Zaloguj się, aby obserwować  
janusz82

Najlepszy rts!!!! [M]

192 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2006 o 11:32, tosz napisał:

ponawiam pytanie
które strategie - RTSy nie wymagają do rozbudowy bazy lub jednostek surowców , tak jak jest
to w grze Warhammer 40k ?


Warhammer: Mark of Chaos ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LotR Bitwa o Śródziemie 1(bo dwójka straciła klimat jedynki)
Unikalna strategia pod wzgledem budowania, jednostek(które sa w oddziałach) i coś czego nie było w zadnym RPG dotychczas kawaleria mogaca tratować jednostki piesze(oprócz pik :D :P) oraz fizyka(tzn po uderzeniu trolla jednostki wylatuja w powietrze itp itd.)

Gdyby dwójka miała nowe armie itp ale sposób gry jak jedynka to była by najlepszą grą

Heroes 5 też mi sie podoba dobra gierka do pogrania z kumplami na jednym kompie(fajna grafa i nazwiazanie do części trzeciej, jeśli chodzi o rozwój miast i jednostek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 13:40, BzyQacz napisał:

Moi faworyci:

- AoE (2, 3),
- Codename: Panzers,
- Soldiers: HWWII,
- Company of Heroes,
- Blitzkrieg.

Mam AoE 3 i 2 ale uważam ze WarCraft 3 TFT jest dużo lepszy , grafike ma gorszą od AoE 3 ale gra się dużo fajniej i
trzeba myśleć jak wygrać a nie robisz jak najwięcej wojska ( tak też można ale to nie to samo). Więc uwieszcie mi i
zagrajcie w WarCrafta. Polecam^^:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 13:47, Bosper napisał:

LotR Bitwa o Śródziemie 1(bo dwójka straciła klimat jedynki)
Unikalna strategia pod wzgledem budowania, jednostek(które sa w oddziałach) i coś czego nie
było w zadnym RPG dotychczas kawaleria mogaca tratować jednostki piesze(oprócz pik :D :P) oraz
fizyka(tzn po uderzeniu trolla jednostki wylatuja w powietrze itp itd.)

Gdyby dwójka miała nowe armie itp ale sposób gry jak jedynka to była by najlepszą grą

Heroes 5 też mi sie podoba dobra gierka do pogrania z kumplami na jednym kompie(fajna grafa
i nazwiazanie do części trzeciej, jeśli chodzi o rozwój miast i jednostek)

Było budowanie w oddziałach w Dawn of War

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 13:36, moonman napisał:

> ponawiam pytanie
> które strategie - RTSy nie wymagają do rozbudowy bazy lub jednostek surowców , tak jak
jest
> to w grze Warhammer 40k ?
>

Warhammer: Mark of Chaos ;P

że Warhammery to ja wiem , nie wiem o innych , podobno jest ich dużo ale jakoś nikt nie chce napisać jakie to są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie miałem okazji zapoznać się z WIII. Takie niezręczne pytanie: "Drogo stoi w sklepach?"... Może się skuszę... Lubię RTS''y, ale w moich żyłach płynie krew First Person Killera :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2006 o 13:51, tosz napisał:

> Warhammer: Mark of Chaos ;P
że Warhammery to ja wiem , nie wiem o innych , podobno jest ich dużo ale jakoś nikt nie chce
napisać jakie to są


ty to jakiś spamer czy co w temacie np: company of heroes dwa razy o to pytałeś i dostałeś odpowidź + przypomnienie :)
więc nie ściemniaj że nie wisze o innych grach !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to RTSy które mnie przykuły na wiele godzin do kompa:

single:

1. Dungeon Keeper I (oj, przez te gierke zarwalem wiele nocek - niesamowita!)
2. Deeper Dungeons (dodatek do powyzszej - trudny - ale rownie dobry)
3. Dungeon Keeper II (godna kontynuacja - szkoda ze nikt DK3 nie robi z naciskiem na multi)
4. Kroniki Czarnego Księżyca (intro, klimat, muzyka, grafika powalaly wtedy na kolana)
5. Knight and Merchants (dosyc ciekawa jak na swoje czasy, szkoda ze jednostki nie zawsze sie mnie sluchaly)
6. Polanie (moj pierwszy rts)

multi:

1. Cossacks 1 (sporo się w to tłukłem z moim odwiecznym wrogiem gdy wolnego czasu wystarczyloby nam na partyjke w homm3)
2. Bitwa o Śródziemie II (gralem z tego samego powodu, jak wyzej - gierka prosta ale widowiskowa i klimatyczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 13:51, mrlukas11 napisał:

> LotR Bitwa o Śródziemie 1(bo dwójka straciła klimat jedynki)
> Unikalna strategia pod wzgledem budowania, jednostek(które sa w oddziałach) i coś czego
nie
> było w zadnym RPG dotychczas kawaleria mogaca tratować jednostki piesze(oprócz pik :D
:P) oraz
> fizyka(tzn po uderzeniu trolla jednostki wylatuja w powietrze itp itd.)
>
> Gdyby dwójka miała nowe armie itp ale sposób gry jak jedynka to była by najlepszą grą

>
> Heroes 5 też mi sie podoba dobra gierka do pogrania z kumplami na jednym kompie(fajna
grafa
> i nazwiazanie do części trzeciej, jeśli chodzi o rozwój miast i jednostek)
Było budowanie w oddziałach w Dawn of War

Ok było tez w innych grach ale mi chodziło o sposób jak to wygląda itp. natomiast tratowania jednostek sobie nie przypominam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 13:47, Bosper napisał:

LotR Bitwa o Śródziemie 1(bo dwójka straciła klimat jedynki)
Unikalna strategia pod wzgledem budowania, jednostek(które sa w oddziałach) i coś czego nie
było w zadnym RPG dotychczas kawaleria mogaca tratować jednostki piesze(oprócz pik :D :P) oraz
fizyka(tzn po uderzeniu trolla jednostki wylatuja w powietrze itp itd.)


no fakt jedynka była na tamte czasy rewolucyjna jak dla mnie (czasem wracam do tej gry) napewno lepsza od II
kawaleria wymiata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 13:55, moonman napisał:

1. Cossacks 1 (sporo się w to tłukłem z moim odwiecznym wrogiem gdy wolnego czasu wystarczyloby
nam na partyjke w homm3)


*poprawka - oczywiscie gdy wolnego czasu NIE wystarczyloby zeby zagrac w homm3 (czyli co najmniej 3h - w Kozakow lub Bitwe2 na rozgrywke wystarczy max 1h)

kiedy kogos z CDP oswieci i zaimplementuje funkcje EDIT POST?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Warhammer 40 000 Dawn of War, Winter Assault i Dark Crusade
2.Dark Colony
3.Kroniki Czarnego Ksiezyca

To moja trojka uwielbiam te gry normalnie.

PS Czy juz nikt nie pamieta o Starcrafcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tamtym temacie pytałem się konkretnie tylko o dwie gry - konkretnie o ich porównanie
a wtym temacie pytam się o inne , to chyba zrozumiałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 13:51, tosz napisał:

> > ponawiam pytanie
> > które strategie - RTSy nie wymagają do rozbudowy bazy lub jednostek surowców , tak
jak
> jest
> > to w grze Warhammer 40k ?
> >
>
> Warhammer: Mark of Chaos ;P
że Warhammery to ja wiem , nie wiem o innych , podobno jest ich dużo ale jakoś nikt nie chce
napisać jakie to są



innych nie znam - ale czesto swego czasu gralem z kumplem w Cossacks multi tzw. bitwy historyczne
wtedy masz okreslona armie i wrog tez ma okreslona armie i w zaleznosci jaka mapka... albo bitwa do ostatniego zywego, albo zajecie jakichs strategicznych punktow itd. - w kazdym razie w tym trybie nie bylo rozbudowy i gospodarki - bo w normalnym skirmishu jest rozbudowa bazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 14:02, tosz napisał:

w tamtym temacie pytałem się konkretnie tylko o dwie gry - konkretnie o ich porównanie
a wtym temacie pytam się o inne , to chyba zrozumiałe


no to powinieneś wiedzieć że są to podobne gry (takie same)
możę się uprzedziłem ale sory dzała mi na nerwy jak wchodzę do jakiegoś wontku o strategiach a tam "tosz" pyta co jest podobne do warchammera 40 k!@$%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 14:09, scott napisał:

> w tamtym temacie pytałem się konkretnie tylko o dwie gry - konkretnie o ich porównanie

> a wtym temacie pytam się o inne , to chyba zrozumiałe

no to powinieneś wiedzieć że są to podobne gry (takie same)
możę się uprzedziłem ale sory dzała mi na nerwy jak wchodzę do jakiegoś wontku o strategiach
a tam "tosz" pyta co jest podobne do warchammera 40 k!@$%

masz w zupełności rację , ale po prostu chciałem uzyskać wyczerpujacą odpowiedź bo ja na kasie nie śpię i nie kupię gry na ślepo
problem porównania gier Wafrhammer i Company of heroes już wtedy został rozwiązany i nie wracam do tego już
teraz pytam się o inne gry podobne do tamtych bo bardzo mi przypasowały takie strategir bez elementów ekonomicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2006 o 14:15, tosz napisał:

masz w zupełności rację , ale po prostu chciałem uzyskać wyczerpujacą odpowiedź bo ja na kasie
nie śpię i nie kupię gry na ślepo
problem porównania gier Wafrhammer i Company of heroes już wtedy został rozwiązany i nie wracam
do tego już
teraz pytam się o inne gry podobne do tamtych bo bardzo mi przypasowały takie strategir bez
elementów ekonomicznych


to mogę polecić sreię władca pierścieni bitwa o śródziemie I i II tam także nie wydobywasz surowców tylko zajmujesz (stawiasz) budynki które automatycznie zdobywają "kase"
spoko pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować