Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Ja właśnie gram Anglią . Podbiłem całą zachodnią części Ameryki Północnej Indie i trochę Afryki mam już 1777r i nic się nie wydarzyło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem nawet recenzji bo zanim nie przejdę Medievala II ta gra zwyczajnie mnie nie interesuje, ale...mam pomysł:" Empire Total War: Rewolucje". Dodatek, w którym jako dowódca małego oddziału( 30-40) będziemy walczyć o wolność dla Cromwella i francuzów w ich późniejszej rewolucji( jako inny dowódca). Potem oczywiście walka zwiększy swoją skalę nawet na Europejską. Co wy na to?

Może to plagiat, ale naprawdę nie czytałem o grze. Oglądałem wczoraj film...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 16:10, Pafun napisał:

Ja już znalazłem parę błędów w tłumaczeniu. W sumie najbardziej jak na razie rzucający
się w oczy to ten gdy ginie twój generał podczas bitwy. Po śmierci generała z naszej
armii pojawia się komunikat:
Ten mądry generał zginął bohaterską śmiercią podczas dowodzenia na polu walki. Jego
śmierć osłabiła armie wroga.

No cóż, powinno być chyba: Jego śmierć osłabiła twoją armię.

Załączam obrazek.


Lokalizacja jest do dupy. M2:TW prezentowała się o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 10:53, foxie napisał:

Lokalizacja jest do dupy. M2:TW prezentowała się o wiele lepiej.


Muszę z przykrością przytaknąć. Jest masa błędów w lokalizacji. Ostatnio wyskoczyło mi okno informujące, że otrzymano nowe cechy.
"Otrzymano następujące cechy:"
Tyle, że to był koniec komunikatu...
euro_pikeman to też nie jest chyba tłumaczenie...
Gra niedopracowana )AI) i nienajlepiej spolszczona. Jakby dodać instalację i (wbrew zapisowi w instrukcji: "Wymagane jest jednorazowe połączenie z Internetem") to można byłoby pomyśleć, że to kaszana.
Ale gra jest naprawdę dobra. Tyle, że twórcy i polski wydawca MUSZĄ wydać poprawki do niej, w przeciwnym razie kolejny tytuł, który miał być wielki, będzie tylko dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to warto kupować?
I jak wygląda sprawa z fortyfikacją terenu, bo o tym nie ma ani słowa w tutejszej recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, po 4 dniach ciężkich bojów udało mi się skończyć Drogę do niepodległości... Cóż, zdecydowanie za łatwa ta gra. Może patch coś poprawi? AI się gubi, bitwy można wygrać z placem w...muszkiecie ;) Przez pierwsze parę tur miałem problem z pieniędzmi, ale jak rozgryzłem technologie i gospodarkę to z górki się potoczyło, w okolicach 40 tury miałem 3 pełne armie i ponad 140 k pieniędzy. Już nie wiedziałem na co wydawać. Na mapie kampanii AI też głupie ruchy ma czasami, na przykład wychodzi z dobrze ufortyfikowanego miasta by odbić... handlarza skór i oczywiście pada w polu a miasto niebronione zostawia do przejęcia. Bitwy morskie też rozgryzłem i chociaż nie są takie proste jak lądowe, to jednak też zbyt łatwe według mnie.
Cóż zanim wezmę się za wielka kampanię Rzeczpospolitą Obojga Narodów poczekam chyba na patcha by sobie nie psuć zabawy, bo co to za zabawa przy takim AI.

Ahh, jeszcze z info technicznych: Zakończyłem po 56 turach i w tym czasie nie miałem żadnego niespodziewanego wysypu na pulpit ( wszystkie bitwy prowadziłem sam) oprócz jednego popularnie znanego przypadku, o którym wiedziałem i chciałem sprawdzić: bitwy morskie z posiłkami - momentalnie po władowaniu bitwy: CTD. :/
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... A mianowicie podczas instalacji. Zatrzymuje się ona na Tworzenie Lokalnych Plików Catche...

I tak cały czas. Nie wiem co jest źle... Steam ściągnął się gładko wszystko okej, tylko instalacja tak stoi... Czy ktoś miał już taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czasem partycji FAT32 ?
Jeśli tak to musisz przekonwerterować na NTFS bo nic nie poradzisz. jeden z plików ma ponad 4.95 GB a na FAT mogą być do 4 GB więc cachowanie stoi.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Właściwie ja nie miałem żadnych partycji robionych. W sumie to słabo się na tym znam. Myślałem że jest jakieś proste wyjaśnienie... Bo ja wiem, myślałem że ktoś już miał taki przypadek. =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klikasz "mój komputer" potem prawym na dysk, na którym masz steama ( tam będzie gra) i właściwości, zaraz na górze jest "system plików" jeśli pisze FAT32 to musisz kogoś poprosić by Ci to zrobił bo inaczej gry nie zainstalujesz niestety, po prostu za duże pliki są... Na pewno masz kogoś w okolicy, kto mógłby Ci to zrobić ( samemu nie polecam, jeśli się nie znasz za bardzo, bo możesz sobie wykasować dysk cały)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam... Nie mam zrobionych partycji. Mam tylko Jeden Dysk (mianowicie C:) Który ma jeszcze 238 GB wolnej pamięci. Nie sądze żeby była to sprawa partycji czy pamięci komputera.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, moze zle Ci to wytlumaczylem, nie wazne ile masz partycji, chodzi o system plików. Zalączam na JPG''u jeśli masz tam FAT32 to masz odpowiedz, jeśli NTFS to nie wiem jak Ci pomóc bo nie spotkalem sie z takim czymś...
Pozdrawiam

20090309181954

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh... rzeczywiście. W każdym razie mam tak jak ty, NTFS... Może ktoś inny miał taki przypadek jak ja ? Męcze się z instalacją od wczoraj i czekam na wybawce : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh... rzeczywiście. W każdym razie mam tak jak ty, NTFS... Może ktoś inny miał taki przypadek jak ja ? Męcze się z instalacją od wczoraj i czekam na wybawce : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj parę stron wstecz, może znajdziesz rozwiązanie. Wczoraj steam wypuścił update do instalera, który poprawia część błędów. Jeśli jeszcze nie masz to updatuj steama przez PLIK > "sprawdz, czy są dostępne aktualizacje steama" Może to coś da? A masz wersje ze steama czy "pudełkową" z płytą ( jeśli to drugie to po updacie usuń z poziomu steama całą grę klikając na niej PPM i usuń pliki i spróbuj ponownie. Jeśli oczywiście zasysałeś całą grę przez net, to nie za bardzo się taka opcja opłaca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, przejrzałem pare stron wstecz i widze, że nie ja jeden mam taki problem. Co do tego patcha, to ta propozycja mi się podoba. A miałbyś linka do tego update''a Steam''a, czy raczej przez steam zaktualizować ??

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 18:44, Ponton95 napisał:

Ta, przejrzałem pare stron wstecz i widze, że nie ja jeden mam taki problem. Co do tego
patcha, to ta propozycja mi się podoba. A miałbyś linka do tego update''a Steam''a, czy
raczej przez steam zaktualizować ??

Pozdrawiam

przez steam, tak najłatwiej i najszybciej po prostu sciągnie update wyłączy się i włączy ponownie w nowszej wersjii już, dodam jeszcze, że osoby które miały problemy z cachem, albo miały własnie FAT32 lub druga możliwość, że próbuje Ci zassać całą grę z netu i tak sobie "stoi" w razie czego tutaj masz rozwiązanie jak sobie z tym poradzić (chociaż to powinien właśnie ten update steama załatwić):
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26964&pid=651

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować