Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2007 o 13:38, rick90 napisał:

I tu się właśnie mylisz. Informacje o klawiszologii podaje instrukcja. Poradnik jak
sama nazwa wskazuje zawiera porady na temat rozgrywki i samej gry.


NO właśnie na temat rozgrywki, a samej gry jest tylko pokrótce opisane co i jak, bo dla dokładniejszej informacj jest solucja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2007 o 14:02, CockS napisał:

NO właśnie na temat rozgrywki, a samej gry jest tylko pokrótce opisane co i jak, bo dla dokładniejszej
informacj jest solucja


No i to Twoim zdaniem CDP ma lepsze? Ok, pisałeś że wolisz na papierze, ale co jak co, ale poradnik GOL-a jest tysiące razy lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 14:14, rick90 napisał:

poradnik GOL-a jest tysiące razy lepszy.


Tysiąc razy lepszy?? Może i od standardowych tak ale jeśli porównać go do jakiegoś z gier z wyzszej półki czytaj hitów nie jest aż taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 14:24, CockS napisał:

> poradnik GOL-a jest tysiące razy lepszy.

Tysiąc razy lepszy??

Nie, nie tysiąc. Tysiące.

>Może i od standardowych tak ale jeśli porównać go do jakiegoś z gier z

Dnia 15.05.2007 o 14:24, CockS napisał:

wyższej półki czytaj hitów nie jest aż taki


Możliwe, ale jak dla mnie to z GOL-a i tak jest bardziej przejrzysty, a przynajmniej nie zawiera takiej ilości błędów (patrz: broken sword)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 13:33, CockS napisał:

Właśnie że nie od tego jest solucja by pomóc graczowi w najtrudniejszych momenach, a z tyłu
pudełka masz tylko ogólne info o grze, taki lekki wstęp o czym gra jest i takie tam, poradnik
objasnia menusy i temu podobne tak by nie pogubić się w gąszczu ikonek, przycisków. faktem
jest ze mozesz powiedzieć ze od tego jest tutorial, ale jak grasz jakąś misję (1 lub 2) i zapomniałeś
co daje odpowiedni przycisk zawsze pomoże poradnik o przypomnieniu działania danego przycisku


ehh mylisz pojęcia jak tak piszesz... Solucja to dokładny opis przejścia wszystkiego, Poradnik zawiera porady, a nie jakieś opisy, porada - to dla przykładu podaje jedną: "pamiętaj abyś zapisywał stan gry kiedy się da!", a od opisywania menusów i intefejsu jest instrukcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 14:28, rick90 napisał:

takiej ilości błędów (patrz: broken sword)


Może i broken sword miał błędy choć nei wiem, ale wiem ze instrukcja Gothic była świetna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2007 o 14:35, CockS napisał:

Może i broken sword miał błędy choć nei wiem, ale wiem ze instrukcja Gothic była świetna


I znów mylisz trzy różne pojęcia: instrukcja, solucja i poradnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często w skład poradnika wchodzi solucja, sam poradnik, sama mechanika gry w podstawach często bywa oisywana w instrukcji. Jeżeli chodzi o poradniki/solucje - co za różnica z resztą i tak każdy wie o co be :P to te z GOLa są na bardoz wysokim poziomie, a dodawane do KK, są często na słabym poziomie - teraz gram w Soldiers i gdybym czytał poradnik i chciał przejść wg. niego to pewnie jeszcze bym męczył 1 kampanię... poradnik chyba dla tych co chcą przedłużyć sobie rozgrywkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 14:36, rick90 napisał:

I znów mylisz trzy różne pojęcia: instrukcja, solucja i poradnik.


Nie ja nie myle pojęc tylko Ty co chwile zmieniasz rzecz o której piszemy. Ja doskonale wiem co to jest solucja, poradnik i instrukcja, i wiem czym różnią się te książeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2007 o 14:45, CockS napisał:


Nie ja nie myle pojęc


To w takim razie przeczytaj mój post i swój. Żebyś nie szukał nadaremno przytoczę Ci odpowiedni cytat.

Mój post:
Możliwe, ale jak dla mnie to [poradnik] z GOL-a i tak jest bardziej przejrzysty, a przynajmniej nie zawiera takiej ilości błędów (patrz: broken sword)

I Twoja odpowiedź:
Może i broken sword miał błędy choć nei wiem, ale wiem ze instrukcja Gothic była świetna

I to ja zmieniam rzecz, o której piszemy?. Nie no, z całym szacunkiem, ale oskarżasz mnie o rzeczy, które co tu owijać w bawełnę, sam robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 14:50, rick90 napisał:

I to ja zmieniam rzecz, o której piszemy?. Nie no, z całym szacunkiem, ale oskarżasz mnie o
rzeczy, które co tu owijać w bawełnę, sam robisz.


I tu przyznaje Ci racje, to ja popełnilem błąd bo chwile przed napisaniem tamtego posta przeczytałem odpowiedz syriusza.b który to zamieścił na koncu swojej wypowiedzi wyraz instrukcja, co było przyczyną złej interpretacji z mojej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 14:56, CockS napisał:

A w zwiazku z Gothickiem chodziło mi o poradnik


Rozumiem, że chodzi o Gothica 3. To prawda, poradnik jest dobry, ale tez zdarzały się liczne błędy, szczególnie podczas określenia kierunków i liczne literówki. Zupełnie jakby był pisany na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 14:56, CockS napisał:

A w zwiazku z Gothickiem chodziło mi o poradnik


Staraj się zawrzeć wszystko co masz do powiedzenia w jednym poście, takie "dopowiedzenia" jakimi sypiesz w tym temacie nie są niczym innym aniżeli spamem. Przemyśl swoją wypowiedz, a gdy bedzie ona wyczerpująca dodaj post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 15:00, boogie85 napisał:

> A w zwiazku z Gothickiem chodziło mi o poradnik

Staraj się zawrzeć wszystko co masz do powiedzenia w jednym poście, takie "dopowiedzenia" jakimi
sypiesz w tym temacie nie są niczym innym aniżeli spamem. Przemyśl swoją wypowiedz, a gdy bedzie
ona w wyczerpująca dodaj post.


Dobrze na przyszośc będę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 14:59, rick90 napisał:

Rozumiem, że chodzi o Gothica 3. To prawda, poradnik jest dobry, ale tez zdarzały się liczne
błędy, szczególnie podczas określenia kierunków i liczne literówki. Zupełnie jakby był pisany
na szybko.


A ja tego tak nie odebrałem, moim zdaniem napisana jest bardzo profesjonalnie i rzeczowo. Moim skromnym zdaniem jedna z najlepszych poradników wydanych przez CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno gry zamówione z KK powinny zostać wysłane wczoraj i dzisiaj a umnie piszę, że zaakceptowane czyli co to oznacza zamówienie zostało wysłane czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 16:52, Carl92 napisał:

Podobno gry zamówione z KK powinny zostać wysłane wczoraj i dzisiaj a umnie piszę, że zaakceptowane
czyli co to oznacza zamówienie zostało wysłane czy nie?

Ja dostałem takiego maila
"Twoje zamówienie z?o?one 2007-05-12 w sklepie internetowym www.cenega.pl zosta?o zrealizowane.
Przesy?ka jest w drodze do Ciebie." znaczy się, że powinieneś też dostać maila kiedy wyślą chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 16:52, Carl92 napisał:

Podobno gry zamówione z KK powinny zostać wysłane wczoraj i dzisiaj a umnie piszę, że zaakceptowane
czyli co to oznacza zamówienie zostało wysłane czy nie?


Wiesz ja zamówiłem 2 tygodnie temu z cenegi kurierską 2 gry i jeszcze nie doszły:|. A pisało do 48 godzin, oczywiście w cuda nie wierzyłem ale myślałem że w 3-4 dni dojdzie. To amatorstwo po prostu, CD projekt i Play.pl nie miał jakoś takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować