Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2007 o 18:05, Goyaka napisał:

To wcale nie wina zabezpieczeń, tylko błąd. Wystarczy, że zmienisz datę na np. czerwiec 2006r
w systemie, a gierka uruchomi się bez żadnych problemów.


O, miło wiedzieć. Czyżby zabezpieczenie było oparte na jakiejś czasowej wersji trial dla prasy? :>

Dnia 16.01.2007 o 18:05, Goyaka napisał:

PS. Wystarczyło napisać do Pomocy Technicznej Cenegii, aby się tego dowiedzieć.


Po kilkunastu "zagubionych" e-mailach człowiek traci wiarę w pomoc techniczną. Raz na zawsze. Zresztą ludzie pracujący tam nadal są ludźmi. Jak do tej pory raz zdarzył mi się problem ws. którego musiałem kontaktować się z oficjalnym helpdeskiem - nie tylko go nie rozwiązano (chyba jest nierozwiązywalny - nVidia porzuciła wsparcie dla Rivy TNT2, zostawiając mnie niemal bez sterownika), ale zignorowano też moje późniejsze e-maile.
Prawdę mówiąc, wolę korzystać z Usenetu czy - od biedy - jakichś for w celu znalezienia pomocy. Szybciej i wygodniej.

Żeby była jasność: zrezygnowałem z polskich Pirates! nie dlatego, że zabezpieczenie mnie do tego zmusiło, ale dlatego, że wolę angielskie wersje gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega jest buuu.Jak dali CP:Faza Pierwsza to mi się czasem nie odpalało,bo był STARFORCE!!A jak kupiłem Fazę drugą,to nic nie było.
PS:Fazę Drugą wydawał CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecna edycja antologii, tzn. F1 i F2 za 25zł ponoć są już bezawaryjne jeśli chodzi o odpalanie (ale nie wiem dokładnie, bo nie posiadam jej - tylko F1 z CDA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysylalem do Ciebie miala czekam na odpowiedz. Jest szansa, ze bede mogl zwrocic towar w tym samym Empiku ? Pewnie potrzebowalbym jakiegos potwierdzenia z Waszej strony bym mogl bez przeszkod zwrocic ja i odzyskac kase ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym.bo zmienili mu zabezpieczenia.
Aha,po F1 mam z Super$ellera i tam były zabezpieczenia,które dała Cenega.W CDA rzeczywiście była F1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do pana z Cenegi

w waszym planie wydawniczym widzę ponownie grę którą zakupiłem w wakacje "Age of Pirates
Opowieści z Karaibów" a w opise pisze że gra zawiera najnowszy patch itd.
- czy to jest tylko reedycja standardowego wydania czy też poprawionego wydania o ów patch
- jeśli tak to czy ów patch będzie dostępny do ściągnięcia czy też nie ? ...dla posiadaczy gry.
Widzę także że pudełko inną ma okłdkę.
A może to jakaś inna wersja gry ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań - głównie do naszego forumowego pracownika Cenegi: Nathanadler''a :).

1. Zamierzacie wydać mmorpg''a - Age of Conan. Czy tak jak w przypadku Everquest 2, będzie można zakupić karty zdrapki przedłużające rozgrywkę?
http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=2852

2. Czy zamierzacie kontynuować wydawanie tanich gier multiplayer (do tej pory wydano Red Orchestra, niebawem The Ship!) z Valve''owskiej platformy STEAM? Na engine Source jest produkowane między innymi: Natural Selection 2 oraz Left 4 Dead, one także idealnie wyglądały by na mojej półce :).

3.Kiedy ruszy Klub Gracza Cenega? (nie spodziewam się odpowiedzi... ;p)

PS: Znalazłem niewielki błąd na waszej stronie - w opisie gry Prince of Persia: Rival Swords, w charakterystycznych cechach, jest napisane, że jest to przenośna edycja gry Prince of Persia: Dusza Wojownika. Jest to oczywiście bzdura, bo jest to przenośnia wersja gry Prince of Persia: Dwa trony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie doczekac maila z odpowiedzia od Nathanadlera, wiec zadzwonilem do Cenegi...
Zostalem poinformowany, ze moje wymagania sprzetowe nie spelniaja podstaw by moc grac w gre. Ale przeciez kilka lat temu gralem w ta gre w pewna werjse bez zabezpieczen i gra chodzila na tym samym kompie co teraz. Reklamacja w Empiku trwa 7 dni, jestem zmuszony przez Cenege jechac jutro do Wawy by zwrocic gre i odzyskac kase. Boje sie ze nie bede mogl zwrocic produktu, tylko dlatego ze zostalo wprowadzone zabezpieczenie, ktore nie umozliwia mi grac. Przejrzalem stronke star-force.com i nigdzie NIE MA napisane ze program sprawdza konfiguracje systemu NIGDZIE nie ma tego. Caly czas wertuje kazda strone nie moge jak narazie nic na ten temat znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.star-force.com/protection/protection.phtml?c=300
DRM options
License settings setup with binding to the PC configuration

znalazlem chorobe jedna :S
Czuje sie wyrolowany przez star force, bo ma cos co nie powinno byc w tym programie !!!!!
Jutro mija 7 dzien reklamacji jestem zmuszony jechac do Wawy... Eh a Cenega sobie w kulki leci 10minut czekam na linii Pomocy Technicznej i nikt nie raczy odebrac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiazku ze na gram.pl nie ma edit pisze kolejny post. Nie moge sie dodzwonic do pomocy technicznej Cenegi. Mialem zadzwonic jeszcze raz za 5 minut by uzyskac nowe informacje na temat produktu. Sam zaczelem szperac i znalazlem mozliwosc ustawiania konfiguracji komputera, czyli jesli dobrze rozumiem no to chodzi o wymagania sprzetowe. Moge sie pogodzic z tym losem, ale czy przyjma mi reklamacje w 7 dniu od zakupu po tym jak rozpakowalem gre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 14:54, Matrusek napisał:

Nie moge sie doczekac maila z odpowiedzia od Nathanadlera, wiec zadzwonilem do Cenegi...
Zostalem poinformowany, ze moje wymagania sprzetowe nie spelniaja podstaw by moc grac w gre.


Świetna odpowiedź. Problem w tym, że to nie rozwiązanie problemu, lecz wymiganie się od właściwej pomocy. Przecież to oczywiste, że wymagania są zawsze dalekie od prawdy (np. GTA Vice City działa na PIII z 500MHz, choć wymagane jest min. 800MHz dla PIII bądź 1,2 GHz dla innych), a gra MUSI się uruchomić, jeżeli tylko kompilacja jest zgodna z naszym procesorem (tzn. ta sama architektura, niemal zawsze x86, i ten sam zestaw optymalizacji - MMX, SSE itd. - na ogół używane bardzo ostrożnie). Musi chociażby wyrzucić komunikat błędu. A że w tej sytuacji nie pojawia się nawet teaser StarForce...

Dnia 18.01.2007 o 14:54, Matrusek napisał:

Ale przeciez kilka lat temu gralem w ta gre w pewna werjse bez zabezpieczen i gra chodzila
na tym samym kompie co teraz.


To tylko pokazuje prawdziwą funkcjonalność zabezpieczeń pokroju SF. Powiedziałeś o tym osobie z helpdesku?

Dnia 18.01.2007 o 14:54, Matrusek napisał:

Reklamacja w Empiku trwa 7 dni


Okres na reklamację trwa chyba trochę dłużej, ale nie jestem pewien. Siedem dni jest na tzw. bezpieczne zakupy, tzn. możesz zwrócić nieodpakowany przedmiot i dostać pełny zwrot kosztów.

Dnia 18.01.2007 o 14:54, Matrusek napisał:

Przejrzalem
stronke star-force.com i nigdzie NIE MA napisane ze program sprawdza konfiguracje systemu NIGDZIE
nie ma tego.


I nie znajdziesz. Danie klientowi jakiejkolwiek informacji o produkcie czy poinformowanie go o faktycznym jego działaniu jest ponad siły producentów SF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale odpakowalem gre, przeciez bym nie wiedzial, ze mi nie dziala gdybym nie zainstalowal. W zwiazku z tym przyjma mi mimo tego reklamacje ? Powiedzialem, ze grajac na piracie dzialala gra zacinala tylko przy wiekszych bitwach ale chodzila oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiih.szczecin.uw.gov.pl/ tu masz inspekcje handlowa, na tej stronie i odnosnikach mozesz znalezc prawa konsumenta, poczytaj, bo jesli bedziesz chcial jechac, to zobacz co chcesz dokladnie zrobic, chyba jezeli nie beda chcieli wymienic, to mozesz zglosic nie zgodnosc z umowa, nie pamietam juz jak to wszystko wygladalo, jak sobie praktykowalem w IH i pozniej to zdawalem to pamietalem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Matrusek
> ...

Nie zwalaj winy od razu na Cenegę. To nie ich wina, tylko wina producenta gry.

Poza tym może Ci się tak dziać od modemu neostrady. Z nim różne cuda się zdarzają (u mnie restart kompa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:14, Matrusek napisał:

Ale odpakowalem gre, przeciez bym nie wiedzial, ze mi nie dziala gdybym nie zainstalowal. W
zwiazku z tym przyjma mi mimo tego reklamacje ? Powiedzialem, ze grajac na piracie dzialala
gra zacinala tylko przy wiekszych bitwach ale chodzila oO


Dlatego też to reklamacja, a nie korzystanie z bezpiecznych zakupów. Niemniej jednak powodzenia w "walce" ;-) Zdaje relację po bitwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:51, spider88 napisał:

>Powiedzialem, ze grajac na piracie dzialala
Tutaj akurat nie masz się czym chwalić, wręcz przeciwnie .


Ej no sorry a jak mam udowodnic, ze bez zabezpieczen ta gra dziala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:48, master matrox napisał:

> Matrusek
> ...

Nie zwalaj winy od razu na Cenegę. To nie ich wina, tylko wina producenta gry.

Poza tym może Ci się tak dziać od modemu neostrady. Z nim różne cuda się zdarzają (u mnie restart
kompa).


Ja nie zwalam winy na cenege tylko chcialem sie zapytac, czy jest mozliwosc zwrotu gry, jezeli program ktory zakupilem mi nie dziala, poniewaz STAR FORCE mi na to nie pozwala. PRoducenta gier nie powinno obchodzic kto kupuje i po co. Ale jesli kupuje produkt to licze sie z tym, ze gra moze mi nie dzialac, ale to nie znaczy ze jakis program ma mi w ogole nie pozwolic na ryzyko gry na slabszym komputerze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:40, kordzio1 napisał:

http://wiih.szczecin.uw.gov.pl/ tu masz inspekcje handlowa, na tej stronie i odnosnikach mozesz
znalezc prawa konsumenta, poczytaj, bo jesli bedziesz chcial jechac, to zobacz co chcesz dokladnie
zrobic, chyba jezeli nie beda chcieli wymienic, to mozesz zglosic nie zgodnosc z umowa, nie
pamietam juz jak to wszystko wygladalo, jak sobie praktykowalem w IH i pozniej to zdawalem
to pamietalem:)


Dzieki przyda sie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować