Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2011 o 13:57, nightfaler napisał:

Żeby połączyć gniazdko telefoniczne z routerem ( w tym wypadku livebox''em) potrzebuje
2 czy 4 żyłowego kabla?

2 z 4 żył są zasilające (na potrzeby telefonów z "przewodową" słuchawką), wiec w teorii powinien starczyć 2 żyłowy. Ale pewności nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 14:12, S1G napisał:

2 z 4 żył są zasilające (na potrzeby telefonów z "przewodową" słuchawką), wiec w teorii
powinien starczyć 2 żyłowy. Ale pewności nie mam

No właśnie myślę podobnie. Tak samo chyba z RJ11, tam też dwie żyły się zwykło zapinać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dość skomplikowany problem z internetem i nie za bardzo wiem, co może być jego przyczyną. Otóż chodzi o internet tepsy w domu jednorodzinnym. Na parterze jest gniazdo, do którego połączone są dwa telefony (jeden czynny - przez filtr, drugi - żeby tylko dzwonił, bo pierwszy ma słaby dźwięk i dziadkowie nie słyszą ;P ) - stamtąd też (czyli nie przez wtyczkę, a bezpośrednio przykręcony do gniazda) wychodzi trzeci kabel, który idzie na piętro. Tam jest rozgałęzienie: jedna linia idzie do telefonu bezprzewodowego, a druga do modemu (modem z Orange, ZTE). To rozgałęzienie oparte jest na dwóch przejściówkach - do jednej wchodzą dwa kable, a do tej przejściówki podłączona jest druga, z kablem od telefonu. Teraz właściwy opis problemu: po zalogowaniu się modemu do linii DSL (czyli internet nie jest podłączony, ale modem jest aktywny i zsynchronizowany) we wszystkich telefonach (zarówno na dole jak i na górze) pojawia się okropny szum, tak, jakby nie było mikrofiltrów. Dodam, że telefon bezprzewodowy podłączony jest przez filtr dopiero na ostatnim odcinku, czyli już poza tym rozdzieleniem na trzy, o którym pisałem wcześniej. Ostatnio dla eksperymentu rozłączyłem telefon na górze, a modem podpiąłem do sieci bezpośrednio przy telefonie na dole (czyli parterze domu - wspomniane na początku) - bez problemów. Nie wiem więc, od czego zależy ten problem: kabli, przejściówek czy jeszcze czegoś innego. Najciekawszy jest fakt szumienia telefonu na dole, skoro modem podłączony jest "dalej" na kablach. Jakieś pomysły? Planuję sprawić ciotce ruter bezprzewodowy, jednakże obawiam się, czy to ma jakikolwiek sens, skoro przez jego ciągłe podłączenie nie będzie można korzystać normalnie z telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 21:31, hans_olo napisał:

Zamień ze sobą filtry i sprawdź, czy objawy będą takie same, czy też coś się zmieni.


Filtry były już wymieniane - bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 21:37, Virganius napisał:

Filtry były już wymieniane - bez zmian.

Wygląda na to, że winowajcą jest telefon na górze, lub sposób jego podłączenia. Dlaczego? Nie wiem, bo nie wiem, co to za przejściówki itd, w skrócie, na oczy tego nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 21:50, hans_olo napisał:

> Filtry były już wymieniane - bez zmian.
Wygląda na to, że winowajcą jest telefon na górze, lub sposób jego podłączenia. Dlaczego?
Nie wiem, bo nie wiem, co to za przejściówki itd, w skrócie, na oczy tego nie widziałem.


Ja raczej obstawiałbym kabel (jest stary, być może gdzieś niedokręcony) albo przejściówki. Z tym, że dziwne, by telefon miał taki wpływ na całą sieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 22:22, Virganius napisał:

Ja raczej obstawiałbym kabel (jest stary, być może gdzieś niedokręcony) albo przejściówki.
Z tym, że dziwne, by telefon miał taki wpływ na całą sieć...

To też mówię, że sposób podłączenia też obstawiam. Jeśli gdzieś coś się przerywa to może dochodzić do iskrzenia, a to prowadzi do pików prądu o stosunkowo niewielkiej częstotliwości, przez co filtr tego nie przechwytuje, ale dość dużej, by wyraźnie zakłócać dźwięk. Różne rzeczy mogą się dziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mam problem z - nie uwierzycie - netem ;)
Sprawa jest taka, że ni z tego, ni z owego rozłącza mnie z internetem przy korzystaniu z sieci Wi-Fi w laptopie (system Windows 7). Router, z jakiego korzystam (TP-LINK TD-W8901G) jest na pewno sprawny, bo połączenie bezprzewodowe z PS3 działa. Natomiast w laptopie mam komunikat, że nie można nawiązać połączenia z ukrytą siecią (dopiero jak rozłączę się sam z połączeniem, bo zauważę, że coś jest nie halo. Samo mnie nie rozłącza ale nie ładuje stron). Co ciekawe, na GG mam status dostępny i tak...
Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo pora dnia wpływa na szybkość Internetu? W godzinach nocnych, porannych, szybkość łącza na speedteście waha się pomiędzy 7-9 Mb/s (przy umowie na Neostrade na 10 Mb/s), na pingteście 0 utraconych pakietów i grade A dla łącza. Pomiędzy 17-22, szybkość łącza spada do około 1 Mb/s, pingtest potrafi pokazać 80% pakietów utraconych, grade D dla łącza. Wiem, że wtedy siedzi więcej ludzi, to normalne. Jednak czy normalne jest, kiedy szybkość i jakość spada tak drastycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 12:53, Mysterum napisał:

Jak bardzo pora dnia wpływa na szybkość Internetu? W godzinach nocnych, porannych, szybkość
łącza na speedteście waha się pomiędzy 7-9 Mb/s (przy umowie na Neostrade na 10 Mb/s),
na pingteście 0 utraconych pakietów i grade A dla łącza. Pomiędzy 17-22, szybkość łącza
spada do około 1 Mb/s, pingtest potrafi pokazać 80% pakietów utraconych, grade D dla
łącza. Wiem, że wtedy siedzi więcej ludzi, to normalne. Jednak czy normalne jest, kiedy
szybkość i jakość spada tak drastycznie?

Widać sieć szkieletowa w twojej okolicy nie jest dostosowana do łączy sprzedawanych odbiorcom końcowym. Start/uruchom/cmd i w uzyskanej w ten sposób konsoli tekstowej wpisz tracert i jakiś serwer np tracert google.pl. Wypisze wszystkich pośredników między tobą a serwerem, wraz z pingami do nich. Będziesz wtedy wiedział w którym miejscu jest wąskie gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 20:23, Prince_Miki napisał:

Dlaczego mój net pobiera rzeczy z prędkością 100 kb/s jeśli wykupiłem pakiet 1 MB/s?


Chyba raczej 1 Mb/s (czyli osiem razy mniej niż 1MB/s). maksymalna prędkość przy necie 1 Mb/s jest co prawda nieco większa, niż ta, którą ty masz, ale uważam, że jest to jak najbardziej dobry wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 20:23, Prince_Miki napisał:

Dlaczego mój net pobiera rzeczy z prędkością 100 kb/s jeśli wykupiłem pakiet 1 MB/s?

Prędkość internetu podaje się w kilo/mega bitach, jak chcesz bajty to musisz podzielić przez 8. Pytanie w jakich jednostkach jest to 100 kb/s, jak w kilobajtach to jest dobrze. Jak w kilobitach to ten 1Mb/s masz od ciebie do dostawcy netu, dalej zależy już od sieci szkieletowych oraz obciążenia łącza(y) serwera z którego pobierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam neta CP i prędkość pobierania 4-5 mb a wysyłania 1,5 mb. Ping 70-95

Nadajnik 8 km i antena skierowana w stronę nadajnika

Modem bez anteny nie ma zasiegu zadnego dlaczego ? Po podłaczeniu max kresek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,
z kolegą chcemy zagrać drużynowo w grę WarCraft 3. Niestety do tego potrzebne jest zewnętrzne IP. Niestety tylko on może skorzystać z tego dobrodziejstwa, ale i tak korzysta z routera Asmax ar1040g. W jaki sposób można zrobić aby na komputerze było zewnętrzne IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 08:44, Los_Emilos napisał:

Witam serdecznie,
z kolegą chcemy zagrać drużynowo w grę WarCraft 3. Niestety do tego potrzebne jest zewnętrzne
IP. Niestety tylko on może skorzystać z tego dobrodziejstwa, ale i tak korzysta z routera
Asmax ar1040g. W jaki sposób można zrobić aby na komputerze było zewnętrzne IP?


Musi przekierować na routerze porty, z których korzysta gra, na swój komputer. Jak to zrobić - google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej :)
Kupiłam kompa i teraz próbuję skonfigurować sieć (komputer posiada zintegrowaną kartę sieciową). Korzystam z przewodowej sieci osiedlowej, mam w domu router itd itp. Moje pytanie - czy muszę po nich dzwonić, żeby mi ustawili kompa czy niekoniecznie? Laptop mojego chłopaka normalnie "widzi" ten internet, więc się waham. To kosztuje, więc wiecie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować