kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Stary, przestań kupować CDA, przestań biadolić. Kupuj Clicka! tańszy jest. I nie wmawiaj mi, że pozwalają ci w Empiku rozpakować CDA. Jak jest zapakowane, to jest fizycznie i prawnie zapakowane. Nie płacąc i otwierając kradniesz ich własność intelektualną, a na to też jest paragrafik. To samo jeśli ktoś inny rozpakuje, a ty po nim przejmiesz już "ogólnodostępne" .
Nie pasuje CDA, nie czytaj, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 01:54, otc napisał:

I nie wmawiaj mi,
że pozwalają ci w Empiku rozpakować CDA.


Akurat w tym miejscu kolega awesome ma racje. Mozna sie przejsc do Empiku i tam przejrzec dowolne czasopismo czy gazete. Oczywiscie samemu nie wolno rozpakowac jakiegos czasopisma, ale zawsze mozna o to poprosic obsluge. I z tego co sie orientuje nie sa tu lamane jakies prawa autorskie.

A co do nowego numeru CDA. Gry na cover DVD wedlug mnie sa takie w tym miesiacu srednie. Ale za to sama zawrtosc czasopisma bardzo ciekawa. Jak co miesiac wydam 15 PLN na CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 00:33, awesome napisał:

Że nie jest warta swojej ceny to moje zdanie, i twierdze to na podstawie śmiesznie niskiego
poziomu covera za który dopłaca się jakies w przybliżeniu 5zł.


A co masz na mysli pod pojeciem "niski poziom covera"? Bo ja na tym coverze w ciagu ostatnich kilku miesiecy dopatrzylem sie kilku pelnych wersji swiatowych hitow. Raz pelne wersje sa lepsze czasem troche gorsze, ale w sumie srednia jest bardzo przyzwoita. Zreszta sama plytka dolaczona do CDA to nie tylko gry, ale takze ciekawe bonusy, kaciki tematyczne, trailery etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 07:54, Wojman napisał:

A co masz na mysli pod pojeciem "niski poziom covera"? Bo ja na tym coverze w ciagu ostatnich
kilku miesiecy dopatrzylem sie kilku pelnych wersji swiatowych hitow. Raz pelne wersje sa lepsze
czasem troche gorsze, ale w sumie srednia jest bardzo przyzwoita. Zreszta sama plytka dolaczona
do CDA to nie tylko gry, ale takze ciekawe bonusy, kaciki tematyczne, trailery etc.


Zgadzam się z Wojman''em.

Niski poziom covera?

A gry tj. Bloodrayne, Chrome, T-72, Hitman, Frater, THPS ( od 2 do 4 ), Bad Day i wiele innych uważasz za słabe?

W takim razie gra, która TOBIE by się spodobała powstanie za jakieś 20 lat przy wykorzystaniu najnowszych wówczas technologii...

BTW:

awesome to chyba największa forumowa maruda...
Pewnie gdyby w CDA na coverze dodali Crysyi''a, Wiedzmina, Warhound''a i Fable 2 też by marudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 13:55, xDeuSx napisał:

>>..........


Masz tu spis kilku gier które chętnie bym widział w CDA.
A te gry co napisałeś to były ładnych kilka miechów temu.
Ostatnią dobrą grą był Total Overdose.
Oczekuję takich gier jak np.
Hard Truck (obojętnie który) ------> był w Playu ale zapomniałem kupić
Może Colin 2,3,4
Jakis manager piłkarski
Może Toca race Driver 1
Może stary NFS
Wolfenstein Return to castle
i wiele wiele innych..........

I nie maruda, tylko jak za coś płace to mam prawo wymagać żeby to spełniało moje oczekiwania.
A jak nie spełnia to nie kupuję...proste....i jak z CDA idę do empika poczytac za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2007 o 13:58, awesome napisał:

Hard Truck (obojętnie który) ------> był w Playu ale zapomniałem kupić


Są tak tanie, że mogliby dac najnowszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 13:55, xDeuSx napisał:

A gry tj. Bloodrayne, Chrome, T-72, Hitman, Frater, THPS ( od 2 do 4 ), Bad Day i wiele innych
uważasz za słabe?

Moim zdaniem te gry nie były słabe, mogę nawet powiedzieć więcej, że jak na czasopismo to były bardzo dobre, np. premiera Fratera i Bad Day LA. Tony Hawk''s też był dobry! Był jedną z najlepszych gier danych przez CDA, lecz mi akurat nie o to chodzi jakie gry dawali kiedyś, tylko o to jakie gry dają TERAZ. Ty wymieniłeś wszystkie co dawali przynajmniej z pół roku temu w dół, a teraz... nie ma żadnych dobrych tytułów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2007 o 13:58, awesome napisał:

I nie maruda, tylko jak za coś płace to mam prawo wymagać żeby to spełniało moje oczekiwania.

Ja mam tak samo...Od jakiś paru miesięcy ( w tym roku nie było żadnej bardzo dobrej gry ) CDA daje same słabe gry...I co mnie tam tłumaczenie , że dają tak aby było coś dla każdego. Ileż można się takim argumentem tłumaczyć? Jednego miesiąca mogą dać dobrą grę RPG kolejnego RTS a następnego jakieś wyścigi. Też będzie coś dal każdego a w te lepsze gry będzie można dłużej pograć. Jeśli komuś się owa gra nie spodoba to może poczekać miesiąc nataką , która bardziej mu odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 14:02, Ronx napisał:


> Hard Truck (obojętnie który) ------> był w Playu ale zapomniałem kupić

Są tak tanie, że mogliby dac najnowszego :)

Nie cena produktu na półce decyduje o jego dodaniu... np. gra może być w saturnie po 9.90 ale koszt wykupienia licencji na jej wydawanie ( pisma ) są astronomiczne i lepiej kupić licencję na grę która kosztuje 256 zł która jest tańsza jako licencja ( podałem skrajne przypadki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 14:11, Skrytobójca napisał:

Nie cena produktu na półce decyduje o jego dodaniu... np. gra może być w saturnie po 9.90 ale
koszt wykupienia licencji na jej wydawanie ( pisma ) są astronomiczne i lepiej kupić licencję
na grę która kosztuje 256 zł która jest tańsza jako licencja ( podałem skrajne przypadki)


Dokładnie, ja to wiem, ty to wiesz, ale dla reszty może to być zupełna abstrakcja...

Tak samo jest z niektórymi wydawcami. Chociaż ich gry są już stare oni idą w zaparte i nie sprzedają swoich gier do czasopism ( vide Blizzard, chociaż raz zdarzył się wyjątek z WarCraft''em 2: Battle Net Edition - jednakże w dobie trójki w tego kloca nikt już nie grał ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety stare, kultowe gry odchodzą w niepamięć. Przynajmniej jest jeszcze StarCraft, który nie został wyparty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 14:56, Mlekus napisał:

Niestety stare, kultowe gry odchodzą w niepamięć. Przynajmniej jest jeszcze StarCraft, który
nie został wyparty.


Czy ja wiem czy odchodzą? Społeczność graczy składa się całe szczęście nie tylko z 12 latków, dla których dobra gra musi obsługiwać DirectX 9...

Ja np. uwielbiam grać w legendarne już Diablo 2 czy najlepszy symulator współczesnego żołnierza ( Nie, nie battlefield :P ) - Operation Flashpoint, czy choćby genialne Deus Ex.

Każdy ze starszych graczy ma swoje ukochane tytuły, którą dla niego biją każdą najnowszą grę na głowę.
I oby ci gracze istnieli jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 16:10, xDeuSx napisał:

> Niestety stare, kultowe gry odchodzą w niepamięć. Przynajmniej jest jeszcze StarCraft,
który
> nie został wyparty.

Czy ja wiem czy odchodzą? Społeczność graczy składa się całe szczęście nie tylko z 12 latków,
dla których dobra gra musi obsługiwać DirectX 9...

Ja np. uwielbiam grać w legendarne już Diablo 2 czy najlepszy symulator współczesnego żołnierza
( Nie, nie battlefield :P ) - Operation Flashpoint, czy choćby genialne Deus Ex.

Każdy ze starszych graczy ma swoje ukochane tytuły, którą dla niego biją każdą najnowszą grę
na głowę.
I oby ci gracze istnieli jak najdłużej.


Eee czemu od razu myślisz, że dla graczy w wieku 12 lat liczą się same nowe gierki?
Mam 13 lat i częściej gram w klasyki, bo są tańsze. No i wspominam z uśmiechem na twarzy stare gierki z Playstation, które miały o wiele większą grywalność, niż te na PeCeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 16:24, master matrox napisał:

Eee czemu od razu myślisz, że dla graczy w wieku 12 lat liczą się same nowe gierki?
Mam 13 lat i częściej gram w klasyki, bo są tańsze. No i wspominam z uśmiechem na twarzy stare
gierki z Playstation, które miały o wiele większą grywalność, niż te na PeCeta.


Uważam tak, ponieważ, gracze w tym wieku ( czyli poprostu dzieci ) nie są w stanie docenić czegoś, co jest stare i piękne. Dla nich liczy się tylko ładna grafa, fajerwerki w grze itd.

Jeśli masz tyle lat i grasz w klasyki to gratuluję dobrego gustu, rzadko się to zdarza w tym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 16:28, xDeuSx napisał:

> (...)


W klasyki gram ze względu na słaby komputer :P Chociaż dla mnie w niektórych grach czasem grafika jest za słaba - aż nie da się grać. Po prostu, grafika też stanowi dla mnie klucz rozrywki, ale oczywiście na pierwszym miejscu jest grywalność.
Do dziś na mojej półce leży NBA 98 :P Mimo, iż grafika słaba, to od czasu do czasu gram sobie w nią na PSXie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 13:58, awesome napisał:

Oczekuję takich gier jak np.
Hard Truck (obojętnie który) ------> był w Playu ale zapomniałem kupić


Były kiedyś w KŚG - tanie czasopismo dosyć. Ciągle dodaje jakieś gry z Dobrej gry lub z oferty TopWare Poland. Hard Trucki to straszne przeciętniaki moim zdaniem.

Dnia 12.05.2007 o 13:58, awesome napisał:

Może Colin 2,3,4


Były wszystkie w eXtra Grze. W czasopiśmie być może będą - podobnie jak Tony Hawki, o ile oczywiście Codemasters pozwoli na to...

Dnia 12.05.2007 o 13:58, awesome napisał:

Jakis manager piłkarski


Był Championship Manager. Gatunek raczej dla wąskiego grona osób jeśli by go tak porównać np. z RTS czy FPP.

Dnia 12.05.2007 o 13:58, awesome napisał:

Może Toca race Driver 1


Podobnie jak Colin - należy do Codemasters i pewnie nie chcą go dać do czasopisma

Dnia 12.05.2007 o 13:58, awesome napisał:

Może stary NFS


EA jeszcze chyba nigdy nie udostępniła gry do czasopisma...

Dnia 12.05.2007 o 13:58, awesome napisał:

Wolfenstein Return to castle


Nie wiem nawet kto ma do tego prawa w Polsce. Może LEM. Activision - podobnie jak Codemasters zapewne również nie specjalnie się pali do wrzucania gier do czasopism.

Dnia 12.05.2007 o 13:58, awesome napisał:

I nie maruda, tylko jak za coś płace to mam prawo wymagać żeby to spełniało moje oczekiwania.


Jesteś marudą i to niemiłosiernym. Wymagać to Ty sobie możesz w restauracji, aby Ci bardziej dopiekli steka, a nie lepszych gierek w CD-A, któro nie jest przeznaczone dla Ciebie, a dla tysięcy czytelników - zapewne mniej upierdliwych od Ciebie.

Dnia 12.05.2007 o 13:58, awesome napisał:

A jak nie spełnia to nie kupuję...proste....i jak z CDA idę do empika poczytac za free.


Takie proste to nie jest, pisałem o tym wcześniej. Takich jak Ty uważam za złodziei.
Może nikt nie zwraca na to uwagi w Empikach, ale powinien być ograniczony czas. Przeglądzasz np. czasopismo/książkę i masz się zdecydować, czy bierzesz czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się