Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Oczywiście, że CDP jest najlepsze, bo:
- cena
- dożywotnia gwarancja
- świetne tytuły
- rzetelne tłumaczenie
- wirtualna kasa
- gram.pl

Cenega do bani, kupiłem tylko Far Cry''a i polonizacja jest ŻAŁOSNA...
Gier z CDP mam o wiele więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 13:50, Vytrix napisał:

Oczywiście, że CDP jest najlepsze, bo:
- cena
- dożywotnia gwarancja
- świetne tytuły
- rzetelne tłumaczenie
- wirtualna kasa
- gram.pl

Cenega do bani, kupiłem tylko Far Cry''a i polonizacja jest ŻAŁOSNA...
Gier z CDP mam o wiele więcej...


No powiedzmy:
- wirtualna kasa jest zaledwie wyrównanie cen z wirtusa i lepeij jej nie dawać za argument, bo szczerze mówiąc nie bardzo jest na co ją wydawać ;/
- tytułów ciekawych też już mniej

Cenowo to akurat Cenega wypada miejscami lepiej od CDprojektu. Np. do "selera" trafiają tytuły już po 1 -1,5 roku, niezależnie od sprzedaży. Natomiast jak np. Diablo 2 sprzedawało się za 100 zł to leżało za to 100 zł przez ile ....5 lat ??

Bardzo lubię CDP za oprawę, marketing itd. ale ostatnio trochę się obijają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 13:46, Arclight napisał:

Ale to była cena narzucona przez M$. Zresztą o DS2 nie będę się wypowiadał, bo nie grałem.


A LEM ma cenę narzuconą przez ATARI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 14:36, Seldon napisał:

No powiedzmy:
- wirtualna kasa jest zaledwie wyrównanie cen z wirtusa i lepeij jej nie dawać za argument,
bo szczerze mówiąc nie bardzo jest na co ją wydawać ;/


jasne, szkoda tylko ze gram.pl cenami wirtusia przebija w 9 przypadkach na 10. porównaj ceny np preorderów fable i homm5 na gram.pl i na wirtusiu.

FABLE - wirtus 84 + 12 zeta przesyłka
FABLE - gram.pl 79 + przesyłka gratis + bardziej rozbudowana edycja (opakowanie, karty)

HOMMV - wirtus 79 + 12 zeta przesyłka
HOMMV - gram.pl 79 + przesyłka gratis + dostawa przed premierą

porównaj sobie ceny dla wowa, gw, innych topowych lub nowych gier cdp i zobaczmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 14:50, D2T napisał:

jasne, szkoda tylko ze gram.pl cenami wirtusia przebija w 9 przypadkach na 10. porównaj ceny
np preorderów fable i homm5 na gram.pl i na wirtusiu.


No wiesz, trudno ,żeby w sklepie firmowym dystrybutora preordery były droższe , bo wtedy gdzie jest sens preorderów ??

Ja mówię o zwykłych, normalnych grach, takich jak w np. Empkiu się z półki zdejmuje,a te są niestety na gram.pl drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 14:50, D2T napisał:

jasne, szkoda tylko ze gram.pl cenami wirtusia przebija w 9 przypadkach na 10. porównaj ceny
np preorderów fable i homm5 na gram.pl i na wirtusiu.


Tyle tylko, że w Gram.pl są oczywiście same gry wydawane przez CDP, podczas gdy w Wirtusie mamy szeroki wybór (i nie tylko gry). Pod tym względem Wirtus wypada np. taniej od Timsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 14:50, D2T napisał:

porównaj sobie ceny dla wowa, gw, innych topowych lub nowych gier cdp i zobaczmy.


Po co mam porównywać ?? Na gram.pl są normalne "sugerowane" ceny dystrybutora, wystarczy ,że np. wejdę na wirtusa , czy inny sklep i tam jest "cena sugerowana" , "nasza cena".
Z nowych gier wystarczy zerknąć na np. F.E.A.R. , na wirtusie 15 zł taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 15:01, Seldon napisał:

No wiesz, trudno ,żeby w sklepie firmowym dystrybutora preordery były droższe , bo wtedy gdzie jest sens preorderów ??


oczywiście że powinny być droższe u dystrybutora! masz jakiekolwiek pojęcie o handlu?? dystrybutor nie powinien sprzedawać produktów ani grosz poniżej ceny sugerowanej. tak samo jego sklep. Jest to jak najbardziej łamanie zasad dot konkurencji, gdyż cd-p ustawia cenę sugerowaną innym sklepom a sam sprzedaje gre taniej... m.in. dlatego wymyślono wirtualne pieniądze. ukryta zniżka dla stałych klientów.

Dnia 10.02.2006 o 15:01, Seldon napisał:

Po co mam porównywać ?? Na gram.pl są normalne "sugerowane" ceny dystrybutora, wystarczy ,że
np. wejdę na wirtusa , czy inny sklep i tam jest "cena sugerowana" , "nasza cena".
Z nowych gier wystarczy zerknąć na np. F.E.A.R. , na wirtusie 15 zł taniej.


na gram.pl F.E.A.R. jest za 69 zeta dzieki wirtualnym pieniadzom. na wirtusiu kupisz za 84 i ani grosza taniej. I ty twierwdzisz ze wirtualne pieniadze to zaden plus? ja tu widze powazna kleske wirtusia, 15 zeta DROZEJ a nie taniej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 14:59, Czedwik napisał:

Tyle tylko, że w Gram.pl są oczywiście same gry wydawane przez CDP, podczas gdy w Wirtusie
mamy szeroki wybór (i nie tylko gry). Pod tym względem Wirtus wypada np. taniej od Timsoftu.


nie wiem co to ma do rzeczy. ja poruszam temat porównania cen wirtuś vs gram.pl. gram jest sklepem cd-projekty, chyba nikt o zdrowych zmyslach nie bedze oczekiwal ze zaczna sprzedawac gry konkurencji... tanio.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 14:36, Seldon napisał:

Cenowo to akurat Cenega wypada miejscami lepiej od CDprojektu. Np. do "selera" trafiają tytuły
już po 1 -1,5 roku, niezależnie od sprzedaży. Natomiast jak np. Diablo 2 sprzedawało się za
100 zł to leżało za to 100 zł przez ile ....5 lat ??


Podałeś troszkę zły przykład, to chba nie zależy tylko od dystrybutora za ile będzie sprzedawał gry. A Blizzard swoich tanio nie chce sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:09, D2T napisał:

oczywiście że powinny być droższe u dystrybutora! masz jakiekolwiek pojęcie o handlu?? dystrybutor
nie powinien sprzedawać produktów ani grosz poniżej ceny sugerowanej. tak samo jego sklep.


No popatrz ,a mi się zawsze wydawało ,że w sklepach firmowych jest taniej, bo nie ma prowizji dla pośrednika. Ilu to ciekawych rzeczy się człowiek może dowiedzieć.


Co do tematu, to to już dawno przestał być (bzdurny swoją drogą) temat "CDP vs Cenega" , tylko zrobił się ogólny temat o dystrybutorach i ich polityce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:17, Latniak napisał:

Podałeś troszkę zły przykład, to chba nie zależy tylko od dystrybutora za ile będzie sprzedawał
gry. A Blizzard swoich tanio nie chce sprzedawać.


Blizzard jako taki to raczej nie ma nic do gadania, bo ceny ustala Vivendi Universal Games ,a oni Diablo 2 sprzedają od dawna za 16$ (standartowo - Amazon),a jakby dobrze poszukał to i taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wirtus w porównaniu z gram.pl jest tani ? żałosne ! Za f.e.a.r.a zapłaciłem 82.80 razem z kosztem przesyłki (69,90 + koszt przesyłki )... a na Wirtusie jest 84 zł + koszt przesyłki ... za mało ? Lecimy dalej : Toca Race Driver 3 : Można ją kupić na gram.pl już za 59,99 zł + koszt przesyłki . Wirtus ? - 84 zł + koszt przesyłki... A ci co nie mają na gram.pl zarejestrowanej wczesniejszej wersji Toca płacą 69,99 zł + koszt przesyłki . Taniej niż na wirtusie ? TAK, razem z dostawą do domu naprawdę dużo oszczędzamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:12, D2T napisał:

nie wiem co to ma do rzeczy. ja poruszam temat porównania cen wirtuś vs gram.pl. gram jest
sklepem cd-projekty, chyba nikt o zdrowych zmyslach nie bedze oczekiwal ze zaczna sprzedawac
gry konkurencji... tanio.... :D

To zależy. Nie wiem czy pamiętasz skle Wirtualny, ale był to sklep związany z CDP i sprzedawał nie tylko gry od nich.

A tak swoją drogą: Jak sądzicie? Czy ten Nowy Wymiar Rozrywki (NWR), który zapowiada Cenega to będzie coś naprawdę dobrego i konkurencyjnego dla Gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu. Te matoły to chyba nie potrafią zrobić porządnego wydania gry. A, ich pożal sie boże, polonizacje? Haha. Tak spieprzyć gre to tylko oni potrafią. Boje sie o NWN2. Nie dali rady PoP''a porządnie zlokalizować, A tekstu tam było niewiele. Mam nadzieje że po prostu ją wydadzą i tyle. Jak myślicie spolonizują go? Ciekawe jak się bedzie nazywał, Nigdyzimne Noce? :] Makabra. Może ktoś podać jakieś gry które tłumaczył LEM? Nie wiem co o nich myśleć. Ten Superseler to pomysł cENEGI? Mam nadzieje że odpieprzą się od Two Thrones. Bo jak go zlokalizują to chyba se zamówie gdzieś zza granicy. Przepraszam za słownictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 13:50, Vytrix napisał:

Oczywiście, że CDP jest najlepsze, bo:

Dnia 10.02.2006 o 13:50, Vytrix napisał:

Cenega do bani, kupiłem tylko Far Cry''a i polonizacja jest ŻAŁOSNA...


Od dłuższego czasu przeglądam ten wątek. I ponieważ współpracuje zarówno z jedną jak i drugą firmą myślę, że coś niecoś o tych dwóch firmach wiem. Jestem redektorem jednego z serwisów internetowych o tematyce gier komputerowych.Na początek CD Projekt. Jeżeli chodzi o PR tej firmy to kontakt jest bardzo dobry. Co do gier - cóż ostatnio wydają mniej tytułów, ale za to z górnej półki. Niestety teraz u CDP każda nowa gra kosztuje od 99zł w zwyż. W tej chwili nie ma żadnej serii, w której wydawane by były nowe gry w niskich cenach. Jednak jeżeli chodzi o tytuły starsze - z tym nie ma problemu - dobre gry można kupić za 20 zł.. Co się zaś tyczy Cenegi muszę im przyznać, że od kilku miesięcy można zauważyć daleko idące zmiany. O ile na początku z Cenegą były różnej maści trudności, tak teraz współpraca układa się wzorowo. Na ich korzyść przemawia seria Rewolucja Cenowa, w której za 30 zł możemy kupić nowe, dobre gry. Gorzej jest u nich z grami starszymi - brakuje mi odpowiednika Noerj Ekstra Klasyki. Podsumowująć stwierdzam, że obiema jeżeli się chce można się dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDPROJEKT ma tańsze gry i lepiej spolszczone a cenega pare razy sie popisała np. far-cry pierwsze spolszczenie brrr... tragedia i oczywiście wydanie GTA SA ja z kolegą obiecywaliśmy se że kupimy orginał ale za 200zł podziękowaliśmy i czekaliśmy na normalną wersjie i sie nie doczekaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 21:49, Wojman napisał:

Od dłuższego czasu przeglądam ten wątek. I ponieważ współpracuje zarówno z jedną jak i drugą
firmą myślę, że coś niecoś o tych dwóch firmach wiem. (...) Jeżeli chodzi o PR tej firmy to kontakt jest bardzo
dobry. (...) O ile na początku z Cenegą były różnej maści trudności, tak teraz współpraca układa się wzorowo.


Nie bierz tego personalnie, ALE... Co mnie, klienta, obchodzi jak sobie obie firmy radzą na tle PRowym? I wiesz jaka jest świadomość marki takich rzeczy jak serie wydawnicze? Zerowa. Przeciętny koleś nie wie często czy GTA wyda firma X czy Y czy Z... jego kręci gra. Chcę zostać zbajerowany dobrą ceną i wysokiej jakości wydaniem oraz oczekuję wzorowej obsługi posprzedażowej. Koniec i kropka. A PR i wzorowość współpracy to po mnie spływa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 21:49, Wojman napisał:

Jednak jeżeli chodzi > o tytuły starsze - z tym nie ma problemu - dobre gry można kupić za 20 zł.


Tyle że w NXK nie ma od pół roku nic ciekawego, a za 20 zł , to ja np. kupuję Deus Ex: Invisible War. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować