Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2007 o 21:08, vear napisał:

O, tajemniczy proszek. Historia Cenegowych edycji kolekcjonerskich nabiera kolorów.
Nie zainteresował mnie żaden z LEKów, ale po tym, co widziałem na zdjęciach, odniosłem wrażenie,
że płytki potraktowano raczej jako zło konieczne, niż jako "centrepiece" zestawu.

Ten "proszek" to ten skruszony (nie wiem co to może nath określi to dokładnie) pseudo-zamsz osiadł na płytkach z góry jak i zdołu - były całe czarne z tego syfu

Dnia 25.02.2007 o 21:08, vear napisał:

*modli się, by żadna interesująca go gra nie pojawiła się w jakiejkolwiek edycji kolekcjonerskiej,
by zaoszczędzić sporą kasę*

ja bym się pomodlił żeby tak nie robili tylko dali przynajmniej koperty na te CDki co do kasy to jak się kupi całego MYSTa oddzielnie to wychodzi na to samo a może nawet i taniej jak się dobrze poszuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 19:30, Paoro napisał:

> No skoro TY się lepiej znasz na sprawach firmowych CD Projektu od samych pracowników (i
informacji,
> które były publikowane), to nie mamy o czym rozmawiać.

Przecież my tylko dyskutujemy... wiadomo ze niekoniecznie CDP czy Cenega są na równi traktowane
z innymi zagranicznymi wydawcami (które mają zagranicą lepszą markę)... dlatego warunki na
jakich podpisują umowe nie koniecznie muszą być tak dobre jak własnie na zachdzie, prawda??
ale myśle ze z biegiem czasu sytuacja będzie ulegac zmianie, czas gra na korzyść tych wydawców,
są coraz bardziej znani i tym samym cenieni...

a co do twojej wypowiedzi - kazdy przecież moze napisać co mu sie nie podoba choć wiadomo ze
spełnienie jego próśb nie zawsze jest realne... ponarzekać mozna to jest sygnał ostrzegawczy
dla takiego wydawcy...

a i następnym razem przetocz wypowiedz na którą odpowiadasz, do czego sie ta twoja wypowiedz
odnosi, bo tak trzeba klikać, szukać, duuzo to nie kosztuje, a zawsze łatwiej zrozumieć taką
wypowiedz komuś kto dopiero co wszedł na forum i nie jest w temacie...



Oczywiście szanuję cudze zdanie - ba sam nie jestem ostatnio zadowolony z pracy CDP. Może zbyt agresywnie zabrzmiał mój post, nie o to mi chodziło. Po to obcina się posty do których piszemy odpowiedź, żeby nie powstawały takie tasiemce jak ten post. Bo i po co? Gdyby nie było linka, to co innego. A tak jedno, dwa kliknięcia jeszcze nikomu nie zaszkodziły... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 21:32, Dark Demon napisał:

Po to obcina się posty do których piszemy
odpowiedź, żeby nie powstawały takie tasiemce jak ten post. Bo i po co? Gdyby nie było linka,
to co innego. A tak jedno, dwa kliknięcia jeszcze nikomu nie zaszkodziły... :D


No nie chodziło mi znów o coś takiego... sam przed chwilą napisałes obcina się a nie wywala sie całą wypowiedz jak to było wtedy w twoim przypadku ;)

no ale dobra z mojej strony EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 20:51, deecom napisał:

> Syberia, tak pierwsza jak i druga, jest IMHO dobrą przygodówką, ale otoczoną zdecydowanie
> za dużym kultem. Dla mnie to gra, jak każda inna (fakt, jej druga część ma miodne zimowe
> lokalizacje, ale to za mało).

Dnia 25.02.2007 o 20:51, deecom napisał:

Jak dla mnie Syberia to denna i nudna gra - pewnie przez polonizację strasznie mnie te głosy
drażniły - chciało mi się na niej spać i strasznie prosta była nawet ten ruski kompas i to
urządzenko do polania drinków - dobra nieważne.


Jeśli o mnie chodzi to w przygodówki jakos często nie gram (choć moze to sie zmienić i to własnie za spawą m.in. Syberii 1 i 2), ale w Syberie udało mi się zagrać i przejść obie części.. nie wiem ale bardzo mi sie podobała... w każdym bądz razie odniosłem miłe wrażenie po przejściu obu Syberii... najbardziej podobały mi sie końcówki ;p no ale racja duuzo nie gram w przygodówki, bardziej w RTS, a w przygodówki na podobnym poziomie jak w pozostałe rodzaje gier... więc dobrze jeszcze mogę sie na tym nie znać... ;p ah dobra, chyba nie wypada kontytuować juz tego wątku w tym temacie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 12:29, PREDATOR X napisał:

CDP jest o niebo lepszy niż cenega. lepsze forum;) lepsze poradniki katalogi GRY (gothic) lepsze
polonizacje zapowiedzi, lepsze szata graficzna itp.

Kolega chyba zatracił obiektywizm, albo nie zadał sobie trudu przeczytania całego sążnistego wątku.

Ale co tam... Niepotrzebnie karmię trolla ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega- wydają więcej gier niż CDP. Chodzi mi tutaj o różnorodność. CDP ma bardzo dużą ofertę gier RPG i podobnych. Tak na marginesie jak grałem teraz w Broken Sword: The Sleeping Dragon rzucił mi się jeden błąd w oczy. Jak można napisać "zadziwiającyh" przez samo "h" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie tak czytając ostatni post tutaj zamieszczony to w moim Broken Sword: The Sleeping Dragon nie znalazłem ani jednej instrukcji ani w pudełku ani na płycie i nawet nie było nic po zainstalowaniu gry (żadnego PDFa) więc nie wiem co z tym Bronek Sword bo na oczy tego nie widziałem to chyba trochę niezbyt super że instrukcja nie została dodana do gry nawet w tym pdfie a mam pudełkową wersję gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem nowkę na allegro Broken Sword: Anioł Śmierci + The Sleeping Dragon. Wszędzie są drukowane instrukcje i poradniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby słodko nie było...
Dziś mam trochę narzekań dla Cenegii :P (a mówią, że tylko CDP krytykuję)

Cenega obecnie jest praktycznie bliska ideałowi w tańszych seriach (Przykręcona Cena, KK, czy premiery za 30zeta):
całe antologie, znane tytuły.
Także S$ jest serią w miarę udaną i tańszą od Platyny CDP, co prawda, na minus należy policzyć, ostatnią rezygnację z zawartości "drukowanej", jak z wydania premierowego (drzewka instrukcja).

Schody i to wielkie zaczynają sie wraz z Edycjami Kolekcjonerskimi, tu CDP jest obecnie nie do pobicia i jeszcze ta Złota Kolekcja.

Ostatnio miałem okazję nabyć Europę Universalis IIIPL EK - powiem takiej KASZANY to jak żyję w edycji KOLEKCJONERSKIEJ nie widziałem!!!!

Początkowo nie wiedziałem, czy przysłano mi edycję angielską, czy polską (którą tu akurat chciałem)... w miarę otwierania doznawałem coraz większych wątpliwości, czy w końcu to może polska wersja a nie angielską... Jeszcze trochę a pewno wymagałbym pilnej pomocy specjalistycznej, z racji uszczerbku na zdrowiu psychicznym...
Już nawet darowałem sobie rejestrację i instalację, bo zresztą i tak czasu nie mam teraz grać, ale też wolałem oszczędzić swoje nerwy, po tym, jak już kilka osób wspominało o problemach rejestracyjnych.

Przed Cenegą, w tym segmencie jeszcze pewno długa droga... do doskonałości.

W pozostałych dziedzinach są na równi bądź prowadzą przed CDP (pomijam ocenę obecności lub nie serwisu tematycznego; tylko wydania gier rozważam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już lepsze jest wydanie empikowe EK, czyli gra+duży całkiem gruby album historyczny o tytule bodaj "wojny napoleońskie... coś tam (a dzieje polskie bodaj). I to dodatkowo w cenie 129 a nie jak kolekcjonerskie "normalne" 149PL i 169EN(bodaj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 17:03, kris2005a napisał:

No CDPROJEKT się postarał w tym roku. Dużo fajnych gier i niska cena. Cenega może się schować.
Ja mam około 29 gier z CDPROJEKT. CENEGA ma tylko niektóre gry fajne (GTA: VICE CITY, MAX PAYNE)
i nic pozatym. CDPROJEKT WYSZEDŁ NA PROWADZENIE. Kto się ze mną zgodzi?

zgodzę się w 85% CD-Projekt ma świetne gry i niskie ceny(The Guild 2,Jade Empire C&C 3 no i w końcu Wiedźmin,który jeszcze sie nie ukazał ale będzie zapewne świetny) ale Cenega ma Splinter cella i Hitmana oraz przyzwoitą Kolekcję Klasyki(która jednak moim zdaniem przegrywa z eXtra Klasyka neXt CD-Projektu choć nieznacznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno wersja kolekcjonerska "EU III" PL jak i wersja kolekcjonerska "EU III" EN (wyd. Cenegi) są w cenie 149,90. A nie jak podałeś 169.

Zwracam uwagę że na Zachodzie "EU III " kosztuje 39,99 $ (39,99 €).

Mówisz „EU III” EK Cenegi to "kaszana" - widzisz to tylko twoja subiektywna opinia z która np. moja skromna osoba nie zgadza się. Wiedziałem co zamawiam i widziałem co dostanę – więc nie byłem niczym zdziwiony

PS
Wersja kolekcjonerska En. różni się od wersji kolekcjonerskiej PL ( obie wydania Cenegi) tym, że angielska instrukcja jest kolorowa no i gra po angielsku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 21:38, strajker napisał:

Mówisz „EU III” EK Cenegi to "kaszana" - widzisz to tylko twoja subiektywna opinia
z która np. moja skromna osoba nie zgadza się. Wiedziałem co zamawiam i widziałem co dostanę
– więc nie byłem niczym zdziwiony


Jasne ze jest to jego zdanie, twoje moze być inne... ale podobne jak PioMrex, inni (cos mi sie zdaje ze zdecydowana większość) też narzekają na wydanie EU3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 21:38, strajker napisał:

Zarówno wersja kolekcjonerska "EU III" PL jak i wersja kolekcjonerska "EU III" EN (wyd. Cenegi)
są w cenie 149,90. A nie jak podałeś 169.

Pisałem "bodaj" w nawiasie, pierwotnie taka miała być cena.

Dnia 28.02.2007 o 21:38, strajker napisał:

Zwracam uwagę że na Zachodzie "EU III " kosztuje 39,99 $ (39,99 €).

A co ja mam do ceny? Mi się zawartość zbyt uboga wydaje w porównaniu do wydań EK CDP.
Zwróciłem przy okazji uwagę na ceny, a bardziej chciałem podkreślić, że wydanie empikowe jest lepsze od EK PL (i dodatkowo jest tańsze).

Dnia 28.02.2007 o 21:38, strajker napisał:

Mówisz „EU III” EK Cenegi to "kaszana" - widzisz to tylko twoja subiektywna opinia
z która np. moja skromna osoba nie zgadza się. Wiedziałem co zamawiam i widziałem co dostanę
– więc nie byłem niczym zdziwiony

Nie tylko ja jestem zawiedziony wydaniem PL, już parę osób się na to uskarżało.
Widzisz ja kupując wydanie PL zakładam, że materiały w 100% będą PL a nie instrukcja PL a poradnik EN.
Osobiście angielski znam i mi to nie przeszkadza, jeżeli o to chodzi, ale zamawiając wydanie PL oczekuję materiały w języku PL i pudełko także w języku polskim opisane a nie po angielsku, gdyby nie płyta z logo PL i instrukcja po polsku to bym nie wiedział, że to polska edycja.
Domagam się konsekwentnego podejścia do wydań EK wersji polskich.

Dnia 28.02.2007 o 21:38, strajker napisał:

PS
Wersja kolekcjonerska En. różni się od wersji kolekcjonerskiej PL ( obie wydania Cenegi) tym,
że angielska instrukcja jest kolorowa no i gra po angielsku:)

I do tego jeszcze mówisz są w tej samej cenie... kolejny minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz są gusta i gusta.

Tobie czy twoim znajomym nie podoba się - mi i kilku moim znajomym z netu podoba się:)
Autentycznie mi się podoba wyd. kolekcjonerskie (PL i EN) od Cenegi:)

Co prawda zawsze można powiedzieć: moglibyście zrobić to lepiej lub pudełko przerobić na 100 % polskie ale to wszystko jest drugoplanowe wobec czegoś innego - faktu że wydano "EU III" w Polsce z miarę przyzwoitym tłumaczeniem.

To co mnie razi to nie wina Cenegi - np. konieczność przerobienia mapy, nie rozumiem np. skąd Anderson ma pomysł umiejscowienia Galicji w centrum Polski i jako żywo za czasów I Rzplity nie funkcjonowała taka nazwa - była Małopolska Zachodnia (Kraków) i Małopolska Wschodnia (Lwów) etc.
Ale to już zupełnie inna sprawa... :)

Mogła być "EU III" (co wiele razy podkreślałem m.in., tu na forum "natowi") tańsza ale to zupełnie inna para kaloszy - przynajmniej wersja standard PL powinna być tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 22:24, strajker napisał:

Co prawda zawsze można powiedzieć: moglibyście zrobić to lepiej lub pudełko przerobić na 100
% polskie ale to wszystko jest drugoplanowe wobec czegoś innego - faktu że wydano "EU III"
w Polsce z miarę przyzwoitym tłumaczeniem.

Ogólnie zawartość umywa się przy konfrontacji ze standardami CDP.
Mnie satysfakcjonowałoby gdyby EK PL była taka, jak ta empikowa z tą dużą knigą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe - a propos tej książki w wersji "empikowej" - w zapowiedział "empikowych" było podane, że dodadzą książkę: "Wojny kozackie" (co mi osobiście odpowiadałoby bo lubię tematykę kresową etc.) a tu później okazało się, że coś nie trak z "hajdamakami" wyszło i "Empik" dał książkę ''Napoleon a sprawa Polska" - czy coś w tym temacie:((

Sorry ale ja tego korsykańskiego uzurpatora i mordercy nie trawię:P
W dodatku wysłał polskich żołnierzy na San Domingo (zupełnie jak w dzisiejszych czasach Kwas i Kaczory wysłali polski żołnierz do Iraku i Afganistanu by walczyli w brudnych wojnach:P

Nara

PS
Konfrontacja CDP i Cenegi? Jaka konfrontacja? Jest owszem walka o klienta ale każdy z nich popełnia błędy i ma dobre chwile - mi panowie z CDP zrobili wielką frajdę wydając m.in. "M II TW", "NWN II" i "Gothica 3" (wydania które mi się podobają) a Cenega wydając ostatnio: "EU III" i "Civ IV" z dodatkiem (wydania które mi się podobają).
dziękuję im za dobrą robotę - i mam nadzieję, że następne produkty będą jeszcze lepsze i że nie zbankrutuje przez nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować