Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2009 o 09:07, Jasiek333 napisał:

Próbowałem przez wyłączenie internetu , opcji offline - bez skutku . Mam avasta tez wyłączyłem
, nic nie pomaga ....


Możesz spróbować wywalić całkowicie grę i steama z kompa, zainstalować raz jeszcze steama, wyłączyć w nim aktualizacje automatyczne, zainstalować grę z płyty i uruchomić komputer po instalacji. Potem grać już offline. Da się tak - sam tak zrobiłem i wiem, że to niektórym pomogło. Potem jak uruchomisz grę przez steama, to on oczywiście ustawień nie zapamięta i ściągnie Ci poprawki. Ale możesz też grać offline i wtedy sprawdzisz czy bez nich gra chodzi.
Ja grę instalowałem ponad 8h i bluzgałem jak szewc... a są tacy, którzy gry nie mogą zainstalować od dnia premiery do dzisiaj.
Jeśli to ma być ta sławna walka z piractwem, to przypomina mi to jako żywo walkę z obecnym kryzysem - i piraci i kryzys będą się mieli świetnie, a uczciwi ludzie dostaną w dupę. Klasyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 10:50, Yarr napisał:

Wersję językową mam polską.


A już miałem przejść sobie na pl.
No nic musze nadal grać na ang ( niestety nie wszystko rozumiem ale na szczęscie nie ma z nim problemów ) dopóki nie wydadzą jakiegoś porządnego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, gram Holandią. Podbiłem Danię, Francję, Szwecję większą część Hiszpanii, trochę Indii i parę kolonii. Mam dopiero bodajże 1720 rok i zaczyna robić się nudno. Czy w grze występują takie „custom events” jak np w Europa universalis – jakieś powstanie, wojna o tron, etc? Póki co jedyną niespodzianką są piraci, ale oni stanowią małe wyzwanie. Gram na h\h, większa część Europy z państw jednego regionu jest pod moim protektoratem. Zdobywanie kolonii Hiszpanii, czy byłej Francji to praktycznie nie wyzwanie bo nikt ich nie broni. Jak dla mnie to gra Hiszpanią, Anglią, czy Francją od razu odpada. Jest zbyt łatwo i po przejęciu kolonii, których byliśmy protektorem żaden inny kraj nie stanowi wyzwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 10:56, Lucas01 napisał:

A już miałem przejść sobie na pl.


Mi się gra ok. Zwały białoekranowe zdarzają się rzadko. Generalnie gra jest dość stabilna. Niestety jest ogólnie niedopracowana i to chyba bez znaczenia w jakiej wersji językowej. Osobną kwestią jest spolszczenie, które spieprzyli i tyle.
Ta gra powinna być wydana luksusowo i powinna być tip top jeśli chodzi o wykonanie... Ale mam wrażenie, że zamiast na prace nad grą wydano kupę kasy na reklamę. Dzisiaj nawet w metrze (nie w gazecie, a w pociągu) widziałem reklamówkę ETW (intro). Zamiast pieprzyć, że to kolejna gra wszech czasów ktoś ruszyłby dupę i zaczął pracować nad poprawką do spolszczenia i nad patchami poprawiającymi stabilność, AI i inne wkurzające bugi...
Jakbym wiedział jak wyglądać będzie ta gra po wydaniu to pewnie poczekałbym do dodatku i patchy i teraz kupił dodatki do NWN2 i ToV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 17:29, jedenzerocztery napisał:

Witam, gram Holandią. Podbiłem Danię, Francję, Szwecję większą część Hiszpanii, trochę
Indii i parę kolonii. Mam dopiero bodajże 1720 rok i zaczyna robić się nudno. Czy w grze
występują takie „custom events”


Wiesz, mi się trafiła wojna o sukcesję jak mi wykitował August II. Francja i Hiszpania wypowiedziały mi wtedy wojnę. Ale nic szczególnego - Francji już nie ma, a Hiszpanii nie ma w Europie i biorę się za nią w Ameryce teraz.

DanekZiom
Przecież napisał na jakim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie co zrobic z wyskakujacym bialym ekranem i zawiasem gry
mi to sie gdy chce wczytac sava danej kampanii przy autosave jest to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 19:22, lector napisał:

czy ktos wie co zrobic z wyskakujacym bialym ekranem i zawiasem gry
mi to sie gdy chce wczytac sava danej kampanii przy autosave jest to samo?



Miałem podobny problem i np jak wczytywałem od save z 25 tury to zawsze był zwis. Jedyne co mi pomogło to wczytanie gra np od 23 tury. Wtedy się nie zawieszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 19:28, jedenzerocztery napisał:

> czy ktos wie co zrobic z wyskakujacym bialym ekranem i zawiasem gry
> mi to sie gdy chce wczytac sava danej kampanii przy autosave jest to samo?
>
>

Miałem podobny problem i np jak wczytywałem od save z 25 tury to zawsze był zwis. Jedyne
co mi pomogło to wczytanie gra np od 23 tury. Wtedy się nie zawieszało.

swietnie tez tak robilem i zapisywalem co ture i poprzednie tez siadaly....
wliczajac dluga kampanie to bedzie ok 200 savow

chol...dobra gra ale te bledy w nowych prod. to powoduja ze mam dosc kupowania oryginalow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe moje wkurzenie na tą grę (wszystkie zwisy, lagi, problemy etc etc) zeszło ze mnie jak moją holandią podbiłem całą Konfederacje Maracką, która miała 3x tyle armi co ja. Niesamowity widok jak ponad pół Indi stoi w ogniu ;D A potem jeszcze zdradziecko mnie Portugalia zajechała od tyłu ale zapłaciła wysoką cenę (utrata prowincji, a w przyszłości pewnie suwerenności. Teraz tylko Imperium Mogołów i Indie będą moje !!

Oranje, Oranje !!!

PS SI jest bardzo dobra w trakcie kampani, jak widzą że zdobywasz zbyt dużo prowincji to sami wypowiadają Ci wojne i atakują od tyłu. Szkoda tylko że tak niechętnie podpisują sojusze ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 19:32, lector napisał:

> > czy ktos wie co zrobic z wyskakujacym bialym ekranem i zawiasem gry
> > mi to sie gdy chce wczytac sava danej kampanii przy autosave jest to samo?

> >
> >
>
> Miałem podobny problem i np jak wczytywałem od save z 25 tury to zawsze był zwis.
Jedyne
> co mi pomogło to wczytanie gra np od 23 tury. Wtedy się nie zawieszało.
>
swietnie tez tak robilem i zapisywalem co ture i poprzednie tez siadaly....
wliczajac dluga kampanie to bedzie ok 200 savow

chol...dobra gra ale te bledy w nowych prod. to powoduja ze mam dosc kupowania oryginalow!!!


A najlepsze jest to, że piraci maja mniej problemów z nowymi grami niż legalni posiadacze :\

Skoro tak sprawa u Ciebie wygląda to nie wiem co poradzić, już chyba tylko nowa gra i patch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 20:39, jedenzerocztery napisał:

A najlepsze jest to, że piraci maja mniej problemów z nowymi grami niż legalni posiadacze

Sia la la la la
DRM in the morning
Sia la la la la
DRM in the sunshine

Jeszcze do niedawna wierzyłem w to, że Stam czy Games for Windows Live jest lepsze niż to co serwuje w swoich grach EA ale chyba się myliłem. Wyjdzie na to, że osoby cracujące gry naprawdę staną się Robin Hoodami gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 20:12, Smooqu napisał:

PS SI jest bardzo dobra w trakcie kampani, jak widzą ?e zdobywasz zbyt du?o prowincji
to sami wypowiadają Ci wojne i atakują od ty3u. Szkoda tylko ?e tak niechetnie podpisują
sojusze ;(


No nie mogę się zgodzić, że SI jest taka dobra.
Spójrz na screen. To jest moja Rzeczpospolita. Dwie tury wcześniej wojnę wypowiedziała mi... Genua mająca aż dwie prowincje. To jest sensowne rozwiązanie? Atak? Rozsądnie to się zachowała Westfalia, która dysponując słabymi jednostkami zgodziła się zostać moim protektoratem. Ale musiałem o to spytać i przedstawić dobrą propozycję (gotówka). To co zrobiła Genua to było samobójstwo - nic więcej.
Poza tym z sojuszami nie miałem większych problemów. Zawsze stawałem u boku sojusznika, kiedy ktoś go zaatakował i potem widocznie budziłem zaufanie.
Na marginesie - niemożność robienia screenów z gry bez używania dodatkowych programów jest cholernie wkurzająca.

20090316211702

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 21:21, Lucas01 napisał:

Jak wysłać statek handlowy do tych rejonów z kotwicą??


Chyba trzeba najpierw skierować go do rejonu handlowego, a potem kliknąć prawym na kotwicy. Jak rejon jest wolny to statek tam podpłynie. U mnie cztery z pięciu były zajęte, ale przy piątym się udało zacumować ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 20:39, jedenzerocztery napisał:

> > > czy ktos wie co zrobic z wyskakujacym bialym ekranem i zawiasem gry

> > > mi to sie gdy chce wczytac sava danej kampanii przy autosave jest to samo?

>
> > >
> > >
> >
> > Miałem podobny problem i np jak wczytywałem od save z 25 tury to zawsze był
zwis.
> Jedyne
> > co mi pomogło to wczytanie gra np od 23 tury. Wtedy się nie zawieszało.
> >
> swietnie tez tak robilem i zapisywalem co ture i poprzednie tez siadaly....
> wliczajac dluga kampanie to bedzie ok 200 savow
>
> chol...dobra gra ale te bledy w nowych prod. to powoduja ze mam dosc kupowania oryginalow!!!

>
>
A najlepsze jest to, że piraci maja mniej problemów z nowymi grami niż legalni posiadacze
:\

Skoro tak sprawa u Ciebie wygląda to nie wiem co poradzić, już chyba tylko nowa gra i
patch...

nowa gra!?
po co w ogole kupowac nowe gry? od trzech lat wydaje kase na nowosci i tylko pare dobrych gier mozna wymienic wszystkie mialy drobne ale...
w ostatniem roku jedyne co bylo naprawde dobre to fallout 3 ale...szybki awans na max. poziom...
call of duty 5 swietna ale.... za krotka na max poz trudnosci
pamietacie zachwalane spore symulacja wszystkiego po godzinie odinstalowalem i przeklalem ea raz na zawsze
jedyna dobra gra jaka ostatnio wydali to byl space hulk w 1993
to samo bylo z far cry 2 miala byc dobra...ale ten sam wirus co w 95% prod. brak najwazniejszego - KLIMATU

w dobie dzisiejszej technologii brakuje ducha w grach. klimatu, ktory przykuwa na godziny do komputera i powoduje, ze chce sie wracac do gry nawet po ukonczeniu na kazdy mozliwy sposob. gry zamiast wnosic cos nowego oglupiaja i staja sie prezentacja mozliwosci graf sprzetu. o zabezpieczeniach nawet juz nie wspominam bo faktycznie zmuszaja do piracenia nawet uczciwych ludzi...

chyba poszukam starej amigii na strychu i zagram w flashbacka colonizacje cannon fodder black crypt syndicate...zadnych steamow, live, pomyslow "bystrzakow" z ea itp.nie zawiesza sie i co najwazniejsze daje od choler frajdy

a moze na starosc za duzo wymagam, w koncu wszyscy przezucaja sie na robienie prod. konsolowych na poziomie inteligencji dody i romana g.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. mam problem z grafika a dokladniej z uszkodzeniami statkow. gdy kula trafi w statek to sie robi ta dziura i ona mi miga pomiedzy ta diura a momentem kiedy jej nie bylo :/ wiecie moze jak to naprawic ?? bd wdzieczny za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 21:50, Macieksoad napisał:

1. mam problem z grafika a dokladniej z uszkodzeniami statkow. gdy kula trafi w statek
to sie robi ta dziura i ona mi miga pomiedzy ta diura a momentem kiedy jej nie bylo :/
wiecie moze jak to naprawic ?? bd wdzieczny za pomoc ;)

nvidia - nowy sterownik na pewno dziala dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem chyba wszystkiego co mozliwe , dzwoniłem nawet do pomocy technicznej - dostałem nowe wskazówki i nadal nic . Zdesperowane sięgnołempostatni pomysł jak przyszedł mi go głowy , ściągnołem cracka !!!Gra poszła bez problemu!!!Może sie dziwicie posiadając orginalna wersje wrzucam pirackiego craka ale gra odpala i chodzi bez problemów co prawda single playerale gram . Wszystko to było spowodowane moja walka od 08.03.09 z orginalna wersja. Dzisiaj odsyłam grę na reklamacje co uzgodniłem już z biurem obsługi klienta .Ps.Wszystkim którym nie zalęzy przynajmniej teraz na grze online polecam te rozwiązanie.


em przez wyłączenie internetu , opcji offline - bez skutku . Mam avasta

Dnia 16.03.2009 o 10:56, Yarr napisał:

tez wyłączyłem
> , nic nie pomaga ....

Możesz spróbować wywalić całkowicie grę i steama z kompa, zainstalować raz jeszcze steama,
wyłączyć w nim aktualizacje automatyczne, zainstalować grę z płyty i uruchomić komputer
po instalacji. Potem grać już offline. Da się tak - sam tak zrobiłem i wiem, że to niektórym
pomogło. Potem jak uruchomisz grę przez steama, to on oczywiście ustawień nie zapamięta
i ściągnie Ci poprawki. Ale możesz też grać offline i wtedy sprawdzisz czy bez nich gra
chodzi.
Ja grę instalowałem ponad 8h i bluzgałem jak szewc... a są tacy, którzy gry nie mogą
zainstalować od dnia premiery do dzisiaj.
Jeśli to ma być ta sławna walka z piractwem, to przypomina mi to jako żywo walkę z obecnym
kryzysem - i piraci i kryzys będą się mieli świetnie, a uczciwi ludzie dostaną w dupę.
Klasyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować