kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2007 o 13:37, cichy10 napisał:

> Mam prosbe. Jestem aktualnie ``zagramanica`` i nie mam dostepu do CDA, dlatego chcialbym
aby
> ktos zeskanowal te reklame insidera z noworoczna obnizka. Z gory dziekuje.
Wszystko masz na stronie www.cdprojekt.pl/wyprzedaz :)

EDIT: Na stronce tego nie znalazłem, a jest na reklamie- do 15% taniej masz Unreal TournamentIII,
Wiedźmina i Gears of War :D

Jest dziś nowe CD action ? (chyba nie bo sobota)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 13:42, Geek with AS napisał:

Jest dziś nowe CD action ? (chyba nie bo sobota)

Oczywiście, jest już dostępne. Miało być wczoraj, ale były problemy z wysyłaniem do kiosków i premiera przesunęła się na dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 13:46, ko?nik napisał:

> Jest dziś nowe CD action ? (chyba nie bo sobota)
Oczywiście, jest już dostępne. Miało być wczoraj, ale były problemy z wysyłaniem do kiosków
i premiera przesunęła się na dzisiaj.

No, nie wiem. Ja CDA kupiłem wczoraj w Empiku (w Wa-wie :))
Ale oczywiście pewnie były miejsca gdzie "gazetki" nie było.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 13:29, Splinter Cell1 napisał:

Tak, tylko, że przy tej grze akurat animacja postaci efektowność i grafika mają znaczenie:PTo,
że kiedyś tego osiągnąć sie nie dało, nie znaczy, że teraz trzeba o tym mówić jako o mało ważnym
elemencie, tym bardziej w grze akcji. A autor i tak o oprawie graficznej pisze głównie pod
sam koniec, na ostatniej stronie...swoją drogą, zauważ, że jeśli ktoś oczekiwał gry next-genowej,
to mogł również oczekiwać wspaniałej next-genowej grafiki. Twoim tokiem myślenia dojdziemy
w końcu do tego, że oprawa graficzna wręcz przeszkadza w grze i nie powinno się o niej
praktycznie w ogóle pisać...więc radzę przestać dawać wreszcie przykłady "z kosmosu", a po
prostu przestaj kupować CDA jak ci nie pasuje, bo i tak nikogo takimi argumentami nie przekonasz.
CDA nie zostanie zmienione dla paru osób, które lubię oldschoolowe klimaty i mają alergię na
99% nowych gier oraz są za bardzo ambitni, żeby grać w badziewia z piękną grafiką...współczuję,
ale tak czy inaczej szanuję twoje zdanie. I mam nadzieję, że ty uszanujesz moje.


Twoje zdanie szanuję, z tym, że nie do końca to miałem na myśli, co piszesz. Grafika owszem, jest ważna, tak jak system walki czy rodzaj lokacji. Ale nie jest najważniejsza. Natomiast czytając ten tekst odnosiło się wrażenie, że autora mało obchodzą zagadki czy złożoność gry (na których to Tomb Raider zbudował swój sukces), a najważniejsze jest to, czy gra chodzi na wspaniałym silniku graficznym, i ogólnie jaka jest z punktu widzenia graficzno-akcjowego. Zdaję sobie sprawę, że te elementy, które autor opisał, są istotne, ale, moim zdaniem, pominął to, co było kwintesencją serii, na czym TR zbudował swoją "kultowość" - ciekawą fabułę, i wymagające zagadki. I to w zasadzie tyle.

Co do kupowania CDA, kupuję coraz mniej. Jak jest, i mam te parę groszy na zbyciu, to kupię, jak nie, to nic straconego. Z tym, że ubolewam na tym, że pisma komputerowe dopasowują się poziomem do obecnych gier, zamiast pozostać na swoim dawnym poziomie, i oceniać na równi wszelkie elementy produkcji, nie koncentrując się głównie na grafice i akcji.

I troszkę masz chyba zły obraz mojego podejścia. Nie jestem jakimś maniakiem staroci. Jeśli wyszłaby gra, która miałaby to, co tamte starocie + śliczna grafika, sam bym zapewne mówił o niej bardzo ciepło, docenił całym sercem. Tyle, że niestety od dawna takiej gry nie było, a, jak napisał "hehe", gry idą w stronę grafiki, inne elementy są traktowane często "po macoszemu". Stąd moje porównania do staroci, ponieważ właśnie te inne elementy były w nich dopracowane do perfekcji. Nie z jakiejś manii czy stetryczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 12:55, Mixon1988 napisał:

W każdym poście w którym mówisz o nieudanych grach itp. dajesz za przykład Obliviona.
Czy mógłbyś znaleźć inny przykład i dać już spokój tej grze ;)


Gra jest świetnym przykładem "dychy za grafikę". A właśnie dyskusja rozchodzi się o dewaluację dziesiątki i stawianie jej grom, które de facto merytorycznie są krokiem wstecz, za to graficznie skokiem wprzód.

Ale ok, inne przykłady:

- Far Cry
- Crysis
- Gears of War
- Tomb Raider: Legenda
- Heroes 5
- Fallout 3 (na podstawie podniecania się, mimo info, że będzie bardziej jak Oblivion)

Zaznaczam, ze w tych przykładach chodzi nie tylko o ocenę 10, ale o podniecanie się grami, które de facto, prócz grafiki, nie wniosły nic specjalnego, a po wyłączeniu opcji graficznych, jako produkty w swoim gatunku są mocno średnie. Natomiast w CDA (by nie było, że offtop ;]) są wręcz czczone jako objawienia w świecie gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 12:50, hehe napisał:

Nie oceniam gry z modem. Nie każdy ma dostęp do netu to raz, a dwa jak kupiłem Obliviona (
premiera ) nie było modów. Nie powinno się oceniać gry zmienianej przez fanów tylko produkt
jaki wyszedł od Bethesdy, bo z modami to zupełnie inna gra.


Ano dokładnie. Na takiej podstawie Half-Life 1 to gra ponad wszelkimi grami. Za mod Counter-Strike, i tu chyba nikt nie odważyłby się zaprzeczyć.

Dnia 29.12.2007 o 12:50, hehe napisał:

Dla mnie była to wada dość znacząca. Dodaj do tego kompletny brak powiązania większości lochów
z fabułą. Efektem jest mnóstwo takich samych lochów, do których wejście ma sens tylko wtedy,
kiedy mamy ochotę bezmyślnie zabijać potwory. Ani żadnej nagrody na końcu, żadnej historii
związanej z lochem - pakujesz się z butami do lochów gdzie spokojnie żyją sobie potwory :))
którego ani niczego nie strzegą, ani nikomu nie wadzą. Można wejść do jednego lub dwóch, ale
poźniej traci to sens. Nawet nie można ich wykorzystywać do nabijania poziomów, bo przez level
scaling nie ma to sensu.


Innymi słowy, świat wielki, ale na robienie "żywych" drzew i ładnej grafiki zeszło tyle kasy i środków, że aby jeszcze ten świat równie mocno ożywić, sprawić, że byłby "prawdziwy", jak to SC1 mówi, nie starczyło. Swoją drogą, świat w G3 był o wiele bardziej "prawdziwy". Idąc przez las czułeś, że to las, na pustyni czułeś, ze to pustynia. W Oblivionie masz tylko las, non stop las i las. Krok wstecz do Morrowinda, w którym były też tereny pustynne, zimowe, jak i wielkie równiny, tudzież pagórkowate pejzaże.

Dnia 29.12.2007 o 12:50, hehe napisał:

To w sumie kwestia gustu. Gdyby sama rozgrywka była ciekawsza, to może i nudną fabułę dało
by się przeżyć. Jednak BG czy nawet Fallout moim zdaniem bardziej wciągał.


Może nawet nie nudną, co do bólu przewidywalną i liniową.

Dnia 29.12.2007 o 12:50, hehe napisał:

Kompletnie skopany prez level scaling. Panom z Bethesdy udało się skutecznie ukatrupić jedną
z najprzyjemniejszych rzeczy w grach RPG - radość z rozwoju postaci. W takim BG czy Falloucie
wyczekiwało się na nowy poziom, nowe umiejętności lub perki - a tu ... szkoda gadać.


Tak...dotąd pamiętam, jak wyczekiwałem, kiedy mój mag w BG2 będzie mógł rzucać Oddech smoka, a jak już mógł...mrrr, drżyjcie, wrogowie :) A w Oblivionie, jakbym dostał odpowiednik oddechu smoka, okazałoby się, że tak gra doskalowała przeciwników, że efekt byłby identyczny, jakbym miał jedynie kulę ognia...

Dnia 29.12.2007 o 12:50, hehe napisał:

> -wielkość i "prawdziwość" świata
Dla mnie ten świat można określić jednym słowem - monotonnia. Taki Morrowind był pod tym względem
( zresztą nie tylko pod tym ) o wiele lepszy, czyli bardziej zróżnicowany. Oblivion ma świat
ogromny, tylko że cały taki sam. BG miał świat może i mniejszy, ale również bardziej zróżnicowany.


Każda lokacja w grach Interplay''a była inna, naszpikowana różnymi ciekawymi miejscami, do ktorych wielokrotnie wcale nie trzeba było iść. W Oblivionie te miejsca to ciągle powtarzające się, identyczne lochy, na ktorych końcu nic ciekawego i tak nie ma, a zdobyte doświadczenie wyrówna level scalling...

Dnia 29.12.2007 o 12:50, hehe napisał:

Nie wiem też co rozumiesz przez prawdziwość świata. W końcu to są gry, więc trudno nazwać świat
magii światem prawdziwym :) Jeżeli natomiast chodzi o pewną logiczność zachowań lub konsekwencje
czynów to Oblivion leży.


Przypomnę przykład z wybijaniem miasta. Nic dodać, nic ująć. Sprobuj zabić cywila w BG1. Jeśli nie masz maksymalnie napakowanej drużyny, to życzę miłego spotkania z Płomienną Pięścią ;]

Dnia 29.12.2007 o 12:50, hehe napisał:

Jest ich sporo, ale są maksymalnie uproszczone. Nie ma żadnych intryg czy skomplikownych zagadek.
Wszystko zostało uproszczone, prawdopodobnie dla większej dynamiki, która się liczy na konsolach.


Czyli idź, siecz i wal. I wróć po nagrodę.

Dnia 29.12.2007 o 12:50, hehe napisał:

Moim zdaniem, jako RPG Oblivion nie ma co się równać z klasykami. Został zbyt uproszczony i
zaniedbany w pewnych elementach, zresztą może i świadomie ( zbyt skomplikowana fabuła mogłaby
znięchęcić dzieciaki lubiące pomachać mieczem :)). Jak dla mnie nawet Morrowind był bardziej
wciągający i miał lepszy klimat.


Ale to Oblivion dostał 10/10. Bo nie było mu równego graficznie -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

- Far Cry

Zawsze zastanawiał mnie fenomen tej gry. Fakt, miała (i do dziś ma) piękną grafiką, fizykę, duże tereny i jest cholernie grywalna, ale to nadal zwykły FPS. Oprócz technicznych nowinek nie jest to gra rewolucyjna. Sama fabuła jest prowadzona chaotycznie i nie jest w cale wciągająca. 10 ta gra nie powinna dostać, co najwyżej 9+, chciaż osobiście oceniłbym ją na 8+.

Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

- Crysis

Grałem w demko i muszę powiedzieć, że pod względem technicznym gra wymiata. Ale grywalność jest niższa niż w Far Cry, więc dobrze, że w ogóle ta gra 10 nie dostała, bo to już by była przesada.

Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

- Gears of War

Nie grałem, ale wierzę, że zasługuję na 9, bo bardzo duże grono graczy dobrze wypowiada się o GoW. Muszę nadrobić tę stratę ;]

Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

- Tomb Raider: Legenda

Wg mnie zasłużyła na swoją ocenę. Jest to po prostu pierwsza część w nowym silniku i z lepszym sterowaniem.

Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

- Heroes 5

Nie grałem i nie chcę grać :P

Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

- Fallout 3 (na podstawie podniecania się, mimo info, że będzie bardziej jak Oblivion)

Jeśli będzie tak samo nudne F3 jak Oblivion, to sobie go odpuszczę. I rzeczywiście za wcześnie te ich ochy i achy.

Jednak to nie znaczy, że nie zgadzam się ze wszystkimi ocenami CDA, wręcz przeciwnie, czasami sam bym takie dał (w przypadku gier, w które grałem).

Dzisiaj w końcu dorwałem CDA w kiosku ;] Wg mnie to dobry numer. Bywały gorsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się upolować nowe CD-Action i zdążyłem już przejrzeć najciekawsze recenzje. Pograłem chwilę w Shadowgrounds i nawet mi się to spodobało. Riddicka mam i przeszedłem nawet 4 razy więc sobie teraz odpuszczę, a reszta gier mnie nie interesi. Coś czuję, że dzisiaj wieczorem odpłynę z CD-Action :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, nowy numer mam już w swoim domu od kilku godzin :)

Treść jest jak najbardziej dobra - sporo recenzji ciekawych tytułów, choć troszkę szkoda że nie są to tak dobre produkcje jak chociażby w ostatnich dwóch numerach. Zapowiedzi mnie jak najbardziej cieszą - szczególnie, jeżeli chodzi o LOST - czekam na tą grę, ponieważ jestem fanem serialu i mam nadzieję, że Ubisoft zrobi egranizację godną chociażby Kronik Riddicka. Temat numeru też ciekawy, bo kolejna część Tomb Raidera zapowiada się wyśmienicie. Na Luzie oraz Action Redaction tradycyjnie trzymają poziom, będzie co czytać w sylwestra ;) Cover DVD wręcz kapitalny - miałem dostać Riddicka na klasowe mikołajki, ale go nie było - miałem dostać go na święta, ale na szczęście dostałem co innego :) Z chęcią zainstaluje i pogram :D

A na koniec - CD Projekt Insider. Numer chyba zostanie moim ulubionym, ponieważ mój Gramsajt został pokazany w 4gramy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 14:25, Moras1990 napisał:

Coś czuję, że dzisiaj wieczorem odpłynę z CD-Action :D

Oj, ja nie mogę wieczorem. Katują mnie przeczytanie Pana Tadeusza na środe, a jestem powiero przy 300 wersie 1 ksiegi -.-'' A tak chciałem sobie przed snem poczytać...ehh...life is brutal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 13:47, cichy10 napisał:

No, nie wiem. Ja CDA kupiłem wczoraj w Empiku (w Wa-wie :))
Ale oczywiście pewnie były miejsca gdzie "gazetki" nie było.;)

No tak, to było już opisane i wyjaśniane. Do wielu "miast i miasteczek" CDA po prostu nie dotarło. A stolica to stolica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 14:17, Mac Cry napisał:

> - Far Cry
Zawsze zastanawiał mnie fenomen tej gry. Fakt, miała (i do dziś ma) piękną grafiką, fizykę,
duże tereny i jest cholernie grywalna, ale to nadal zwykły FPS. Oprócz technicznych nowinek
nie jest to gra rewolucyjna. Sama fabuła jest prowadzona chaotycznie i nie jest w cale wciągająca.
10 ta gra nie powinna dostać, co najwyżej 9+, chciaż osobiście oceniłbym ją na 8+.


Cóż mogę powiedzieć, dokładnie.

Dnia 29.12.2007 o 14:17, Mac Cry napisał:

> - Crysis
Grałem w demko i muszę powiedzieć, że pod względem technicznym gra wymiata. Ale grywalność
jest niższa niż w Far Cry, więc dobrze, że w ogóle ta gra 10 nie dostała, bo to już by była
przesada.


To co wyżej.

Dnia 29.12.2007 o 14:17, Mac Cry napisał:

> - Gears of War
Nie grałem, ale wierzę, że zasługuję na 9, bo bardzo duże grono graczy dobrze wypowiada się
o GoW. Muszę nadrobić tę stratę ;]


Bo jest całkiem niezła. Ale 9+ dla gry, która kończy się po 5 h, to jednak mimo wszystko lekkie przegięcie.

Dnia 29.12.2007 o 14:17, Mac Cry napisał:

> - Tomb Raider: Legenda
Wg mnie zasłużyła na swoją ocenę. Jest to po prostu pierwsza część w nowym silniku i z lepszym
sterowaniem.


Owszem, jednak jest to też pierwsza część (nie liczę AoD, bo tego się nawet TR nazwać nie godzi), która była tak prosta, krótka, i płytka pod względem zagadek. Dla konsolowca - pozycja świetna. Dla fana serii - średnia, jeśli nie kiepska.

Dnia 29.12.2007 o 14:17, Mac Cry napisał:

> - Heroes 5
Nie grałem i nie chcę grać :P


Po H3 na prawdę nie masz co żałować ;] Nędzna próba powrotu do korzeni, z na siłę zrobioną grafiką 3D, i wieloma uszczupleniami.

Dnia 29.12.2007 o 14:17, Mac Cry napisał:

> - Fallout 3 (na podstawie podniecania się, mimo info, że będzie bardziej jak Oblivion)
Jeśli będzie tak samo nudne F3 jak Oblivion, to sobie go odpuszczę. I rzeczywiście za wcześnie
te ich ochy i achy.


Znowu - pełna zgoda.

Dnia 29.12.2007 o 14:17, Mac Cry napisał:

Jednak to nie znaczy, że nie zgadzam się ze wszystkimi ocenami CDA, wręcz przeciwnie, czasami
sam bym takie dał (w przypadku gier, w które grałem).


No to jest oczywiste. Mi bardziej chodzi o oceny najwyższe, 9+ i 10, które ostatnio są, moim zdaniem, wydawane mocno na wyrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

> W każdym poście w którym mówisz o nieudanych grach itp. dajesz za przykład Obliviona.

> Czy mógłbyś znaleźć inny przykład i dać już spokój tej grze ;)

Gra jest świetnym przykładem "dychy za grafikę". A właśnie dyskusja rozchodzi się o dewaluację > dziesiątki i stawianie jej grom, które de facto merytorycznie są krokiem wstecz, za to graficznie
skokiem wprzód.


To było pytanie do hehe, i nie chodziło mi w nim tylko o toczącą się dyskusję w tym temacie, ale ogólnie o jego posty, również w wątku o Oblivionie i innych tematach, bodajże o najgorszych grach czy coś w tym stylu, a i tu też kiedyś po tej grze "pojechał" równo.
Zawsze podaje tą grę jako przykład największego niedopracowania itp. Dlatego zadałem mu trochę ironiczne pytanie ;)

Odniosę się teraz do twoich przykładów.

Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

- Far Cry


Może i na 10 nie załugiwał ale 9+ to już na pewno, i nie tylko o grafikę chodzi. Gra ta ma ogromną grywalność, a wg. mnie jej największym atutem jest nieliniowość i wysokie AI wrogów.
Minusy to trudność (zależy na jakim poziomie).
Swoją drogą dobrze że HL 2 nie dostał 10, bo wg. mnie konieczność rejestracji to minus ogromny (chciałem ją soie kupić jak jeszcze nie miałem neta, ale że jest tak a nie inaczej to wziąłem Far Cry''a.)

Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

- Crysis

Nie grałem, ale 10 sie nie należy choćby ze względu na wymagania.

Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

- Gears of War

Nie za wiele wiem o tej grze więc się nie wypowiadam ;)
Ale 9 myśle jak najbardziej.

Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

- Tomb Raider: Legenda
- Heroes 5
- Fallout 3 (na podstawie podniecania się, mimo info, że będzie bardziej jak Oblivion)


Poczekamy, zobaczymy, nie ma co na razie gdybać ;)

Dnia 29.12.2007 o 13:54, NLX napisał:

Zaznaczam, ze w tych przykładach chodzi nie tylko o ocenę 10, ale o podniecanie się grami,
które de facto, prócz grafiki, nie wniosły nic specjalnego, a po wyłączeniu opcji graficznych,
jako produkty w swoim gatunku są mocno średnie. Natomiast w CDA (by nie było, że offtop ;])
są wręcz czczone jako objawienia w świecie gier.


Ano dla jednych grafika jest bardzo ważna, dla innych fabuła, jeszcze innych coś innego tip.
Każdy ma swoje gusta i może akurat dla recenzenta danej gry grafika powoduje wystawienie 10, a inni by już tacy pobłażliwi nie byli (dlatego warto przeczytać w niektórych recenzjach minirecenzje innych osób)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 15:18, kedzior141 napisał:

To tobie mama kupuje CDA? Fajnie masz... moja to ciągle: ''tyle masz tych gier, po co ci kolejne...''
a ja jej co miesiąc tłumacze że kupuję żeby sobie poczytac:P

Ja aby poczytać o grach kupuję coś tańszego albo po prastu czytam o grach w necie. CD ACTION kupuję jak są fajne pełniaki albo dadzą jakiś fajny prezent choć nowego CDA nie kupiłem, kalendarz mi się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
chciałbym zostać nowym redaktorem CDA. Dzinni spędzam po 13 godziń przed kompem grając w Mario i Wario na zmiane (GBA emu). Śpie po 2-3 godziny dziennie co daje mi 21 godzin na życie, co zawiera 20 i 55 min na gre. 5 min dzinnie zaliczam do kategori "inne". Mam 70 lvl w WoW''a co pewnie zwiękrza moje kwalifikacje. Nazywam sie Bartek, choć mam woła na mnie "Słoneczko". Mam 13 i pół lat, psa i kota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 15:48, Mama Felda napisał:

Dzień dobry,
chciałbym zostać nowym redaktorem CDA. Dzinni spędzam po 13 godziń przed kompem grając w Mario
i Wario na zmiane (GBA emu). Śpie po 2-3 godziny dziennie co daje mi 21 godzin na życie, co
zawiera 20 i 55 min na gre. 5 min dzinnie zaliczam do kategori "inne". Mam 70 lvl w WoW''a
co pewnie zwiękrza moje kwalifikacje. Nazywam sie Bartek, choć mam woła na mnie "Słoneczko".
Mam 13 i pół lat, psa i kota.


Psa i kota mówisz lepiej byś wypadł mając gumowe kurczaki xD

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się