność mam nadzieje że to się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo... lepiej, żeby chociaż karty graficzne potaniały, wtedy kupno sprzętu będzie przynajmniej o 1/3 tańsze ;P
A co do Z-RAM to może szybko się przyjmie. No i jak wyjdzie to Gothic 3 bezie pikusiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3 lata ? Akurat bede robil upgrade pewnie wiec.. kupie i tak stare RAM-ki bo zawsze nowosci sa cholernie drogie niezaleznie jak tanie ma byc ich wykonanie...
W kazdym razie wole poczekac na S-RAM ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, co piszą komentarze z cyklu „na tych pamięciach pójdzie każda gra” to chyba tylko po to żeby sobie ilość postów nabić… Przecież niepodane są żadne dane techniczne a jak na razie tylko, co próbują osiągnąć…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mniejsza awaryjnosc , moc ... pewnie jak trafi to nie do przecietnego graczowego pieca , wielki to nie potzrebuje malych ukladow jak notebooki czy inne handheldy, jak sie amd podpina pod nowa technologie to moze wyjsc z tego nowy ram ale na kartach graficznych ,, pozyjemy zobaczymy tak kolo roku 2013 kiedy sie zdlawia mozliwosci obecnego sprzetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zasanawia natomiast realna data wejścia tego czegoś na rynek. Ciekawe czy wywoła duży bałagan na rynku. Trzeba sie będzie przestawiać znowu. Wygląda na to, że ja przeskoczę cały rozdział "rozwoju" pamięci i od razu z DDR wskoczę na te nowe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecierz to kolejny chwyt rzeby wyciągnąć kasę z naszych kieszeni bo każdy kto kupi sobie taką pamięć musi mieć płytę główną przystosowanądo nich, nagle okaże się, że nie ma już kart obsługujących jednocześnie starsze modele kart graficznych i procesorów i mamy kolejną okazję żeby nabić sobie kieszenie naszą kasą, a nie jestem pewien czy będą dużo szybsze przecierz z DDR2 było tak samo ja trafiłem akurat na momęt wypuszczenia DDR2 na rynek gdy kupowałem nowego kompa i teraz pamięci są cztery razy tańsze niż wcześniej, a część pamięci była i tak wolniejsza od DDR, jak dla mnie bez sęsu kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się wcale nie cieszę. Ten postęp technologiczny jest za szybki. Kupie sobie kompa za rok, a po 2 latach wyjdą te kości, i żeby je mieć, trzeba będzie pewnie od razu kupić nową płytę główną...

Znowu trzeba będzie wyłożyć kasę na stół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować