kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2008 o 20:08, Mac Cry napisał:

Ach, głupiś :P To po prostu nietypowy rodzaj gier, który nie musi się każdemu podobac.
Jeśli chcę pogłówkowac to gram w jakąś przygodówkę, a nie w strategie, których nie trawię.
Kiedyś też nie lubiałem przygodówek, ale gdy zagrałem w Syberię od razu zmieniłem zdanie.


Kiedyś były dużo popularniejsze, a ja pamiętam jak namiętnie grałem w Prisoner of Ice czy Alone in the Dark 3 (dla mnie to "horrorzasta przygodówka", nie survival horror żaden), grałem również w np. Najdłuższą podróż, też dobra przygodówka. Generalnie to już nie pamiętam, w co z tego gatunku grałem, ale nie sądzę, żeby było tego wiele. O, Neverhood! To jest klasyka! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 17:53, pizmak666 napisał:

Ej, a to dziś który jest...?
patrzę w CDA, tam jest, że trzynastego, to dziś cholera... więc co jest, że nie ma ;>


Kolega żyje w innej strefie czasowej ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przygodowek zupelnie nie trawie. Owszem kilka gier z tego gatunku przedzedlem jak Ksiaze i Tchorz, Hopkins FBI (swoja droga jakby te gre dali na coverku to bym z przyjemnoscia zagral, bo to jedna z niewielu przygodowek, ktora nawet mi sie podobala). Ale ogolnie nie lubie tego garunku. A dlaczego? Mam dajmy na to jakas jaskinie, zeby do niej wejsc trzeba w jakis sposob usunac deski, ktore przejscie blokuja. Te deski sa przymocowane na 4 srobki (a pomiedzy nimi spory odstep, dzieki ktoremu daloby sie spokojnie do tej jaskini wejsc...). W plecaku mam srubokret, solidna metalowa rure oraz pile. Na poczatek biore pile, pojawia sie komentarz, ze nie tego przedmiotu nie mozna uzyc na deskach. Biore wiec srubokret. Tego przedmiotu nie mozna uzyc na deskach. Glowkuje wiec dalej... wczesniej bylem w bazie wojskowej tam chyba dynamit zapomnialem wziac. Gdy juz mam probuje go uzyc na tych deskach. Tego przedmiotu nie mozna... no zesz... myslmy dalej. Sprobojmy uzyc solidnej rury... Tego przedmiotu... No zesz co jest? W koncu wpadniesz na to, ze trzeba uzyc lomu, ktory jest w posiadaniu opryszkow, a zeby tego dokonac trzeba najpierw zdobyc srodki nasenne, ktore sa schowane w szafce na klucz, ktory z kolei jest w posiadaniu dziadka. Owszem odda go jesli mu sie przyniesie... i tak dalej. Wole pomyslec nad nowa taktyka w WarCraft III. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 20:22, Skywalker560 napisał:

O, Neverhood!
To jest klasyka! :D


powiem szczerze ze to jedyna przygodowka ktora pokochalem! pomimo swojego wieku nie odstrasza grafika a humorem powala. Genialna gra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 20:18, Zauri napisał:

> Masz rację, tam to trzeba byc bystrzakiem ;] A granie z tobą to prawdziwy hard core
:P

ekhm! mam racje! bo nie mozna biec na rambo (sie wtedy szybko zginie jak sie gra z dobrymi
graczami) w tej grze najwazniejsze jest sluchanie! ale takze taktyka!! (bez urazy, ale
watpie abys gral w css klanowo, to calkiem inny rodzaj gry niz na FFA :P) dlaczego hardcore
? i co z tego ze jestem uwazany za najlepszego gracza CSS na tym forum ? he ? co z tego
ze grajac na mapce de_aztec zatuklem ciebie i Carla92 jednym granatem ? he ? zapisz sie
kolego do ESL, do ligi 1 vs 1, wyzwij kogos i dopiero zobacysz co to jest hardcore! koniec!

Oj, co tak zaraz się unosisz? Dla mnie jesteś hardcorowiec (ty grasz 2 lata, a ja nie spełna rok
i do tego z częstymi przerwami). Wiem, że są lepsi od Ciebie, ale w porównaniu ze mną i Carlem
jesteś wymiatacz ;] Do tego de_aztec to moja najgorsza mapka. No i oczywiście nie gram w
klanie tylko od czasu do czasu ze znajomymi. A ze sposobem grania, to się zgadzam z tobą
w 100 %, czyli nadsłuchiwac i rzucac wszystkich flashem ;] Na rambo można grac jedynie
z prawdziwimy noobami (np. stworzenia z mojej klasy, których zabijam zanim broń kupią i
nie chcą ze mną grac :P). I nie będę nikogo wyzywał 1 vs 1. Nie jestem samobójcą xD

Trochę ot się zrobił ;] Co do CDA, to znów będę musiał żebrac kasę nie niego. Co to
pismo ze mnie robi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 20:40, Zauri napisał:

powiem szczerze ze to jedyna przygodowka ktora pokochalem! pomimo swojego wieku nie odstrasza
grafika a humorem powala. Genialna gra :D


No, chociaż tyle... :P Sympatyczny był również polski Teenagent, zagrałbym sobie w niego kolejny raz, gdzieś mam chyba jeszcze płytkę z CDA ;). Solucję również ;). Pamiętam, że utknąłem w połowie trzeciego rozdziału, z tego co pamiętam to zapomniałem jakiegoś przedmiotu, ale ogólne wrażenie było bardzo pozytywne, szkoda tylko że nie mogłem włączyć dźwięku ;). Scenka z murem w obozie treningowym swego czasu mnie powaliła ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 20:41, Mac Cry napisał:

Trochę ot się zrobił ;] Co do CDA, to znów będę musiał żebrac kasę nie niego. Co to
pismo ze mnie robi :P


tez tak mam, niby nigdy nie mam mamony pzry sobie, ale na cda zawsze cos sie znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wolę i tak przygodówki niż takiego WarCrafta ;] Są gusta i guściki. Fakt, takie zagadki czasami wkurzają, ale dla mnie jest najważniejsza fabuła. Musi byc tajemniczo i mroczno (Still Life), pięknie i bajkowo (Syberia), śmiesznie i zabawnie (Sam & Max). Przy takich grach mogę godziami siedziec, a przy RTSie wysiadam po kilku minatach, bo nie mam cierpliwości do takich gier. Są wyjątki, ale baardzo nieliczne. Z grami (a raczej ich gatunkami) jest jak z kobietam, wszystkie są piękne (fajne, ciekawe, grywalne), ale nie wszystkie są w moim (kogokolwiek) guście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie przygodówka to granie z solucja bo nigdy jakoś nie umiałem sie domyślic że da się upic małpe za pomoca małego pieska :D wracając do tematu do wiadomo jutro kozacki numer się zapowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze grałem z solucją, takiego Prisoner of Ice przechodziłem kilka razy dziennie (nie wiem, co mnie tak wciągnęło w tej grze ;)). Teraz już w zasadzie w przygodówki nie gram, ale jak mówiłem, sięgnę koniecznie po kilka klasyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam juz nowy numer CDA. :) Nie zdazylem jeszcze poczytac, ale jest jedna rzecz ktora mi sie nie podoba. W numerze urodzinowym pelniakiem numeru był Deus Ex 2 i okladka na pudelko plyty byla z motywem z tej gry. W poprzednim numerze pelniakiem numeru byl RunAway 2 i okladka na pudelko plyty byla z motywem z tej gry. I fajnie. W najnowszym numerze pelniakiem numeru jest Armies of Exigo i okladka na plyte jest z motywem... z dema gry Euro 2008. :( Nie mozna zrobic tak, zeby w kolejnych numerach na okladce plyty byl motyw z najwazniejszej pelnej wersji z danego numeru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 07:54, Evil Khan napisał:

Czy są w CDA jakieś zapowiedzi nowych gier w seriach wydawniczych ?


Zalezy jakie serie wydawnicze masz na mysli. Jesli premierowe to caly dzial zapowiedzi i recenzji jest. :) Ale rozumiem o co chodzi - sa reklamy roznych serii, ale nie zawazylem, zeby byly zapowiedzi jakis gier w tanich seriach, ktore do tej pory nie zostaly zapowiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tekst czytelnika w nowym CDA. Pisał on, że jeżeli w soldacie ma ktoś w nicku ma "PL" lub "Polak" to oznacza, że się chwali swoją Polskością. To, że ktoś ma "PL" to nie oznacz, że się chwali i że dodatkowo przynosi wstyd Polakom jak słabo gra. To, że ktoś słabo gra to nie jego wina i żadnego wstydu nie przynosi. Recka GTA4 jest najlepsza jaką czytałem, dużo wiadomości w niej zamieścił. Ocena 10, minusów nie wymieniono mimo iż pisał, że są. Jak wyjdzie na PC to kupię tą gierkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 06:53, Wojman napisał:

A ja mam juz nowy numer CDA. :) Nie zdazylem jeszcze poczytac, ale jest jedna rzecz ktora
mi sie nie podoba. W numerze urodzinowym pelniakiem numeru był Deus Ex 2 i okladka na
pudelko plyty byla z motywem z tej gry. W poprzednim numerze pelniakiem numeru byl RunAway
2 i okladka na pudelko plyty byla z motywem z tej gry. I fajnie. W najnowszym numerze
pelniakiem numeru jest Armies of Exigo i okladka na plyte jest z motywem... z dema gry
Euro 2008. :( Nie mozna zrobic tak, zeby w kolejnych numerach na okladce plyty byl motyw
z najwazniejszej pelnej wersji z danego numeru?


Mozna, ale z okazji nadciagajacego Euro... sami rozumiecie. Na okladke wrzucamy cos, co naszym zdaniem jest atrakcyjne, zwykle zreszta staramy sie raczej dema niz pelniaki eksponowac na okladce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, miałem sobie dac spokój z CDA, bo miałem zbierać kase na co innego, ale dzisiejszy numer tak mnie korcił, że musiałem go kupić ;] I chyba po czteromiesięcznej przerwie, zacznę znowu regularnie chodzić do kiosku po CD Action ;] Alien Shooter 2 rulez :D

Smugg >
Jeśli możesz, powiedz Hutowi że jego nowa płyta jest super ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Majowym numerze CDA będzie Trackmania Nations Forever, tylko, że tą grę można pobrać za darmo ze strony www.steampowered.com

Nie moglibyście dać Mafii 1 ?? :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 09:38, smuggler napisał:

> /.../. Na okladke wrzucamy cos,
co naszym zdaniem jest atrakcyjne, zwykle zreszta staramy sie raczej dema niz pelniaki
eksponowac na okladce.

No, pięknie, ale... ale do mojego kiosku ten numer nie dotarł. Podobno to wpadka na skalę krajową. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się