Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2009 o 14:51, Major W napisał:

denerwuje mnie ?e gdy biore w Empire kontynuuj kampanie bąd1 wczytaj Mój zapis to mi
wywala to(musze braa auto zapis, gdy? przy nim sie nie chrzani :/):

Heh, u mnie jest tak samo.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 13:05, Major W napisał:

ja jak gram W. Brytanią i podbiłem całe Indie, całą (poza 3 plemionami i Niderlandami)Amerykę,
a przy okazji zniszczyłem Francję i Hiszpanię w Europie, ale żadna nowa frakcja się nie
pojawiła ?..! :/


Musiałeś wcześniej podbić tę prowincję, a dopiero potem zniszczyć Francję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, ja myślę że gdy się buntuje jakaś prowincja to potrafi z tworzyć nowe państwo, np. W Brytanii Irlandia czy Szkocja, lub w Ameryce USA.
Ale nie wiem o jaką prowincję wam tam chodziło(konkretną), Francję kolonialną podbiłem dość szybko,a potem w Europie(jak bym zrobił na odwrót to Kolonie Francji na pewno przeszły by w stan nowej frakcji)

Czy ten błąd co mam ja(i tam kolega wyżej) to powinien być naprawiony z kolejnym patchem?;/, gram teraz od nowa, tyle że Prusami, a chciało by się zdominować już resztę świata Brytanią xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 19:49, Major W napisał:

nie, ja myślę że gdy się buntuje jakaś prowincja to potrafi z tworzyć nowe państwo, np.
W Brytanii Irlandia czy Szkocja, lub w Ameryce USA.
Ale nie wiem o jaką prowincję wam tam chodziło(konkretną), Francję kolonialną podbiłem
dość szybko,a potem w Europie(jak bym zrobił na odwrót to Kolonie Francji na pewno przeszły
by w stan nowej frakcji)


Jak się buntuje to na pewno - ostatnio tak miałem z Gruzją, że została podbita chyba przez Dagestan, a kilka tur potem się wyzwoliła i była najpierw informacja, że frakcja została zniszczona, a potem, że powstało nowe państwo.
Z tego co piszesz wynika, że jest tak jak napisałem - czyli najpierw podbiłeś francuskie kolonie, a potem Francję. Dlatego nic Ci się już nie wyzwoliło czy nie powstało.

Dnia 23.03.2009 o 19:49, Major W napisał:

Czy ten błąd co mam ja(i tam kolega wyżej) to powinien być naprawiony z kolejnym patchem?;/,
gram teraz od nowa, tyle że Prusami, a chciało by się zdominować już resztę świata Brytanią
xDD


A tego to ja nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 09:24, Dziewul napisał:

Słuchajcie gramowcy mam do was ogromną prośbę. Ponieważ dalej nie mogę zainstalować Empire
Total Porażka przez to cholerne tworzenie lokalnych plików cache wkur%&*$# się i postanowiłem
ściągnąć pirata.


Wiesz my piratow tutaj bardzo nie lubimy. Pirtat w zadnum wypadku nie jest kopia zapasowa. Problemy techniczne nalezy rozwiazywac kontaktujac sie z Dzialem Pomocy Technicznej, od tego oni w koncu sa. Wierze, ze masz oryginalna wersje gry Empire: Total War dlatego warunkowo nie daje bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie polemika - takie spostrzeżenia tylko.
Co zostaje uczciwemu userowi, kiedy okazuje się, że gra jest schrzaniona do tego stopnia, że nie daje się nawet zainstalować, a pomoc techniczna go olewa, bo sama nie wie jak buga naprawić, albo wychodzi z założenia, że jak ktoś już wydał kasę na grę, to może sobie poczekać na rozwiązanie problemu czas nieokreślony. No i co jeśli równocześnie sklep nie chce uznać reklamacji? Pozostaje wysyłanie pism o pomoc do rzecznika praw konsumenta, który i tak niewiele może, a odpisywać potrafi wyjątkowo długo. Cała masa uczciwych graczy, którzy wydali ciężką kasę na Empire skorzystała z cracka, żeby ukoić skołatane nerwy i wyładować frustrację. Nikt nie chciał im pomóc - a nawet jak chciał, to skuteczność tej pomocy była minimalna. Dlatego napisałem wyżej, że takie wydawanie gier po prostu promuje piractwo. To producentów należy banować.
Obaj wiemy jak to działa. Zapłaciłeś frajerze kasę, to cierp. I słowa nie można powiedzieć o piractwie, bo przecież walczymy o lepsze jutro. A prawda jest taka, że piractwo nie zostanie zlikwidowane, ale może być radykalnie obniżone. Wiadomo od lat w jaki sposób. Ale na to producenci nie pójdą, bo wolą, zamiast na porządne wydanie gry, wydawać kasę na farmazońskie reklamy. Spójrz jak cdp dobrze wyszedł na obniżeniu cen gier poniżej 100pln. Stał się liderem na rynku.
Bandyta z kolei liczy zawsze na łatwy i szybki łup, a nie na budowanie imperium w sposób stopniowy, cierpliwy, acz zdecydowany. W dodatku ktoś, kto crackuje grę i puszcza do sieci nie czerpie z tego zysku. Złodziejem jest ten, kto ten produkt zaczyna sprzedawać lub ściągnie, a nie kupi wersji oryginalnej. Cracker growy - że się tak wyrażę - łamie prawo w inny sposób.
Dziewul nie podpada w ogóle pod pojęcie "pirat", bo kupił oryginalną wersję, która okazała się jakimś koszmarem (ale SEGA kasę dostała). Wyobrażam sobie co musiał przeżywać, bo sam instalowałem tego bubla 8h!
Należałoby chyba w ogóle przedefiniować pojęcie pirat, bo mam coraz poważniejsze wątpliwości, czy przypadkiem większymi piratami (sprytnymi, bo działającymi w ramach prawa - jest kasa na lobbowanie za walką z piractwem, prawda...) nie są w tej chwili producenci i wydawcy gier. Poczuli się bardzo pewnie i żerują na naiwności i łatwowierności graczy. Smutne to bardzo bo wszyscy na tym tracą - i finansowo i etycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewul to nie jest pirat. Sam się męczyłem i nadal męcze z tym bublem, więc doskonale go rozumiem. Skoro ma oryginalną kopię to jakim cudem można powiedzieć że spiracił sobie ETW :/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 14:16, Smooqu napisał:

Dziewul to nie jest pirat. Sam się męczyłem i nadal męcze z tym bublem, więc doskonale
go rozumiem. Skoro ma oryginalną kopię to jakim cudem można powiedzieć że spiracił sobie
ETW :/ ?


Zapewne o to chodzi że ma orginalną ale i do tego piracka wersje....[+ i -] daje..."-"[minus:D]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 14:22, rafekx 12 napisał:

Zapewne o to chodzi że ma orginalną ale i do tego piracka wersje....[+ i -] daje..."-"[minus:D]


Błąd - ma spi**rzoną wersję oryginalną (-) i crack (-) co razem daje + :)
Oczywiste jest, że żaden gracz nie crackowałby gry, gdyby oryginał działał tak, jak powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wyglada instalacje Empire: Total War i jakie niestworzone problemy sprawia. Instalowalem kilka godzin, w koncu sie udalo. Niemniej jednak piractwa nawet w takich przypadkach bardzo nie lubimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 15:23, Wojman napisał:

Wiem jak wyglada instalacje Empire: Total War i jakie niestworzone problemy sprawia.
Instalowalem kilka godzin, w koncu sie udalo. Niemniej jednak piractwa nawet w takich
przypadkach bardzo nie lubimy.


Zdecydowanie nie lubimy :)
Po prostu ostatnio często zbiera mi się na refleksje nad tym kto tu kogo kiwa i kto na tym najbardziej traci i jakoś ciągle mi wychodzi, że w pierwszej kolejności, nieodmiennie zyskują producenci i wydawcy, a w drugiej kolejności piraci i złodzieje - sprzedający piraty, a tracą coraz bardziej uczciwi gracze. Jak sobie wspominam czasy, kiedy gry wychodziły bez żadnych zabezpieczeń, a poziom piractwa był jednak niższy (z różnych względów, rzecz jasna), to zastanawiam się o co toczy się wojna z piractwem? Bo wygląda na to, że o to, żeby oryginalne oprogramowanie możliwie mocno userom obrzydzić i zohydzić.

A skoro już jesteśmy w temacie - zacząłem grać Francją na poziomie trudnym i zauważyłem ciekawą opcję. Otóż z tury na turę komputerowi gracze zrobili po ponad 50 punktów prestiżu. Niektórzy, ale jednak. Na początku gry, kiedy ja miałem 34, Wielka Brytania miała 30. Po dwóch turach zrobiło jej się koło albo nawet ponad 100. Ciekawostka przyrodnicza, nieprawdaż. Na tym pewnie polega poziom trudności. Tylko średnio to realistyczne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mówie co mi facet w sklepie powiedział. Czekałem prawie półtorej godziny na duplikat paragonu bo go zgubiłem i teraz pilnuje go jak oka w głowie. Jak do 4 kwietnia nie będe mógł zainstalować gry to będe gryzł bił i drapał aż mi wymieni gre :)

"A jeżeli jak piszesz, klucz jest przypisany do jednego konta to wcześniej, czy później będziesz miał "delikatne problemy"." Nie rozumiem tego zdania w ogóle, zapłaciłem 120 zł za grę i mam SWÓJ klucz na SWOIM koncie (którego założenie wymusza instalacja brawo! dla CA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 11:50, Wojman napisał:

Wiesz my piratow tutaj bardzo nie lubimy. Pirtat w zadnum wypadku nie jest
kopia zapasowa. Problemy techniczne nalezy rozwiazywac kontaktujac sie z Dzialem Pomocy
Technicznej, od tego oni w koncu sa. Wierze, ze masz oryginalna wersje gry Empire: Total
War dlatego warunkowo nie daje bana.


Dziękuje za warunek. :) Pirata się już pozbyłem (w ciągu 24 godzin więc nie złamałem prawa) chciałem sprawdzić czy steam go zaakceptuje jako zainstalowaną grę w katalogu w którym normalnie powinien być (no i zobaczyć jak gra wygląda - BUGI BUGI BUGI!). Tak mam oryginalną wersję która leży sobie na półeczce. :( mam od dnia premiery i bardzo tego żałuje. Jest to moja pierwsza gra na Steamie. Następnym razem jak się dowiem że coś jest przygotowane na Steam poczekam przynajmniej miesiąc od premiery. Nie miałem internetu przez 2 dni więc nie mogłem podejmować prób instalacji zaraz znowu to zrobie i zobacze co z tego wyjdzie :) Mam proździebke może ktoś jakieś fajne powrzucać screeny z gry?? Z bitew szczególnie :) przynajmniej sobie na to popatrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 próby 3 razy tworzenie lokalnych plików cache non-stop ja nie mogę już z tym ta gra to żenada... nawet nie ma jakiegoś steam-update''a na steamie :/ dobrze że kupiłem sobie COH:OF to przynajmniej mam w co grać. A tak off-topowo na chwile nie wie może ktoś czy to COH:Tales of valor będzie takim samym dodatkiem jak OF? w sensie czy też będzie w jednym menu? Czy to będzie wogóle mialo nową grafikę i wszystko odrębne? Bo co prawda piszą wszędzie że to samodzielny dodatek ale OF też jest samodzielnym dodatkiem a "wkorzystuje" się nawzajem z podstawową wersją. Wie ktoś coś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 20:38, Dziewul napisał:

Mam pro1dziebke mo?e ktoś jakieś fajne powrzucaa screeny
z gry?? Z bitew szczególnie :) przynajmniej sobie na to popatrze :)


Screeny są praktycznie nie do robienia - bo oczywiście nie ma klawisza poza print/screenem, który by je obsługiwał, a ten akurat potrafi zapamiętać aż jeden zrzut na zasadzie ctrl+c. Jedyną metodą jest wyjście z gry, zrobienie ctrl+v w Paint i ponowne uruchomienie gry (i tak dalej).
Tą zajebiście przystępną dla gracza metodą zrobiłem kilka screenów - zamieszczam dwa z bitwy morskiej.
[edit] Z dwóch bitew :D

20090324210420

20090324210428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 21:05, Dziewul napisał:

Wie ktoś coś? :)


Nie wiem, ale podejrzewam, że ta możliwość łączenia w jednym menu wszystkich części/dodatków będzie, bo jest użyteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 21:06, Yarr napisał:

> Mam pro1dziebke mo?e ktoś jakieś fajne powrzucaa screeny
> z gry?? Z bitew szczególnie :) przynajmniej sobie na to popatrze :)

Screeny są praktycznie nie do robienia - bo oczywiście nie ma klawisza poza print/screenem,
który by je obsługiwał, a ten akurat potrafi zapamiętać aż jeden zrzut na zasadzie ctrl+c.
Jedyną metodą jest wyjście z gry, zrobienie ctrl+v w Paint i ponowne uruchomienie gry
(i tak dalej).
Tą zajebiście przystępną dla gracza metodą zrobiłem kilka screenów - zamieszczam dwa
z bitwy morskiej.


To to chyba jakaś kpina jest jak nie można screenów robić jakoś przystępnie. Przecież ta gra to fenomenalne sceny z walk chyba są nie? Chociaż w sumie tu się "tylko strzelają" w medievalu fajnie się "ciupali" może dlatego utrudnili screeny :) A czy ja dobrze widze że statek na pierwszym screenie wybucha?? Ty mu torpede podwodniakiem posłałeś czy co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 21:10, Dziewul napisał:

A czy ja dobrze widze
że statek na pierwszym screenie wybucha?? Ty mu torpede podwodniakiem posłałeś czy co?
:D


Oberwał - i jeden i drugi - salwą burtową w składy amunicji no i zrobił BUM ;P

Co do screenów to już tutaj pytałem o to i praktycznie tylko ten sposób mi podano. Ściągałem już i instalowałem programy do robienia zrzutów i albo nie umiem ich obsługiwać, albo ta gra się ich nie słucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować