Zaloguj się, aby obserwować  
Safiram

Empire: Total War - temat ogólny

2497 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2009 o 09:19, Dziewul napisał:

> Chyba nikt się nie obrazi jak podrzucę zainteresowanym link:
>
> http://www.youtube.com/user/Lailonn
>
> Czyli po prostu "mój" profil na youtube. Nagrałem filmiki z bitwy lądowej oraz z
bitwy
> morskiej. Żadna rewelacja ale w HD widać sporo(gram an max detalach). Zasadniczo
kręciłem
> to po 1h od odpalenia gry, wiec taktyki nie doszukujcie się ale po co screeny skoro
można
> tak ;)
>
Dzięki Lailonn :) po obejrzeniu dałem ci zasłużone maksymalne oceny :)

Fajna morska bitewka :) no i ten wybuch pod koniec :) efektowny tylko takie spostrzeżenie
małe jeżeli to był okręt z dowódcą (ten który wybuchł) to ten "podpowiadacz" total warowy
powiedział że "nieprzyjacielski kapitan opuścił bandere poddając swój okręt" :D jakby
mój okręt poszedł w drzazgi to ja bym nie opuszczał bandery tylko dalej walczył ;D Wiadomo
o co chodzi ale śmiesznie to brzmi :D

A co do lądowej to w medievalu 2 jak miało się działa to wróg przeważnie parł prosto
na nie a tutaj widze że zrobił sprytnie dosyć próbując ci ją oflankować :) no ale później
jak już tylko te 2 oddziały im zostały to zamiast zrobić to samo wystawił kawalerię na
centralny ostrzał

Jeszcze raz dzięki :) A słuchajcie jeńcy są czy jest taka rąbanina na koniec jak w Rome?


Nie ma jeńców. Rąbaninę można uskuteczniać jeśli wybierze się kontynuację bitwy. Ale nawet jak się jej nie wybierze to i tak spora część uciekających jednostek zginie, a zasługa za to przypada w miarę po równo na jednostki twojej armii. Raz miałem "mass routa" - spanikowało prawie 400 ludzi (uderzenie kawalerią na tyły skoordynowane z atakiem piechoty od frontu nadal działa ;)). Wybrałem koniec bitwy i okazało się że wrogowi pozostało 120 ludzi. Tyle że moje jednostki piechoty z lewego skrzydła które właściwie nie
brały udziału w walce i nie poniosły żadnych strat nagle miały po 20 - 30 zabitych ... a miały do uciekających spory kawałek drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 23:04, Lailonn napisał:

Chyba nikt się nie obrazi jak podrzucę zainteresowanym link:

http://www.youtube.com/user/Lailonn

Czyli po prostu "mój" profil na youtube. Nagrałem filmiki z bitwy lądowej oraz z bitwy
morskiej. Żadna rewelacja ale w HD widać sporo(gram an max detalach). Zasadniczo kręciłem
to po 1h od odpalenia gry, wiec taktyki nie doszukujcie się ale po co screeny skoro można
tak ;)



Obejrzałem sobie te filmy. Samo-odstrzelenie sobie masztu w bitwie morskiej było niezłe ;)
Używasz Frapsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 23:00, darth boro napisał:

KUUUUU.....WAAAAAA!

Nowy patch się zainstalował i jak chce sobie wczytać moja kampanię ( byłem już w 1726)
to nie wyświetla się żaden mój save wcześniejszy na liście i nawet odnośnika cofającego
do menu nie można wcisnąć. Jedyne co można to ctrl+alt+del zaserwować. Z TĄ GRĄ MOŻNA
SIĘ ZAŁAMAĆ PSYCHICZNIE!!! Najśmieszniejsze jest to że bez tego dzisiejszego patcha grałem
sobie w wersję angielską przez tydzień czasu i może jednego crasha tylko doświadczyłem
:(. Nie ma to jak zrobić jeden krok w przód i dwa do tyłu w cudownym patchu.


Miałem to samo. Wystarczy wybrać "continue campaign" na głównym ekranie, we właściwej grze zaś zapisać grę w nowym slocie - wówczas stare zapisy powinny się pokazać. Od czasu do czasu są stają się jednak niewidoczne - lekko uciążliwe, ale to jeszcze nie powód, by od razu wskakiwać na forum i się wydzierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2009 o 10:30, Principes napisał:

Miałem to samo. Wystarczy wybrać "continue campaign" na głównym ekranie, we właściwej
grze zaś zapisać grę w nowym slocie - wówczas stare zapisy powinny się pokazać. Od czasu
do czasu są stają się jednak niewidoczne - lekko uciążliwe, ale to jeszcze nie powód,
by od razu wskakiwać na forum i się wydzierać.

Jaasnee... według Ciebie mamy się przyzwyczajać do takich paranormalnych sytuacji ?
Kupiłem grę, zapłaciłem, więc wymagam. Gra ma działać, a nie że muszę cudować, by mi się zapisy gier pojawiały, czy jakieś inne cuda.

Niedługo to trzeba będzie sprowadzić szamana, bo nic innego już tej grze nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 10:36, Darkstar181 napisał:

Jaasnee... według Ciebie mamy się przyzwyczajać do takich paranormalnych sytuacji ?


Według mnie, niektórzy ludzie pragnący zabrać głos w dyskusji powinni hamować się przed pokusą wciskania klawisza Caps Lock, o używaniu pięknych określeń pokroju "ku.wa" nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo ostrzelanie było celowe, bo kończyła się bitw a chciałem pokazać jak najwięcej fajerwerków ;) Tak, używam Frapsa z tym, że trzeba mieć do niego potężnego kompa (zabiera z 30FPS jak nic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie- jestem tutaj nowy i tak trochę nie kulturalnie się tutaj wpecham z tym postem.
Mam pytanie odnośnie tej oto gry . problemem jest to,że nie mogę jej w zaden sposób uruchomić.
Ściagnałem niby juz 2 uaktualnienia i dalej nic. To ostanie, które teraz chce sciągnać przy moim łączu (1MB) w czasie 8 godzin ( zostawilem na noc ) sciągnęlo sie w tylko 7% .... . Czy możecie mi w ogole podpowiedziec co mam zrobić żęby tą grę uruchomić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zainstalowała Ci się z płyt?
Jeśli nie, to wyłącz automatyczne aktualizacje, uruchom instalator, a dopiero potem, po zainstalowaniu z płyt, próbuj aktualizować.
To jest moja solucja, bo mi udało się w końcu grę w ten sposób zainstalować po 8h bluzgów i darcia resztek włosów z głowy. Z tym, że gra jest tak chałowo zoptymalizowana, że jest pewnie z 10 różnych rozwiązań, które raz działają, raz nie... albo wcale i - tak jak Dziewulowi - pozostaje już tylko płakać oglądając nasze (w mękach robione - bo robienie screenshotów jest spieprzone oczywiście) zrzuty i filmiki.
Ktoś, kto ogląda lub czyta recenzje na portalach może dojść do wniosku, że gra ma drobne błędy, ale poza tym jest super. A prawda jest taka, że od instalacji, po rozgrywanie bitew jest super... zabugowana i utrudniająca życie. Patche, które są wydawane w celu zrobienia z tej - jednak - dobrej gry, takiej jak ją opisują recenzenci niczego chyba konkretnego nie poprawiają - w każdym razie ja nie zauważam znaczącej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 11:33, karus napisał:

Panowie- jestem tutaj nowy i tak trochę nie kulturalnie się tutaj wpecham z tym postem.

Mam pytanie odnośnie tej oto gry . problemem jest to,że nie mogę jej w zaden sposób uruchomić.
Ściagnałem niby juz 2 uaktualnienia i dalej nic. To ostanie, które teraz chce sciągnać
przy moim łączu (1MB) w czasie 8 godzin ( zostawilem na noc ) sciągnęlo sie w tylko 7%
.... . Czy możecie mi w ogole podpowiedziec co mam zrobić żęby tą grę uruchomić??


Mi się wydaje że któryś steam client update poprawiał ten problem (przynajmniej tak było napisane w opisie poprawiki). Sprawdz czy możesz steama zaktualizować bo jak masz z płyty zainstalowanego to masz bez poprawek a jak będzie wolno szło to chyba lepiej będzie ściągnąć ze strony steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 12:41, Yarr napisał:


hehehe :D a czemu ci amerykańce klęczą to jest jakaś formacja przeciwko kawalerii?? Bo jak tak to chyba mało skuteczna bo konie jeźdźców którzy przeskoczyli chyba powinny mieć brzuszki przez bagnety rozprute a nie sobie dalej jechać :D

http://www.youtube.com/watch?v=u88WUFM8yU4&feature=related

To jest fajnie zrobiony filmik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 09:19, Dziewul napisał:

Jeszcze raz dzięki :) A słuchajcie jeńcy są czy jest taka rąbanina na koniec jak w Rome?


Ze wzgledow etycznych chyba nie ma czegos takiego jak jency :D Po wygranej bitwie cala armia idzie w rozsypke, a szkoda ]:-> Mogloby byc cos takiego jak oddanie jencow jako warunek pokoju, zawsze uzyskiwalbym lepsze warunki.

Dnia 26.03.2009 o 09:19, Dziewul napisał:

Moglby ktos napisac jak, grajac Polska, radzi sobie Husaria? Mam nadzieje, ze nie zrobili
z niej jakiejs cienizny. (xD)


Jak juz wczesniej wspomnialem, bez szarzowania po kilka razy sa slabi, ale to chyba celowe zagranie, nawet slonie w tej grze nie sa juz tak dobre, jak w medievalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę, to proponuję spróbować swoich sił w darth-modzie ( autorstwa legendy modderów serii Total war) Ten "mod" całkowicie zmienia rozgrywkę w EMPIRE, tweakując AI które staje się niesamowicie groźne w czasie bitew, i sprytne w czasie kampanii, tweakuje również wiele aspektów związanych z samą walką, jak zasięg muszkietów, celność artylerii, szarże z flanki i z tyłu. Mod łatwiutko zainstalować i usunąć, jako że nie podmienia on żadnych plików z gry tylko dodaje dwa nowe ( jeden w data i drugi w documents and settings )
Ahh i nie polecam poziomu Hard lub wyżej :)
Na poziomie normal ledwo co obroniłem fort przy przewadze 3 oddziałów... Wpierw padły mury pod zmasowanym atakiem artylerii na jeden punkt murów, 1/3 armii wpadła w wyłom 1/3 zaczęła się wspinać po murach w nieobsadzonych miejscach i zaczęła prowadzić ostrzał z murów a ostatnia 1/3 ustawiła się przy murze ( gdzie nota bene był mój oddział który musiałem szybko ewakuować) w którym artyleria robiła drugi wyłom... 0_o
Pomimo że w serii Total War uważam się za "pro" generała , bitwę prowadziłem ze szczeną na kolanach, wręcz zmuszony byłem kilka razy spauzować bitwę by ocenić sytuację na polu ( rozumieć jako WIELKIE brawa i "szacun" dla AI bitewnej)
Gorąco polecam

Save'y powinny działać, więc nie trzeba zaczynać rozgrywki od nowa
Najnowsza wersja 0.3 kompatybilna z updatem z 25.03.2009 ( wczoraj)
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=240571

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 13:01, Dziewul napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=lvzcLRNMWK4&feature=related
> Jak nie używać kawalerii ;P

hehehe :D a czemu ci amerykańce klęczą to jest jakaś formacja przeciwko kawalerii?? Bo
jak tak to chyba mało skuteczna bo konie jeźdźców którzy przeskoczyli chyba powinny mieć
brzuszki przez bagnety rozprute a nie sobie dalej jechać :D

http://www.youtube.com/watch?v=u88WUFM8yU4&feature=related

To jest fajnie zrobiony filmik :)

nie wiedziałem tych filmów, ale spekuluję :) że chodzi o formację czworoboku piechoty liniowej, muszę się odnieść co do tego że bywa ona bardzo nieskuteczna :/, potrafi zminimalizować szarżę jazdy by było mniej ofiar, ale i tak dostają w dziób, chyba że mają dobre bagnety, a jazda to huzarze bądź pułk konny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez chodzi o najzwyklejsze w swiecie krycie sie za oslonami, w tym wypadku murkiem, nic nadzwyczajnego i zadna specjalna formacja... Jeden atak od tylu zalatwia caly oddzial, piechota nie ma czasu zeby sie odwrocic i oddac chociaz jedna salwe (chyba, ze w patchu ten brak mozliwosci strzalu "od razu" poprawili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem. Otóż w steamie wciąż jak chcę zainstalowac to robia mi się pliki cache, a według niektórych rozwiązań należy usunąć pliki gry, lokalne czy inne, albo wyłączyć automatyczne pobieranie. Problem w tym że albo większość opcji mam zablokowane( a zarejestrowałem się zgodnie ze wszystkim) albo niektórych nie da się ruszyć(jak te z automatycznym pobieraniem). Jak próbuję zainstalować z płyty to wciąż mi przeskakuje na cache.
Wiem, że opis trochę niejasny, ale pierwszy raz używam steama i nie wiem uż o co w ogóle chodzi. Ma ktos jakis pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że u mnie steam nie pobiera żadnych aktualizacji, poniważ jest zablokowana funkcja automatycznego pobierania, i nie potrafie jej odblokować, no i w ogóle niczego nie znajduje, żadnych łatek, patchy, nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 19:10, Pksorlen napisał:

Dodam, że u mnie steam nie pobiera żadnych aktualizacji, poniważ jest zablokowana funkcja
automatycznego pobierania, i nie potrafie jej odblokować, no i w ogóle niczego nie znajduje,
żadnych łatek, patchy, nic.


Jesteś w tej samej sytuacji co ja i nie pociesze cię ja już od dnia premiery mam ten problem (4.03). Podobno zwiększenie prędkości internetu rozwiązuje ten problem ja od 1.04 będe miał szybszy internet wiec zobaczymy co z tego będzie. Jak ludzie piszą czasami bywa tak że po prostu "ot tak" "ni z gruchy ni z pietruchy" zaczyna się instalować. Nie pozostaje nic jak tylko próbować może zaskoczy. Proponuje zgrać pliki z płyty na dysk komputera żeby nie niszczyć płyty i stamtąd próbować instalować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 17:06, Dziewul napisał:

to zobacz chociaż ten :D (1 minuta tylko) oni po prostu sobie siedzą w trawie w szeregach
:) (piknik robili? :D )


Wiązali grupowo mokasyny ;P
A na serio, to chyba są schowani za murkiem - czyli tacy przyczajeni ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować