Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Siemka,kupiłem Fallout''a 3 pełną edycję, z wszystkimi dodatkami, wszystko jest ok ale nie mogę się położyć spać w grze :/ Gdy podchodzę do łóżka na którym mogę się przespać, wciskam E i nic się nie dzieje, mam taki leciutko zamazany ekran i myszkę.Wtedy już dalej nie mogę nic robić, mogę tylko ruszać myszką i wejść w menu główne gry.Nie wiem co zrobić, zainstalowałem patch 1.07, myślałem że naprawi to, ale gdy go zainstalowałem miałem błąd: "Please insert the correct cd-rom select ok and restart application". Więc odinstalowałem grę, zostawiłem zapisy, zainstalowałem znowu i wszystko działa tak jak wcześniej, czyli poprawnie...oprócz tego spania... :/ Proszę o pomoc, radę.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd można pobrać mod wymieniony w poście Aurelinusa? Link do moda u mnie nie działa. A może znacie jakieś inne ciekawe mody współgrające z wersją pl gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 01:07, KrzychW napisał:

Skąd można pobrać mod wymieniony w poście Aurelinusa? Link do moda u mnie nie działa.

Link do tego moda możesz znaleźć na GS-ie Aurelinusa ->
http://ja.gram.pl/Aurelinus

Dnia 27.07.2012 o 01:07, KrzychW napisał:

A może znacie jakieś inne ciekawe mody współgrające z wersją pl gry?

Na Nexus''ie są ich całe tony :)
http://fallout3.nexusmods.com/mods/categories/
Pamiętaj tylko że pakiety robiące całkowity overhaul gry (jak ten od Aurelinusa) mają niską tolerancję na inne mody więc jeśli chcesz je łączyć z czymś innym musisz najpierw dopaść autora i spytać się go o kompatybilność tego co chcesz dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 02:07, Karharot napisał:

Pamiętaj tylko że pakiety robiące całkowity overhaul gry (jak ten od Aurelinusa) mają
niską tolerancję na inne mody więc jeśli chcesz je łączyć z czymś innym musisz najpierw
dopaść autora i spytać się go o kompatybilność tego co chcesz dodać.

Pod "współgrające" autor miał na myśli zapewne "w polskiej wersji".

Co do kompatybilności overhaulów to chyba oczywiste, że skoro autor napierdzielił się by uzyskać pewien okreslony balans i efekt rozgrywki to nie chce, by byle jakie mody psuły to, w szczególności przegiętymi przedmiotami, powalonymi przeciwnikami i upraszczaniem zasad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 14:17, Aurelinus napisał:

Co do kompatybilności overhaulów to chyba oczywiste, że skoro autor napierdzielił się by uzyskać pewien okreslony balans i efekt rozgrywki to nie chce, by byle jakie mody psuły to, w szczególności przegiętymi przedmiotami, powalonymi przeciwnikami i upraszczaniem zasad.

Miałem na myśli raczej to że nawet mody przeciwko którym nic byś nie miał nie będą kompatybilne po prostu dlatego że grzebią w tych samych plikach co Twoja paczka ;)
Miło wiedzieć że wciąż żyjesz, dawno Cię tu nie widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 02:07, Karharot napisał:

Pamiętaj tylko że pakiety robiące całkowity overhaul gry (jak ten od Aurelinusa) mają
niską tolerancję na inne mody więc jeśli chcesz je łączyć z czymś innym


Na razie nie mam zamiaru dorzucać innych modów. Ten jeden, jak wynika z opisu, powinien wystarczyć. Zmian jest całkiem sporo. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 17:23, Karharot napisał:

mody przeciwko którym nic byś nie miał nie będą kompatybilne

Wbrew pozorom nie do końca to prawda, problem głównie dotyczy modyfikacji grzebiących w mechanice, reszta koliduje minimalnie lub wcale, hasło "don''t try it yourself" dotyczy głównie zapobiegania problemom, nie ich istnienia. Po prostu nie mam żadnych sznas wysledzic błędu gdy jest podłączony obcy, nie autoryzowany moduł. Uwierz mi, ludzie publikują nieprawdopodobny chłam, który w pojedynkę potrafi przetrwać, natomiast po połączeniu z kilkoma innymi nagle gra zaczyna harczeć. Częściej powodem niekompatybilności są błędy (czasem zamierzone, niestety) twórców niż kolizje plików.

Dnia 27.07.2012 o 17:23, Karharot napisał:

Miło wiedzieć że wciąż żyjesz, dawno Cię tu nie widziałem :)

Wzajemnie, ale chyba słabo obserwujesz forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 00:18, Aurelinus napisał:

Wbrew pozorom nie do końca to prawda, problem głównie dotyczy modyfikacji grzebiących w mechanice, reszta koliduje minimalnie lub wcale, hasło "don''t try it yourself" dotyczy głównie zapobiegania problemom, nie ich istnienia. Po prostu nie mam żadnych sznas wysledzic błędu gdy jest podłączony obcy, nie autoryzowany moduł.

Co za lenistwo! Jak możesz przyznać że nie chce Ci się sprawdzać kompatybilności z tymi marnymi 10K+ modów dostępnych do tej gry XD
A na poważne - rozumiem Twoje podejście ale przy grze tak długiej jak F3 już sama możliwość wystąpienia problemu (a raczej dodatkowego problemu bo gra sama z siebie dostarcza ich od cholery i trochę) jest dla mnie wystarczającym powodem dla zrezygnowania z dodawania czegoś co nie zostało przetestowane...

Dnia 29.07.2012 o 00:18, Aurelinus napisał:

Uwierz mi, ludzie publikują nieprawdopodobny chłam, który w pojedynkę potrafi przetrwać, natomiast po połączeniu z kilkoma innymi nagle gra zaczyna harczeć. Częściej powodem niekompatybilności są błędy (czasem zamierzone, niestety) twórców niż kolizje plików.

Fuszerkę wynikającą z braku wiedzy czy doświadczenia mogę zrozumieć ale kto umyślnie umieszcza błędy w swoim własnym modzie? Jakiś niespełniony troll który mody tworzy w wolnych chwilach pomiędzy wypuszczaniem wirusów?

Dnia 29.07.2012 o 00:18, Aurelinus napisał:

Wzajemnie, ale chyba słabo obserwujesz forum ;)

Nie mam w zwyczaju śledzić innych ;P Jeśli nie widzę Cię tu albo w tematach o BG to nie wiem czy jesteś na forum czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 00:40, Karharot napisał:

przy grze tak długiej jak F3 już sama możliwość
wystąpienia problemu (a raczej dodatkowego problemu bo gra sama z siebie dostarcza ich
od cholery i trochę) jest dla mnie wystarczającym powodem dla zrezygnowania z dodawania
czegoś co nie zostało przetestowane...

Stąd idea takich modpacków, co też niestety wiąże się z koniecznością doboru komponentów subiektywnie i nie każdemu będzie odpowiadać. Pod tym względem moduł do FNV jest wygodniejszy, ale F3 nie umożliwia takiej segmentacji bez poważnych problemów.

Dnia 29.07.2012 o 00:40, Karharot napisał:

kto umyślnie umieszcza błędy w swoim własnym modzie?

Ano są tacy.

Dnia 29.07.2012 o 00:40, Karharot napisał:

Jakiś niespełniony troll który mody tworzy w
wolnych chwilach pomiędzy wypuszczaniem wirusów?

Trudno mi wyrokować, ale najczęściej i to spora grupa modów małych i dużych, zawiera oryginalne pliki gry z "poprawkami", czasem to tylko boostowanie dla nieuświadomionych, najczęściej i najprawdopodobniej zamierzony psikus, bo trudno uwierzyć, że ktoś nie zauważył co robi zostawiając uszkodzone bądź zmodyfikowane pliki, z których mod nie korzysta w żaden sposób (ale gra+moduł tak, oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
jakie mody graficzne polecacie do polskiej wersji gry? - chodzi mi szczególnie o tekstury, oświetlenie, itp.
obecnie mam takie rzeczy;

v0.116 beta first version
Fallout3_HigDef ImitionPack_v1.00
TV_ENB FO3

niestety, po dodaniu tego ostatniego nie da się grać, grafika się zmieniła ale wszystko jest zbyt jasne i niebieskie .... nie wiem co zrobić, chyba bez reinstalacji się nie obejdzie, ponoć można tam coś ustawiać w jakimś pliku ale nie wiem w jakim i które opcje - pisze coś o pliku enbbloom.fx ale jego nie da się otworzyć.

czy są jakieś inne źródła pobierania modów poza Nexus?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hellou
Mam problemik z grą. Otóż w misji "Operacja Anchorage" kiedy wchodze do tej kapsuły, pojawia się biały ekran i nic więcej. Dodam że mam edycje "Game of the year edition"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem nowego laptopa z windows 7, mam kartę GeForce 610M 2 GB, 8 GB RAM i gra mi się zawiesza zaraz na początku albo od razu po wprowadzeniu. Mam wersję GOTYE, ktoś może coś podpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 11:27, Corporal napisał:

Witam, kupiłem nowego laptopa z windows 7, mam kartę GeForce 610M 2 GB, 8 GB RAM i gra
mi się zawiesza zaraz na początku albo od razu po wprowadzeniu. Mam wersję GOTYE, ktoś
może coś podpowiedzieć?

Jaki masz procesor? Fallout 3 nie lubi procesorów mających więcej niż 2 rdzenie, jesli masz taki to spróbuj zmodyfikować plik fallout.ini. Znajdź linijkę bUseThreadedAI=0 i zmień na bUseThreadedAI=1, pod nią dopisz nową linijkę iNumHWThreads=2 i zapisz zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 11:27, Corporal napisał:

pod nią dopisz nową linijkę iNumHWThreads=2 i zapisz zmiany

Należy dodać iNumHWThreads=x, gdzie x = liczbie rdzeni twojego procesora (2, 3, 4,...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady panowie, zrobiłem jak napisaliście i gra działa ale przycina od czasu do czasu :(
P.S. Wyszło na to że mam dwa rdzenie, procesor IntelŸ Core™ i3-2310M Processor
(3M Cache, 2.10 GHz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie będące dowodem mojego lenistwa:

Czy, a jeśli tak to jak, da się grać w Fallouta 3 tak jak w New Vegas, to jest bez dubbingu, ale z polskimi napisami? A jeśli nie, w co wątpię, to czy jest jakaś łatka/patch całkowicie anulująca polonizację? Z góry dzięki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 18:45, Alamut napisał:

Pytanie będące dowodem mojego lenistwa:

Czy, a jeśli tak to jak, da się grać w Fallouta 3 tak jak w New Vegas, to jest bez dubbingu,
ale z polskimi napisami? A jeśli nie, w co wątpię, to czy jest jakaś łatka/patch całkowicie
anulująca polonizację? Z góry dzięki ^^


Poszukaj w sieci plików z angielskiej wersji językowej (tzn. plików od samego dubbingu jeżeli tylko jego chcesz zmienić), ściągnij i podmień, bo raczej patcha to żadnego nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować