Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2006 o 12:52, Kamil.i.Maciek napisał:

Ja tam osobiście jestem zadowolony z produktów firmy CDP są dobrze wykonane/spolszczone i prawde
mówiąc CDP ma same najlepsze smaczkie :). A Cenega Poland to chyba powinna się bardziej postarać
, żeby ich gry od +18 lat nietrafiły w tysiące rąk 11 latków , przez takie głupoty te naiwne
nastolatki robią rózne głópoty bo aa tam w GTA tak można zrobić itd.


Chyba będe złośliwy - nie wiesz przypadkiem czemu to w King Kongu w wersji na ps2; którego to CDP wydał; naklejka o lokalizacji była naklejona dokładnie na znaczku pegi ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 13:20, penny napisał:

o tak, sciaganie to jest bardzo dobre rozwiazanie - przedewszystkim nie ma potem problemow
z niemozliwoscia zrobienia kopii plyty. fakt pozostaje faktem, ze niestety u nas nic takiego
nie ma i pewnie predko nie bedzie. ja mam jedna taka gre - 18 wheels of steel: pedal to the
metal (ale fajnie dlugi tytul). ale to jest akurat produkt niszowy i u nas wogole byl bardzo
dlugo niedostepny.


Wiesz ściąganie to nie jest chyba najlepszy pomysł w dobie walki z piractwem. Jest sporo osób, które kupują oryginały tylko ze względu na atrakcyjną oprawę, bo gdyby miały ściągnąć , to część z nich by pewnie "pomyliła" źródła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 19:20, Seldon napisał:

Wiesz ściąganie to nie jest chyba najlepszy pomysł w dobie walki z piractwem. Jest sporo osób,
które kupują oryginały tylko ze względu na atrakcyjną oprawę, bo gdyby miały ściągnąć , to
część z nich by pewnie "pomyliła" źródła :P

:) no jesli tak stawiasz sprawe... faktycznie cos w tym jest. jednakze pamietaj, ze mimo wszystko mozliwosci kontroli zwyklych obywateli pod katem posiadania legalnego oprogramowania robia sie coraz wieksze. ostanio nawet nasz kochany rzad dostal na to jakies niemale srodki. nie mowie oczywiscie, ze do kazdego z nas przyjda smutni panowie w czarnych garniturach, ale mimo wszystko prawdopodobienstwo takiej wizyty staje sie coraz wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 19:12, Sh4k3- napisał:

Chyba będe złośliwy - nie wiesz przypadkiem czemu to w King Kongu w wersji na ps2; którego
to CDP wydał; naklejka o lokalizacji była naklejona dokładnie na znaczku pegi ? :>

Dobra dobra już mnie nie denerwójcie ;] dobrze przyznaje się przesadziłem , ale mimo to trzeba coś lepiej załatwić te abezpieczenia bo te małolaty to naprawdę głupie są :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O KURDE. Na stronie cenegi przeczytałem przerażające wieści dot gry The Two Thrones: "...dostępna będzie w profesjonalnej, polskiej wersji językowej z napisami i dialogami...". Słowo "profesjonalnej" jakoś mi tu głupio wygląda i nie moge skojażyć go z cenegą, ale mniejsza o to. Czyli zrobili dubbing? Chce wiedzieć zanim kupie(albo i nie). Jeżeli tak... Niech ich Bhaal broni. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm u nie zdecydowanie wygrywa cd projekt(szcze to tylko jego gry mam) idealne spolszczenie z super dialogami ogolnie wypasik robcie tak dalej cd projekt i jak trzeba to przedluzajcie date premiery bo robicie to "zajebiscie" i robcie tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CENEGA nigdy nie pobije CDPROJEKT''u, CDP jest super robi najlepsze lokalizacje i wogóle jest zajefajny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDPROJEKT robi super streszczenia a CENEGA często musi poprawiać sie przy filmikach z gier. Podsumowując
CDPROJEKT :10-/10
CENEGA :8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 21:51, Renchar napisał:

CDPROJEKT robi super streszczenia

A to skurczybyki! Będą mi streszczać grę? No to maja dzisiaj przechlapane.Do dlatego ten F.E.A.R taki krotki.Mowią że szybko się go przechodzi.Wszystkie pozostałe gry też krotkie.Co za szwindel...

P.S Chyba chodziło ci o spolszczenia ? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 21:12, VaRIaT napisał:

O KURDE. Na stronie cenegi przeczytałem przerażające wieści dot gry The Two Thrones: "...dostępna
będzie w profesjonalnej, polskiej wersji językowej z napisami i dialogami...". Słowo "profesjonalnej"
jakoś mi tu głupio wygląda i nie moge skojażyć go z cenegą, ale mniejsza o to. Czyli zrobili
dubbing? Chce wiedzieć zanim kupie(albo i nie). Jeżeli tak... Niech ich Bhaal broni. :P

Dzisiaj przyjechała do mnie przesyłeczka z TTT i niestety jest dubbing :( Głos prince''a to o ile się nie myle, (ze słuchu zgaduję) to głos tego aktora co gra policjanta w rodzinie zastępczej, nie ciekawie to brzmi, reszta głosów też nie podoba mi się. A miałem taką nadzieję że będzie można także grać w angielskiej wersji.
Na osłodę z grą dostałem soundtrack :)

PS. W angielską wersję nie grałem, powiedzcie czy tam gra się wywala podczas próby zapisu przy niektórych fontannach? 2 takie już znalazłem(które zawsze powodują natychmiastowe zamknięcie gry) i musiałem je omijać, a stan gry dopiero przy nastepnej udawało się zapisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 22:23, SLAY3R napisał:

o ile się nie myle, (ze słuchu zgaduję) to głos tego aktora co gra policjanta w rodzinie zastępczej,
nie ciekawie to brzmi, reszta głosów też nie podoba mi się. A miałem taką nadzieję że będzie


Słodki Jezu, Jarosław Boberek, posterunkowy podkłada głos księciunia? Muahahahah... Bueheheheh... przepraszam ale dostałem ataku niezaplanowanej histerii... Buouo... Slay... dziękuję Ci bardzo za info... będę naszą polonizację omijał szerokim łukiem, albo poczekam aż raczą w drugiej serii wydawniczej dać oryginalną ścieżkę dźwiękową. Ratunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo **&$%# %&$%^& i jeszcze $%%&*^. Depolonizatora do PoP-WW nie robie, sprzedam tego mojego na allegro i kupie se angielskiego na DVD. To samo bedzie z TTT. Za jakiś czas bedzie na allegro. Nieeeeee no. NIC nie kupie od cenegi. Mam znajomych za granicą to bede sprowadzał. Nie dam tym synom zarobić. TTT mam pirackiego. Gra jest wypas. Od soboty przeszedłem 2 razy i ide 3. Nie kupie tej chały spolonizowanej. Wracam do terminu "cENEGA".
Aha. W nie-polskiej wersji wszystkie fontanny działaja bezproblemowo. Te matoły gratis, jako swój znak rozpoznawczy dodali kilka błędów. Tak swoją drogą w WW też było ich sporo, a w angielskiej nie wystąpowały.
Ja sie potwornie boje o NWN2. Trzeba bedzie wygrać jakiś konkurs zagraniczy i ja wygrać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 13:11, VaRIaT napisał:

Ja sie potwornie boje o NWN2. Trzeba bedzie wygrać jakiś konkurs zagraniczy i ja wygrać.
:P

z tego co piszesz to pewnie sobie raczej skads "sciagniesz", skoro ttt masz z nielegalnego zrodla... ech szkoda gadac. chyba bedzie degrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 13:11, VaRIaT napisał:

Noo **&$%# %&$%^& i jeszcze $%%&*^. Depolonizatora do PoP-WW nie robie, sprzedam tego mojego
na allegro i kupie se angielskiego na DVD. To samo bedzie z TTT. Za jakiś czas bedzie na allegro.
Nieeeeee no. NIC nie kupie od cenegi. Mam znajomych za granicą to bede sprowadzał. Nie dam
tym synom zarobić. TTT mam pirackiego. Gra jest wypas. Od soboty przeszedłem 2 razy i ide 3.
Nie kupie tej chały spolonizowanej. Wracam do terminu "cENEGA".
Aha. W nie-polskiej wersji wszystkie fontanny działaja bezproblemowo. Te matoły gratis,
jako swój znak rozpoznawczy dodali kilka błędów. Tak swoją drogą w WW też było ich sporo, a
w angielskiej nie wystąpowały.
Ja sie potwornie boje o NWN2. Trzeba bedzie wygrać jakiś konkurs zagraniczy i ja wygrać.
:P


Kogo nazywasz "matołami"? Swobodne wyrażanie swoich opinii nie polega wcale na obrażaniu innych.
Zerknij też, proszę do regulaminu tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bedzie wygrać jakiś konkurs zagraniczy i ja wygrać.

A ja mówie Ci poternuj troche odmian rzeczownika i czasownika bo bez tego ani rusz
Ja wygram, Ty wygrasz ,On Ona Ono wygra , My wygramy, Wy wygracie ,Oni wygrają !
Po drugie primo do kogo ty piszesz ? niewiem tak jakoś dziko wyjechałeś , że i don''t understand you !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie myle, to Cenega po paru sporych wpadkach z tłumaczeniem dała do swoich gier opcję instalacji w obydwu wersjach językowych.
Poza tym toco się kryje pod skrótem TTT i o jakie fontanny chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 13:56, lampak napisał:

Jak się nie myle, to Cenega po paru sporych wpadkach z tłumaczeniem dała do swoich gier opcję
instalacji w obydwu wersjach językowych.
Poza tym toco się kryje pod skrótem TTT i o jakie fontanny chodzi?


Nie mam pojęcia x-) Jeżeli chodzi o tłumaczenie Cenegi to ja moge dać przykład w Gta Vice City jest taki tekst Mother F****R Go it hier czy jakoś tak , ale było to słynne słowo z gwiazdką to oni przetłumaczyli tak
Moi mili proszę was o opuszczenie tego miejsca zbrodni no normalnie śmiać mi się chciało i to nie pierwszy taki błąd :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to CDP wydaje mi się być bardziej przyjazny graczowi. Po pierwsze - Cenega NIE MA FORUM. Po drugie - nie ma tak ciekawego serwisu (nawet mi przez myśl nie przeszło, aby www.cenega.pl ustawić sobie jako stronę startową, jak to uczyniłem z gram.pl) i nie ma tylu konkursów (wystukał lampak na wygranym ZBoardzie ;)
CDP wydaje też dużo ciekawsze gry.
Jednak nie życzę Cenedze źle - konkurencja dobrze klientom robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 13:38, penny napisał:

> Ja sie potwornie boje o NWN2. Trzeba bedzie wygrać jakiś konkurs zagraniczy i ja wygrać.

> :P
z tego co piszesz to pewnie sobie raczej skads "sciagniesz", skoro ttt masz z nielegalnego
zrodla... ech szkoda gadac. chyba bedzie degrad.


Oooo nie. Nie lubie i nie pochwalam piractwa. I jeśli gra jest dobra to kupuje oryginał. A The Two Thrones JEST dobre. Przecie WW też na początku miałem pirata. Było kilka gier które na początku były pirat a później zakupione legalnie. Np NWN(+oba dodatki), BG i kilka innych. Heroes 5 to jedyna gra którą zamówiłem "w ciemno" (ona nie może nie być hitem). Tylko bede troche kombinował na allegro albo zza granicy ściągał, bo nie kupie polskiej wersji. I tyle. Nie będe więcej nic kupował z cenegi. Jeśli komuś zależy na jakości produktu też tak radze zrobić. Tak teraz sobie przypomniałem że wszystkie oryginały (coś koło 12) są z CDP. :]
Przepraszam, Soleila ale nie znalazłem innego określenia dla kogoś kto zabiera sie za coś czego nie potrafi porządnie zrobić a jeszcze popsuje. Nie ważne, nie będe już tak ich nazywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować