kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2011 o 19:51, KrzysztofMarek napisał:

Ocena organoleptyczna jest też ważna, a bywa, że najważniejsza. Gdybyś mieszkał w pobliżu
krochmalni (starego typu, produkcja metodą gnilną) to byś wiedział.

No wiesz, jak ktoś mieszka np. w okolicach wysypiska, to nie bardzo go chyba już interesuje czy jest to zadymiony Śląsk czy piękne i czyste Mazury, skoro on i tak ma przekichane :) Ale to są już sprawy typowo lokalne. Dlatego nie ma co generalizować, że np. cały Śląsk jest brudny, a powietrze to można nożem kroić, a do oddychania to maska konieczna.
Ja pochodzę z przedmieścia Sosnowca i tam jest naprawdę fajnie, jeśli idzie o czystość środowiska - wszędzie dookoła lasy, sztuczne jeziora (całkiem nawet czyste), na jakość powietrza nie można narzekać.

A wracając do CDA - mój nowy numer już na mnie czeka, jutro się wreszcie do niego dorwę jak wrócę do domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przedmieścia Sosnowca? To nie Śląsk. Chyba, że te przedmieścia to bliżej Szopienic (bagier, stawiki), wtedy mogę wybaczyć. Więc jak?

A wracając do CDA - czyżby spadająca sprzedaż sprawiła, że do każdego wydania muszą dodawać świetne pełniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 20:37, Grinczar napisał:

Z przedmieścia Sosnowca? To nie Śląsk. Chyba, że te przedmieścia to bliżej Szopienic
(bagier, stawiki), wtedy mogę wybaczyć. Więc jak?

Nie, zupełnie druga strona: Kazimierz, Ostrowy, Maczki :) Ja tam zawsze mówiłem, że jestem ze Śląska, bo Katowice o rzut beretem są. A dopiero z lokalesami to się można spierać czy ze Śląska, czy dokładniej jeszcze z Zagłębia :)

Dnia 04.08.2011 o 20:37, Grinczar napisał:

A wracając do CDA - czyżby spadająca sprzedaż sprawiła, że do każdego wydania muszą dodawać
świetne pełniaki?

Nie miej im tego za złe, trzeba im wybaczyć tą komerchę ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 12:42, Orion napisał:

Po prostu recenzję Cię nie interesują, a nie numer kiepski. Mnie się np. bardzo podoba,


Tak masz rację, ale musiałem zwalić przecież winę na kogoś innego...a i ogólnie to i tak przeczytam wszystko co jest w tym numerze przed wydaniem następnego ale zabrakło mi czegoś takiego, do czego od razu bym się rzucił zaraz po zobaczeniu początku artykułu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2011 o 20:37, Grinczar napisał:

A wracając do CDA - czyżby spadająca sprzedaż sprawiła, że do każdego wydania muszą dodawać
świetne pełniaki?


A moze to "druga strona medalu" - chcemy sprzedawac JESZCZE wiecej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 16:38, KrzysztofMarek napisał:

No nie, załamałeś mnie bardzo!


Nie pekaj, dzisiejsze piwa sa inne. :)

Dnia 04.08.2011 o 16:38, KrzysztofMarek napisał:

Nie ukrywam, że lubię się napić piwa, chociaż Gomułkowskie piwo (3,8%) bardziej mi odpowiada,
niż współczesne "wynalazki". Toleruję piwo do 5,6%, ale wszelkie "strongi" są użyteczne
jedynie do namaczania golonki.


Hell yeah.

Dnia 04.08.2011 o 16:38, KrzysztofMarek napisał:

Zatem: jakość Smugler, jakość, nie ilość, odgrywa rolę.


A kto mowil inaczej? Caly moj tekst poswiecony byl TYLKO temu, ze w sredniowieczu picie piwa bylo po prostu sensownym patentem na to, by nie zachorowac na 1001 chorob zakaznych (albo by zmniejszyc szanse zarazenia), a owczesne piwo mozna bylo zlopac litrami bez wiekszych konsekwencji kacowo-uzaleznieniowych.
Chociaz... znany jest fakt historyczny, iz przed jedna z bitew, gdy zgodnie z tradycja rycerstwo wychodzilo na tzw. "harce" czyli indywidualne pojedynki poprzedzajace bitwe, na poczatku obrzucano sie obelgami, a strona ktora pierwsza ruszyla do walki byla uznawana za "pokonana cieta riposta". I otoz polskie rycerstwo nie zdzierzylo gdy Niemcy nabijali sie z naszego Bolka Chrobrego, nazywajac go bodaj "tragebier" czyli "beczka piwa". Co jedni przypisywali juz sporej tuszy dosc leciwego wowczas krola, inni zas interpretowali to jako "piwozlop" - tzn. ze chlal za duzo piwska. :). Zreszta obie tezy daja sie latwo pogodzic - tzw, miesien piwny to widac nie jest nowy wynalazek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 15:27, smuggler napisał:

/.../ I otoz polskie rycerstwo nie zdzierzylo gdy Niemcy nabijali
sie z naszego Bolka Chrobrego, nazywajac go bodaj "tragebier" czyli "beczka piwa". /.../>

>
Nasze dieło prawoje - my pabiedili.
Niemcy zostali ukarani i słusznie ukarani.
Zatem, żeby, wzorem starożytnych Rzymian, zachowana została jedność myśli i uczynków idę do lodówki po piwo. Twoje zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jajca jakieś. Kupiłem w Tesco CDA, pakuję razem z zakupami. Wracam do domu, wyciągam - coś tu nie gra. Macam całość w oryginalnie zapakowanej i nienaruszonej folii, a tam płyt nie ma :/ Nie chce mi się teraz do tego Tesco zdzierać butów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 20:51, Drirr napisał:

w takich sklepach to normalka, że na półkach są pisma bez płyt (które to leżą u obsługi
klienta) ;]

Tak, ale folia u mnie nie tknięta, a to oni sami wyciągają, a nie dostają raczej wersji z płytami osobno. I tak nie pójdę, bo mi się nie chce, prędzej kupię znowu bliżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 20:54, destro177 napisał:

> w takich sklepach to normalka, że na półkach są pisma bez płyt (które to leżą u
obsługi
> klienta) ;]
Tak, ale folia u mnie nie tknięta, a to oni sami wyciągają, a nie dostają raczej wersji
z płytami osobno. I tak nie pójdę, bo mi się nie chce, prędzej kupię znowu bliżej :)


Ale chamstwo w państwie ! No innego wyboru nie masz, musisz iść i im to powiedzieć. Może po prostu do tego egzemplarza zapomnieli włożyć płyt. Zdarza się. Ale skoro mówisz, że folia nietknięta to musi być to błąd tego co był odpowiedzialny za to :D. No zawsze poczytać też możesz, ale ja bym musiał mieć też płyty na twoim miejscu bo są świetne gry ( i nie tylko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się