Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Okej, dzięki.
Dogmeat już wrócił i przyniósł mi jedynie granat ogłuszający heh, a co do tego zadania z Vault 101 to może jest jakaś komenda na rozpoczęcie zadania? Wiem, że jest komenda na aktywowanie wszystkich ale tego bym nie chciał szczerze.
Czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Dzięki pomocy Siriondel udało mi się odblokować moją postać, jednak po dniu gry wystąpił kolejny problem... Otóż po szybkiej podróży cały ekran, za wyjątkiem interfejsu (HUD bodajże się to nazywa... chodzi o to, że mam wyświetlone ile mam pkt życia, akcji, ile amunicji i z jakiej aktualnie broni korzystam, oraz kompas) jest czarny i żadna zmiana lokalizacji nie pomaga... Ktoś wie jak temu zaradzić? ;. Dodam może, że poza podstawowym Falloutem mam jeszcze zainstalowane Operation Anchorage, The Pit, Point Lookout i Broken Steel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie bylem kiedyś (chyba nadal jestem) fanem starych falloutów i postanowiłem dać szansę trójce. Podpowiedzcie czy lepiej kupić za 20 zł podstawkę czy też dodatki są na tyle dobre żeby kupić edycję GOTY za stówę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 17:54, Corporal napisał:

Witam, mam pytanie bylem kiedyś (chyba nadal jestem) fanem starych falloutów i postanowiłem
dać szansę trójce. Podpowiedzcie czy lepiej kupić za 20 zł podstawkę czy też dodatki
są na tyle dobre żeby kupić edycję GOTY za stówę?

Ja osobiście kupiłem po wejściu edycję GOTY bo nawet taniej wyjdzie. Dodatki bardzo mi się podobały, bardzo urozmaicają fabułę gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre dodatki są słabe (OA przede wszystkim) i wszystkie zabugowane (jak i sam F3) ale i tak warto warto kupić całość bo na pewno znajdziesz w poszerzonym świecie coś dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 19:39, Karharot napisał:

Niektóre dodatki są słabe (OA przede wszystkim) i wszystkie zabugowane (jak i sam F3)
ale i tak warto warto kupić całość bo na pewno znajdziesz w poszerzonym świecie coś dla
siebie :)

Trochę obaw mam, bo Fallouta 3 zrobiła ponoć ekipa odpowiedzialna za Morrowinda, a tego pomimo dwóch prób podejścia i dania grze szansy po prostu nie trawię. Dlatego się zastanawiam, bo 20 złociszy to żaden wydatek - ale już 100 to tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 20:08, Corporal napisał:

Trochę obaw mam, bo Fallouta 3 zrobiła ponoć ekipa odpowiedzialna za Morrowinda, a tego
pomimo dwóch prób podejścia i dania grze szansy po prostu nie trawię. Dlatego się zastanawiam,
bo 20 złociszy to żaden wydatek - ale już 100 to tak :)

Wiem dokładnie o co ci chodzi bo identyczną sytuację miałem z Oblivionem. Całość tak mnie zanudziła, że teraz leży na półce i oczekuje na lepszą przyszłość ;-)

Co do F3 to była już dla mnie przyjemność. Sama gra nie jest już tak kolorowa jak TES, a zwiedzanie krypt, opuszczonych domów to jeszcze większa przyjemność. Zawsze gdy widziałem jakieś nowe, wyróżniające się w otoczeniu miejsce to zbaczałem z głównego wątku bo coś mnie tam ciągnęło. W TESie nic takiego nie czułem, a sama obecność broni palnych i załatwianie spraw wieloma zabawkami na dystans to już wielka przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 20:08, Corporal napisał:

Trochę obaw mam, bo Fallouta 3 zrobiła ponoć ekipa odpowiedzialna za Morrowinda, a tego
pomimo dwóch prób podejścia i dania grze szansy po prostu nie trawię. Dlatego się zastanawiam,
bo 20 złociszy to żaden wydatek - ale już 100 to tak :)

Fallout to zawsze będzie fallout, trudno schrzanić taki świat. Jeśli nie nastawiasz się na doznania biblijne, tylko czerpanie przyjemności z gry, to z pewnością się nie zawiedziesz. Tym nie mniej gra jest trochę uboga, jesli chodzi o ilość sprzętu i poziom trudności, warto od razu zainwestować w kilka modów/modułów (dobrze dobrane niczego nie popsują) i zaopatrzyć się w unofficial patch:

http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=3808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o quest Potęga atomu: chciałem wysadzić Megatonę, jest pewne ale. Rozmawiałem z Burke''iem, potem z Simmsem on poleciał do Burke''a no i pomogłem Burke''owi zastrzelić szeryfa. Po kilkunastu godzinach gry chcę wysadzic MT, ale nie mam ładunku impulsu fuzyjnego. po dodaniu go przez player.additem i uzbrojeniu bomby pojawia się info że quest jest nieudany. Jest jakaś możliwość wysadzenia Megatony, w opisie questu mam że mogę bombę rozbroić lub uzbroić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcję wysadzenia miasta zawaliłeś donosząc na Burke''a Simsowi i oddając mu ładunek, jeśli od początku chciałeś bombę uzbroić to dlaczego zdecydowałeś się informować o tym szeryfa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 09:46, Karharot napisał:

Opcję wysadzenia miasta zawaliłeś donosząc na Burke''a Simsowi i oddając mu ładunek,
jeśli od początku chciałeś bombę uzbroić to dlaczego zdecydowałeś się informować o tym
szeryfa?


Hmm, z opisu questu po tym co zrobiłem nie wynikało, ze coś się zmieniło jeśli chodzi o moje ustalenia z Burke''iem. Mogłem uzbroić albo rozbroić bombę liczyłem, że ze wszystkimi tego konsekwencjami (mieszkanie w TT), a do tego niestety postanowiłem pomóc przy podręczniku przetrwania zanim wysadzę MT, trochę zwiedzania i prawie 20h się zrobiło więc MT ocaleje:) bo nie bedę wracał do początku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale donosząc szeryfowi o planach Burke''a jako dowód pokazujesz mu detonator (który on oczywiście natychmiast konfiskuje), to w teorii powinno Ci uniemożliwić wykonanie questa w ten sposób. Możliwe że dałoby się jeszcze zaliczyć to za pomocą konsoli ale odradzam Ci tą metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 17:51, Shelazar napisał:

Czy dodatki do Fallouta mają polski dubbing i w ogóle można je dostać jeszcze osobno?


Tak są po Polsku a na muvie do kupienia za 20 złoty (2 pudełka bo w każdym pudełku jest po 2 dodatki chyba, każde pudełko po 10 złoty więc razem 20 :) Tak aby nie pozostawić wątpliwości :P), sam się skuszę ale gdy będę zamawiał coś więcej bo koszty przesyłki jednak są duże :)

A sam Fallout 3 to dobra gierka, nie jestem fanem poprzednich Falloutów ale ten mi się spodobał, początek zasługuje na wielką uwagę bo jest jednym z najlepiej zrobionych. Sama gra też jest wciągająca, kuleje niestety Polski dubbing który średnio mi się podobał ale grać można :) Niestety choć całą gra jest bardzo fajna to zakończenie należy do jednych z najgorszych :/ Jest chyba 3 rodzaje i wszystkie mi do gustu nie przypadły, szkoda, że bardzo dobra gra zostawiła po sobie taki niesmak. Zastanawiam się też nad zakupem Fallouta New Vegas ale to jak troszkę minie czasu, myślę, że kupowanie go zaraz po ukończeniu trójki mogło by spowodować monotonią i odrzuceniem tytułu.
Do kupienia Fallouta 3 zmusił mnie fakt, że w Empiku nie było Bordelands a brałem gry 2 za 1, wziąłem więc Bioshocka i za friko Fallout 3. Cóż, bez dodatków da się przeżyć a nawet pod koniec byłem już lekko znużony, co to za RPG skoro zbyt szybko ograniczyli zdobywanie poziomów-20 level to zdecydowanie za mało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: kupiłem właśnie 2 zestawy dodatków do Fallout`a 3 - w jakiej kolejności mam je zainstalować (pierwszy BS + PL czy TP + OA)? Rozumiem, że nie da się zagrać w te dodatki po angielsku, więc pewnie będę musiał przeinstalować podstawkę (pełną polską czy ang + polsie napisy?). Da radę jakoś przywrócić angielską wersję tak jak w ME2?

@skodr
Właśnie zakupiłem te dodatki w muve.pl, razem z kilkoma innymi pozycjami. W MM widziałem dodatki do F3 za ponad 40PLN każdy (!), a edycji GOTY nie będę kupować, bo mam premierowego F3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 17:09, damienthorn napisał:

Szybkie pytanko: kupiłem właśnie 2 zestawy dodatków do Fallout`a 3 - w jakiej kolejności
mam je zainstalować (pierwszy BS + PL czy TP + OA)?

Obojętnie w jakiej. Idąc kolejnością wydania najpierw OA + TP a potem ten drugi. Każdy dodatek rozgrywasz wtedy kiedy chcesz i tak - z wyjątkiem Broken Steel który zaczyna się natychmiast po zakończeniu głównego wątku. O ile pamiętam jedyną opcją językową w dodatkach jest polska wersja kinowa więc tak też możesz postawić podstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem się przekonać i paczka z F3 GOTY już do mnie jedzie :) Dodatkowo ściągam już moda (spore to jest!) Mam kilka pytań jako fan dwóch pierwszych części:

1. Czy w grze są magazyny/książki zwiększające współczynniki?
2. Co ile poziomów można wybierać perki? Jeśli w grze limit poziomu to 20, to wielu ich nie będę miał...
3. Czy to prawda, że mając lockpicks na 60% można otwierać bez problemu większość zamków? (sic!)
4. Czy karabin Gaussa to w dalszym ciągu najlepsza broń palna w świecie Fallout? :)
5. Czy da się podnosić bazowe współczynniki (siła, percepcja, wytrzymałość itp) poprzez perki i operacje - czyli tak jak miało to miejsce w poprzednich częściach?

Odpowiedzi pomogą mi zaplanować wcześniejszy rozwój postaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 09:53, Corporal napisał:

1. Czy w grze są magazyny/książki zwiększające współczynniki?

Są.

Dnia 18.10.2011 o 09:53, Corporal napisał:

2. Co ile poziomów można wybierać perki? Jeśli w grze limit poziomu to 20, to wielu ich nie będę miał...

Perk dostajesz przy każdym nowym poziomie.

Dnia 18.10.2011 o 09:53, Corporal napisał:

3. Czy to prawda, że mając lockpicks na 60% można otwierać bez problemu większość zamków? (sic!)

Większość tak (zdolność 50% pozwoli Ci na otwieranie Bardzo Łatwych, Łatwych i Przeciętnych zamków) ale Trudne (75%) i Bardzo Trudne (100%) pozostaną poza Twoim zasięgiem.

Dnia 18.10.2011 o 09:53, Corporal napisał:

4. Czy karabin Gaussa to w dalszym ciągu najlepsza broń palna w świecie Fallout? :)

Jeśli idzie o precyzyjne strzelanie to oferuje największy dmg na jeden strzał. Czy to oznacza że jest najlepszy? Zważywszy na zużycie amunicji i małą szybkostrzelność powiedziałbym że zależy to od sytuacji. Przez większą część gry będziesz z pewnością posługiwał się czymś słabszym ale za to bardziej praktycznym.

Dnia 18.10.2011 o 09:53, Corporal napisał:

5. Czy da się podnosić bazowe współczynniki (siła, percepcja, wytrzymałość itp) poprzez perki i operacje - czyli tak jak miało to miejsce w poprzednich częściach?

Operacje nie (dopiero w Fallout New Vegas jest taka opcja), odpowiednie perki jednak są i do każdego współczynnika można znaleźć bonus który podniesie go na stałe o 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować