Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Mnie śmieszy jedna rzecz. Kiedyś ktoś napisał, na wątku o piractwie, że piraty są dobre jako "dema". Wtedy go wszyscy zjechali, ze przecież ma gameplay''e, recenzje, zapowiedzi, i na ich podstawie może bardzo dobrze ocenić, czym gra jest, czy jest dobra, etc. Tu natomiast, niektórzy nawet CI SAMI ludzie, gdy ktoś krytykuje F3 piszą: "Nie grałeś? To nie mów! Na podstawie materiałów nijak nie ocenisz, jaka gra jest rzeczywiście!". Rozdwojenie osobowości czy selektywne używanie argumentów?

Co do samej gry, gram sobie, gram, i... jest to strawne, kaca nie ma, ale Fallout to to nie jest. Taka bezmózga napieprzanka na wolne chwile, gdy nie ma co robić. Dialogi płytkie, sztuczne ograniczenia wolności, wybór jedynie dobro/zło. W cholerę walki, i to raczej mało ambitnej. W charyzmę można w zasadzie nie inwestować - to nie stare Fallout''y, gdzie głównego boss''a można było "pokonać" rozmową. W dodatku OD GROMA niedoróbek technicznych, i to aż rażących w oczy...

Innymi słowy, po zagraniu potwierdzam Fallout 3 = Oblivion with guns.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest problem.
Dość frustrujący. Dziś przyjechał do mnie Fallout3 :P. Zainstalowałem i gram. Minęło może z 6h Już porobiłem sporo questów w Megaton i podczas eksploracji pustkowi (lub w każdej innej lokacji) mam błąd graficzny. Gra nie wyrzuca na pulpit ani nic, ale na ekranie wyświetla się dość obszerny prostokąt pokazujący poprzedni ekran. Np. po zakończeniu się ekranu ładowania na ekranie pozostaje prostokąt zasłaniający mi pół widoku. Przez pierwsze 5 - 6 h nic takiego nie miałem, teraz nagle się pokazało. Mój config:
proc AMD Athlon X2 +5600
grafik Asus Radeon x1950 pro 256MB 580 MHz
pamięć Kingston 2GB Dual channel
spełniam wymagania zalecane. W czym tkwi problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 23:43, JaqbD napisał:

spełniam wymagania zalecane. W czym tkwi problem ?

??? Powodów może być wiele. Ja ostatnio miałem coś takiego w Gears of War - nie identyczne ale bardzo dziwne zachowanie gry... po reinstalce Windowsa przeszło jak ręką odjął. Kandydatów na odpowiedzialnych mam kilku ale zawsze sprowadza się to do rzadkiego błędu gry spowodowanego nienormalną pracą jakiegoś elementu w systemie - ciężkie do zlokalizowania, ciężkie do naprawienia ręcznie. Standardowo mogę polecić update sterowników (wszystkich najlepiej). Zastanów się też, czy nie było jakiegoś momentu przełomowego (przykładowo grałeś, wyszedłeś z gry, zainstalowałeś coś i grasz dalej - to może być cokolwiek związane z przetwarzaniem dźwięku lub obrazu).
Aha - u mnie to był konflikt na poziome sterowników dźwięku, ale reinstalacje tychże nie dawały rezultatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komp ok, popróbuj w opcjach graficznych, w ccc wyłącz catalyst AI, ew spróbuj najnowszych sterów pod ati, jak nie pomoże to pozostaje pomoc techniczna z autoruna :/
Ja mam inny problem, na razie wszystko chodzi pięknie, ale gra uparcie się wiesza gdy na pulpicie wyskakuje jakiś popup ( na przykład z antywira a aktualizacji czy cuś) oraz za każdym razem przy wyjsciu z gry mam błąd fallout.exe. W sumie nic się nie dzieje, bo gra już wyłączona wiec raczej się pliki nie uszkodzą ale cholernie frustrujące. A przy pierwszej instalacji w ogóle nie mogłem odpalić autorun bo pokazywało że gra nie jest przeznaczona na tą platformę ;-D (XP SP2) więc musiałem z setupu manualnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj kupiłem tą grę i dwa razy musiałem instalować bo za pierwszym razem zainstalowała się po angielsku... Teraz jest już po polsku, ale.... nie ma polskich znaków :( Ktoś też się z tym spotkał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 22:09, stugal napisał:

jeszcze tylko zazdrosze komus kto obliczyl (nie wiem) jak ze inteligentny czlowiek po
gameplay''ach screenach i recenzjach jest w stanie w 98% stwierdzic czy gra bedzie ok
czy nie, no to ja chyba jednak nie jestem inteligentny bo nie potrafie tego z taka dokladnoscia
stwierdzic a sam sposob obliczenia tych 98% pozostanie dla mnie zagadka az po grob...


To chyba taka przenośnia była, te 98 % miało obrazować zdecydowaną większość inteligentych ludzi....

Dnia 31.10.2008 o 22:09, stugal napisał:

przypuszczam ze wielu tak mialo ja sam nie raz czemu za tem nie
moze byc odwrotnie ?


Chłopie, jeżeli gameplaye`a to w większości fpsowa szieczka ( chciałem napisać w 90% ale nie wiem jak byś to odebrał :)) a rpgowość ( o ila jakaś jest ) tej gry została porównana przez twórców do Bioshocka, to czego Ty się spodziewasz ? Wiadomo było od dawna jak ta gra będzie wygladać, więc co ma być na odwrót ? Nagle się okaże że te wszystkie filmiki i wypowiedzi twórców to zmyłka a my dostaniemy RPG roku ? Bez żartów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 00:53, krynius napisał:

Witam! Dzisiaj kupiłem tą grę i dwa razy musiałem instalować bo za pierwszym razem zainstalowała
się po angielsku... Teraz jest już po polsku, ale.... nie ma polskich znaków :( Ktoś
też się z tym spotkał?


Nie żebym Cię o coś posądzał ( jestem daleki od osądzania innych) ale tak, spotkałem się z tym problemem. Na każdej pirackiej kopii eng - reloaded i po podklejeniu spolszczenia Fallout3_pl.esp występuje ten problem : całkowity brak polskich liter lub "szlaczki" zamiast nich....
Na gameplayach z oryginalnej wersji ani tutaj jeszcze nikt nie narzekał ( Ja tam nie wiem mam ENG)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka, no mam oryginał... Specjalnie po niego biegłem z wywieszonym jęzorem do MM, żeby zdążyć przed pracą... a tu taka kiszka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 01:13, krynius napisał:

Kurka, no mam oryginał... Specjalnie po niego biegłem z wywieszonym jęzorem do MM, żeby
zdążyć przed pracą... a tu taka kiszka :(


Jak mówiłem, o nic Cię nie posądzam ;) po prostu piszę co wyczytałem na forach... niestety nie wiem jak Ci pomóc. Podobno ktoś gdzieś dodał polskie czcionki, które to naprawiają, ale ja nie wiem. Gram na eng bez problemów i jestem zadowolony.
Pozdrawiam
EDIT: Może spróbuj się przez instalera połączyć z pomocą techniczną i przedstaw swój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też tnie się intro? Bo mi z jakiegoś powodu fillmiki wyglądają ja pokaz ślajdów i w ogóle jak jakieś kwadraty. Gra się normalnie ale coś z filmamy nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 07:43, Mertionh napisał:

Czy wam też tnie się intro? Bo mi z jakiegoś powodu fillmiki wyglądają ja pokaz ślajdów
i w ogóle jak jakieś kwadraty. Gra się normalnie ale coś z filmamy nie tak.

Może coś z kodekami jest nie tak (czyt - są stare).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja troche pogralem,polazilem po tych pustkowiach, odwiedzilem szkole, postrzelalem do potworkow i bandytow nawet na miotacz ognia sie zalapalem i musze powiedziec ze podoba mi sie to. Szkoda tylko ograniczenia rozwoju postaci do 20 leveli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 10:14, rafekx 12 napisał:

Mam pytanie Spoiler Kto daje zlecenie na wysadzenie bombt w Magatonie i jak można
dołaczyć do którejś z "gildi"? Koniec spoilra


Niejaki Mr.Burke... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dołączaniem się to nie wiem (pierwsze słyszę?)
Zadanko jednak ze zrobienie buum zleca "pan Burke", spotkasz go w salonie Moriatyego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 10:08, Indrid Cold napisał:

Szkoda tylko ograniczenia rozwoju postaci do 20 leveli...


To silnik Obliviona, zaraz doczekamy się setek modów które to zmienią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 10:55, MTSMAFIOSO napisał:

> Szkoda tylko ograniczenia rozwoju postaci do 20 leveli...

To silnik Obliviona, zaraz doczekamy się setek modów które to zmienią ;)

Moderzy juz pewnie pracuja w construction secie...

A, nie, chwila, beth nie wydala tego do Fallouta i nawet powiedziala, ze na razie tego nie bedzie.

No to trzeba grac z bugami ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować