kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Ostatnio prenumerata dochodzi mi dopiero około tydzień po ukazaniu się numeru w kioskach. Czy przez ten czas mam nie wchodzić do wątku o CD-Action, bo Ty nie potrafisz użyć takiej funkcji, jaką jest spoiler? A może mam powoli przesuwać stronę poprzez szybkie pojedyncze kliknięcie strzałki w dół? Ukrywanie ocen pod spoilerami jest jedną z niepisanych zasad, które obowiązują w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 23:23, Gumisiek2 napisał:

Ostatnio prenumerata dochodzi mi dopiero około tydzień po ukazaniu się numeru w kioskach.
Czy przez ten czas mam nie wchodzić do wątku o CD-Action, bo Ty nie potrafisz użyć takiej
funkcji, jaką jest spoiler? A może mam powoli przesuwać stronę poprzez szybkie pojedyncze
kliknięcie strzałki w dół? Ukrywanie ocen pod spoilerami jest jedną z niepisanych zasad,
które obowiązują w tym wątku.


Na przyszłość będę pamiętał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 23:08, Gumisiek2 napisał:

Dzięki za użycie spoilera. Mistrzu!

Ja też przepraszam.

Skyrim tylko 9+, a MW3 aż 8+! Aż nie warto zabrać się za przeglądanie tego w Empiku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu nie kupowałem CDA, lecz zobaczyłem fajną zapowiedź miedzy innymi BF3, COD, Skyrim, postanowiłem a co mi tam kupie, liczyłem na obiektywne recenzje ... przeliczyłem się, przy recenzji bf 3 aż mi żal się zrobiło, to już nie jest to samo pismo co parę lat temu, wiem świat się zmienia, ale chyba w złym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 23:43, DarkWolf_PL napisał:

Od pewnego czasu nie kupowałem CDA, lecz zobaczyłem fajną zapowiedź miedzy innymi BF3,
COD, Skyrim, postanowiłem a co mi tam kupie, liczyłem na obiektywne recenzje ... przeliczyłem
się, przy recenzji bf 3 aż mi żal się zrobiło, to już nie jest to samo pismo co parę
lat temu, wiem świat się zmienia, ale chyba w złym kierunku.


Chcesz nam w ten sposób powiedzieć, że redaktorzy wyrazili w recce inny punkt widzenia niż twój, więc pewnie są przekupieni i ogólnie nie oceniają w związku z tym obiektywnie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ciebie i @Grinczar - Wybacz, ale Gumiś ma rację. Zaglądam tu czasem przed kupnem by zobaczyc opinie, A NIE OCENY! Ocena to zakończenie recenzji, to trochę tak jakbyś od razu poznał zakończenie gry na którą długo czekałeś. Nie wiem, może ciebie to nie rusza, ale ja niedoczekanie otwierałem CDA żeby sprawdzić co ze Skyrimem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 00:13, Kirabaxior napisał:

Do ciebie i @Grinczar - Wybacz, ale Gumiś ma rację. Zaglądam tu czasem przed kupnem by
zobaczyc opinie, A NIE OCENY! Ocena to zakończenie recenzji, to trochę tak jakbyś od
razu poznał zakończenie gry na którą długo czekałeś. Nie wiem, może ciebie to nie rusza,
ale ja niedoczekanie otwierałem CDA żeby sprawdzić co ze Skyrimem.


Przecież napisałem, że następnym razem będę pamiętał:/ Wiele razy widziałem tutaj nieospojlerowane oceny, to sobie nie wyrobiłem takiego zwyczaju by tej funkcji używać...Chyba już wszystko jasne, więc nie musicie mnie dalej niszczyć-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja ciebie nie niszczę :) Nawet nie zlinczowałem. Po prostu trochę zdziwiło mnie iż napisałeś "i tak większość przed kupnem tu nie zagląda". Luzik, koniec tematu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 08:12, Harrolfo napisał:

Nie istnieje coś takiego jak "obiektywna recenzja". Każda jest subiektywna.


Teoretycznie masz rację. W praktyce można jeszcze coś z tym zrobić.

Nie ma obiektywnych recenzji, ale można sprawić, aby były bardziej obiektywne. Nie wiem, czy zrozumiale się wyraziłem, ale dam kilka przykładów.

1.Uczysz się matematyki. :) Opanowałeś duży zakres materiału, nawet tak duży, iż uważa się Ciebie za jednego z najlepszych matematyków w Polsce. Czy umiesz matematykę? Nie. Całej matematyki nauczyć nikt nie jest w stanie, bo zbyt szybko się rozwija i zbyt dużo tego jest. Ale można się do tego zbliżać.

2. Masz przed sobą pismo, w którym znajdują się dwie recenzje. Pierwsza zawiera opinie recenzenta na wszelkie tematy i można przeczytać, że np. nie podobała mu się ścieżka dźwiękowa do gry, twierdzi, że ta psuje klimat gry. W drugiej recenzji jest napisane o tym, co jest, czego nie ma, a w przypadku ścieżki dźwiękowej recenzent pisze, że brzmi tak i tak, że jednym może przypaść do gustu, jeśli lubią to, a innym może się nie spodobać, gdyż może psuć klimat.

Zwyczajnie do obiektywności się dąży w recenzjach, ale jest nieuchwytna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy obiektywności recenzji...

Żeby pismo oceniało gry w obiektywnie, to 3/4 recki by musiały zająć suche fakty umieszczone w jakiejś ogromnej tabeli z podziałem jaki element ma jaką ważność w skali 1-100 lub 1-10... Do takiego wniosku doszedłem zastanawiając się nad istnieniem obiektywnej recki i mówiąc szczerze wolę ten aktualny system:)

Nie da się oceniać nie patrząc na coś ze swojego punktu widzenia po prostu. (No chyba, że ma się coś z łbem i oznajmia się, że mi oraz sporej liczbie osób dany element się podoba, ale wiem, że innym takie coś może nie pasować więc oceniam go negatywnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale autor wyraża własną opinię o grze, no i co w sytuacji, gdy niby recenzja będzie obiektywna w stylu "to mi się podoba, to nie, ale takim i takim graczom się to spodoba", a tutaj kiepska ocena? Czasami recenzenci zaznaczają, że im coś nie przypadło do gustu, ale innym może się coś podobać, no ale powiedz mi - czy to nie jest takie walenie banałami i oczywistościami? W końcu mogą być ludzie, którzy czerpią dziką radość z gry w hity z Kaszanki... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, dopiero dzisiaj odebrałem nowy numer z kiosku. Wcześniej nie patrzyłem jakie będą pełne wersje i szczerze CDA mnie zaskoczyło. Wiem, że Stalker już świeży nie jest, ale nie było mi dane jego przejście. Liczę, że kolejne części też wylądują na krążku. Co do BiA, jakiś czas temu skończyłem. Szczerze polecam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że zaskoczyły mnie oceny BF''a 3 i MW 3.
O ile byłem pewien, że Skyrim dostanie wysoką notę, to ocena Battlefield''a 3 na

Spoiler

8

wydaje mi się krzywdząca. Tym bardziej, że jest to zestawienie z Modern Warfare 3, który zgarnął
Spoiler

8+

. Co jak co, ale ocenianie niemalże 4 identycznej gry z serii na tak wysoką ocenę, to przesada. Tym bardziej, że już przy okazji MW 2, a potem Black Ops''a autorzy recenzji twierdzili, że to już naprawdę mocno odgrzewane kotlety i konieczne są zmiany. Jak widać, tym razem jakoś im to nie przeszkadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zdaniem redakcji wciąż ten odgrzewany kotlet lepiej smakuje od świeżo zrobionego, choć nie tak smacznego z innej restauracji. A skoro pismo ocenia smak kotleta, to dlaczego ma dawać innemu kotletowi wyższą oceną, skoro według nich ma takowe walory na niższym poziomie? Rzekome świeże jego usmażenie to chyba za mało żeby coś takiego uczynić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się