Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Jeśli już porównywacie CD-Project do Cenegi,to ja mam jedno pytanko,mianowicie która z firm kurierskich Masterlink{CD-Project] czy GlS[Cenega] jest szybsza?Tzn. przysyła przesyłki zgodnie z wyznaczonym terminem?Zawsze nurtowało mnie to pytanie bo jeszcze nigdy nic przez Cenege nie zamówiłem.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 14:55, rafekx 12 napisał:

Jeśli już porównywacie CD-Project do Cenegi,to ja mam jedno pytanko,mianowicie która
z firm kurierskich Masterlink{CD-Project] czy GlS[Cenega] jest szybsza?


Obie są równie beznadziejne. Stojąc przed wyborem wroga znanego i nowego, wybrałbym tego pierwszego - czyli Pocztę Polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm - a ja się zastanawiam czy "CD Projekt" nie mógłby wykupić prawa wydawnicze do "Baldur''s Gate" i wydać... trójwymiarowego Baldura (nowe i stare opowieści) na PC?

Fani Baldura by was ozłocili drodzy Państwo z CDP:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 01:33, strajker napisał:

Hmm - a ja się zastanawiam czy "CD Projekt" nie mógłby wykupić prawa wydawnicze do
"Baldur''s Gate"
i wydać... trójwymiarowego Baldura (nowe i stare opowieści) na
PC?

Fani Baldura by was ozłocili drodzy Państwo z CDP:)))

mieli zrobić bg 3 zamiast wiedzmina, ale było to zbyt ryzykowne z powodu problemu interplay''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 01:33, strajker napisał:

Hmm - a ja się zastanawiam czy "CD Projekt" nie mógłby wykupić prawa wydawnicze do
"Baldur''s Gate"
i wydać... trójwymiarowego Baldura (nowe i stare opowieści) na
PC?

Fani Baldura by was ozłocili drodzy Państwo z CDP:)))


Baldur w 3D? Ble... Nie psujmy marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 19:54, Taschon napisał:

Baldur w 3D? Ble... Nie psujmy marki.


?

Naprawdę nie miałbyś ochoty na Sagę Baldura zrobiona a la "Neverwinter Nights", "Wiedźmin" czy nawet "Gothic’a 3"?:)

Wyobrażasz sobie te lochy, knieje Baldura w takiej formie - to istny miód?
Przedsmak tego daje konsolowa wersja "Baldura" (PS 2) - mi się bardzo podobały obie części - choć były mało (a mówiąć dokładnie nic) związane z... "Baldurem" jaki znam i jaki powinien być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 20:00, strajker napisał:

Naprawdę nie miałbyś ochoty na Sagę Baldura zrobiona a la "Neverwinter Nights", "Wiedźmin"
czy nawet "Gothic’a 3"?:)


Ja osobiście nie. Wkurza mnie upychanie wszystkiego na siłe do 3D. W ten sposób pogrzebano kupę przygodówek. (na szczęście tu programiści powoli wracają do 2D). I zdecydowanie nie wyobrażam sobie takiego klasyka jak Baldur''s Gate w 3D. Niech poprawią efekty czarów, wyglądy i postaci, ale, na litość boską, nie przenoście Baldura w 3 wymiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 20:00, strajker napisał:

Naprawdę nie miałbyś ochoty na Sagę Baldura zrobiona a la "Neverwinter Nights", "Wiedźmin"
czy nawet "Gothic’a 3"?:)

Nie. Lubię takie gry, ale nie chciałbym Baldura w tej konwencji. To legenda, 2D to jej integralna część i odkopanie BG i zrobienie jej w sposób nextgenowy ujęłoby sporo Sadze. I klimat by nie był ten sam.
Ale ponieważ wyznaję zasadę "Never say never, dude", z góry nie skreślam takiego projektu, jedynie wyrażam swoją dezaprobatę, bo uważam, że szansa na powodzenie (czyt. zrobienie takiego tytułu, żeby mi przypadł do gustu :)) jest bliska zeru.

Dnia 24.02.2008 o 20:00, strajker napisał:

Wyobrażasz sobie te lochy, knieje Baldura w takiej formie - to istny miód?
Przedsmak tego daje konsolowa wersja "Baldura" (PS 2) - mi się bardzo podobały obie części
- choć były mało (a mówiąć dokładnie nic) związane z... "Baldurem" jaki znam i jaki powinien
być:)

Mówisz o Dark Alliance? Dla mnie to nie BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mówisz o Dark Alliance? Dla mnie to nie BG.

Tak, miałem na myśli "Baldur''s Gate: Dark Alliance" I i II - może się podobać ale faktycznie to nie ma w zasadzie nic wspólnego z Baldurem.

Ja mam inne zdanie od Ciebie i poprzedników - myślę że przy zastosowaniu nowych zasad ze świata "D & D" i dopieszczonej trójwymiarowej grafice (nawet na leciwym silniku Nevera i Wiedźmina) można byłoby stworzyć opowieść na nowo opowiedzianą od samego początku czyli Zamku Candlekeep kiedy bohater (w zasadzie... Abdel jak się okazało - hehehe) stoi przed oberża w takiej formie że... byłoby to nawet lepsze od "pierwowzoru".
A jakby do tego dodano nowe przygody?

To jest możliwe - przecież pamiętam obawy co niektórych czy "dwójka" Baldura nie będzie aby gorsza od "jedynki". Bo dobre już było - jak powiadali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak, miałem na myśli "Baldur''s Gate: Dark Alliance" I i II - może się podobać ale faktycznie
> to nie ma w zasadzie nic wspólnego z Baldurem.
Zgadzam się w pełnej rozciągłości.
> Ja mam inne zdanie od Ciebie i poprzedników - myślę że przy zastosowaniu nowych zasad
> ze świata "D & D" i dopieszczonej trójwymiarowej grafice (nawet na leciwym silniku Nevera
> i Wiedźmina) można byłoby stworzyć opowieść na nowo opowiedzianą od samego początku czyli
> Zamku Candlekeep kiedy bohater (w zasadzie... Abdel jak się okazało - hehehe) stoi przed
> oberża w takiej formie że... byłoby to nawet lepsze od "pierwowzoru".
Czyli remake. To zależy jaki silnik, sporo też imho zależy od efektu bloom - dla mnie klimat wtedy zmienia się nie do poznania (najczęściej na gorsze, choć nie zawsze)
> A jakby do tego dodano nowe przygody?
To już by nie było to samo BG. Nie powinno zmieniać się kodu tytułów kultowych, ale mody jak najbardziej popieram.
> To jest możliwe - przecież pamiętam obawy co niektórych czy "dwójka" Baldura nie będzie
> aby gorsza od "jedynki". Bo dobre już było - jak powiadali!
Dwójka była dobra, ale jak dla mnie - jedynka lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.cenega.pl/katalog_gier.php?Typ=zapowiedzi

Katalog zapowiedzi Cenegi. Szykuje się mocne uderzenie w postaci nowego rzutu Supersellera. Europa Universalis 3, Oblivion, Sid Meier''s Railroads!, Warhammer Mark of Chaos, Anno 1701, Civilization 4 i inne. A CDP odpowiada jedynie Antologią Unreal oraz Titan Quest ZE :/ Marzec będzie należeć do Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie narzekam - na Antologie Unreala na pewno się skuszę a w SS nic nie widzę na ten moment dla siebie (Obliviona, którego mógłbym chcieć, mam, a Mark of Chaos chyba zbyt wymagający jak na mój kompluter). <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:42, ad0 napisał:

Osobiście nie narzekam - na Antologie Unreala na pewno się skuszę a w SS nic nie widzę
na ten moment dla siebie (Obliviona, którego mógłbym chcieć, mam, a Mark of Chaos chyba
zbyt wymagający jak na mój kompluter). <;

Skoro Oblivion u Ciebie śmiga, to tym bardziej Mark of Chaos nie powinien narzekać :)
Ja uważam zgoła inaczej niż Ty - w PK nowej nic ciekawego nie ma, za to w SS same perełki: EU3, Railroads! na 100% wejdą w moje posiadanie :] Zwłaszcza to drugie, już od dawna czekałem na obniżkę. Ciekawe czy gra jest tak fajna jak Railroad Tycoon 3?

A daję Cenedze ogromnego minusa za wycofanie się z Rewolucji Cenowej :/ Fantasy Wars miało kosztować 30zł, a nie dwa razy więcej. Ale i tak mamy lepiej niż Francuzi - oni płacą za tą grę ponad 40 euro :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Fantasy Wars miało kosztować 30zł, a nie dwa razy więcej. Ale i tak mamy lepiej niż Francuzi - oni

Dnia 27.02.2008 o 18:36, Quatre napisał:

płacą za tą grę ponad 40 euro :]


WTF?! Serio, zaprzestali wydawania rosyjskich gier za marne 30 zyły?! Szkoda, często coś kupowałem, a za wyższą cenę to już tak... nie za bardzo, no. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 18:36, Quatre napisał:

A daję Cenedze ogromnego minusa za wycofanie się z Rewolucji Cenowej :/ Fantasy Wars
miało kosztować 30zł, a nie dwa razy więcej. Ale i tak mamy lepiej niż Francuzi - oni
płacą za tą grę ponad 40 euro :]

WTF?! z RC też się wycofują? niedawno widziałem wiadomość o przykręconej cenie... no szkoda, zwłaszcza, że było tam kilka naprawdę świetnych tytułów, choć zazwyczaj niedocenianych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:14, kordzio1 napisał:

WTF?! z RC też się wycofują? niedawno widziałem wiadomość o przykręconej cenie... no
szkoda, zwłaszcza, że było tam kilka naprawdę świetnych tytułów, choć zazwyczaj niedocenianych...

Tak właśnie słyszałem, ze już RC nie będzie. Dowodem na to między innymi Fantasy Wars, które miało być wydane właśnie w RC, a nie jest :/ O przykręconej cenie nic mi nie wiadomo, ale wątpię, żeby mieli z tego również rezygnować.
Teraz kiedy RC is dead, Rusy będą mieć spore problemy ze sprzedaniem nam tych swoich gier (bo mimo iż niektóre z nich są naprawdę dobre, to jednak cena 30 zł była idealnie wyważona, co stuprocentowo miało duże przełożenie na sprzedaż. Widać wniosków nie wyciągnęli i zbyt pazerni się zrobili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Trudno się nie zgodzić. 30 zł jednak było ceną, którą można było zapłacić za niejedną grę z tej serii, a teraz po wycofaniu? Na pewno spadnie ich sprzedaż, bo wielu nie kupi gry, która jest oczywiście dobra, ale tak na prawdę obchodzi się bez rozgłosu. Przykręcona Cena też jest serią ciekawą jak na nasz rynek. Za 15 zł można dostać grę bez zbędnych papierów i dodatków, ale za to tanią. Szkoda by było gdyby obydwie wycofano. Może nie są to serie ofiarujące całą masę wybitnych tytułów, ale zawsze jest tam coś ciekawego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przede wszystkim była to solidna konkurencja dla gier pokroju City Interactive, bo za niewiele większe pieniądze dostawało się grę o niebo lepszą. Podejrzewam, że coś tam Ruskim się przestało podobać i to oni zarządzili koniec RC. Kurczę - te wszystkie przetasowania na rynku gier są niezłym tematem na pracę magisterską :D Jeszcze kilka miesięcy i będę musiał decydować czym konkretnie warto się zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować