kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2007 o 21:12, Pablo09 napisał:

Albo Eld dłubiący Wani łomem w zębach :D

no to dobre jest :D
ciekawe jakie wania ma zebiska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 21:11, pizmak666 napisał:

czy ja wiem, lepszy eld(rydz) niż nic ^^

śmichu - chichu, ale ja elda bardzo doceniam. wg mnie to jedyna osoba, która wystawia w miarę obiektywne oceny recenzowanym grom. inni panowie, to tak średnio trzeba odjąć 2-3 punkty. zbyt optymistycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem, oceny w cda nigdy nie miały być obiektywne. a że u elda tym czuć to nic nie znaczy gorzej o innych. każdy oceni każdą gre inaczej. a w cda zazwyczaj fani dostają swoje ulubione gatunki dlatego tak recki wyglądają. jakby ktoś lubujący się w bezsensownych (:P) młućkach dostał przygodówke to myślisz że ocena była by jaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padawan brzmiał by lepiej ;).

A co do numerku (tak, ja tez go kupiłem), całkiem, całkiem. Ale do ideału pokroju "eRPGowego" numeru z Gothiciem 3 i Neverwinter Nights 2 w roli tematów numeru oraz wydania z Sudeki na coveku mu daleko :P. W zasadzie FPSy zawładnęły zawartością, a że ja za tym gatunkiem niezbyt przepadam, dlatego tak go oceniam, a nie inaczej ;). Ale jakby, to Smuggler powiedział - "Wszystkim nigdy nie dogodzisz" ;). Numer kupiłem głównie dlatego... no właśnie, dlatego, że nie ja go kupiłem, tylko moja mama w ramach prezentu pod poduchę (o rany, jak to dziecinnie z perspektywy czasu brzmi ;D). Na temat pełniaków - śreeedniawa. No, może na tego Hitmana się skuszę, choć to raczej nie moje klimaty. Ale z drugiej strony - czemu by nie poszerzyć horyzontów ;]. Działy - pierwsze jakie poczytałem, to tradycyjnie AR i NL. Ten gryps z facetem, który "skomplemetował" swoją dziewczynę w sposób tak... alternatywny po prostu położył mnie na łopatki :D. Teraz opowiadając to w szkole wyzywają mnie od szowinistów, ale co tam :P... Wypadało by jeszcze wspomnieć o uber gadzecie - czyli kalendarzo-mousepadzie. Niewątpliwie rzecz przydatna, powieszę to sobie jakoś na ścianie w formie kalendarza, bo póki co mam po czym myszkę targać (a mianowicie chodzi o podkładke z Gothica 3 :P).

Dobra, na temat najnowszej odsłony CDA zakończmy już rozważania, "pofilozujmy" sobie teraz tak ogólniej (i z deka krócej) ;D...

Moje podejście do CDA jest takie, hmm, jakby to najlepiej wyrazić... po środku, z pozycji umiarkowanego fana o :P. Kupuję pismo, średnio raz na pół roku. Czasem, po to, żeby sobie po prostu poczytać (trochę to absurdalnie brzmi, no bo przecież po to się gaze... pardon czasopisma kupuję ;P), czasem wypatrzę sobie jakiegoś fajnego pełniaka i wtedy to przeważa szalę "zmarnowania" tych 15 złociszy :P. Może się to wydać paradoksalne, ale bywa tak, że z recenzji, newsów itp. co dotyczy gier nic nie czytam, a skupiam się tylko na tych nielicznych odrębnych od tematyki właściwej kącikach ;D... Co by tu jeszcze... A nico, to tyle na tę chwilę ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 21:22, pizmak666 napisał:

czy ja wiem, oceny w cda nigdy nie miały być obiektywne. a że u elda tym czuć to nic nie znaczy
gorzej o innych. każdy oceni każdą gre inaczej. a w cda zazwyczaj fani dostają swoje ulubione
gatunki dlatego tak recki wyglądają. jakby ktoś lubujący się w bezsensownych (:P) młućkach
dostał przygodówke to myślisz że ocena była by jaka

recenzja nigdy nie będzie obiektywna, ale powinna być neutralna, zwłaszcza jeśli pisze ją profesjonalny dziennikarz. najbardziej mnie bulwersuje - pisałem już o tym kiedyś - fakt, ze nie docenili niektórych wybitnych gier - baldurs gate, torment (akurat siedzę głównie w erpegach),a takiemu dungeon siege,też grze erpegopodobnej potrafili dać 10.
poza tym zawsze mnie dziwi, że recenzent dość poważnie "zjeżdża" daną grę, a potem daje jej wysoką ocenę. w ostatnim numerze patrz - hellgate:london,gra nieudana, każdy kto zagrał wie o tym, a mimo to brakuje jej do ideału tylko 25% (dostała 7+). jakieś nieporozumienie. chyba zacznę wierzyć w układ z producentami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do recki H:L się zgodzę, że 7+ to zdecydowanie za dużo, szczególnie po tym co się wcześniej przeczytało. mi tam nie przeszkadza, że komuś się gra średnio podoba i nieco gorzej/ lepiej ją ocenia. ale jeśli z txt inaczej wynika to już bez sensu. ja zawsze traktuję to jako opinie czyjąś na temat gry i sam txt oceniam z pkt widzenia recenzenta i konwertuje na mój ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 21:45, pizmak666 napisał:

co do recki H:L się zgodzę, że 7+ to zdecydowanie za dużo, szczególnie po tym co się wcześniej
przeczytało. mi tam nie przeszkadza, że komuś się gra średnio podoba i nieco gorzej/ lepiej
ją ocenia. ale jeśli z txt inaczej wynika to już bez sensu. ja zawsze traktuję to jako opinie
czyjąś na temat gry i sam txt oceniam z pkt widzenia recenzenta i konwertuje na mój ; )

to jest tak jak recenzja płyty jazzowej. jeśli muzycy zagrali bez polotu i wyobraźni, to gdy ktoś będzie piał nad tym z zachwytu ,budzi podejrzenie. także odnośnie jego kompetencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 21:45, pizmak666 napisał:

co do recki H:L się zgodzę, że 7+ to zdecydowanie za dużo, szczególnie po tym co się wcześniej
przeczytało. mi tam nie przeszkadza, że komuś się gra średnio podoba i nieco gorzej/ lepiej
ją ocenia. ale jeśli z txt inaczej wynika to już bez sensu. ja zawsze traktuję to jako opinie
czyjąś na temat gry i sam txt oceniam z pkt widzenia recenzenta i konwertuje na mój ; )


O co Ci chodzi?? "Konwertuję na mój". Nie sugerujesz się recenzjami w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 19:41, hans olo napisał:

> > Kup sobie pioneera i lej na LG - o to chodzi.
> ja też mam olać liteona i kupić pioneera ? Może jeszcze mam sobie na okno nakleić naklejkę

> z nim... ?
Rozumiem, że 100 zł piechtą po ulicy nie chodzi, ale właśnie te 100 zł już sami prz******cie
każdy z osobna :P kupując "prawie DVDRW".

Yhy, już idę kupić sobie Pioneera... Dla mnie jesteś albo prowokator albo fanboy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 13:46, LUIGI93 napisał:

O co Ci chodzi?? "Konwertuję na mój". Nie sugerujesz się recenzjami w ogóle?


sugeruje sie jak najbardziej, ale wtedy gdy poglądy recenzenta są podobne co do danego gatunku. bo jęsli na przykład wiem, że ktoś jest fanem ogromnym FPS''ów, a ja nie (znaczy lubię pograć ale bez przesady) to wiem, że jeśli recenzent twierdzi iż gra jest boska i wspaniała to i mi się spodoba. natomiast gdy pisze o grze jako takiej, że można pograć, bo dobra jest, to najprawdopodobniej po zagraniu w nią 5 minut mi się przestanie podobać. już to sprawdziłem, tak jest zawsze w moim przypadku. więc jeśli ktoś pisze, że jakiś tam RPG jest dobry, że się fanom na pewno spodoba, ale piszący się do niego nie przekonał, to wiem że mi jako wielkiemu fanowi RPG''ów spodoba na pewno. to miałem mniej więcej na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 14:03, pizmak666 napisał:

sugeruje sie jak najbardziej, ale wtedy gdy poglądy recenzenta są podobne co do danego gatunku.
bo jęsli na przykład wiem, że ktoś jest fanem ogromnym FPS''ów, a ja nie (znaczy lubię pograć
ale bez przesady) to wiem, że jeśli recenzent twierdzi iż gra jest boska i wspaniała to i mi
się spodoba. natomiast gdy pisze o grze jako takiej, że można pograć, bo dobra jest, to najprawdopodobniej
po zagraniu w nią 5 minut mi się przestanie podobać. już to sprawdziłem, tak jest zawsze w
moim przypadku. więc jeśli ktoś pisze, że jakiś tam RPG jest dobry, że się fanom na pewno spodoba,
ale piszący się do niego nie przekonał, to wiem że mi jako wielkiemu fanowi RPG''ów spodoba
na pewno. to miałem mniej więcej na myśli.


No to spoko.
Ja się zbytnio recenzją nie przejmuję tzn. co jest dobrze a co nie trybi.
Raczej mnie obchodzi renoma i wrażenia z gry... Raczej nigdy nie kupuję jej od razu, wyjątkiem wiedźmin :)
Ale mnie na przykład nie obchodziłoby, że recenzent napisał o MGS4 albo o WarCrafcie 4, że to gra do kitu jest, tylko bym ją kupił po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 13:52, Geek with AS napisał:

Yhy, już idę kupić sobie Pioneera... Dla mnie jesteś albo prowokator albo fanboy

Fanboy? Nie. JEśli LG byłoby tak dobre jak Pioneer, to nie miałbym nic przeciwko. Tymczasem jak jest każdy widzi. Ja jeszcze nie słyszałem o kimkolwiek narzekającym na Pionki. Zamiast kupić Witchera, czy wiecej RAM do Witchera, można kupić dobry napęd, który będzie działał bezawaryjnie dekadę i więcej, lub do momentu gdy zdecydujesz sie na coś nowej generacji (wtedy też lepiej wybrać pionka). Nagra wszystko, odczyta wszystko, płytki będą trwałe, nie padnie po nagraniu 100 płyt, ani nawet 5000 jeśli masz takie potrzeby.
Niech low speed będzie z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 14:11, hans olo napisał:

Fanboy? Nie. JEśli LG byłoby tak dobre jak Pioneer, to nie miałbym nic przeciwko. Tymczasem
jak jest każdy widzi.

Miałem do tej pory dwa napędy LG, z jednego korzystam obecnie i złego słowa nie mogę powiedzieć. Więc nie generalizuj, bardzo proszę :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 14:09, LUIGI93 napisał:

No to spoko.
Ja się zbytnio recenzją nie przejmuję tzn. co jest dobrze a co nie trybi.
Raczej mnie obchodzi renoma i wrażenia z gry... Raczej nigdy nie kupuję jej od razu, wyjątkiem
wiedźmin :)
Ale mnie na przykład nie obchodziłoby, że recenzent napisał o MGS4 albo o WarCrafcie 4, że
to gra do kitu jest, tylko bym ją kupił po prostu.


no więc właśnie. będąc fanem gatunku/gry interesują nas jeno fakty a nie wrażenia z gry recenzenta. i ocena wtedy rośnie nam w oczach. ocena zawsze będzie subiektywną oceną piszącego i nigdy w recenzji nie uda się ominąć osobistych odczuć płynących z gry (a szczególnie w CDA :P). tak więc zawsze czytam sobie recenzje w CDA, ale przy okazji po necie sprawdzam co tej grze wiadomo. i co z tego że gdzieś na GS czy IGN prostreet ma niską ocene jak ja go po prostu kupie i tyle. swoją drogą jego ocena w CDA bardzo mi się podoba ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 18:53, Piciambeer napisał:

> ...od Mikołaja dostałem :)
A ja w wigilię urodzin ^^ 4 grudnia, a piątego 15 wiosen migło xD

Jakie sa gierki w tym CD-Action???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 20:01, wybrany4567 napisał:

> > ...od Mikołaja dostałem :)
> A ja w wigilię urodzin ^^ 4 grudnia, a piątego 15 wiosen migło xD
Jakie sa gierki w tym CD-Action???????

www.cdaction.pl

A żebyś się nie zmęczył: Hitman Kontrakty, Panzer Elite Action, Nocna Straż, Pierwsza Wojna Światowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 20:03, KrzychoCJ napisał:

> > > ...od Mikołaja dostałem :)
> > A ja w wigilię urodzin ^^ 4 grudnia, a piątego 15 wiosen migło xD
> Jakie sa gierki w tym CD-Action???????
www.cdaction.pl

A żebyś się nie zmęczył: Hitman Kontrakty, Panzer Elite Action, Nocna Straż, Pierwsza Wojna
Światowa.

DZiekuje jestes tak wspanialomyslny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się