Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Na twoim miejscu nawet bym sobie głowy zawracał - Netia nigdzie nie gwarantuje ci 20 Mb/s. Zauważ zresztą że za 6 Mb/s płaciłbyś tyle samo, więc nie bardzo masz wybór. Ja mam umowę pewnie taką jak ty, a łącze nie dobija mi nawet do 7 Mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam internet w orange, i cały czas gdy umowa dobiega końca przedłużam ją o jeszcze 1 rok. Czy aby zerwać teraz z nimi umowę (przed terminem), będę musiał ponieść jakieś koszty?

albo inaczej. płacę za 1Mb/s 49zł, a teraz orange oferuje 10Mb/s w takiej samej cenie. czy mam możliwość zmiany prędkości w każdej chwili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 12:33, Etnies napisał:

Od kilku lat mam internet w orange, i cały czas gdy umowa dobiega końca przedłużam ją
o jeszcze 1 rok. Czy aby zerwać teraz z nimi umowę (przed terminem), będę musiał ponieść
jakieś koszty?


Za zerwanie umowy w czasie jej trwania ponosisz związane z tym koszty. A ile kosztuje zerwanie umowy, to masz napisane właśnie w tej umowie. Następnym razem zastanów się nad innym opcjami. Możesz wybrać umowę na czas określony (taniej) lub na czas nieokreślony (drożej, ale masz możliwość odstąpienia od niej bez jakichkolwiek kosztów).

Dnia 02.10.2012 o 12:33, Etnies napisał:

albo inaczej. płacę za 1Mb/s 49zł, a teraz orange oferuje 10Mb/s w takiej samej cenie.
czy mam możliwość zmiany prędkości w każdej chwili?


Jeśli operator oferuje migrację do innej oferty w czasie obowiązującej umowy to czemu by nie ? Jeśli umowa ci się kończy i była w promocji to możliwe, że istnieje taka możliwość. Najlepiej zadzwoń lub odwiedź salon orange. Możesz też poszukać na ich stronie głównej: www.orange.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak podłączyć i skonfigurować router TP Linka do Liveboxa tak żebym przez tego TP Linka odbierał internet? Bo ten Livebox to syf jest, słaby sygnał WiFi i czasami bez powodu po prostu przestaje go wysyłać i trzeba go wyłączyć i włączyć. Jak to skonfigurować by Livebox przekazywał mi internet do routera, a router do kompów?
Model routera to TP-Link TD-W8960N, wiem że na nim mi bez problemu wszystko dochodziło zanim zmieniłem umowę i trza było telefon na tego Liveboxa wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, router mam już dobrze skonfigurowany, dobrze on przesyła internet bo sprawdzałem już, ale wtedy telefonu nie mam podłączonego bo ten livebox rozdziela ten adsl na telefon i na internet. A mi chodzi o to by mieć i internet i telefon (przecie za oba płacę), internet przez ten router, a telefon byle jak. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przeprowadziłem się do nowego miasta (Wrocław) i zaczynają się problemy z internetem. Otóż, mieszkam bardzo blisko głównej siedziby dialogu (jeśli ktoś mieszka to wie). Problem polega na tym, że podobno nie da się w tym bloku zainstalować innego internetu kablowego jak tylko właśnie Dialogu (czy też niedługo netii). Na stronach innych dostawców pisze że rejon jest nieobsługiwany. Niestety netie miałem okazję testować a o dialog ma bardzo słabe opinie. Moje pytanie jest następujące- Co zrobić? Sięgać po modemy USB? Z tego co czytałem kiepsko im idzie (Play ograniczony transfer, LTE niby straszne pingi, nie wiem czy to prawda, tylko cytuję).
Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Dzisiaj założyli mi neta z firmy multimedia.
Sprawa wygląda tak, że z gniazdka tel poprowadzili kabel do modemu motorola. Z kolei modem jest połączony z PC za pomocą kabla skrętki zakończonego z obu stron zwykłą końcówką RJ.
Wszystko działa jak należy ale chciałbym kupić router i mieć neta bezprzewodowego by móc korzystać z neta również na laptopie.
I tu pojawia się pytanie, jak to zrobić by PC był na ,,sztywnym" połączeniu skrętką i by net działał również przez router?

W poprzednim mieszkaniu net miałem bez żadnych modemów i sprawa była prostsza, skrętka ,,z netem" do routera, kabel o 2 końcach RJ z routera do PC i wszystko było ok.

Jak to zrobić tu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 21:03, Citkowsky napisał:

W poprzednim mieszkaniu net miałem bez żadnych modemów i sprawa była prostsza, skrętka
,,z netem" do routera, kabel o 2 końcach RJ z routera do PC i wszystko było ok.


Tu robisz dokładnie tak samo - internet (z modemu) do routera, a z niego do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się Dialogu, ja mam od 2006 roku cały czas takiego neta i sprawuje się dobrze. Płacę chyba 80 złotych miesięcznie, ale mam w tym telewizję jeszcze, i neta 4 MB. No i pomoc techniczna która działa o każdej porze, gwarancja, i darmowe naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę demonizujesz, jak się boisz o jakośc internetu to podpisz jakąś krótką umowę, albo weź na jakiś okres testowy i sprawdź jak jest. Internet bezprzewodowy rzadko kiedy jest lepszy niż jakikolwiek kablowy, więc pchanie się w niego z powodu niepotwierdzonych lęków to nie jest dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 21:33, rob006 napisał:

> W poprzednim mieszkaniu net miałem bez żadnych modemów i sprawa była prostsza, skrętka

> ,,z netem" do routera, kabel o 2 końcach RJ z routera do PC i wszystko było ok.


Tu robisz dokładnie tak samo - internet (z modemu) do routera, a z niego do komputera.


Ale który?
Ten z gniazdka tel to nie z końcówką RJ tylko taki wkręcany.
Czy może ten kabel zakończocny z obu stron RJ z modemu odpiąć i podpiąć router z PC a router z modemem przez usb czy jak?
Główny problem to fakt, że net idzie z gniazdka tel kabel bez RJ tylko taki wkręcany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2012 o 21:59, Citkowsky napisał:

Ale który?

Z modemu idzie kabel, który podłączasz do komputera. No to zamiast podłączać go do komputera, to podłączasz go do routera - on wtedy zajmie się rozdzielaniem neta i do niego będziesz podłączał kolejne urządzenia. Musisz mieć więc co najmniej 2 skrętki - jedna od modemu do routera, i druga od routera do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam starego pieca, gdzie internet płynie swiatłowodem i teraz zakupiłem lapka i kiedy jestem w domu chce podłączyc ten kabel i kiedy podłączam, nie działa mi internet, lapek widzi połączenie, IP wpisywałem ręcznie ale dalej nie działa, znaczy wysyła przykładowo 3000 pakietów a odbiera 200-300. Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 18:19, Lukasz924 napisał:

posiadam starego pieca, gdzie internet płynie swiatłowodem i teraz zakupiłem lapka i
kiedy jestem w domu chce podłączyc ten kabel i kiedy podłączam, nie działa mi internet,
lapek widzi połączenie, IP wpisywałem ręcznie ale dalej nie działa, znaczy wysyła przykładowo
3000 pakietów a odbiera 200-300. Co robić???

Co to jest "ten kabel"? Mógłbyś przetłumaczyć wszystko na polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 18:22, hans_olo napisał:

> posiadam starego pieca, gdzie internet płynie swiatłowodem i teraz zakupiłem lapka
i
> kiedy jestem w domu chce podłączyc ten kabel i kiedy podłączam, nie działa mi internet,

> lapek widzi połączenie, IP wpisywałem ręcznie ale dalej nie działa, znaczy wysyła
przykładowo
> 3000 pakietów a odbiera 200-300. Co robić???
Co to jest "ten kabel"? Mógłbyś przetłumaczyć wszystko na polski?



swiatłowod od internetu. zapomniałem dać ""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 18:30, hans_olo napisał:

> swiatłowod od internetu. zapomniałem dać ""
Problem tylko na lapku? Czy na obu kompach?


tylko na lapku, wpinam spowrotem do kompa i smiga jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować