Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Mike - zadowalając fanów RPG i strategii odpychacie od siebie fanów akcji i wyścigów, czy przygodówek (ostatnio tylko Broken Sword). Pojawiło się małe światełko w tunelu jakim jest TDU i .S.T.A.L.K.E.R (i w sumie Dark Messiaha), ale to dopiero kropla w morzu bo Cenega w różnorodności Was rozkłada. Dużo strzelanek, sporo strategii, przygodówek, RPG i trochę samochodówek.

Musicie zrozumieć, że nie samymi RPG-ami człowiek żyje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 21:12, Markus89 napisał:


Musicie zrozumieć, że nie samymi RPG-ami człowiek żyje :P


To nie jest tak. Firma podpisuje z deweloperami umowę o dystrybucję, obecnie Cenega raczej nie odda im firm które specjalizują się w sportowych grach czy jakiś innych, a sami deweloperzy nie będą się przestawiać, no chyba że sami zdecydują. A i tak CDP ma różnorodne gry, owszem z większym naciskiem na rpg bo tutaj większość to hity ale wybór jednak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 21:16, Modest-Vermin napisał:

To nie jest tak. Firma podpisuje z deweloperami umowę o dystrybucję, obecnie Cenega raczej
nie odda im firm które specjalizują się w sportowych grach czy jakiś innych, a sami deweloperzy
nie będą się przestawiać, no chyba że sami zdecydują.


I niech tak pozostanie bo ja do dystrybucji gier przez Cenegę nie mam nic. Jest dobrze, a nawet bardzo - chciałem tylko pokazać różnice i naciski na rynek.

Btw: wracając do spraw pre-orderów - co prawda nie zamawiam w ten sposób, ale patrząc na ofety CDP i Cenegi to ta druga ma fajne bonusy jak np. słuchawki do R6: Vegas czy dżojstik do Battlestations Midway i z tego co wiem to faktycznie są pre-ordery ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 21:12, Markus89 napisał:

Musicie zrozumieć, że nie samymi RPG-ami człowiek żyje :P

Masz rację. Trzeba jeszcze choć trochę chleba i kilka kropli wody ;D
A na serio: (chyba) jedyna gra, jaka mnie ostatnio zainteresowała z oferty Cenegi to ANNO 1701. A CDP? Właściwie to cały czas mam ochotę zagrać w jakąś grę z ich planu wydawniczego. Obecnie szykuję się na Jade Empire :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 21:20, Magwisienka napisał:

Masz rację. Trzeba jeszcze choć trochę chleba i kilka kropli wody ;D
A na serio: (chyba) jedyna gra, jaka mnie ostatnio zainteresowała z oferty Cenegi to ANNO 1701.
A CDP? Właściwie to cały czas mam ochotę zagrać w jakąś grę z ich planu wydawniczego. Obecnie
szykuję się na Jade Empire :)

Ja też tak mam podobają mi sie gry wydawane przez CDP-oczywiście nie wszystkie:P. Większość mojej kolekcji to gry wydawane przez CDP, oczywiście mam też gry wydawane przez Cenege i LEM ale bardzo mało. A co do Cenegi to mają zróżnicowaną ofertę ale jakoś żadna ich granie lezy w moim guście, no może oprócz serii GTA i ANNO 1701:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie króluje EA Polska i Cenega. W tym rzecz, że ja w grach CDP nie gustuje, chociaż kilka gierek mam, a kilka kupiłem bo były na promocji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 21:34, syriusz.b napisał:

U mnie króluje EA Polska i Cenega.


sry za 2 posta. Małe sprostowanie: króluje na półce. Chodzi mi o to kogo gier mam najwięcej... Tak to dla mnie Cenega jest na 1 miejscu, później CDP jeśli chodzi o wydawców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 21:48, AQ22 napisał:

Cenega ma mniej hitów i gorszą stronkę www,ale nie jest o wiele gorsza od CDP.


Mniej hitów? kłócił bym się i to bardzo... Hitman (seria), Prince of Persia (s), Splinter Cell (s), Rainbow Six, Ghost Recon wymieniać dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 05:40, Kris_bla napisał:

> OK.
> Ja w każdym razie tak nie robię, a jeżeli uważałbym, że informacja jest przydatna to specjalnie

> bym wysłał zapytanie, czy mogę podzielić się tą informacją z szerszym gronem osób.

Mozna i tak, ale moim zdaniem nie trzeba :-) Coz... moze sie myle, wszak Errare Humanum Est,
czy jakos tak ;-)

BTW Dzis przeczytalem troche CDA i zacytuje cos ciekawego :-D
"Hut: No ladnie, ladnie... Ale z czyich polskich wydan bedziemy sie teraz nabijac skoro Cenega
wydaje takie cuda?!?" - to o wydaniu Mark of Chaos od Cenegi... Cisnie mi sie to na usta i
niestety sie nie powstrzymam... Ja wiem z czyich wydan ;-P Tak... Panowie i Panie... z wydan
CD-Projektu ;-P


No faktycznie było wypasione!!! Jakaś JEDNA karta kolekcjonerska??? Hm... Porównajmy to Jade Empire... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 21:51, syriusz.b napisał:

Mniej hitów? kłócił bym się i to bardzo... Hitman (seria), Prince of Persia (s), Splinter Cell
(s), Rainbow Six, Ghost Recon wymieniać dalej?


Ja wymienię:
Oblivion, Anno 1701, Commandos (seria), Dreamfall, Europa Universalis 3, GTR 2, Just Cause, Sid Meier''s Pirates!, Syberia, Warhammer: Mark of Chaos...

Niech jeszcze jeden mądrala napisze tylko, że Cenega nie ma hitów w swoim katalogu, a zabiję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boze, przecież to czy gra dla kogoś jest hitem zależy wyłącznie od gustu :/ Jak ktoś lubi inny typ rozrywki to nie będzie pisał poematów na temat jednego tytułu.

Z listy którą wymieniłeś żadna gra mi się nie spodobała i z pewnością nie nazwe ich hitami, co najwyżej grą dobrą moge JA uznać WH:MoC i Anno 1701.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że KAŻDA firma wydaje jakiś hit - bez względu na gatunek - takie gadanie, że CDP ma same hity jest puste jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Wszyscy musimy zrozumieć, że każdy gracz ma inne gusta co do gier. Każda z firm na ciekawe oferty :) To prawda, że CDP ma planie wydawniczym dużo gier jednego typu ale to nie oznacza, że innych gier też nie wydaje. Ja osobiście lubie strategie i RPG i obie firmy wydają cudeńka takie jak: Civilization czy też Gothic.
Ale Markus nie zaprzeczysz że CDP ma bardziej przystępną stronke główną i w sklepiku lepiej jest poukładane :]
Co do Cenegi to jestem zły na nich za to że nie dają znać do KGC - według pudełek powinien działać na 100% obrotach już od ponad pół roku. Nawet jak teraz testują to i tak jakieś info graczą się należy :) Na grach, które kupuje jest napisane, że można z różnych ofert korzystać a tak nie jest - nawet sądze że jest to sprzeczne z Unijnym prawem (że pisze się jedno a oferuje się co innego). Jak na razie nie kupiłem w sklepie Cenegi żadnej gry - bo czasami więcej czasu trace niż jazda do Empika :/ Może wszystko się zmieni jak wprowadzą swoje unowocześnienia - pożyjemy zobaczymy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo puste są dla mnie argumenty, że któraś firma ma gry lepsze. Ta kwestia zostanie zawsze zależna od gustu pojedynczej jednostki i nie powinna być uwzględniania w tym "pojedynku", powinniśmy mówić o jakości wydań, jakości polonizacji, jeśli takowe się pojawią, skuteczności kontaktu z odpowiednimi działami firm, pomocy technicznej i stosunku firmy do klienta. A jednak ostro co niektórzy skręcają w bok. Nie odnosi się to do ciebie, po prostu w końcu chciałem zwrócić uwage. Tym bardziej, że zbyt często pojawiają się teksty, że CDP jest lepsze, a Cenega może się schować. Ja bym ze spokojem przyjął to do wiadomości gdyby pojawiły się sensowne argumenty, nawet gdyby ktoś na odwrót stwierdził, że CDP jest do kitu a Cenega rox ale to jakoś uargumentował to już zostawiłbym to w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 20:28, Mike napisał:

Bedziemy pracowac na zaufanie i w tym temacie! Obiecuje! (bo przeciez zasada dostawy przed
premiera wcale kretynska nie jest:)
M.


Rozumiem, że w Waszej gestii jest obiecywać i dążyć do realizacji :], ale ze względów czysto technicznych nie wierzę, aby planowa dostawa preorderów była możliwa - chyba, że zaczniecie wysyłać gry jeszcze wcześniej.

Tak czy siak, ja tu jestem kiepskim materiałem na przykład. Jeszcze kilka lat temu przebierałbym nogami, żeby kurier przyjechał. Dziś, z różnych powodów, jest mi trochę obojętne czy zamówiona paczka przyjdzie 2 dni przed premierą czy z 5-dniowym opóźnieniem.
Mogę się tylko irytować na niekompetencję albo cicho solidaryzować się z autorami długaśnych postów, którzy opowiadają historie swojego zamówienia i przykre konsekwencje braku dotrzymania terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 22:30, Dark Demon napisał:

No faktycznie było wypasione!!! Jakaś JEDNA karta kolekcjonerska??? Hm... Porównajmy to Jade
Empire... :)


Bylo do kupienia w wersji oryginalnej, a to cenniejsze niz 30000zl i worek diamentow ;-P Czy "nawet" kretynskie dodatki nikomu do niczego nie potrzebne z wyzej wspomnianej Jade Empire ;-P BTW Az sie boje jakie tym razem beda "walki" z ta gra... Szkoda, ze wydaje ja CDP, bo moze bym kupil... a tak to lipa :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Cenega rox ale to jakoś uargumentował to już zostawiłbym to w spokoju.

Ja Ci mogę przedstawić argumenty, które w moich oczach stawiają CNG na pierwszym miejscu.
1. Szybka i miła pomoc techniczna. Wielu z graczy czeka kilka tygodni na odpowiedz cdp lub jej w ogóle nie dostaje.
2. Lepsze dodatki do pre-orderów.
3. Większy wybór gier z różnych gatunków i nie mów mi, że maja gorsze gry. Wiadomo ludzie mają różne gusta, ale nie mogą powiedzieć, że CNG ma złe gry.
5. Spolszczenie trzymające poziom.
6. 2 Językowe wersje.

A o CDP możesz przeczytać na moim blogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 07:28, Kris_bla napisał:

> No faktycznie było wypasione!!! Jakaś JEDNA karta kolekcjonerska??? Hm... Porównajmy to
Jade
> Empire... :)

Bylo do kupienia w wersji oryginalnej, a to cenniejsze niz 30000zl i worek diamentow ;-P Czy
"nawet" kretynskie dodatki nikomu do niczego nie potrzebne z wyzej wspomnianej Jade Empire
;-P BTW Az sie boje jakie tym razem beda "walki" z ta gra... Szkoda, ze wydaje ja CDP, bo moze
bym kupil... a tak to lipa :-/


Myślę, że trochę przesadzasz... Przed pojawieniem się gram.pl wiedziałeś tylko, że premiera zostanie przesunięta. Dopiero teraz - na forum czy w postaci newsów - dokładnie informują, co jest nie tak, dlaczego i przez kogo. Czy Cenega tak robi? Wydaje mi się, że nie... Weźmy np. NWN2. Gdyby ekipie nie zależało, to nie ukazałby się patch 1.03 PL. Wszyscy wiemy, że zawinił tutaj Obsidian. Ale największe baty zebrał nie kto inny, jak CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować