Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2006 o 00:58, Ranger-NK napisał:

> To się zdziwisz nie ma nikogo prócz mnie i Marcuza z Cenegi na tym forum. Są zbanowani
lub
> nie maja pozwolenia od naszej strony na pisanie tutaj. To co pisze PiomRex jest tekstem
opartym
> na obserwacji rynku. Denerwuje mnie pisanieiz podszywamy sie poz zwykłych userów. Raz
była
> taka sytuacja jeszcze nie za mojej kadencji i skończyła się dla tej osoby bardzo źle.


a o kim mowisz, ze sa zbanowani lub nie maja pozwolenia z Waszej strony ?


np. Nubarrus zbanowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 00:50, John Fu napisał:

A mnie sie wydaje że to jednak ma znaczenie, zresztą czego się nie robi by być wiarygodnym.
Za długo na tym forum siedze, by mówić sobie takie rzeczy od tak. Napewno trudno by było wyraźnie
pokazać kto pełni tu takie role na forum, bo wystarczy poruszyć taki temat, i zaraz inni userzy
(nie będe wnikał jacy), zmieniają temat, negują argumenty albo atakują gracza któremu nie podobają
się takie rzeczy. Czasem aż nie mam sił patrzeć na kompromitujące posty pracowników ... ehh
przepraszam graczy ''wszechwiędzących'' starających się zrobić sztuczną afere, albo zarzucić
grze wady które nieistnieją.


Budzisz we mnie strach. Wyobrazic sobie taka sytuacje, ze prowadzac rozmowe z kims, tak naprawde toczona jest bitwa na argumenty z kims, kto specjalnie robi sztuczna afere :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że CDP też ma spore grono "fanboyów", którzy zaraz atakują, gdy tylko o CDP mówi się nie po ich myśli.
Nie reagują na żadne argumenty, przypomina to trochę dyskusję w wątku Morrowind kontra Gothic. Wielbiciele Gothica twierdzą, że Morrowind jest słaby. Nieważne, że nie grali, ważne, że Gothic jest super -_-
"Kompromitujące posty pracowników"? Jedyne co pamiętam to akcja z Timsoftu albo hurtowni Play, zresztą nie wiem, czy to nie był atak "fanboya" a nie pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 00:57, nathanadler napisał:

A poobserwowałeś w drugą stronę???


Heh jestesmy na gram.pl przy tylu zwolennikach CDP ciezko wyszukac cos takiego. Mi sie wydaje, ze kogos z Cenegi jest latwiej zauwazyc, bo ma mniejsze pole do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 00:55, Arclight napisał:

Owszem, ale dosyć długo na tym forum siedzę i akurat PioMrexa z "postów" znam. I zapewniam
Cię, że wychwyciłbym, gdyby był pracownikiem jakiegokolwiek dystrybutora. Taka jest prawda,
że pracownik zawsze starałby się choć minimalnie "słodzić".


No ja tez go znam z postow. Rzuca sie w oczy, jest aktywnym uzytkownikiem tego forum. Bylbym przychylny do wypowiedzi Johna Fu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 00:52, Arclight napisał:

Klub nie działa, owszem, ponoć kiedyś zacznie, ale wPLN od CDP też takie wspaniałe nie są!
Jeśli kupujesz gry "hurtowo" to owszem, płacisz mniej, ale ja mam w zwyczaju kupowanie pojedynczych
tytułów, więc czasem bardziej opłaca się mi (będąc w Lublinie) zajść do Empiku i kupić co chcę.
Wychodzi praktycznie na to samo, a w przypadku XKN.


A ja jednak wole jak gre dostaje pod wycieraczkę, tańszą o 10-40 zł, z opłaconą przesyłką, przed tym jak pojawi się on w Twoim empiku ;]

Dnia 10.12.2006 o 00:52, Arclight napisał:

A CDP naprawdę ostatnio się pogorszyło. Polonizacja dodatku do Heroes V, polonizacja Guild
Wars, czytałem już, że i w NeverWinter są nieprzetłumaczone miejsca... Oczywiście Cenega święta
nie jest - vide Mark of Chaos, ale ostatnimi czasy wpadek ma o wiele mniej.

Dnia 10.12.2006 o 00:52, Arclight napisał:

Późniejsza wypowiedź> Taka jest prawda,
że pracownik zawsze starałby się choć minimalnie "słodzić

Tutaj oczywiście żartuje ;]

Dnia 10.12.2006 o 00:52, Arclight napisał:

Aha, co do instrukcji - mnie nie zdarzyło się, żeby coś odnosiło się do innej gry.

Zajrzyj do instrukcji Antalogii Commandosa chociażby ...

Nathanadler napisał:

Dnia 10.12.2006 o 00:52, Arclight napisał:

A poobserwowałeś w drugą stronę???

Tak ...

>> Owszem, ale dosyć długo na tym forum siedzę i akurat PioMrexa z "postów" znam. I zapewniam
>> Cię, że wychwyciłbym, gdyby był pracownikiem jakiegokolwiek dystrybutora.

Dnia 10.12.2006 o 00:52, Arclight napisał:

A tam przesadzasz ;)

No właśnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 01:02, Ranger-NK napisał:

> A poobserwowałeś w drugą stronę???

Heh jestesmy na gram.pl przy tylu zwolennikach CDP ciezko wyszukac cos takiego. Mi sie wydaje,
ze kogos z Cenegi jest latwiej zauwazyc, bo ma mniejsze pole do popisu.


Wiesz co nie chcę drążyć tego tematu. kilkakrotnie spotkałem się z wypowiedziami które... Ale, wiem jedno staramy się - ja i Marcuz prowadzic uczciwą politykę biorąc pod uwage iż kozystamy z uprzejmości CDP jak zachowują się inni i co piszą to już zupełnie inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 10.12.2006 o 01:05, John Fu napisał:

>> Owszem, ale dosyć długo na tym forum siedzę i akurat PioMrexa z "postów" znam. I
zapewniam
>> Cię, że wychwyciłbym, gdyby był pracownikiem jakiegokolwiek dystrybutora.

> A tam przesadzasz ;)
No właśnie ;D


źle mnie zacytowałes i teraz podążając twoją teorią spiskową mógłbym powiedziec wiesz co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 01:05, nathanadler napisał:

Wiesz co nie chcę drążyć tego tematu. kilkakrotnie spotkałem się z wypowiedziami które... Ale,
wiem jedno staramy się - ja i Marcuz prowadzic uczciwą politykę biorąc pod uwage iż kozystamy
z uprzejmości CDP jak zachowują się inni i co piszą to już zupełnie inna historia.


Jesli moge przytoczyc wypowiedzi Johna Fu, to on Wam nie zarzuca nic zlego. A co do tej uprzejmosci CDP, to mi sie tak wydaje, ze to w duzej mierze zalezy od ekipy Gram.pl. Troche jestescie zle potraktowani, gorzej, bo nie macie swoich oficjalnych podpisow, ze jestescie z Cenegi. No ale w sumie wiele osob Was zna, wiec juz ludzie wiedza do kogo maja sie zwracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 01:05, John Fu napisał:

A ja jednak wole jak gre dostaje pod wycieraczkę, tańszą o 10-40 zł, z opłaconą przesyłką,
przed tym jak pojawi się on w Twoim empiku ;]


Hmm, na EK NWN2 czekasz? ;] Pewnie nie. A może zapłaciłeś za Dark Messiah, by następnego dnia dowiedzieć się, że grę dostaniesz w styczniu? Oby... :P

Dnia 10.12.2006 o 01:05, John Fu napisał:

Zajrzyj do instrukcji Antalogii Commandosa chociażby ...


Ok, zajrzę jutro z rana, nie chce mi się dzisiaj szafki przetrząsać.

Dnia 10.12.2006 o 01:05, John Fu napisał:

Tutaj oczywiście żartuje ;]


Że niby ja to pracownik Cenegi? Hmm, dobra teoria. Niestety, nieprawdziwa :( Ja po prostu stwierdzam fakty, to co. A że wygląda to na jakieś skoordynowane działania... Cóż, afery w naszym kraju uczą takiej czujności!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2006 o 00:49, nathanadler napisał:

To się zdziwisz nie ma nikogo prócz mnie i Marcuza z Cenegi na tym forum. Są zbanowani lub
nie maja pozwolenia od naszej strony na pisanie tutaj. To co pisze PiomRex jest tekstem opartym
na obserwacji rynku. Denerwuje mnie pisanieiz podszywamy sie poz zwykłych userów. Raz była
taka sytuacja jeszcze nie za mojej kadencji i skończyła się dla tej osoby bardzo źle.


Niestety nie jest tak rozowo jak piszesz. Moze sie to dzieje bez Twojej i/lub przelozonych wiedzy (czyli tzw nadgorliwosc), ale jest jeszcze troche kont nalezacych do nienormalnych userow, jednych mniej innych bardziej aktywnych (na ogol aktywnych "inaczej"). Czy pracownikow cenegi, na to teraz ze 100% pewnoscia nie odpowiem, ale na pewno nie sa to normalni userzy, co widac po tym co robia na gram i o czym pisza. W sumie jakby bylo wiecej firm z ktorymi konkurujemy, to grono podejrzanych bylo by szersze, ale w obecnym konktekście rynkowym i po ostatniej aferze jakos odpowiedz sie sama narzuca (niestety). W kazdym razie nie chcemy robic na razie afery, jakos po nowym roku postaramy sie to wyjasnic.

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 01:12, Arclight napisał:

Że niby ja to pracownik Cenegi? Hmm, dobra teoria. Niestety, nieprawdziwa :( Ja po prostu stwierdzam
fakty, to co. A że wygląda to na jakieś skoordynowane działania... Cóż, afery w naszym kraju
uczą takiej czujności!


"Badz czujny ! Imperialistyczny wróg czyha na Twoje potknięcie" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 01:15, Mike napisał:

Niestety nie jest tak rozowo jak piszesz. Moze sie to dzieje bez Twojej i/lub przelozonych
wiedzy (czyli tzw nadgorliwosc), ale jest jeszcze troche kont nalezacych do nienormalnych userow,
jednych mniej innych bardziej aktywnych (na ogol aktywnych "inaczej"). Czy pracownikow cenegi,
na to teraz ze 100% pewnoscia nie odpowiem, ale na pewno nie sa to normalni userzy, co widac
po tym co robia na gram i o czym pisza. W sumie jakby bylo wiecej firm z ktorymi konkurujemy,
to grono podejrzanych bylo by szersze, ale w obecnym konktekście rynkowym i po ostatniej aferze
jakos odpowiedz sie sama narzuca (niestety). W kazdym razie nie chcemy robic na razie afery,
jakos po nowym roku postaramy sie to wyjasnic.

M.


WoW czyli takie domyslanie sie ma jednak jakies podstawy o_O Nie sadzilem, ze dojdzie to takich akcji jak na zachodzie. W Stanach i na zachodzie, takie akcje sa na porzadku dziennym, nawet szpiegow sie wysyla do konkurencyjnej firmy w postaci pracownikow !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przesadzam. Pamiętam jeszcze aferę, zakończoną właśnie tym banowaniem. Nie pamiętam już ksywek, ale gość z Cenegi otwarcie pisał do innego użytkownika "jak napiszesz, że chcesz przesyłkę za darmo, to Ci tak wyślą. Mi wysłali!". To nie jest słodzenie? Absolutnie nie mam tu na myśli Ciebie, bo wiem, że dzięki uprzejmości CDP możesz jako tako odpowiadać na pytania związane z Cenegą i nie będziesz próbował przeginać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wypowiedzi Mike''a; dla mnie to akurat nie dziwne, można zaobserwować to z pozycji usera, który przeglądaforum od dłuższego czasu. Wystarczyło by poprzyglądać się przez jakiś czas postom jednej osoby, a później już widać jak na dłoni takie rzeczy. Dzieki za wypowiedź Mike, bo to tylko potwierdza moje przypuszczenia. No i odrazu opowiadając;

Arclight napisał:
>Że niby ja to pracownik Cenegi? Hmm, dobra teoria. Niestety, nieprawdziwa :( Ja po prostu stwierdzam fakty, to co. A że wygląda to na jakieś skoordynowane działania... Cóż, afery w naszym kraju uczą takiej czujności!

Polityka :D :D

Dnia 10.12.2006 o 01:07, nathanadler napisał:

źle mnie zacytowałes i teraz podążając twoją teorią spiskową mógłbym powiedziec wiesz co :P

Zrobiłem to specjalnie ;] By troche rozluźnić atmosfere, nie lubie gdy dyskusje zmierzają w kierunku jakichś batalii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 01:15, Mike napisał:

Niestety nie jest tak rozowo jak piszesz. Moze sie to dzieje bez Twojej i/lub przelozonych
wiedzy (czyli tzw nadgorliwosc), ale jest jeszcze troche kont nalezacych do nienormalnych userow,
jednych mniej innych bardziej aktywnych (na ogol aktywnych "inaczej"). Czy pracownikow cenegi,
na to teraz ze 100% pewnoscia nie odpowiem, ale na pewno nie sa to normalni userzy, co widac
po tym co robia na gram i o czym pisza. W sumie jakby bylo wiecej firm z ktorymi konkurujemy,
to grono podejrzanych bylo by szersze, ale w obecnym konktekście rynkowym i po ostatniej aferze
jakos odpowiedz sie sama narzuca (niestety). W kazdym razie nie chcemy robic na razie afery,
jakos po nowym roku postaramy sie to wyjasnic.

M.


Witam Bossa

Cóż mi jest przykro jeżeli tak jest. Wiadomo nie mam wglądu do waszych danych nt logów itp (i dobrze bo to przecież tajemnica). U nas powiedziane jest, aby ograiczać swoją działalność na forum CDP . Ja to robię oficjalnie dzięki waszej uprzejmości co bardzo doceniam, byłem tutaj dość długo jako zwykły gracz i z wieloma osobami dobrze mi się rozmawia/rozmawiało i nie chciałbym stracić tej możliwości dlatego staram sięgrać fer. Zauważ iz nawet swojego prywatne konta uzywam tylko w celach zakupowych Waszych gier (nie ukrywam robię to bo posiadacie tytuły mnie interesujące).
Może żyję trochę w swojej bajce iż nikogo nie ma pod "fikcyjnymi nickami". Jesli uda się tak jak mówisz wyjaśnić takie sytuacje to mysle iz bedzie to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 10.12.2006 o 01:23, John Fu napisał:

Zrobiłem to specjalnie ;] By troche rozluźnić atmosfere, nie lubie gdy dyskusje zmierzają w
kierunku jakichś batalii.


Ja też ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponaował zawieszenie broni w sporze "CDP kontra Cenega", bo znając życie każdy "wie lepiej" i nikt nikogo nie przekona do odmiennej opinii. To tak jak na forach o oprogramowaniu, gdzie toczą się niekończące się zmagania pomiędzy "windowsowcami" i "linuksowcami". Każdy dystrybutor ma swoje zalety i wady, ale samo zainteresowanie nimi, a nie tylko samymi grami przez nich wydawanymi, świadczy o tym, że są to dystrybutorzy dużo warci. I chyba na równi (tak obiektywnie, bo subiektywnie jestem za CDP) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować