Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Hmm w grach, które ja kupiłem jakichś większych wpadek nie było... Choć Cenega (porównując choćby ilość zarejestrowanych gier) u mnie jakoś bardziej zaplusowała, dla mnie głównym mankamentem Cenegi jest dziadowska strone internetowa. Jeżeli CDP wyda naprawdę "za niedługo" kolekcję Total War to może sobie u mnie baaaaaardzo zaplusować, choć jeśi Cenega uruchomi swój klub to może i wybije się znów w mej klasyfikacji na 1 miejsce :)
PS. W dużej mierze ma opinia in + to zasługa Nathan Adlera (wymazywał Cenegowe minusy;)) więc jak ktoś z Cenegi to czyta to dajcie mu podwyżkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Heheh dzięki :D

Co do KG wiem jakie są opóźnienia :( za to juz niejednokrotnie przepraszałem ale wiem też że start was mile zaskoczy.
CDP kolekcjami Total War bardzo zaplusowało - nie powiem Shoguna sam kupię :)
Ale u nas też sie będzie działo w tym roku i to duuuużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 09:44, nathanadler napisał:

Ale u nas też sie będzie działo w tym roku i to duuuużo :)

Trzymamy za słowo :)
Mam jeszcze jedno pytanko - u was ma niedługo ruszyć nowy konkurs w Super$eller (przynajmniej taką wzmianke znalazłem na waszej stronce), czy jak zamówie AoM i AoE to one będą już włączone do tego konkursu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nathanadler może ty wiesz, dlaczego Hitman Trylogia z Kolekcji Klasyki ma StarForce co mnie on bardzo wkurza, słyszałem, że Cenega, że StarForce miała zrezygnować a on nadal się pojawia i to jeszcze w grach KK. Jeśli możesz napisać to napisz jak to jakaś tajemnica to spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 09:44, nathanadler napisał:

Co do KG wiem jakie są opóźnienia :( za to juz niejednokrotnie przepraszałem ale wiem też że
start was mile zaskoczy.
Ale u nas też sie będzie działo w tym roku i to duuuużo :)


Lepiej, żeby Klub Gracza wystartował później, a żeby był dobrze dopracowany, niż wcześniej i niedociągnięty. Jeszcze dwa pytania:
1. Zamierzacie wreszcie coś zrobić ze swoją stroną internetową? Nie dość, że często się wolno ładuje albo wcale, to podczas zamawiania produktów muszę się kilka razy logować, bo np. po przejściu do następnego kroku zamówienia jestem automatycznie wylogowywany. Dzieje się tak na FF2, Operze i IE6.
2. Zamierzacie zrobić Forum? Bardzo by się przydało. No i może jeszcze opcję dodawania komentarzy do newsów i gier. Wiem, że to trochę ściągane po CDP, ale przydatne i wygodne
3. Zamierzacie wypuścić w najbliższym czasie promocję Kolekcji Klasyki "5 w cenie 3", jak to było kiedyś?

Oczywiście, jeśli oficjalnie nie chcesz odpowiadać na te pytania, to zawsze możesz mi wysłać maila lub na GG ;) (adres i numer znajdziesz na mym gramsajcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 10.03.2007 o 11:21, Taschon napisał:

2. Zamierzacie zrobić Forum? Bardzo by się przydało. No i może jeszcze opcję dodawania komentarzy



z tego co wiem ktoś dawał tu link do forum Cenegi, które było w budowie... Pewnikiem ruszy razem z KG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2007 o 09:44, nathanadler napisał:

Ale u nas też sie będzie działo w tym roku i to duuuużo :)


w Shrekowym stylu: serio serio ? :p W Cenedze już się dużo dzieje, bo przez ostatni rok wszystko można bardziej zaliczyć na "+"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 20:12, Konrades napisał:

Dla mnie wogóle nic nie musi być tylko jedna mała rzecz pod tytułem "Rzetelność". Jeżeli mi
w instrukcji od gry z Cenegi pisze że mam jakieś nowe możliwości a tu figa z makiem to uważam
że nie dba o klientów.


A jakis konkretny przyklad?

Dnia 09.03.2007 o 20:12, Konrades napisał:

To samo mogę powiedzieć o czymś takim jak pomoc techniczna o której
uważam, że Cenega ma o wiele lepszą niż CDP (może przez moje porażki z emailami).


Tu sie zgadzam, bo CDP w ogole ostatnio zlewa z tymi mailami totalnie...

Dnia 09.03.2007 o 20:12, Konrades napisał:

Co do wersji dwujęzycznych to przeważnie jak raz przejde gre to później mi się ponownie nie
chce jej przechodzić (to po co dwujęzyczne??) Oczywiście to jest ciekawy dodatek ale jak miałbym
opierać na tym kupno gry to bym padł ze śmiechu.


Przeciez tu nie chodzi o ponowne przechodzenie gry na Boga Swietego ;-P Tylko o wybor, w ktora chce zagrac, bo ja nie chce grac w PL wersje nigdy i przenigdy :-D A jakby byl wybor, to przecietny Kowalski, ktory po angielsku potrafi powiedziec... brzydkie slowa, ktorych na forum nie uzywamy, wlaczylby sobie PL wersje i byl zadowolony, a ja mialbym wersje Eng i patche by dzialaly, a nie tak jak z wersjami PL ;-P (NWN2)

Dnia 09.03.2007 o 20:12, Konrades napisał:

Co do tytułów to jak wspomniałem wcześniej
oby dwie firmy mają ciekawe (jak dla mnie) co do wykonania to jak na razie nie zauważyłem większych
"dziur" u Cenegi czy CDP (może za mało gier kupuje). Co do gier wydawanych przez CDP i Cenege
(gdyby wydawali te same tytuły) to dopiero byś zobaczył co to znaczy konkurencja i wiesz mi
na słowo że byś nie jedną gre CDP kupił :)


Jesli spelniony byl warunek, ze Cenega daje Eng a CDP tylko PL wersje, to nie kupilbym ani jednej gry od CDP, zaufaj mi :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 10.03.2007 o 11:21, Taschon napisał:


Oczywiście, jeśli oficjalnie nie chcesz odpowiadać na te pytania, to zawsze możesz mi wysłać
maila lub na GG ;) (adres i numer znajdziesz na mym gramsajcie)


Myślę że otrzymałeś satysfakcjonujące odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 10.03.2007 o 11:45, syriusz.b napisał:

w Shrekowym stylu: serio serio ? :p W Cenedze już się dużo dzieje, bo przez ostatni rok wszystko
można bardziej zaliczyć na "+"


Dziękuję miło nam. A myślę że raczej w stylu Szklanej pułapki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę z innej beczki...
Nie wiesz może kiedy ruszy ten program o grach Cenegi, do którego szukano prezenterki? Miał być w lutym a już marzec i coś nic nie słychać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 13:01, nathanadler napisał:

Myślę że otrzymałeś satysfakcjonujące odpowiedzi.

O tak, jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 13:08, rick90 napisał:

Tak troszkę z innej beczki...
Nie wiesz może kiedy ruszy ten program o grach Cenegi, do którego szukano prezenterki? Miał
być w lutym a już marzec i coś nic nie słychać...


hihi już dawno ruszył, bo o ile mnie pamięć nie myli Nocny Gracz na TVN Turbo to ów program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2007 o 13:59, syriusz.b napisał:

hihi już dawno ruszył, bo o ile mnie pamięć nie myli Nocny Gracz na TVN Turbo to ów program


Aaaa... to ja dlatego nic nie wiem. Po prostu nie oglądam TVN Turbo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 13:59, syriusz.b napisał:

> Tak troszkę z innej beczki...
> Nie wiesz może kiedy ruszy ten program o grach Cenegi, do którego szukano prezenterki?
Miał
> być w lutym a już marzec i coś nic nie słychać...

hihi już dawno ruszył, bo o ile mnie pamięć nie myli Nocny Gracz na TVN Turbo to ów program

Niby jest Cenegi, ale nie uświadczyłem w nim nic z nią związanego (bo w creditsach napisane jest: "produkcja - [tu nieznane mi wcześniej studio], na zlecenie TVN Turbo"), żadnego loga (może jakbym znalazł sponsora :P), odniosłem też wrażenie, że gry z ich planu wydawniczego mają zaniżane oceny (bo Tomb Raider: Legend powinien dostać 9, a nie 7 :D), a w większości pokazują gry od IQ Publishing - Another World, Moto Racer3 itd, a nawet do wygrania, w większości są gierki CD-Projektu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nathanadler

Na jednej ze stron organizujecie (patronat Cenegi) konkurs sponsorując go nagrodami: podkładkami pod mysz "Europa Universalis III"

Gdzie mogę sobie kupić taką (waszą) podkładkę? - w konkursie nie wezmę udziału bo Oni mnie nie lubią a ja ich nie lubię:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2007 o 19:18, strajker napisał:

Gdzie mogę sobie kupić taką (waszą) podkładkę? - w konkursie nie wezmę udziału bo Oni mnie
nie lubią a ja ich nie lubię:P


no raczej Cenega nie bedzie ich sprzedawala. Jak ruszy klub to bedzie mozna kupowac za punkty gadzety z gier moze sie tam znajdzie. <powaga off> ;]

chlip chlip to ja tu kupuje kolekcjonerke i podkladki nie dostalem ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 20:31, vear napisał:

Ogólnie, design gier z S$ jest niskiej jakości. Kolory są mdłe, a i same wzory na opakowaniu
nie powalają. O ile Kolekcja Klasyki jest miła dla oka, S$ odpycha. Choć nie mam pojęcia, jak
będzie przy czterech nowych grach, ale do tej pory instrukcje w S$ miały srebrną Supersellerową
ramkę (czego nie było w starszych, "cienkich" S$ach, choć płyty wyglądają jak w wydaniu premierowym.
Plastikowe opakowanie w srebrnym kolorze uwypukla wszelkie niedoskonałości materiału - na czarnym
nie widać, jak niedokładnie tworzone są opakowania (podejrzewam też, że inne pudełka są po
prostu lepszej jakości). Pozytywnym aspektem jest kartonowa obwoluta, ale dziedziczy wszystkie
niedoskonałości desginu.
Opis na bazie Sid Meier''s Pirates! kupionego we wrześniu i GTA: Vice City z końca lipca.

Naprawdę interesuje mnie tylko Age of Mythology, na dodatek nie muszę kupować go w S$ - mam
szanse nabyć wydanie w kartonie za ponad dwa razy większe pieniądze. Poza finansowym istnieje
jeszcze jeden argument przeciwko; opakowanie! Duży karton po prostu już nigdzie mi nie wejdzie.
Najbardziej cieszyłbym się, gdyby wydanie to było w typowym ("cienkim") pudełku DVD; mam jeszcze
sporo miejsca na regaliku takim boksom dedykowanym (a i złote edycje AoE 1 (Cenega) i 2 (Promise)
leżakują w tym formacie).
AoE pewnie za jakiś czas i tak kupię, wyłącznie dla soundtracku. Mam po dwa egzemplarze złotych
edycji AOE1 i AOE2. To będzie trzeci... nice. Do tej pory zwykłem posiadać najwyżej jeden duplikat.
Ale czasy się zmieniają.
Czekam z niecierpliwością, aż ktoś kupi te gry i podzieli się zdjęciami. Ciekaw jestem, czy
zmieni się moje zdanie o S$.

/me hates thick DVD boxes. Wczoraj nabyłem Rollercoaster Tycoon 2 i miejsce na kolejnej półce
zbliża się do końca - a jest zajęta ledwie przez siedem tytułów (dla ścisłości: GTA: VC, wspomniny
RCT2, Trainz RS 2004, Broken Sword 3+4 PL, Dreamfall i AOE III + Warchiefs). Najlepszy dowód
na to, że nowości i niektóre reedycje (tu NIE mówię o np. Kolekcji Klasyki) są ZŁE ;-)

Potwierdzam... jakbym sam to pisał... Jak tak dalej będą wydawać w takich grubasach to nie będzie gdzie chodzić... ja akurat nie wytrzymałem i wszystko przekładam do pudełek kupionych i cieńszych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podkładka "Europy Universalis III" wygląda tak jak na załączonym obrazku (na jego środku).

(mam nadzieję że zrzut będzie poprawny bo obrazek ma trochę "dziwne" wymiary)

Ciekawe co jeszcze Cenega ma w tym temacie: plakaty z "EU III", kubki z logo "Europy Universalis III"? etc.

To ja do tej pory nic nie narzekający w sprawie przeciągania otwarcia Klubu Cenegi domagam się, jako świeżo mianowany dziś brygadzista, otwarcia tego Klubu - bo jestem maniakiem "Europy Universalis":)))

I okazuje się że coś jest poza moim robotniczym zasięgiem:)

20070310193932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 09:44, nathanadler napisał:

Co do KG (...)
start was mile zaskoczy.


A nie mógłby nas tak zaskoczyć już (powiedzmy) pojutrze? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować