Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2012 o 18:30, Lukasz924 napisał:

> > swiatłowod od internetu. zapomniałem dać ""
> Problem tylko na lapku? Czy na obu kompach?

tylko na lapku, wpinam spowrotem do kompa i smiga jak zawsze

Wyłącz wszelkie przeglądarki, gg itp. uruchom CMD i pochwal się wynikami polecenia netstat.
Podaj też wynik ipconfig, bo że jest "jakieś" IP, to jeszcze nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 18:31, hans_olo napisał:

> > > swiatłowod od internetu. zapomniałem dać ""
> > Problem tylko na lapku? Czy na obu kompach?
>
> tylko na lapku, wpinam spowrotem do kompa i smiga jak zawsze
Wyłącz wszelkie przeglądarki, gg itp. uruchom CMD i pochwal się wynikami polecenia netstat.
Podaj też wynik ipconfig, bo że jest "jakieś" IP, to jeszcze nic nie znaczy.

20121102183838

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 18:38, Lukasz924 napisał:

> > > > swiatłowod od internetu. zapomniałem dać ""
> > > Problem tylko na lapku? Czy na obu kompach?
> >
> > tylko na lapku, wpinam spowrotem do kompa i smiga jak zawsze
> Wyłącz wszelkie przeglądarki, gg itp. uruchom CMD i pochwal się wynikami polecenia
netstat.
> Podaj też wynik ipconfig, bo że jest "jakieś" IP, to jeszcze nic nie znaczy.

20121102184139

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda w porządku. Pod warunkiem, że to IP jest z DHCP. Zrób jeszcze polecenie tracert "jakaś strona www". Diabeł może też tkwić w jakichś ustawieniach routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już cię z tym problemem w trzech wątkach i jeszcze nie zastosowałeś się do mojej rady. Zadzwoń do dostawcy.
Albo sklonuj sobie MAC karty sieciowej komputera, na którym internet działa, do tej z laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 19:00, Narmo napisał:

Znalazłem już cię z tym problemem w trzech wątkach i jeszcze nie zastosowałeś się do
mojej rady. Zadzwoń do dostawcy.
Albo sklonuj sobie MAC karty sieciowej komputera, na którym internet działa, do tej z
laptopa.



szerzej mozesz poinstruować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 19:52, Lukasz924 napisał:

szerzej mozesz poinstruować?

Tak. Bierzesz pierwszy z brzegu rachunek i mogę się założyć, że będzie tam numer do dostawcy. Następnie czekasz do jutra, bo teraz pewnie już nie pracują, i korzystając z klawiatury telefonu wybierasz numer, po czym tłumaczysz osobie po drugiej stronie, że zmieniłeś komputer i na nowym nie ma internetu. Albo przyślą technika, żeby wprowadził odpowiednie zmiany, albo przez telefon poinstruują cię, co musisz zrobić i im przeczytać, żeby mogli wprowadzić te zmiany zdalnie.
I jeszcze jedno. Na 100% nie masz światłowodu doprowadzonego do komputera. Nie widziałem jeszcze ani jednego kompa, ani tym bardziej laptopa, który posiadałby odpowiedni sprzęt, aby podłączyć się bezpośrednio do sieci światłowodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (od wczoraj) mam problemy z internetem. Po jakimś czasie nagle nie ładują się strony (o dziwo na steamie i skypie nadal jestem online). Wyskakuje komunikat (przeglądarka chrome) "Błąd 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Nie można rozpoznać adresu serwera w systemie DNS." . Innym użytkownikom internetu w domu wszystko dobrze działa. Czy ktoś już się z tym spotkał? Jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem serwer DNS i nic, nadal wyskakuje ten błąd. O dziwo pomaga na chwilę wyciągnięcie i ponowne podłączenie karty sieciowej. No ale po chwili znowu nie ładuje stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2012 o 20:15, KamyK_84 napisał:

Ustawiłem serwer DNS i nic, nadal wyskakuje ten błąd. O dziwo pomaga na chwilę wyciągnięcie
i ponowne podłączenie karty sieciowej. No ale po chwili znowu nie ładuje stron.


Próbowałeś innej przeglądarki? Po zmianie DNSów powinieneś ją (przeglądarkę) zrestartować, tak swoją drogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Resetowałem, zmieniałem przeglądarki. Nic. Teraz trzeba tylko dłużej czekać aż pojawi się komunikat (ładuje niby tą stronę i ładuje aż po jakiejś chwili pokazuje się komunikat). Teraz jeszcze od czasu do czasu wyskakuje "Błąd 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Połączenie zostało zresetowane." .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś pół roku temu miałem wymieniany router i od tamtej pory komputer teoretycznie nie widzi połączenia z internetem, jednakże ten działa normalnie - mogę przeglądać strony internetowe, ściągać, wysyłać, grać po multi itp. Mianowicie w ustawieniach sieci w panelu sterowania jest napisane, iż komputer nie jest połączony z internetem. Nawet ręczne dodanie sieci nie skutkuje, cały czas pisze brak połączenia a internet działa normalnie. Do dzisiaj mi to nie przeszkadzało, bo niby czemu miałoby skoro wszystko działa. Jednakże ściągnąłem dzisiaj Origin i cały czas mi pisze, że nie może nawiązać połączenia z serwerem EA. Niby na ich stronie jest coś napisane, że może to być spowodowane blokowaniem portów, a te można zmienić w ustawieniach połączenia z siecią... a tej jak już wspomniałem nie ma. Czy istnieje jakiś sposób na naprawienie tego bez wzywania serwisu bądź stawiania systemu od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam internet z kabla.

Zawsze był podpięty pod router i nie było problemów.

Wczoraj odpiąłem od routera i chciałem wpiąć kabel bezpośrednio do kompa.

Komp wykrywa połączenie ale na ikonce z netem jest żółty trójkąt informujący o braku internetu.

Jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 16:05, Citkowsky napisał:

Jak temu zaradzić?


Na routerze ustawienia połączenia miałeś ustawione na sztywno, czy były pobierane z DHCP? Jesli to pierwsze - musisz na kompie ustawić tak samo. Jeśli to drugie - włącz przydzielanie adresów przez DHCP w komputerze
Problemem może być też adres MAC - jeśli ISP filtruje urządzenia po MACach, powinieneś na kompie ustawić taki sam adres MAC jaki ma router na porcie WAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>............

Router się spalił także żadnych adresów nie odzyskam (chyba, że się jakoś da) ;P

Co do tych ustawień adresów to nie pamiętam bo router konfigurowałem jakieś 5 lat temu;)

A czy jak kupię nowy router to po podlaczeniu od razu bedzie dzialac czy kolejne problemy sie ujawnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 20:54, Citkowsky napisał:

A czy jak kupię nowy router to po podlaczeniu od razu bedzie dzialac czy kolejne problemy
sie ujawnią?


Ujawnią się dokładnie takie same problemy jak teraz - router nie ma wbudowanej wróżki i też musi mieć te informacje do prawidłowego działania. Musisz skontaktować się z dostawcą internetu i wypytać o konfigurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, musisz się z nimi skontaktować, bo dane są przypisane bezpośrednio do twojego łącza i nie są raczej publicznie dostępne w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się u mnie nie lada problem. Otóż rano wszystko smiga itd. Potem wl. kompa i... przy ładowaniu systemu (win 7) bluescreen i reset...próbuje restartów cudów nic, aż odpaliłem z opcją ostatniej dobrej konfiguracji czy coś takiego i się załadował. I niby problem zażegnany, ale...nie chce mi sie połączyć z routerem... wszyskie inne kompy sie łącza, telefon też, a tutaj mam ciągle "ograniczony dostęp". Przeinstalowałem stery do wifi (Logi link) i dalej nic. Trwa identyfikowanie i lipa :/ ktoś ma pomysł co się mogło zrąbać i jsk to naprawić bez formatu ? Niestety nie mam jak się połączyć z inną siecią dla sprawdzenia. Ale wifi działa raczej o wykrywa sieci itd. Noż k***a zawsze coś się musi zrąbać. HELP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować